Bez dechu

Abduction

Akční / Thriller / Mysteriózní / Drama

USA, 2011, 100 min

• StarsFan

Upřímně ani nevím, kde mám začít. Jestli blbým scénářem, nebo příšerně předimenzovaným zvukem (scény s jedoucím autíčkem jsou lahůdka), nebo naprosto nulovým hereckým potenciálem hlavní teenagerské dvojice, nebo přehráváním jindy velmi přirozeného Michaela Nyqvista, který měl zjevně pocit, že je obsazen do parodie. Nebo režisérem snažícím se postavit film na tom, že má Taylor hezké svalstvo a umí skákat před překážky, nebo milostnou scénou působící asi stejně přirozeně jako internetové porno, nebo onou rozkošnou myšlenkou většiny amerických filmů, podle které všichni záporáci musí pocházet z východní Evropy. Ne, radši nebudu začínat nikde. Těch 5% na Rotten Tomatoes je zcela zasloužených a sama ani nevím, proč tomu vůbec tu jednu hvězdu dávám.(4.10.2011)

Už jsem viděl horší, ale i lepší akční filmy. Abduction minimálně svým dějem nedělá ostudu a ani příběh není z nejhorších. I když mi Taylor Lautner jako herec nesedí, tak tady mi nevadil a role mu sedla... 6/10 = 60%(24.1.2012)

Rozhodně návštěvy kina nelituji. Hlavní představitel fimu Taylor Lautner mě zaujal, nebyl perfektní, ale to nevadí. Celkově se mi na filmu líbila reálnost a ne akční střílení, kdy hlavní hrdina dokáže všechno. Film se pozvolně vyvíjel, měl napětí a především nepředvídatelnost. Akce zde byla a i něj aký malý souboj, ale to není podstatné ve filmu. Herecké obsazení bylo výborné. Lily Collins se mi líbila, Sigourney Weaver příjemná, Jason Isacs dobrý a charismatický Michael Nyqist. Konec filmu mohl být lepší a dořešenější. Přesto pro mě velmi zajímavý akční film s nádechem dramatu. Celkově film hodnotím na 82% = ****(27.10.2012)

• Chrustyn

Singleton nikdy neuměl a píši to prakticky u každého jeho filmu a pokud se spojí s Lautnerem (který do kin láká malé holčičky jak děda v parku s pytlíkem...bonbónů) díru do světa tím rozhodně neudělá. Špiónský příběh -o mladíkovi jehož tatík je tajný agent- je směšný, herci příšerní -bohužel ani Ripleyová se moc nepředvede- a o akci ani nemůže být řeč (moc jí není a když už je, tak by bylo lépe, kdyby nebyla). Díky nechci.(2.7.2012)

Pěkný akční triller. Zezačátku je to spíš takovej filmek pro Lautnerovi fanynky. Film se pěkně rozjede, až Nathan zjistí, že jeho rodiče vlastně nejsou rodiče, ale vládní agenti, kteří ho mají chránit. Poté následujou honičky, odhalování své minulosti a dalších věcí, které nemůžou v akčním trilleru chybět. Při tom všem ho doprovází kamarádka Karen, která byla svědkem zabití Nathanových náhradních rodičů a měla být také odstraněna. U filmu jsem se nenudil a za mě 78%. :)(11.3.2012)

• - Hru, kterou Nathan Harper (Taylor Lautner) hraje na své konzoli X-box, je „Call od Duty: Modern Warfare 2“. (dandislav1991)

• - Motorka, na ktorej jazdí Nathan (Taylor Lautner), je Aprilia Shiver 750. (Odpocivadlo)

• - Spoiler: Při Nathanově (Taylor Lautner) konfrontaci s jeho matkou/pěstounkou Mary (Maria Bello) svítí do jeho pokoje denní světlo, když však jeho matka sejde s pláčem dolů po schodech, je náhle venku naprostá tma. (hansel97)