• Snorlax

Dokonale špatný film, jedině námět není k zahození, kdyby jej dostal do rukou zručný scenárista, mohl by vzniknout i dobrý film. K šedivému scénáři se připojila nanicovatá režie. To by stále ještě mohlo být snesitelné. Ale Šícha dokázal něco naprosto neuvěřitelného. Pod jeho neumětelským vedením sklouzávají na úroveň šmíry i ti nejlepší herci. Zřejmě chtěl setřít ten diametrální rozdíl mezi herci a Magnuskem s Bendigem. To i Fišerův strojový hlas má v sobě více života a modulace, než když se ti dva opřou do deklamování. A zlatým hřebem do rakve tohoto filmu je práce zvukaře. Nechápu, jak hluchý člověk může dělat zvukaře. A jinak, než totální ztrátou sluchu, si neumím vysvětlit to břídilství, kterým je prošpikována audio stopa této nepovedené taškařice.(17.11.2012)

• ivishka

Začátek vystřižený jako z akčního filmu s hlavním obsazením starším 60ti let. Film bych s klidem přejmenovala na Rozhovory před smrtí a v některých případech by to i dokonce sedělo. Celou tu dobu jsem trnula, která postava v příběhu asi tak umře. Vypíchla bych hned několik bodů např.mladé neherecké obsazení(Sandra Nováková, Jan Bendig, Agáta Hanychová....)a snaha popostrčit v "popularitě" hvězdy z talentových soutěží v naší zemi předem odsouzených k zániku. A hned několik hlášek : píseň, která tam zazněla s padnoucím textem k filmu je hotový příklad paradoxu - "....Směju se a brečím na vzdor srdečním křečím. Jsem atrapa pro pány, a místo fénixe pírko od vrány. Láska často bolí jako rána holí....";"Hele ti moji spolužáci jsou pěkný paka!"(vyřčeno důchodkyní),"Hele a zjistilas kdo nás tehdy za komančů udával?". Pan Tomáš Magnusek opět nezklamal a projevil svým producentováním a také hraním celému filmu perfektní laskavost - masochisticky mě odsoudil k litování mé dobré vůle související s dáváním šance českým filmům. Hřebem večera byl duchnovský večírek plný šampaňského - nejmenované ale dobře zvýrazněné a snímané značky, marihuany a pochybných tanečků.(26.11.2012)

Zpracování je skutečně amatérské až televizní a režie prkenná, kdy herci chudáci nevědí přesně, co hrát, co říkat, a jak své repliky vypointovat. Ale zase na druhou stranu něco zachraňuje střih, něco mírně sem tam hudba, a hlavně námět. O lidech ve stáří a jejich problémech či strachu ze smrti se dnes filmy zkrátka netočí. Nezapadá to do teen koncepce. A Magnuskovi s Šíchou se povedlo uvést ještě ty české herce, které známe dobře z 80. let, ale nyní je vzhledem k jejich věku nikdo neobsazuje. Vždyť Oldřichovi Velenovi je 91 let! Jen mne mrzí, že film je v podstatě předělávkou Pamětnice.(24.11.2012)

• Mrkvič

Staří herci buď přehrávají jako Bořivoj Navrátil, protože už to mají za pár a chtějí ještě něco předvést, nebo jako dříve prďák Oldřich Lipský jen stěží odříkají pár vět (u něj štěstí, že se ve filmu nedožil své druhé scény). Jediný Zindulka se Švormovou na to pořád mají. Trojan s Kantorovou mají ke svému štěstí napsané aspoň zajímavé postavy a tak je při jejich scénách aspoň nějaký humor. Většina postav se dá shrnout tím, že jsou ploché a nudné. Pár humorných scén se ale i tak povedlo a samotný námět o bandě chorošů utržených ze řetězu není tak jalový. Jenže je to ostatních stránkách příšerný. A nějaký Bendiga ať si strčej do prdele. Vyzáblej čmoud svým neměněnným projevem (a to i při zpívání) przní každou scénu, kde se objeví.(13.12.2012)

• ghatos

Není to takové peklo, jak jsem čekal. Techický děs prolíná občas solidní děj. Kvůli starým odloženým hercům je to dost specifické. Někteří z nich hráli dobře (Zindulka, Švormová) a na Stanislavu Fišerovi oceňuji odvahu. Magnusek malinko překvapil. 37%.(26.10.2012)