poster

Únik (festivalový název)

 • Indie

  Udaan

 • anglický

  Flight

Drama

Indie, 2010, 137 min

Kamera:

Mahendra Shetty

Hudba:

Amit Trivedi
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ondro1511
  *****

  Po vzhliadnutí tohto filmu musím asi prehlásiť že sa stal jedným z mojich najoblúbenejších, pútavý príbeh, ušitý na chalana čo končí so školou a nemá zozačiatku moc na výber, no nakoniec sa všetko nejako k dobrému obráti. Niekedy sa mi zdá že indovia vedia nakrútit taký film akoby vytrhli scenár z mojho životopisu. Usudzujem že teda vedia aké problémy riešia dnešní mladí ludia, za to si zaslúžia veľmi pekné hodnotenie :) ....(8.3.2014)

 • lenuse
  *****

  Film, který jsem si pustila v 10 večer a který udržel mou nerozdělenou pozornost. To se nestává často. I toho otce bych dokázala pochopit, lidé, na kterých leží velké břemeno, bývají občas nesnesitelní. A občas se pak omlouvají, ale dlouho to nevydrží. V podstatě mě to povzbudilo, že já svou přepracovanost zatím pořád zvládám lépe. :-)(4.9.2011)

 • Niktorius
  ****

  Udaan divákovi nastavuje tu druhou, ve světě méně známou, tvář hindského filmu. Tvář prostou a civilní, na níž nenajdeme viset žádné ozdůbky v podobě tanečních scén, přehrávajících herců ani nadnesených akčních scén. Komorní a málomluvný příběh o křehce vypadajícím mladíkovi, který se po vyhození z internátní školy vrací ke svému tyranskému otci, není bollywoodsky expresivní, ale naopak impresivní, sevřený a stojící na atmosférokresbě, o níž se stará hlavně výborná (ale nikterak načančaná) kamera a zdatní herci. Než však začnu Udaan doporučovat všem, co se od indického odvrací pryč kvůli exaltovanosti a barevné rozjuchanosti, musím upozornit, že film je ve srovnání s evropskou produkcí opravdu pomalý a dlouhý tak, že jen pár minut navíc by z něj udělalo také film únavný. Jinak jde o všem o příjemnou zkušenost.(1.2.2011)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $600,000(4.2.2011)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Cannes 2010 - uvedené v sekcii 'Un certain regard'(19.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace