Bez dechu

Abduction

Akční / Thriller / Mysteriózní / Drama

USA, 2011, 100 min

• akisha

Bylo tam pár chvilek (fakt), kdy to nepůsobilo tak praštěně, ale jakmile se na scénu vrátil prchající pár, vrátil se i fakt, totiž že nelze brát vážně film, kde před rusákama a cia agentama úspěšně prchá teenager, jehož schopností je vzbuzovat v lidech nevolnost už jenom svým výrazem. A že je čas od času propleskne a třeba vyhodí z okýnka vlaku. To pak nejsou cia agenti, ale nějaký zoufalý sušinky. A nadsázku jsem nezaznamenala, opravdu to mysleli vážně! Doteď jsem taky nevěřila, že sledovat Lautnera na plátně může způsobovat fyzickou bolest. Ten kluk je vyloženě chudák. Takhle se neuchytí ani v teleshoppingu. Leda tak v kurzu bleskovýho svlíkání trika v krizových situacích. Bylo mi líto Moliny, Sigourney, Nyqvista a Jasona, asi je někdo vydírá. Ale je pravda, že nic lepšího jsem před sledováním stejně nečekala. Celkem dobrá guilty pleasure, doporučuju ozkoušet.(18.11.2011)

3hvězdy jen kvuli Taylorovy(27.10.2011)

• verbal

Ten Lautnerův fotr musí být nějaký vysoce postavený hollywoodský žid. Aby se totiž takový prasečí xicht s hereckým nadáním špatně vydlabané tykve dostal před kameru, kde by se po jeho boku zaponižovala dokonce i samotná Ripleyová, to už chce mít v zádech pořádného potentátu! A tak slavný homodlak z Tvajlajtu i k hlavní roli přišel! No a film je to samozřejmě výborný, takový barevný, obsahující snad vše, co Rodriguez vystříhal ze Spy kids pro nadměrnou debilitu. To ovšem bohužel nevylučuje, že se u toho opět pár třináctek řádně vyprstí a ten nehezký hoch s tolik inteligentním obličejem se v nějaké žumpě objeví znovu!(6.11.2011)

• Gilmour93

Kdy se vám poštěstí vidět film, v němž se Nyqvist tváří, jako by přemýšlel, kde nechal cestovní pas a unaveně působící Ripleyová těká očima po facehuggerovi, aby se na ni přisál a ukončil to trápení? Neříkám, že by mohl Singleton dostávat do limbu indické kobry, ale jeho akční jízda pro diváky MTV a čtenářky Brava postrádá zábavnost, atraktivitu i napětí. Ono taky postavit snímek na vepřovce Lautnerovi, který půlku filmu probulí a druhou má výraz chovance z ústavu pro slabomyslné, kterému zrovna vyspravili chrup, zavání pokusem o profesní sebevraždu. Ale aby jste si nemysleli, že jsem vůči němu zaujatý - třeba v Twilightu, když na sebe navlékne ten vlčí kostým, vrčí a běhá po lesích kolem městečka Forks, není zas až tak špatný..(10.2.2014)

Mladý pán Lautner nepatrí medzi tých hercov, ktorých by som vyhľadávala z dôvodu nejakého silného filmového/umeleckého zážitku. O tomto filme, preto nemôžem ani len spomenúť, že by mal nejakú väčšiu cenu. Je to priemerný film, ktorý si obyčajný človek pozrie raz v živote, povie si fajn, dalo sa to. O nič iné nejde, je to len oddychovka, pre váš mozog, pri ktorej neutrpíte ujmu. Boli tam asi 3-4 kvalitný herci z toho Jason Isaacs zomrel hneď v prvých 10 min, Sigourney Weaver tam bola asi tých 10 min dohromady a Dermot Mulondrey tam vlastne ani nebol, ale jeho hlas stojí za to. To, že sa neviem rozhodnúť, či tí herci boli 3-4 je preto lebo Alfred Molina, v poslednom čase podhodnocuje svoje sily a dáva sa na takéto filmíčky a dlho som s ním nevidela niečo poriadne, tak neviem, čo si o tom mám myslieť. Ale v celku dobrá bola hudba, fajn bojové scény, páčila sa mi výuka syna prečo nepiť a to je asi všetko. Priemer 50%(2.12.2011)

• - Karen (Lily Collins) byla hospitalizována kvůli zranění paže, které jí doktoři museli zašít. O 24 hodin později však sedí a sleduje zápas baseballu bez jakýchkoliv známek poranění na rukou. (hansel97)

• - Když Nathan (Taylor Lautner) volá záchrannou službu 911, nadiktuje svou adresu jako 2009 Clearwater Drive. To je odkaz na film Twilight sága: Nový měsíc (2009), ve kterém Lautner hrál. Ten měl totiž premiéru v roce 2009 a objevují se v něm tři postavy s příjmením Clearwater, a to Harry, Seth a Leah. (hansel97)

• - Motorka, na ktorej jazdí Nathan (Taylor Lautner), je Aprilia Shiver 750. (Odpocivadlo)