• Diego

Tomáš Magnusek, člověk, který nevystudoval herectví, režii a nic tomu podobného se vrhnuk do světa showbyznysu. A daří se mu plnit si svůj americký sen v čechách. Všechny účastníky chápu, času moc nezbývá a nabídky rolí krom cameo nejsou. Ale Sandra Nováková? Jak tu donutil k vytvoření páru s Bendigem, nechápu. U filmu se dá zasmát, když se na scéně objeví lidi, o kterých jste si mysleli, že už dělaj někde za kasou v marketu viz "vyvolený" Hranáč. Magnusku, dělej, co tě baví, ale pouštěj si to jen doma!(18.11.2012)

• A_FISH

Jak jen to ten magnusek dělá, že i zkušení národní umělci deklamují jak na ochotnický besídce.(2.4.2014)

• Checht

Jednou tu bude kult vzývající Tomáše Magnuska. Asi Magnuskult. Budou hodně tančit a možná nekoho obětují. Ed Wood a Uwe Boll už začínají být nervozní.(15.5.2012)

• Skip

V poslední době se mi nahromadilo několik teenagerských komedií a tímto filmem jsem se dostal na opačný pól mezi geronty. Nepovažuji Školní výlet za vyloženě špatný, ale tolik dobrých herců by si zasloužilo něco lepšího a důstojnějšího než jen prvoplánové vtípky na stáří, kterým se dá sem tam zasmát.(6.1.2013)

• pytlik...

Ve srovnání s několika málo jinými Magnuskovými filmy, které jsem měl tu smůlu zhlédnout, se jedná o nadprůměr. Pokud bych mu mohl poradit, vážná témata mu jdou o něco méně hůře než pokusy o komedie. I když pravda, je to spíš jako srovnání, co je lepší, jestli dostat přes hlavu cihlou nebo železnou tyčí. Občas si říkám, jestli můj nápad, že zhlédnu všechny české filmy, co kdy byly natočeny, je fakt dobrý.(28.12.2015)

• - Film Školní výlet se natáčel v Lázních Bělohrad, v Pardubicích, v Čelákovicích a v Chrudimi. (Bart)

• - Premiéry filmu se nedožila hned dvojice herců, která se na natáčení podílela. V říjnu roku 2011 zemřel na rakovinu Bořivoj Navrátil, který již před začátkem natáčení avizoval, že se jedná o jeho poslední filmový projekt. V únoru téhož roku odešel také Pavel Vondruška, jenž podlehl následkům pádu ve Stavovském divadle. [Zdroj: iDNES.cz] (oje)

• - Závěrečnou píseň filmu zpívá hlavní představitelka Libuše Švormová. (M.B)