Náhradnice

Decoy Bride, The

Komedie / Drama

Velká Británie, 2011, 89 min

• rikitiki

Vztahy smrtelníků a bohů končí obvykle mizerně, stačí si připomenout antické báje. A nejinak je tomu i v tomto případě. Na rozdíl od klasiky ale tady nejsou tragické osudy nevhodně zamilovaných, ale scénář. Je prostě a jednoduše blbý. V ději jsou nelogické mezery, charaktery neexistují, scény jsou špatně vypoinotované a motivace postav je zcela nahodilá. ___ KOUSEK DÉJE: nechutný paparazzi opravdu zamilovaný do hvězdy a ona mu poté, co ho mlátí a vyhání, padne z čista jasna do náruče? Náhlé prozření nevýrazného milence (no, dobře, hraje ho David Tennant, ale jako postava je fakt strašně nezajímavý) a jeho návrat k dívce, mezi níž a jím nepřeskočila - snad pro setrvale deštivé počasí - ani maličká jiskra? Nadřazená představa, že ostrované z Hebrid můžou bydlet na veřejných záchodcích? ____ Nic není vysvětleno, nic není prožito, nic k pobavení. Ten film mě až naštval. Tu druhou hvězdu dávám jen za Tennanta a za romanticky drsnou přírodu ostrova. /29. 1. 13./(29.1.2013)

Ač se to na první pohled nezdá, jedná se o relativně příjemnou cynickou komedii, která sice místy postrádá logiku, ale jisté kouzlo přece jenom má. Hlavně syrové skotské prostředí mě osobně velice láká. Příběh je podán s velkou dávkou britské přímočarosti, suše a ironicky... a to mám ráda. Jen kdyby to nebylo tak otravně televizní. 45%(6.5.2012)

Ale jo. Sice je to pořád romkom, kde je tak nějak od začátku jasný, jak to všechno dopadne, ale hrajou tam milí herci a je tam i dost srandovních momentů.(21.6.2015)

• SaNcHeZ_cz

Náhradnici jsem chtěl fandit, vážně moc. Ale všechno je prostě celé takové bez uvěřitelných emocí, moc jednoduché a příliš vyumělkované. Stejně jako ten sádrokartonový hrad. Herecké obsazení je bezkrevné a to i můj oblíbenec Tennant, bohužel. Náhradnice tak končí pouze jako průměrná romantická komedie, která nemá moc čím zaujmout. Maximálně tak dvojicí důchodců kteří nalomí hlavního hrdinu. Předvídatelný konec to nezachrání.(27.5.2012)

• bourec

Televizní tvorba se tady vůbec nezapře.Zase jeden úplně debilní anglickej pokus.Herci nesympatický,ale do jednoho,film nevzrušivej,bez děje,koukal sem na to jak do jízdního řádu metra ve špičce.Prostě zase hrůza.30%(1.4.2012)