poster

Bez dechu

 • USA

  Abduction

 • Slovensko

  Bez dychu

 • Slovensko

  Únos

Akční / Thriller / Mysteriózní / Drama

USA, 2011, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dudek
  *

  Od snímku, který se jmenuje Bez dechu, bych čekal krom primitivního příběhu minimálně „dech beroucí akci“. První očekávání se vyplnilo do písmene, ba možná bylo překonáno. Pokud bychom sled scén v traileru seřadili chronologicky tak, aby odpovídal snímku, bez přílišného přehánění bychom získali jeho plnocennou, ale zkrácenou variantu. Absence pořádného děje však pro podobný typ snímku nemusí být zkázonosná. Problém tkví v tom, co jsem již načrtl v úvodu. Singletonovi se navzdory jeho zkušenostem nepovedlo natočit pořádnou akční scénu. Nestojí za tím selhání herců, třeba takový Lautner v přímé rvačce vypadá přirozeně a uvěřitelně, jakožto předvídatelnost a schematičnost. Singleton se ukazuje jako režisér, jehož slabiny vyplouvají navrch tím spíš, čím je daná scéna komornější. Krom silné zápletky a akční scény chybí snímku i pořádná postava. Klaďasové jsou příliš nudní, navíc to mezi nimi nijak nejiskří a jejich herecké vyjadřování emocí je spíše úsměvné, než dojemné a záporáci vypadají spíše jako karikatura na záporáky. K smíchu je i Alfred Mollina, jenž se alespoň snaží tvářit, že jeho postava má zajímavou a spletitou motivaci, nicméně scénář mu přílišnou oporu nenabízí. Celé to působí, jako když hodíte neplavce do bazénu. Sledovat 100 minut jak se v tom zkušení plácají a mladí mají radost, že se konečně mohou ukázat, může být pro jedny zábavné a pro druhé ubíjející.(19.11.2011)

 • castor
  **

  Chtěl bych slyšet vyhýbavé odpovědi Jasona Isaacsa, Sigourney Weaver nebo třeba Alfreda Moliny na jízlivé dotazy novinářů při premiérovém večeru. „Těšil jsem se,“ protože přesně takové odpočinkové žánrovky v poslední době vyhledávám. Dostalo se mi ale prazvláštního paskvilu, jehož herci otráví hned na začátku jízdou na kapotě auta (wtf?) nebo při úvodní dementparty u bazénu a tvůrci vzápětí u souboje otec versus syn. Pak následuje už jen zářivý chrup vlkodlaka ze Stmívání, rádoby velké zauzlení, u kterého není vhodné se příliš zamýšlet, trocha té dosti dietní akce a opět vybělené zoubky idolu náctiletých. Mezitím vším scény, situace a hlavně gesta, která na sebe vůbec nenavazují a zejména scénář, u kterého musí všichni soudní skřípat zuby. Divák pak už jen vybírá, která scéna je výživnější. Jestli ta, kdy hlavní hrdina hltá s kočkou s nepěkně hustým obočím hamburgery koupené federálem a před okny fastfoodu čekají další agenti na kulku, nebo všechny ty s gangstery, kteří dělají všechno proto, aby to uprchlíkům co nejvíc usnadnili nebo snad opět hladová scéna, ve které se mladá dvojice ojíždí ve vlaku a najednou si vzpomene, že má prostě hlad. Možná úplně nejlepší je pak telefonát se skutečným otcem a neuvěřitelnou hláškou: „Znám agenty, kteří by si s tím, čím sis za poslední den prošel, neporadili..“ Chce se mi brečet.. No, aspoň, že to docela odsýpalo..(11.11.2011)

 • CBD
  **

  Sečteno, podtrženo, Bez dechu je o něco lepší, než takové Jsem číslo čtyři s Alexem Peyttyrem, ale te to pořád na teenagery zaměřená slátanina v přijatelném ragingu PG-13, koncipovaná tak, aby zaujala jak dívky dychtící po troše té romantiky a nebezpečí, tak mladíky vrnící blahem při divokých automobilových honičkách a adrenalinových rvačkách. Občas je film proložen nějakou hláškou, nebo odkazem, který má připomenout, že tvůrci moc dobře vědí, pro koho točí („Zabiju každého z tvých přátel na Facebooku!“) a sem tam nám režisér servíruje rádoby překvapivý, zvrat, který by měl diváka šokovat. Nic víc asi opravdu nečekejte. Bez dechu je zkrátka takový neškodný teenagerovský unisex akčňák, který neobtěžuje, ovšem ani nenadchne a za rok si ho už jen těžko vybavíte.(15.1.2012)

 • Dever
  ****

  Neviem čo zas máte všetci za problém, podla mňa to bolo svižné a akčné. Rovno povedzte že kde hrá Taylor Lautner je pre vás film dávno stratený.(19.12.2011)

 • JimWayne
  ***

  Množstvo uživateľov zatratilo tento film len preto že sa tam objaví Lautner, samozrejme nieje to dokonalý herec ale často záleží aj na scenári a tento nebol dobrý.Tvorcovia sa snažili navodiť tajnú špionážnu zápletku a priblížiť sa žánrovo podobným filmom, to moc nepodarilo ale ako poobedňajšia oddychovka stačí.(14.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace