Obhájce

Diablov obhajca

The Lincoln Lawyer

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2011, 118 min

Příjemná žánrovka, která sice využívá klasická klišé, ale zároveň na nich nestaví celý příběh. Obhájce není originální, ale patříte-li k fanouškům daného žánru, budete atmosférou filmu i budováním děje jistě nadšeni.(29.8.2011)

Očekával jsem obyčejné drama ze soudní síně, ale nakonec se z toho vyklubala kriminálka, která mě něčekané vtáhla do děje a už nepustila. Mrzí mě, že jsem nevěděl dřív, že se jedná o knižní adaptaci. Tu knihu bych si rád přečetl. Chytrý příběh, skvělé postavy a nečekané převraty, které tak miluji. Příjemné překvapení, které mi ukázalo i jiná zákoutí LA než obvykle.(10.7.2011)

Poměrně slušná, ale lehce překombinovaná právní krimi o obhájci, který zastupuje potenciálního mladého násilníka. Na svém luxusním Lincolnu má právník unikátní SPZ-ku: NTGUILTY (Nevinen). Děj žene rychle kupředu a za chvíli zjistíme, že v tomhle filmu jsou podrazáci snad úplně všichni (kupodivu s výjimkou právníkovy bývalé manželky). Přes dobrý výkon Matthewa McConaugheyho to podruhé to ale už nemusím. Abych si při odkazování taky trochu zaveršoval - Lincoln Lawyer Movie Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=xU4ReVEemN0(16.2.2013)