Bez dechu

Abduction

Akční / Thriller / Mysteriózní / Drama

USA, 2011, 100 min

• kovi55

Rádoby akční thriller ve stylu borneovek? Všechno špatně! Sám nevím, jestli za to může vtipně napsaný scénář, nebo vtipně hrající Taylor Lautner. Každopádně jako celek to neklape ani trochu. Jedině na co se dalo dívat, byla krásná Maria Bello. 35%(30.10.2011)

• Dale

Jeden z tých naivných filmov o tajných agentoch. S takým prostoduchým dejom z toho mala byť komédia, no zjavne bolo zámerom tvorcov niečo iné a tak sa na tom ani zasmiať nedalo. A Lautner mi pri tom všetkom vadil asi najmenej.(1.11.2014)

• xxmartinxx

Není to tak strašné, jak jsem doufal, ani to mile nepřekvapuje. Je to jen nehorázná nuda s tupým Lautnerem v čele, kterému se není potřeba vysmívat za Stmívání - to, co předvádí tady, bohatě stačí. Dostanu těch 100 minut života zpátky? Nevím...(27.9.2011)

Množstvo uživateľov zatratilo tento film len preto že sa tam objaví Lautner, samozrejme nieje to dokonalý herec ale často záleží aj na scenári a tento nebol dobrý.Tvorcovia sa snažili navodiť tajnú špionážnu zápletku a priblížiť sa žánrovo podobným filmom, to moc nepodarilo ale ako poobedňajšia oddychovka stačí.(14.7.2012)

• Dudek

Od snímku, který se jmenuje Bez dechu, bych čekal krom primitivního příběhu minimálně „dech beroucí akci“. První očekávání se vyplnilo do písmene, ba možná bylo překonáno. Pokud bychom sled scén v traileru seřadili chronologicky tak, aby odpovídal snímku, bez přílišného přehánění bychom získali jeho plnocennou, ale zkrácenou variantu. Absence pořádného děje však pro podobný typ snímku nemusí být zkázonosná. Problém tkví v tom, co jsem již načrtl v úvodu. Singletonovi se navzdory jeho zkušenostem nepovedlo natočit pořádnou akční scénu. Nestojí za tím selhání herců, třeba takový Lautner v přímé rvačce vypadá přirozeně a uvěřitelně, jakožto předvídatelnost a schematičnost. Singleton se ukazuje jako režisér, jehož slabiny vyplouvají navrch tím spíš, čím je daná scéna komornější. Krom silné zápletky a akční scény chybí snímku i pořádná postava. Klaďasové jsou příliš nudní, navíc to mezi nimi nijak nejiskří a jejich herecké vyjadřování emocí je spíše úsměvné, než dojemné a záporáci vypadají spíše jako karikatura na záporáky. K smíchu je i Alfred Mollina, jenž se alespoň snaží tvářit, že jeho postava má zajímavou a spletitou motivaci, nicméně scénář mu přílišnou oporu nenabízí. Celé to působí, jako když hodíte neplavce do bazénu. Sledovat 100 minut jak se v tom zkušení plácají a mladí mají radost, že se konečně mohou ukázat, může být pro jedny zábavné a pro druhé ubíjející.(19.11.2011)