Obhájce

Diablov obhajca

The Lincoln Lawyer

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2011, 118 min

Bill Clinton a já si myslíme, že Michael Connelly je nejlepším spisovatelem thrilerů a detektivek na světe. Ale koho by dneska zajímal názor nějakého zkrachovalého prezidenta, posedlého felací, že ano. To takový já stážistku nikdy nešukal a tak vám něco povím: Je to bomba! Když je napínavý a inventivní základ, nezprasí mi to ani Maťjů Mcqueer v hlavní roli. Ostatní herci byli typově přesní a dokonce i hráli, a tak jsem si to užil od začátku až do konce, ačkoliv jsem věděl, jak to dopadne, ještě dřív než to natočili (asi šestý smysl). A pokud to tu klesne pod 75 procent, osobně si z hodnocení vyzobu celou skvadru těch přechytřelých gayů se "smyslem pro umění", budu jimi veřejně pohrdat a zaplním jim poštu nevybíravými, žalostnými vulgarismy, které si za rámeček určitě nedají!!(28.5.2011)

Mám rád filmy právnického žánru a musím uznať, že The Lincoln Lawyer ma nadchol nad očakávania. Výborný herecký výkon Matthewa McConaughey a výborný scenár Johna Romana mi priniesol parádny pôžitok zo sveta právnikov. Soundtrack Cliff Martinez: 1. Ain't No Love in the Heart of the City - Bobby 'Blue' Bland [3:53] ,2. Lincoln Lawyer - Marcus Seige White/Big Hollis [3:18] ,3. Music - Erick Sermon/Marvin Gaye [3:47] ,4. Don't Sweat the Technique - Marvin Gaye/Erik B/Rakim [4:24] ,5. Nightcall - Kavinsky/Lovefoxxx [4:21] ,6. Bobblehead Girl - Danny Chaimson/The 11th Hour [4:07] ,7. Now - Ari Hest [4:03] ,8. 107 Degrees - Citizen Cope [5:11] ,9. The Wilderness - Colin Smith [4:16] ,10. Hot Lazy Porch Swing - Cinema Guitar Works [3:02] ,11. Suspect - Setty/The Miracle [3:46] ,12. I Remember - Deadmau5/Kaskade [9:11] ,13. Moment of Truth - Gang Starr [4:10] ,14. California Soul - Marlena Shaw/Ya Boy [3:09],(30.7.2011)

,,JSEM NEVINEJ!“ ,,PAK BY JSTE MI MĚL ŘÍCT, CO SE STALO.....“ /// Kristus Pán byl taky nevinnej a ....., to víme. Hold měl smůlu, že M. McConaughey tehdy asi neměl čas. (Nebo že by byly problém prachy?) 100 litrů jako záloha, 550 na hodinu a další kilo, když se jde k soudu – no prostě úspěšný mladý muž, kterej na to, že zastupuje takový gaunery, spí docela dobře. Ale čekají ho události, na jejichž konci se bude muset rozhodnout, na který ,,straně“ vlastně je...... Koho by nezajímalo, jak funguje právní systém v rukách těch úspěšných. Nebo jeho zvrhlost v plné kráse. Každopádně zajímavej případ, právní intriky a krimi kličky, které z něj dělají víc než jen film z právnického prostředí. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem známej balič barovejch holek (jako sbalit na jednu noc, ne na furt a do krabice..). 2.) Přemejšlím jestli číst knížky od Michaela Connellyho. 3.) Zjistím, proč by měl dobrej právník zastupovat motorkářskej gang. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(31.5.2011)

Dobré. Dokonce víc než dobré. Inteligentní scénář, kterého neruší ani s postupem času logické lapsy, které by na první pohled mohly shazovat předešlé dění. Herecky v pohodě, McConaughey by se měl i napříště držet kvalitních partů – sunny boye může hrát kdokoliv!! Škoda jen totálního nevyužití mé oblíbenkyně Marisy Tomei. Navíc bych odstřelil jejího kadeřníka!!(18.6.2011)

Právničina už dlho nebola na premietacích plátnach tak fayn ako tu a teraz. K tajomnému thrilleru sa to ani pri najmenšom nepribližuje, ale ako krimi-drama ktorá vsádza na chytrosť a "coolness" zároveň to naplno uraduje. Okrem výborne napísaných vedľajších úloh v podaní "faces of 90's" stojí za spomenutie aj nezvyklé pojatie rolí od McConaugheyho a Phillippeho. Matthew to konečne prestal hrať len na opálenú pokožku, vybielené zuby, širokánsky úsmev a k samoľúbemu machrovaniu pridal kus toho rozumného tvárenia sa so sklonmi k rafinovanosti, egoizmu ale aj dobrotivosti. Trefa do čierneho. Ryan zas nechal zabudnúť na štatút časopisového modela, ktorý to na korisť probuje cez našpúlené pery, značkové oblečenie, oblbujúce rečičky a radšej to dal na labilnú, dobre kamuflovanú zrádnu špinu. Veru, sedí mu to viac. Pozoruhodná je teda nezvyčajná profilácia postáv a takisto jej dopad na samotný dej, ktorý očakávane priznáva hru v rámci žánrových mantinelov, lenže hrá umne i útočne a preto ho nemožno nazývať malicherným. Ak sa vyžívate v súdnych naťahovaniciach a máte radi rôzne variácie pokrivených charakterov nechajte si pristaviť tohto nepriehliadnuteľného Lincolna, túto jazdu určite neoľutujete.(6.1.2012)