poster

Bez dechu

 • USA

  Abduction

 • Slovensko

  Bez dychu

 • Slovensko

  Únos

Akční / Thriller / Mysteriózní / Drama

USA, 2011, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • akisha
  **

  Bylo tam pár chvilek (fakt), kdy to nepůsobilo tak praštěně, ale jakmile se na scénu vrátil prchající pár, vrátil se i fakt, totiž že nelze brát vážně film, kde před rusákama a cia agentama úspěšně prchá teenager, jehož schopností je vzbuzovat v lidech nevolnost už jenom svým výrazem. A že je čas od času propleskne a třeba vyhodí z okýnka vlaku. To pak nejsou cia agenti, ale nějaký zoufalý sušinky. A nadsázku jsem nezaznamenala, opravdu to mysleli vážně! Doteď jsem taky nevěřila, že sledovat Lautnera na plátně může způsobovat fyzickou bolest. Ten kluk je vyloženě chudák. Takhle se neuchytí ani v teleshoppingu. Leda tak v kurzu bleskovýho svlíkání trika v krizových situacích. Bylo mi líto Moliny, Sigourney, Nyqvista a Jasona, asi je někdo vydírá. Ale je pravda, že nic lepšího jsem před sledováním stejně nečekala. Celkem dobrá guilty pleasure, doporučuju ozkoušet.(18.11.2011)

 • Rattus Rattus
  odpad!

  To nemohl scénárista myslet vážně, brrrrrrr, a ty katastrofální "herecké" výkony hlavních představitelů, škoda, že se moje oblíbená herečka Sigourney Weaver zahazuje v takové ..., ale chápu, složenky se samy nezaplatí.(23.10.2011)

 • Nettrass
  **

  V půli filmu, jsem požádal souseda v kině, aby mně kopnul do bránice. Povedlo se, konečně jsem mohl na film zírat opravdu bez dechu.(8.6.2012)

 • moviesfan
  **

  Musím říct, že jsem se docela i těšil na akční, ač lacinější, film. Proti Lautnerovi nic nemám, ale zde hrál opravdu špatně. Film měl občas své světlé chvilky v podobě dobrých akčních scén, ale těch bylo pomálu. Ani Weaver filmu z hlubin průměru nepomohla.(15.11.2011)

 • Dudek
  *

  Od snímku, který se jmenuje Bez dechu, bych čekal krom primitivního příběhu minimálně „dech beroucí akci“. První očekávání se vyplnilo do písmene, ba možná bylo překonáno. Pokud bychom sled scén v traileru seřadili chronologicky tak, aby odpovídal snímku, bez přílišného přehánění bychom získali jeho plnocennou, ale zkrácenou variantu. Absence pořádného děje však pro podobný typ snímku nemusí být zkázonosná. Problém tkví v tom, co jsem již načrtl v úvodu. Singletonovi se navzdory jeho zkušenostem nepovedlo natočit pořádnou akční scénu. Nestojí za tím selhání herců, třeba takový Lautner v přímé rvačce vypadá přirozeně a uvěřitelně, jakožto předvídatelnost a schematičnost. Singleton se ukazuje jako režisér, jehož slabiny vyplouvají navrch tím spíš, čím je daná scéna komornější. Krom silné zápletky a akční scény chybí snímku i pořádná postava. Klaďasové jsou příliš nudní, navíc to mezi nimi nijak nejiskří a jejich herecké vyjadřování emocí je spíše úsměvné, než dojemné a záporáci vypadají spíše jako karikatura na záporáky. K smíchu je i Alfred Mollina, jenž se alespoň snaží tvářit, že jeho postava má zajímavou a spletitou motivaci, nicméně scénář mu přílišnou oporu nenabízí. Celé to působí, jako když hodíte neplavce do bazénu. Sledovat 100 minut jak se v tom zkušení plácají a mladí mají radost, že se konečně mohou ukázat, může být pro jedny zábavné a pro druhé ubíjející.(19.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace