Obhájce

Diablov obhajca

• Austrálie

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2011, 118 min

Příjemná žánrovka, která sice využívá klasická klišé, ale zároveň na nich nestaví celý příběh. Obhájce není originální, ale patříte-li k fanouškům daného žánru, budete atmosférou filmu i budováním děje jistě nadšeni.(29.8.2011)

Příjemné překvapení a čiré potěšení z inteligentního filmu a řekl bych, že od doby skvostného Coppolova ´Vyvolávače deště´ se urodilo jenom málo podobně kvalitních právnických dramat, jako je toto. Matthew McConaughey konečně odhodil okoukanou slupku sunny boye na surfovém prkně a po letech (od role v Schumacherově ´Času zabíjet´) si zopakoval to, co mu jde nejlépe, tj. zapáleného obhájce, který vzbuzuje ambivalentní pocity – za jeho vychcanost byste mu nakopali, ale svým způsobem mu fandíte. Chytrý scénář obsahuje tolik dějových zvratů, že by vystačily na tři jiné filmy a já uznale pokyvuji hlavou a vřele doporučuji.(31.5.2011)

Kvalitní sexy žánrovej kousek. McConaughey na něj může bejt pyšnej.(16.12.2011)

• Rogue

Prumerne a pruhledne k placi. Pitoma kamera pak jeste vic podtrhuje sestakovu podstatu (a ted to vyjimecne nemyslim v dobrem) celeho filmu.(12.2.2012)

• berg.12

V Interstellaru jsem to chápal jako úlitbu roli, ale na Caunegheyho se vážně nedá koukat. Nesnesitelost jeho herectví pečetí dojem, že film vypadl někde z 80. let.(20.11.2016)