poster

Obhájce

 • USA

  The Lincoln Lawyer

 • Slovensko

  Obhajca

 • Slovensko

  Diablov obhajca

 • Velká Británie

  The Lincoln Lawyer

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2011, 118 min

 • Radko
  ***

  Obohratý scenár oživuje zobrazenie reálnej práce advokáta. Založenej na kamarátšaftoch so všetkými úrovňami vyšetrovaco - súdnej mašinérie a informátoroch z podsvetia i médií. Zákulisnými kšeftami a podvodmi medzi jednotlivými figúrkami z rozličných úrovní procesu dosahuje obhajca pre klientov najlepší možný verdikt. Pochybný prístup si necháva štedro preplatiť. Vďaka tomuto štýlu obhajoby sa pán Právnik rozváža a pochybné preplatené kšefty dohaduje v rozložitom autiaku. Zrazu hup! Príde nejaký obvinený zmrd a v advokátovi sa zrodí akási morálka. Nedlho po bankomate v jeho očiach, roztočiacim naplno prepočítavačku peňazí po predložení zmrdovej ponuky za jeho úspešnú obhajobu. Presvedčivé v motivácii - advokácia je založená na ješitnosti ("Musím vyhrať za KAŽDÚ cenu"), menej v prepálenej pointe. No ale aký by to bol krimi thriller, keby nekončil tak "žánrovo typicky"? Na záver mínusové body. 1. Za záver bez prekvapenia. 2. Za vyvolanie sympatií k advokátskemu stavu prostredníctvom charizmatického hajzla, ktorý si uvedomí morálne hodnoty. 3. Za skrytú reklamu na políciu v podobe chvály na dôsledné a aj po rokoch dôsledne evidované pokutovanie vodičov za akýkoľvek priestupok.(23.9.2013)

 • Gemini
  ****

  Lincoln Lawyer je výtečně obsazený a ještě výtečněji zahraný "právnický thriller" s předvídatelnými zvraty. Režisér zručně ladí tón filmu, který se zcela záměrně radikálně mění kolem padesáté minuty - to když McC zjistí něco, o čem divák neměl z žádných náznaků ani tušení, a vlastně to ani nepotřeboval, protože byl naplno zaměstnán obdivováním kreace učebnicového americkosystémového právnického parchanta se vším, co k němu podle pravidel žánru patří. Hlavní hrdina má v oné první části pár lehkých náznaků, že možná není taková bezcharakterní troska (ale stíhá ho jeho vlastní minulost a vzpomínky na otce, který ho všechna ta svinstva naučil, achich ouvej), a tomu zásadnímu přelomu máte zřejmě rozumět tak, že to co jste až doteď viděli byla vlastně jen taková póza. Pokud to máte jinak, tak to pro vás bude víc než jen lehce za hranou uvěřitelnosti;) Celý zbytek Obhájce je už potom takovou hříčkou hranou podle schématu "a eště jeden twist.... a eště jeden twist... a... tak už ne, už je fakt konec", od které ale nečekáte, že by dopadla nějak neobvykle. Výsledné hodnocení tak v podstatě závisí na tom, kolik toho máte nakoukáno nebo načteno. Řemeslně je to nicméně kvalitní práce, a já tak nějak váhám mezi sedmdesáti a osmdesáti procenty. Nicméně tak nebo onak - doporučuji. V posledních letech tu stejně z tohohle ranku lepší film nebyl.(1.4.2013)

 • T2
  ****

  Rozpočet $40miliónovTržby USA $58,009,200Tržby Celosvetovo $85,507,593Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,283,536 //počet predaných kusov 277,025Tržby za predaj DVD v USA $10,577,329 //počet predaných kusov 680,177║ Matthew McConaughey sa dobre obul do ponúknutej šance a svoju úlohu advokáta výborne zvládol, celé to je svižné, pútavé, bez slabších chvíľok. /80%/(22.12.2011)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Predlohou pre film je prvá kniha zo série príbehov o advokátovi Mikeovi Hellerovi od spisovateľa Michaela Connellyho. (zulo)

 • - Mick má na Lincolne značku z 8 písmen - NTGUILTY (not guilty = nevinný), hoci v Kalifornii je maximum 7. (LJLeon)

 • - Mick Haller (Matthew McConaughey) nosí ve filmu hodinky Tag Heuer Grand Carrera. (Roland Sands)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace