Germáni (TV seriál)

Dokumentární

Německo, 2007, 4x53 min

Ralf Grabowski

Christian Feyerabend

V titulcích seriálu uvedeno: režie Judith Voelker (díly 1-4), Schoko Okroy (díly 1-4), Stefan Koester (díly 2-4), Alexander Hogh (díl 3).(12.12.2013)

Veľmi si cením takéto historické dokumenty. V našich končinách sa na hodinách dejepisu o Germánoch moc nedozvedáme, resp. okrajovo. Platí to dokonca aj pre univerzity (hovorím z vlastnej skúsenosti), pokiaľ sa nezameráte sám na Germánov. Tí sú totiž braní len v rámci Rímskej ríše, alebo pri vytváraní ranostredovekých štátov, no nikdy nie podrobne. Dokumentárne filmy tohto typu sú preto v mojich očiach veľmi vítané.(9.10.2015)

Iron man Hájek mě velmi pobavil:)(16.3.2012)

Nič prevratné, iba rekapitulácia ľahko dohľadateľných informácií, možno s pár menej dohľadateľnými a možno aj pár legendami. Opäť ma udivuje koľko životov stáli výboje, či kresťanské pozadie aký malo na to vplyv. Tento polohraný štýl s rozprávačom nie je podľa mňa úplne šťastný štýl kvôli pestrosti, ale som rád aspoň za nejaké mapky.(9.4.2014)

Krásný dokument. Kdo se zajímá o starověk Evropy by měl tohle znát jako "povinnou četbu".(11.12.2010)