Peklo v řetězech II

• SK název

Peklo v reťaziach II

Thriller / Drama / Krimi / Erotický

Kanada / Česko, 1993, 99 min

"TO JE ŠÍLENÝ!" - "NE, TO JE RAZIK." Konečně! Konečně jsem zhlédl Simandlův opus magnum! Ba co víc, vlastním ho na originální VHS! Maminko moja! První věc, která člověka zarazí je, že to vypadá jako nějaká televizní inscenace. Čím to proboha točili? Věznice zase nápadně připomíná jistou milínskou bramborárnu (IMDb jako filmové lokace uvádí jen Prague, Czech Republic), ale nechme toho, všichni víme, že Simandl neplýtvá prachy na nepodstatné kraviny, ale vráží je především do hvězd(y), zde Brigitte Nielsen. Jářku, to není herečka, to je atrakce. Jenže marná sláva, Jana Švandová ji svým projevem hravě zastiňuje, její Róza je béčková/céčková záporačka par excelance. Nedělám si srandu, paní Švandová, dobrá práce, hned bych vás obsadil do vlastního WIP. A nesmím zapomenout na svého favorita Marka Vašuta a hlavně na české komparsisty, kteří si s chutí a zápalem zahráli bachaře nahánějící hezké holky, které Simandl obnažuje tak často, jak je to jen možné. Co se týče akce, kdo to tvrdil, že honička dvou škodovek by působila trapně? Tady máte parádní honičku Avie se dvěma Ladami! Škoda jen, že tak krátkou. Scénář je samozřejmě dementní (má ho na svědomí Simandlův dvorní scenárista Christopher Hyde) a dialogy debilní, jak se na Simandla sluší a patří, ale podle mustru WIP filmů se jede důsledně, od nespravedlivě odsouzené dívky, přes sprchovou (a celkem působivou) scénu, natáčení porna a výrobu drog, šikanu a lesbickou ředitelku až po závěrečnou vzpouru, jen ten nepodařený pokus o útěk chybí. Skvostný český WIP trash. Simandl je machr! Ještě bych připomněl, že jde o první film, který Simandl natočil v Česku a že s výjimkou (sub)žánru nemá s původním Demmeovým CHAINED HEAT vůbec nic společného. Na Filmexportem vydané VHS najdete před filmem upoutávku na Simandlem produkovaný vetřelcovský klon XTRO 2, komentář Martin Zounar (chlapec později geniálně komentoval upoutávky před filmy od MIDA).(20.7.2007)

• gudaulin

Jeden ze čtyř Simandlových snímků, které se objevily na Nově v polovině 90. let, navíc byl úplně první. Čeští diváci tak měli konečně možnost blíže se seznámit s dílem seběvědomého a zapáleného milovníka a tvůrce filmů, pro kterého by bylo příhodné označení český Ed Wood. Scénář musel být zploďen feťákem uprostřed abstinenčního záchvatu, úroveň dialogů je taková, že účastnění herci museli mít v přestávkách mezi natáčením nezvladatelné záchvaty smíchu a v neposlední řadě je snímek dokladem těžké bídy známých českých herců, protože jen hlad a strádání je mohl přinutit k účasti v tomto braku. Tak jako v jiných Simandlových snímcích je zajímavá pouze pornograficky pojatá erotika, ale ani ta v tomto případě film z odpadu nevytáhne. Celkový dojem 10 %.(30.12.2007)

• Webb

K výrobě něčeho takového jsou potřeba speciální školy? Nerozumím tomu a ani se o to nechci pokoušet.(30.3.2010)

• bassator

Bláznivej polák opět zabodoval... Film bez špetky úrovně - ve filmu je k smíchu úplně, opravdu úplně vše... - 30. 1. 2011 - 0%(21.5.2011)

• Crocuta

Cha chá, no to je sračka par excellance!!!(11.8.2007)

• FilmFan24

...hodně dlouho mě pronásledovaly vnady Brigitty...(13.3.2009)

• Rhed

Za erotické scény.(16.9.2008)

Moje úplně první zkušenost s Lloydem A. Simandlem... dodnes jsem vděčný našim komerčním televizím, za to, že odvisílaly některé z jeho pecek... Brigitte Nielsen jako SM lesbická ředitelka nějakého prapodivného bordelu-věznice, která se nechává pravidelně sežezat od Jany Švandové.. když si však na své výprasky najde novou, mladou oblíbenkyni (Kimberley Kates) začne se to rozjíždět... a sluší to tam i mladé Lucce Benešové...(6.4.2007)

• SG-1

"Ona nesnáší feťačky. Já nejsem tak vybíravá, já nesnáším každýho." -Rosa-(19.2.2012)

• bari68

Keby sa aspoň tá Nielsen a Švandová vyzliekli možno bude hodnotenie o niečo málo vyššie, ale takto je to zasa len tá rovnaká sračka hrajúca sa na umenie.(19.8.2012)

• nevermore

Spoiler. Tohle bylo opravdu peklo, odpad po všech stránkách. Dementní příběh o tom, jak je v Čsfr justice podplacená, pan soudce si rád za*uká s holkama, který posílá do věznice Razyka další bomby. Trapné, neuvěřitelně trapné dialogy a Vašut v roli detektiva! Jedna z holek rozlouskne celou záhadu. To ještě není vončo, ale po první hodině se film tak rozplizne: záběr, který by měl trvat 15 sekund trvá třeba 50 sekund a je to neuvěřitelně vleklé a ubíjející, je Vám totiž úplně jedno, jak to dopadne. A závěr, kdy do věznice najede Vašut s tankem a rozdává zbraně vězenkyním, které dychtivě střílí po hlídačích, no tak tomu já se musím smát. A perlička nakonec, celý film končí větou vypravěče: Sestry Alex a Morgan Morissonovy si slíbily, že už do Prahy nikdy nepřijedou.. No mohlo to skončit lépe? :-) 10%(29.5.2010)

• Brejlil

Víte, co mají společného Peklo v řetězech 2 a Pán prstenů? Tato vpravdě zapeklitá otázka, jistě se hodící do televizní soutěže, kupodivu není tak tupá, jak vypadá. A kdo si odpověděl New Line Cinema, tak má bod. Nějak se přeci peníze na LOTRa vydělat musely. Lotr jako LOTR... Jediná hvězdička za ženskou nahotu, kterou Šimandl nijak nešetří.(3.3.2011)

• Chajimwitz

Pro mě je velkým překvapením,že snad nejhorší snímek,který jsem kdy viděl od začátku až do konce,se drží v kategorii nejhorších filmů na 124.místě.(10.3.2011)

• pend

Typická produkce Simandla s řadou českých hereček a herců. Neuvěřitelně špatné herecké výkony, scénárista se patrně hodně koukal na erotické filmy, které uváděla Nova.(9.3.2007)

• Tydyt007

Jediný důvod proč jsem se na to kouknul, byl že v tom hraje Tatra 805..A Vašut u mně klesnul ještě níž než byl..a ta honička s Ladami a Avií, nic horšího jsem neviděl..(21.11.2011)

• upas

Chtěl jsem dát aspoŇ hvězdičku, ale nepřišel jsem na žádný důvod.(30.6.2011)

• FOCKE_WULF

NE!(10.9.2012)

• bull!nka

...tak na tohle jsem se dívala ze zvědavosti, asi jako každý, prostě jen proto, abych viděla ty naše holky a kluky v nějakém erotickém filmu ;o)(6.6.2009)

• DanRichter

pod vidinou, že uvidím pár českých hereček obnažených a v erot.situacích, jsem si stáhnul tento film, a ... a nic :-)) .. film je o jakési ženské věznici v CR,kam se neprávem dostane jistá Američanka .. aby neměla té smuly malo, padne do oka velitelce dozorkyn (hraje ji velmi přesvedcivě Svandova) .. a tak se postupne dovídame o pomerech ve veznici, az vse vyustí ve velmi dramat.závěr :)) .. no, tolik k ději , a co zpracování filmu ? napětí žádné, herecké výkony - žádné, vyjma Svandové, která svou roli hrála opravdu s nadšením, skoro bych si myslel, že je taková i doma :)) , co se týče Nielsen, asi musela být ve velké finanční krizi, když vzala zavděk takovou rolí, no ale budiž .. hudba, akční sceny i střih s kamerou, o ničem .. a tak vše by měly zachránit erot.scénky .. ale těch pár obhažených náder, a objímání oblečených dívek (ač ve spod.prádle,ale v této době je to stejně tak erotické jako vidět Marii Terezii v korzetu a deseti sukních) mě opravdu nedokázalo moc nadchnout, a když jsem neviděl aspon trošku z nader Svandove, Hrubešové a Nielsen (opravdu nepatřím mezi ty, co je rajcuje víc predstava, než to, co vidí), tak jsem film dojel přes FFW .. a tak nejvíc vzrušení ve mě vyvolaly závěrečné titulky, kde jsem vyčetl, kdo všechno si zahrál "cameo" v tomto ultra-filmu :)) .. komu doporučit? možná duchodcum, a sexuálně frustrovaným chlapům :)) PS: má to číslo II, ale za boha se mi nepodařila najít jednička , neví někdo , čím to je? :))(18.3.2010)

• swiss

To je tak vtipné...(2.1.2011)

<< předchozí 1 2