poster

Obhájce

 • USA

  The Lincoln Lawyer

 • Slovensko

  Obhajca

 • Slovensko

  Diablov obhajca

 • Velká Británie

  The Lincoln Lawyer

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2011, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • J*A*S*M
  ****

  A zrovna nedávno jsem si říkal, jaká je to škoda, že se v posledních letech příliš netočí kvalitní čisté thrillery. The Lincoln Lawyer do téhle škatulky přesně zapadá. Kvalitně odvedené řemeslo, inteligentní příběh s několika zajímavými zvraty, dobří herci - celkově prostě velmi sympatická dávka thrillerového napětí. Malinká výtka ke scénáři, občas se děj hýbe kupředu ne úplně přehledně a jasně. Jinak jsem ale nad očekávání spokojen.(4.6.2011)

 • tron
  ****

  70 %. Obhajca nie je film s extra vynikajúcim scenárom (naopak, ide o vcelku bežný mix súdnej snímky, trileru a drámy), napriek tomu dokáže príbeh pozitívne prekvapiť. Keď sa nad niektorými twistami zamyslíte bližšie, možno si uvedomíte, že sú to nelogické kiksy, ale v samotnom filme fungujú celkom dobre a zábavne. K tomu prekvapivo dobrý McConaughey a skvelé podporné postavičky v čele s parádnym šoférom a výborným motorkárskym gangom. Univerzum mi prirástlo k srdcu, vedel by som si predstaviť dvojku.(6.1.2017)

 • H34D
  ****

  Matthew McConaughey ve své nejlepší roli ztvárňuje sebevědomého, bystrého a rázného právníka, jenž dominuje filmu a směle určuje jeho tempo i atmosféru. Zprvu se zdá, že jeho charismatický, avšak nekompromisní charakter půjde i přes mrtvoly, ale nakonec se v souladu s hollywoodskými konvencemi ukáže, že srdce má také na správném místě. Příběh díky tomu nabourává standardy a předpoklady svého žánu méně, než by mohl, což je škoda... Samozřejmě, stále se jedná o intenzivní, prožitý a realistický thriller, který svou chytrostí, břitkými dialogy a chytlavými soudními scénami zprostředkuje kvalitní filmový zážitek a prvotřídní zábavu! 8/10(20.7.2013)

 • Aluska88
  ****

  Tak takovou pecku jsem myslím opravdu nečekala:) Matthew McConaughey nepatří mezi mé oblíbené herce, není mi příliš sympatický, ale role protřelého a ambiciózního právníka mu perfektně sedla a byl v ní skutečně excelentní. Za to má můj obdiv. Ryan Phillippe si po Velmi nebezpečných známostech opět zopakoval roli rozmazleného prachatého zmetka, místního playboye, který si dlouhé chvíle krátí brutálními zločiny na náhodných dívkách. Obhájce má vyšperkovaný scénář, od začátku do konce narvaný chytrými a skvěle napsanými dialogy. "Starám se o něj od deseti let a on mě podrazí, k Vánocům už nic nedostane."(21.2.2013)

 • Fr
  ****

  ,,JSEM NEVINEJ!“ ,,PAK BY JSTE MI MĚL ŘÍCT, CO SE STALO.....“ /// Kristus Pán byl taky nevinnej a ....., to víme. Hold měl smůlu, že M. McConaughey tehdy asi neměl čas. (Nebo že by byly problém prachy?) 100 litrů jako záloha, 550 na hodinu a další kilo, když se jde k soudu – no prostě úspěšný mladý muž, kterej na to, že zastupuje takový gaunery, spí docela dobře. Ale čekají ho události, na jejichž konci se bude muset rozhodnout, na který ,,straně“ vlastně je...... Koho by nezajímalo, jak funguje právní systém v rukách těch úspěšných. Nebo jeho zvrhlost v plné kráse. Každopádně zajímavej případ, právní intriky a krimi kličky, které z něj dělají víc než jen film z právnického prostředí. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem známej balič barovejch holek (jako sbalit na jednu noc, ne na furt a do krabice..). 2.) Přemejšlím jestli číst knížky od Michaela Connellyho. 3.) Zjistím, proč by měl dobrej právník zastupovat motorkářskej gang. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(31.5.2011)

 • - Píseň v TV spotu na tento film, která navazuje na úvodní kytarovou melodii, je skladba „The Catalyst“ od americké kapely Linkin Park z alba „A Thousand Suns“ (2010). Skupina Linkin Park nese název po amerických parcích s názvy Lincoln Park. (navabaca)

 • - Marisa Tomei a William H. Macy si spolu zahrali už vo filme Divé svine (2007). (MikaelSVK)

 • - Spoiler: Mick (Matthew McConaughey) je postřelen do levé ruky. Z nemocnice však vychází s zavázanou pravačkou. (KucC)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace