Germáni (TV seriál)

Dokumentární

Německo, 2007, 4x53 min

Ralf Grabowski

Christian Feyerabend

Dobře zpracovaný populárně naučný dokument o historii germánských kmenů, která vzhledem k nedostatku pramenů musí vycházet hlavně z archeologických poznatků, které jsou podány srozumitelně a poutavě. Historické události jsou přiblíženy pomocí sčásti fiktivních postav a příběhů kombinovaných se skutečnými historickými hybateli a událostmi. Potěší i přítomnost českých herců v roli česky mluvících Germánů.(15.12.2013)

Iron man Hájek mě velmi pobavil:)(16.3.2012)

Mno, že by si staré Germánky holily v podpaží jsem ještě v žádném historickém prameni doteď nezaznamenal.... Jo jo, ani tyhle hrané polodokumenty se nesměj odfláknout. Matěj Hádek v roli Arminia(17.11.2013)

V titulcích seriálu uvedeno: režie Judith Voelker (díly 1-4), Schoko Okroy (díly 1-4), Stefan Koester (díly 2-4), Alexander Hogh (díl 3).(12.12.2013)

Poměrně zdařilý dokument k mé nejoblíbenější tematice - Germánům v prvních stoletích našeho letopočtu. Místy bych uvítal méně "dokumentárních" frází a více přehledných informací (rozuměj - více do hloubky), ale i tak jsem rád za každý kvalitnější počin z této oblasti, protože jich skutečně není tolik... Mini role Matěje Hádka alias Arminia vcelku potěšila:-)(21.3.2011)