Náhradnice

The Decoy Bride

Náhradníčka

Komedie / Drama

Velká Británie, 2011, 89 min

Překvapivě vtipná na první pohled jevící se blbost z největšího zapadákova Britských ostrovů. Černý suchý humor byl překvapivě vhodný na zaplněný nudného sobotního večera v rámci nešťastně sestavené kompilace desítky programů, které už jste buďto viděli, nebo vás absolutně nezajímají.(21.6.2015)

Možná to je tím, že prostě miluju britské romantické komedie a tahle měla navíc ještě perfektního Davida Tennanta a k tomu opravdu skvělý scénář. Musela jsem se skoro celou dobu smát a na konci jsem se málem rozpustila. Trochu mi to připomínalo Přestupný rok, jeden z mých oblíbených filmů, ale řekla bych, že tenhle je ještě o chlup lepší. Samozřejmě to bylo všechno hrozně předvídatelné, ale jak jsem řekla, vtipný scénář, skvělí herci, krásné Skotsko, já byla 100% spokojená. *scénáristická perlička je hned na začátku - "we could get married in the outer space" :D*(8.4.2012)

„Nechci se s ním setkat. Zní to jako by byl blbec. Nicméně, působím na muže jako kryptonit. Kryptonit máčený v celulitidě.“ Začátek byl výborný (už jen ty nevěsty), hodně vtipný. Postupně se humor poněkud rozmělnil, ale stále byl film velmi úsměvný (obráceným obřadem i originální) a hlavně už se začalo hrát na pomalé sbližování falešné nevěsty a ženicha. A já mezi nimi tu chemii cítil. Nehledě na to, že mi byla hlavní dvojice hodně sympatická a Kelly Macdonald je jako obyčejná holka ze zapadákova prostě skvělá. Škoda jen, že Dylan Moran dostal minimum prostoru (i tak naštěstí stihl trochu pobavit). Předvídatelnost filmu asi nemá cenu nijak zvlášť zmiňovat jako jeho zápor, jinak mě víc zklamala jen postava fotografa. Celkově to vidím na slušné 4*. „Říká se, že jakmile přestaneš hledat, tak..“. – „Se vdáš? Vlastně, manželství je překvapivě snesitelné. Alespoň ten fakt, že mě opustíš kvůli jiné ženě, byl dohodnut předem.“(29.3.2015)

No.. tak dalo se. Musí se tomu nechat krásná krajina a pár vtipných momentů, ale to bylo asi tak všechno. Hlavní předsdstavitelé mi přišli značně nesympatičtí, hlavně hlavní hrdinka. Většinou u romantických komedií nad ničím nepřemýšlím, ale tady mě zarazilo hned na začátku, jak proboha dokázali z toho hradu vytvořit lepší hrad v tak krátké době? Další věc co mi přišla děsně přehnaná, bylo, že jsem něják nepobrala kdy přesně se do sebe zamiloval ženich a falešná nevěsta, nestrávili spolu ani den, ale hrozně se do sebe zamilovali, pardon, ale to mi fakt přišlo přehnaný. A ten konec byl nechutně sladkej, kdyby ho radši vynechali. Ale jinak se na to dívat dalo, věřim, že když někdo ulítává na britských filmech tohle bude to pravé. 3*(12.5.2012)

Naprosto objektivně uznávám, že tohle není žádný originální majstrštyk, ale pro jednou jsem se zase nechala ovlivnit svými sympatiemi k hercům ( i když takový Dylan Moran je tu dost trestuhodně nevyužitý ), krásnou skotskou krajinou a mým oblíbeným britským humorem. Hádky hlavní dvojice jsou zábavné a vtipné, navíc Tennantův skotský akcent mě baví jako vždy. Horší už je to se scénářem, který nepůsobí zrovna sevřeným dojmem a taky chápu, že pro některé lidi zvyklé hlavně na hollywoodskou produkci může být film trochu nudný a málo atraktivní, ale já mám malé komorní britské snímky v oblibě, takže si tuto romantickou komedii pustím zas někdy klidně znovu.(25.2.2013)