Hlas

Voice, The

Horor / Thriller

Turecko, 2010, 97 min

Ümit Ünal

50% - Koukatelný film. Není to žádné veledílo, ale je to celkem obstojně sympatické. Jak už se zde píše, spíše než horor je to mysteriózní film s trochu tajemnou a ponurou atmosférou, který tak nějak bez větších zádrhelů plyne až ke svému rozuzlení. Záhady se sice vyřeší, pár kostlivců ze skříně vypadne, ale to je tak všechno. Na druhou stranu to nijak neurazí a neměl jsem nutkání u toho usínat.(3.11.2015)

Překvapivé a potěšující první setkání s tureckou filmovou tvorbou. Jen škoda, že zatím film vidělo tak málo diváků....jistě by hodnocení filmu dopadlo lépe.(3.5.2016)

S tureckými horormi veľa skúsenosti nemám, ale keďže posledne videný D@bbe bol dosť veľká blbosť, veľa som nečakal ani od tohto. Musím povedať, že som bol celkom príjemne prekvapený. Hlavnou hrdinkou je Derya, ktorá má nočné mory a počuje záhadný hlas. Ten ju napokon privedie k Onurovi, jej nadriadenému a priateľovi s detstva, pričom odhalí jeho minulosť a minulosť svojej vlastnej rodiny. Čiže v závere sme sa vlastne dočkali troch odhalení. Poniektoré boli očakávané, iné zase celkom zaujímavé. Hororových prvkov je poskromne, skôr je to mysteriózny thriller so zaujímavým príbehom, slušnou atmosférou a hudbou. Dal by som vyššie hodnotenie, keby sa to chvíľami neťahalo a poniektoré scény sa mi zdali zbytočné. Ináč ho môžem celkom odporučiť.(8.2.2011)

Popravdě můj první Turecký horor. Nečekal jsem od toho nic a nechal jsem se překvapit co mi přinese. Těšil jsem se jak to zkritizuji a hodím do odpadu, ale nestalo se. Herci byli celkem slušní a i zpracování nebylo vůbec špatné. Film má velice slušnou atmosféru a solidní příběh, ale chtělo to přitvrdit. Čekal jsem kdy se přitvrdí a začne to pořádně gradovat a ono nic. Jen jsem se dověděl jak vše skončí. Ale i přesto solidní film z Turecka. 50%(31.10.2013)