Camelot

Epizody(10)

Král Uther nečekaně umírá a následkem toho je Anglie zmítaná chaosem. Mysl mocného kouzelníka Merlina zatemňují vize temné budoucnosti, a proto se rozhodne na trůn dosadit mladého a vášnivého Artuše, Utherova nemanželského syna a dědice, který byl vychován jako prostý poddaný. Na scéně je ovšem i další hráč - Artušova nemilosrdná a ambiciózní sestra Morgana, jež neváhá vyvolat nadpřirozené síly, aby si nárokovala korunu a bojovala s Artušem až do hořkého konce. Nastává čas epického boje o nadvládu a mladý král projde v těchto temných časech krutou zkouškou ve snaze spojit království roztříštěné válkou. V této svízelné situaci bude Artušovi jediným světlem naděje krásná Guinevera. (oficiální text distributora)

verbal

A je to venku! Artuš byl ve skutečnosti transka, Lancelot měl osobního homokadeřníka, Ginévra chodila spát s natáčkama, Merlin se xichtil jako zamilovaný Šejxpír a Morganiny katalogové kozy to celé holt neutáhnou. Papundeklová výprava a teploušské potyčky pětihlavých, vymydlených armád jen podtrhují zoufalství tohoto úsvitu Albionu. Jen čekám, ve kterém díle se objeví Joláos a Mixér, retardovaný bratr Sama Raimiho. ()

Cervenak

Po prvej časti: Černoch medzi rytiermi Okrúhleho stola? Ajaj, ale čo čakať od Hirsta, že? Belosi majú zase ofiny ako z módnych prehliadok. Aspoň že Artuš je celkom sympaťák a záporáci sú super - navyše Eva Green ukáže kozy. Takisto výprava sa mi zdá na televízny seriál slušná. Fiennesov Merlin sa 90% času len priteplene usmieva, snáď sa toho zbaví. Uvidíme, ako sa to postupne vyprofiluje, zatiaľ zmiešané dojmy. - - - Po 2. časti: Začína zostup do pekla. Niečo tak stupídne a bez šťavy sa len tak nevidí. Eva Green má bezosporu najluxusnejšie kozy na planéte, ale to mi bohužiaľ nestačí... :-( ()

T2

veľmi zlý nápad sa do takéto niečoho pustiť, ťažko v tom hľadať akékoľvek pozitíva, po prvom diely nič moc __občasné chvíľkové záchvevy lepších scénok prebije nesúlad ťažkopádnosti, miestami až nehorázne parodické /20%/ ()

flanker.27 odpad!

Ehm. TOHLE, ta holobradá cucákovitá přidrzlá nesymptická vyfešákovaná vyholená načesaná blondýna bez kouska charismatu že je král Artuš? TOHLE, ta čtvrtkama vytapetovaná polystyrénová narychlo v ateliéru spíchnutá místnost že je Kamelot? TOHLE, ty kozy že jsou - no dobře, ty kozy by mohly bejt Morgana, to jo. ()

Morien

6. 1. 2015: Během loňského roku jsem velmi zapracovala na svojí schopnosti dívat se na špatné a pochybné filmy a intelektuálně a emocionálně se z nich naučit víc než z filmů takzvané áčkové produkce, tak jsem se rozhodla v duchu této tradice bombasticky odstartovat nový rok seriálem o rytířích kulatého stolu, který by měl mýtickou inspirací přímo přetékat. Boy, was I wrong! Nyní přijde výčet více či méně frustrovaných chaotických poznámek, jak jsem si je zapsala během sledování. Nejvíce očividné je asi to, že ačkoliv má seriál deset dílů, děje se tam toho překvapivě málo, respektive rozložení událostí mezi jednotlivé epizody je silně nevyvážené. Hlavní linka se celou dobu táhne hodně pomalu a potom se zbrkle a neústrojně řeší v posledních dvou epizodách. Nejzajímavější pro mě byly epizody "Justice" a "Igraine". Igraine zejména kvůli změně optiky, jakou v sobě královna nese, i když to také podle mě není dotažené na hranice všech možností. Justice tím, že vedle sebe staví etický a duševní konstrukt Artuše i Morgany a ponechává diváka, aby si je sám posoudil - takovou nestrannost těžko pohledat i ve světě celovečerního filmu, takže tady na poli spíš nefunkčního seriálu překvapí o to víc. Dělá mi to v hlavě strašný zmatek, protože v takových momentech to vypadá, jako že se tvůrci snaží, aby to něco znamenalo - což je podle mě jedna z nejšlechetnějších aspirací - a tady to má ještě znamenat, že největší zlo nejsou démoni a pekelné síly, ale dav bez paměti a lidé bez představivosti, což se mi taky líbí, ale co všechno to bolestné utrpení kolem, které si člověk při sledování zažije, kolikrát si musí dát pauzu, protože mu bylo trapně za herce i za postavy. Protože postavy, ach ano, postavy a jejich dialogy zde představují ten největší kámen úrazu. Nemám nic proti typologii tohoto Artuše - bledý slabý mladíček mi přijde jako skvělá počáteční volba. Koneckonců pamatuji si na kousek filmu od Bressona, kde taky hrál Artuše roztomilý mladíček a jaká to byla plodná podívaná. Průser začíná tam, kde se tvůrci rozhodovali, jak se bude tento Artuš chovat. Protože začíná jako blbeček, což je taky normální, každá takováhle postava začíná jako blbeček, viz Luke Skywalker nebo Thomas A. Anderson, jde o to, že v průběhu své cesty hrdiny má ze své naivity a nevinnosti vytěžit moudrost a odhodlání inspirující následovníky a decimující nepřátele. Tento Artuš osm dílů z deseti řeší romantické dilema (a za smrtelný hřích považuji jak slabě a hloupě tvůrci tento vztah vystavěli - tohle nevypadá jako zakázaná osudová láska, ale jako trochu patologické zakoukání na střední škole smíšené s trochou stalkování, naléhání a bezpáteřnosti) a teprve v posledních dvou si učeše culíček, obleče černou obodcovanou bundičku, zasviní se od krve a pokusí se vyhrát divákovo srdce a bitvy o svou zemi. (Abych byla úplně přesná, tak tu bundičku a culíček měl už v již zmiňované epizodě "Justice", což také přispělo k tomu, proč jsem si zrovna tuhle epizodu tolik užila). Ale stejně scenáristé všechen jeho vývoj shodí v posledních třech minutách, kdy se zase zachová tak, jako by se vůbec nic nenaučil a nepřítel tak trumf z jeho rukou (rukou, hihihi) převezme zcela právem. To by se potom Jamie mohl postavit i na hlavu ve snaze přivést takovouhle postavu k životaschopnosti, ale pořád bych to viděla bledě. Já bych ho ze všeho nejraději (a to neplatí jen o tomhle seriálu, ale i obecně jako vyhlídka do budoucnosti) viděla jako bezpohlavního anděla, ale takovou roli mu zatím bohužel nikdo nenapsal, a jak jsem tak posledních pár dní stalkovala jeho twitter a tumblr, tak myslím ani nenapíše. Není to žádný básník, který by k sobě přitahoval éterické energie. Svoje myšlenky formuje do písňových textů docela banálním způsobem (DRAGONS ARE REAL YOU’LL HAVE TO BELIEVE ME/Its what she says/what she does/and how she loves/keeping me from falling apart/Its how she lives/How she smiles/and how she laughs/that fixed my wasted heart) a tak není divu, že si ho po Burtonovi nevšiml žádný zajímavý režisér a svůj potenciál utápí v Twilightech, Harry Potterech a Burberry reklamách. Na mého Kosťu by se mi velice hodil, jen co je pravda, na zvířátko, které se z dálky dívá na lidi a pro sebe se směje, které mluví očima a zubama a když chce něco poznat, tak si to nejprve osahá. Ale takhle napsaný Artuš mu nedává skoro žádný prostor ukázat, čeho by byl schopen. Zajímavá perlička pro blázny je potom jeho vlastní "film o filmu", který umístil na svoje vimeo. Je to natočené na mobil, podkreslené unylou indie písničkou a stejně nudné, repetitivní a nevzrušivé jako celý seriál. K ostatním figurám - tahle interpretace Merlina se mi dost líbila. Usmívající se nesmrtelný bojácný šašek s temnějšími konturami je přece príma charakteristika a Joseph Fiennes má díkybohu dostatek charismatu, aby to všechno důstojně odšaškařil. Oproti tomu Eva Green mě navzdory všeobecnému fanouškovskému jásotu příliš nenadchla. Myslím, že ani ona, ani autoři scénáře neměli jasně vybalancovanou tu hranici mezi zranitelnou skutečnou ženou a nedotknutelnou magickou arcibestií. Zbytek ansámblu se dá zhodnotit několika slovy - Tamsin Egerton je naprosto nevýraznou a nezajímavou Guinevere, Claire Forlani do moudré a laskavé královny nejspíš chybí ještě trocha oduševnělosti. Morganinu jeptišku jsem celou dobu chtěla nakopnout, takže aspoň tohle se asi tvůrcům povedlo. James Purefoy je nepochopitelně jako jeden z mála charismatických mužů odrovnán hned v počátku, stejně tak Sean Pertwee, to jako na ty herce už neměli dál peníze nebo co? Zbytek rytířů to ostudně schytal, jsou to jen takoví nerozlišitelní panáčci do počtu, se kterými se zametá v rámci potřeb zápletky. Smutek. A nyní finální soud: Když už měli k dispozici opravdické moře a opravdické lesy, tak bych raději viděla víc bojů v lesích, klidně se zvířaty nebo neviditelnými démony, ať to nestojí tolik jako dvě armády. Hlavně by ale bylo žádoucí, aby byli naši bohatýři víc pokrytí krví a potem místo voňavek a vlasových stylizačních přípravků. Líbila jak Morgana vzývající mlhu a děsy, tak třeba historka s mečem ve skále nad vodopádem i vypořádání se s dámou s jezera. Škoda, že se nějak lépe nepodařilo definovat, jestli tvůrci chtějí jít cestou ukazování, jak se ze skutečných lidí a událostí staly mýty a legendy, a nebo mají za cíl se jenom odlišit a vzdálit od klasického artušovského kánonu. Dílo by mohlo fungovat jako podivínské podobenství pro úzký okruh publika, ale snaha o "realitu" a "líbivost" spolu se všeobecnou povrchností neslouží nikomu a ničemu. --- 7. 9. 2022: Přicházím sama sobě říct, že se z Jamieho přece jen postupem let stává lepší básník: Crow calls my name/Shifting the rain/Black eye'd and holy/My one and only/Crow comes again/And every time I fall/And every time I dream/And every time I sleep she's staring at me/And I can hear her song/And I can see her following me/Forever she has flown/Forever I will bleed/And every time I sleep she's there watching me/And she don't want no one/Other than her loving me/Crow. () (méně) (více)

TeeAge

|| Scenár: Chris Chibnall, Michael Hirst | Hudba: Mychael Danna, Jeff Danna | Produkcia: Graham King, Morgan O'Sullivan, Michael Hirst | Distribúcia: Starz (US), Channel 4 (UK), RTÉ (Ireland), CBC (Canada), Nine Network (Australia), RTL (The Netherlands) | Štúdio: Ecosse Films, GK-tv, Octagon Films, World 2000 Entertainment, Starz Originals | Rozpočet: 7 miliónov $ / za 1epizódu || Celkom zábavný počin, ktorý namiesto toho aby mystifikoval osobnosť Merlina, ho skôr odľahčuje. Eva Green je jedna radosť. Predstaviteľ Arthura je najslabším článkom celku, scenáristický zámer jeho vykreslenia ako slabocha ktorý spasí Anglicko bol trochu prepálený. Uvidíme, kam to dotiahne. ()

sud

Vítejte ve světě, kde čaroděj Merlin vypadá jak člen Dělnické strany, král Artuš jako napomádovaná buzna a Guinevere právě slezla z přehlídkového mola. I bez znalosti Artušovské legendy je to po všech stránkách slabota. Mizerná výprava (papundeklový Camelot), pitomé zápletky (udělat takovýhle maglajz z tak nosného příběhu je svým způsobem umění), do nebe volající scény (při té o ztrátě panenství a srnčí krvi se prostě nejde nesmát) - i naivní holčičí pohádka První rytíř je proti tomu veledílo. Pouze Eva Green a její Morgana je důvod, proč jsem celou anabázi absolvoval až do konce. Tak za ni 20%. Tahle postava (jak seriálová, tak fyzická :-)) by si zasloužila lepší seriál. ()

D.Moore

Možná je to tím, že současnou seriálovou scénu příliš nesleduji a nemám tedy s čím srovnávat, ale Camelot se mi vcelku líbil. Akorát bych tedy název změnil na Morgan, protože právě o postavu v podání (po všech stránkách) fantastické Evy Green tu kráčí především. Hraje ji jako nevypočitatelného chameleona, nedělá jí problém v jednu chvíli někomu podříznout krk a pár minut nato s naprosto nevinným a uvěřitelným úsměvem jinému lichotit, intrikuje, čaruje do posledních sil, je vyčerpaná i plná odhodlání, které jí do těla pumpuje stará křivda... A divák to všechno přímo cítí. Ale ostatní postavy se také povedly. Artuš tedy mohl být sympatičtější (jeho starší verzi by mohl v klidu hrát Steve Buscemi), ovšem Merlin jako drsný intrikán nemá chybu, Guinevera je krásná, Artušovi rytíři / bodyguardi nejdou pro ránu mečem nebo rukou daleko, jeptiška Sybila je odporná... A v prvních dvou dílech hrál můj oblíbený James Purefoy a mě mrzí, že se nezdržel déle. Co se týče příběhu, přišli scenáristé se spoustou dobrých nápadů oživujících klasickou legendu (díly Meč a koruna a Jezerní paní se mi líbily ze všech nejvíce), jen je škoda, že v závěru seriálu se děj jaksi rozmělnil a bitvě, na niž tvůrcům očividně chyběly peníze, bylo věnováno tolik prostoru. Tři a půl. ()

Davies182

S pilotem nemám větší problém, takže uvidíme do budoucna, potenciál by tam byl... Chci věřit tomu, že Bower mi do role Artuše totálně nepasuje proto, že bude za začátku schválně dětinský a neohrabaný, aby se postupem času pod Merlinovým vedením vypracoval na důstojného protivníka pro charismatické záporácké duo Purefoy-Green. UPDATE po třetí epizodě: Camelot je nehorázná mrd*a (a je mi fakt líto, že tohle slovo musím použít)! Z hlubin odpadu! jej tahají pouze skvělý Purefoy (dva! díly), Eva Green, bombastická atmosférická znělka, hudba, a sem tam závan originality. Jinak ale děs a hrůza. Tupý seriál plný imbecilních zvratů, nedomyšleností a hrozných herců. Ze čtyř hvězdiček na dvě a zároveň jeden z největších seriálových failů posledních let. ()

Tom_Lachtan

špatně obsazená velenuda s jedním velmi zábavným čarodějem (jedno z nejzajímavějších tvárněních Merlina, hypnotizujícím odhaleným hrudníkem Evy Green a hezkou znělkou. Toť vše, co se zde dá pochválit. A přitom tam je skryt tak nehorázně obrovskej potenciál... Holt, na další verzi Artušovský legendy je třeba si pár let počkat... ()

Molly

Zde půjdu s gustem proti proudu, protože Camelot není ani zdaleka taková kajda, jak by se podle zdejších umolousaných 49% mohlo zdát. Artušovská legenda už byla filmaři převyprávěna několikrát, tudíž se dá předpokládat, že s každou další verzí ji tvůrci pojmou zase trochu jinak. Artuš a naivní mladík s nevinným kukučem? Merlin jako holohlavý podivín? Guinevere a blonďatá královna krásy? Proč ne? Chápu výtky, sama bych jich taky pár měla (sem tam skřípne nějaký ten dialog, občas se objeví nelogičnost či wtf scénka jako "home-alone" Artuš v bitvě o Bardonský průsmyk), ale celkově převládají pozitivní dojmy: je to zábavné, napínavé, dobře zahrané (ač Evě Green koruna v seriálu nikdy nepřipadne, hereckému ansámblu bezkonkurenčně kraluje) i okostýmované a úvodní znělka je eňo ňuňo. Doporučuju dát šanci víc než dvěma epizodám. Tenhle seriál si to zašlouží. ()

Mi Nü-Chai

Mám za sebou tři episody a nejsem si jista kdy (a jestli vůbec) v této kalvárii budu pokračovat, včera viděná třetí část mne zahrnula buldozerem. Camelot má mnoho nešvarů a klady takřka žádné, nanicovatým dějem počínaje a úděsnými herci konče - ti jsou na celém seriálu snad nejhorší. Frocek Artuš by zasloužil základním kamenem Camelotu přes držku, Merlin se celou dobu tváří, že by mu nejraději luxoval anál, Guinevere působí a chová se jak vyžilá štětka, Vivian je ČERNÁ a zbytek ošklivců splývá v jakousi indiferentní blátivě hnědou masu, která shodou okolností občas mluví. Jediný, kdo mi moc nevadí, je Morgan, ale i na té nenechavé pero scénáristovo provedlo lobotomii, takže u vytržení z ní zrovna nejsem a občasné předvedení koz to nezachrání. ()

Ant

Camelot není úplně obvyklý historický seriál z kabelovky. Na kabelovce totiž bývá většina seriálů naprostá top kvalita. No, Camelot měl smůlu a do vínku mu byla nadělana blbá výprava a scénář o kvalitě Ordinace v Růžové zahradě (ale to už přeháním). Řekněme, že bylo bolestivé některé repliky poslouchat. O hromadě nelogičností ani nemluvě. Když vezmeme v úvahu, že celý seriál stál asi stejně jako Game of Thrones, tak opravdu nevím, kam se ty prachy poděly. Starz by si mělo vzít na paškál hlavního účetního. Hudba je ale výborná a herci jsou obstojní. Arthur se sice ze začátku chová jako nevyspělý harant, ale když vydržíte, tak se dočkáte trochu toho mučení po královsku. Bower se s rolí popral slušně vzhledem k scénáři. Merlin je kupodivu jeden z nejtrapnějších kouzelníků v historii lidstva a Fiennes docela nepokrytě přehrává. Závěrečný cliffhanger je skvěle vymyšlený a zároveň dost zvrácený, když nad tím přemýšlím - Morgan alias Eva Green je prvotřídní psychopatka. Jako historická jednohubka je to naprosto akceptovatelné a s vypnutým mozkem dokonce i zábavné. Ten potenciál tam pořád prostě je, a pokud odklepnou další řadu, tak Camelotu dám ještě šanci odčinit své prohřešky. Neodklepli. ()

Nettrass

Ten začátek jsem moc nepochopil. Pořád se tam handrkují o korunu. To já mám v peněžence někdy i dvacetikorunu a nehandrkuju se o ní. ()

honajz

Legendy o králi Artušovi a čaroději Merlinovi neustále přitahují pozornost filmařů. Nový televizní seriál zkusil kombinaci teen a sexu. Král Uther je otráven svou dcerou Morganou (velmi dobrá Eva Green), která vyžene macechu, spojí se s nepřítelem a dělá si nárok na trůn a vládu. Papínek ji totiž v mládí dal k jeptiškám, které ji zdá se naučily kouzlit (!), a tato skutečnost nebohou děvu tak poznamenala, že prahne jen po pomstě. Co však Merlin (Joseph Fiennes) chtěl, existuje dobře skrývaný dědic a následník trůnu - mladíček Artuš, který nyní bude muset prokázat své vůdcovské schopnosti a sjednotit zemi. Že se mezitím zamiluje do Guinévry, je samozřejmé... V mnoha recenzích se dočete, že seriál Camelot chtěl konkurovat Hře o trůny, Na to mu ale evidentně od začátku chyběl rozpočet. Přitom výprava je docela sympatická, natáčelo se v Irsku (a lesy v Kanadě, jak je zvykem), je to dobře sestříhané, ozvučené, hudba pasuje. První - a velký - problém zjistíme u castingu. Nic proti snaze Artuše zlidštit, ale Jamie Campbell Bower, kterého jsme mohli vidět v Harry Potterovi i posledním Twilight, se svýma vykulenýma očima, blond přelivem a výrazem "nakopněte mne někdo" skutečně postrádá charisma nutné i pro roli kluka, který se přes noc stane králem, a neví, jak na to, Troufám si říct, že Roman Skamene by to zahrál líp - vzpomeňme jen jeho podobný přerod v Princi a chuďasovi. Teen Artuš má působit jako svůdce žen a umí se ohánět s mečem, ale nesmí se na něho dívat. Královna macecha má rovněž stále jeden výraz a je zde spíš na ozdobu (ostatně, Claire Forlani vždy šel spíše modeling než účasti v mnoha béčkových filmech či Seznamte se, Joe Black), podobně Guinévre herečky Tamsin Egerton je založena spíše na odhalování poprsí... Čímž nyní přeskočím k problému číslo dva - poučeni Římem, Hrou o trůny apod. i zde tvůrci vsadili na hodně sexu. Ostatně sexem na břehu potůčku seriál začíná a uvidíme posléze hodně ženských ňader a zadků - a také mužských zadků. A tak nějak mi to už začíná v podobných historických seriálech vadit. Jasně, sex je v životě člověka důležitý, ale přijde mi, že v poslední době je berličkou scenáristů, když nevědí, jak psychologicky a dramaticky rozehrát situaci a dovést ji do nějakého zdárného konce. Má postava psychologický problém? Vrazíme tam nějakou šťabajznu s velkýma kozama a trochu toho sexu, divák si nemrava přijde na své, a my to nemusíme řešit. Přitom seriál nemá špatný potenciál, ale prostě jde divnou cestou. Scénář není úplně hloupý, ale časem mu dojdou motivace postav a začne si je cucat z prstu. Jednu z výrazných postav, kterou hraje James Purefoy (Solomon Kane), navíc zabijí hned ve druhém dílu - a to nás jich čeká ještě osm. Merlin Josepha Fiennese vypadá spíše jako intrikář a lobbyista, než čaroděj, některé postavy by mohly být zajímavé, ale nemají co hrát, zápletky jsou postupem času značně ubohé. Jsou zde odkazy na magii, určité tajemné věci, podobně, jako tomu bylo v seriálu Robin of Sherwood, ale zde nejsou příliš ústrojně zasazeny do děje, ani nemají drajv, aby vás z těch scén mrazilo na zádech. Na slušné úrovni jsou historické reálie, i když i zde se sem tam objeví chybička. Nu, a protože tvůrci doufali ve druhou řadu, seriál ani není v podstatě nijak ukončen. Druhá řada se však nekoná. Asi teen vykulený Artuš neurčitelného pohlaví a pár párů koz prostě na seriál nestačí. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/camelot.html () (méně) (více)

claudel

Již od malička mě přitahuje legenda o králi Artušovi, Excalibru, bájném hradu Camelotu, Morganě a svatém grálu, takže jsem byl nadšený, když jsem zjistil, že se chystá seriál, který by mohl mít několik sérií a popsat legendu od začátku do konce. Bohužel v tomto případě se to příliš nepovedlo, mnohé díly byly příliš roztáhané, částečně nudné a celá první série se vlastně točila v kruhu, chtělo to víc napětí, akce, dynamičnosti postav. Nedivím se tak, že druhá série ohlášena nebyla a některé postavy tak ani neměly možnost se objevit. Velká škoda, třeba se někomu časem podaří tuto látku uchopit lépe. ()

Jenda

Původně jsem si myslel, že se jedná o hloupoučký fantasy seriál pro děti se slušným obsazením a příšerným scénářem, jako je Herkules, Xena, Sindibád nebo Legend of the Seeker. Pak se ale na konci druhého dílu Eva Green ukázala nahá, což mě uvrhlo do stavu pochyb. Takže pokud se nezměnily limity pro nevhodné záběry pro teenage seriály na všední odpoledne, jedná se o vážně myšlenou katastrofu, na které má hodnotu pouze ta jedna vteřina Evy Green v Evině rouše. Velký přešlap... ()

Morholt

Britové se zjevně vzhlédli v seriálech z produkce HBO a rozhodli se v těchto intencích ztvárnit svojí národní legendu. Bohužel vznikl z toho paskvil s mizernou výpravou, příšerným hlavním představitelem a řadou kýčovitých dialogů, při kterých mi bylo za autory stydno. Jediné, co tuhle slátaninu chrání od černých čísel, je herecké obsazení, kdy Eva Green ztvárnila snad nejlepší Morganu v historii, jíž zdatně sekundoval druhý padouch James Purefoy v roli krále Lota. Kupodivu mi sedl i Joseph Fiennes a jeho afektovaný Merlin. Je škoda, že byl Camelot svěřen naprostým amatérům, protože finance a tím i potenciál tu zjevně byli. Snad příště. 30% ()

Eva Green je dáma, pro kterou se morduje

Eva Green je dáma, pro kterou se morduje

31.01.2013

Tak, a je rozhodnuto. Robert Rodriguez si obsazení titulní femme fatale v Sin City: A Dame to Kill For nechal až úplně na konec. Asi věděl, že budeme uznale přikyvovat. Zelenooká Francouzka je totiž… (více)

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

11.08.2012

Po Spartakovi dorazí Marco Polo

Po Spartakovi dorazí Marco Polo

17.01.2012

Americká kabelová stanice Starz na televizním trhu výrazně zabodovala s masakrálním seriálem Spartakus (druhá regulérní série s podtitulem Vengeance startuje 27. ledna). Dařilo se jí i s Pilíři Země… (více)

Merlin se vrátí, Camelot ne

Merlin se vrátí, Camelot ne

19.07.2011

Dnes na televizní notu: kvalitně obsazená série Camelot stanice Starz chtěla být vážnější, dospělejší a hlavně drsnější protiváhou k teenagersky pojatému britskému Merlinovi. Nepovedlo se. První… (více)