poster

Zlatovláska (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1973, 73 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (229)

 • Gemini
  ****

  Pohádka ze stejné výpravné třídy jako svého času Pyšná Princezna nebo z o něco bližší doby Princ A Večernice. Erbenovská klasika se zpěvy, krásnou hudbou, kýčovitě roztomilými loutkami zvířátek a výbornými herci. Musím se přiznat, že jako malému se mi Zlatovláska nelíbila, ale čím jsem starší, tím raději ji vidím. Jiří Holý je překrásně zlý král:)(7.6.2003)

 • Radek99
  ***

  Pohádka se zpěvy. Pohádka s mnoha zpěvy. Pohádka s až příliš mnoha zpěvy. atd.(26.12.2010)

 • AngelAngie
  ***

  Klasická česká, lehce nadprůměrná pohádka.(6.7.2008)

 • monolog
  ****

  Klasická z nejklasičtějších pohádek plná chytlavých melodií s ještě lepšími texty a s tak erbenovsky pohádkovou atmosférou, že ani jeho psané knížky ji neumí navodit lépe. Petra Štěpánka jsem vždycky jako dítě považoval za jeden z ideálů mužného prince. Navíc výprava i kostýmy jsou ťip ťop a příběh není brán jako jednoduchá linie hlouposti pro dítě=idiota (což se děje obvykle dnes). Jedná se jako mnohdy jindy o sice pohádkovější, ale dospělácky podaný film, kterému porozumí i to nejmenší dítě podpořený skvělými herci a nádhernou připomínkou dětství pro každého.(16.11.2006)

 • flanker.27
  ***

  Hodnotil bych lépe, kdybych neměl averzi vůči "umění" (muzikálové zpěvy a tance) v pohádkách. To je ovšem moje soukromá záležitost, takže si klidně připočtěte jednu * navíc.(28.12.2010)

 • sportovec
  *****

  Kdybych měl tuto klasickou českou pohádkovou inscenaci se zpěvy hodnotit dobovými měřítky, váhal bych mezi nadprůměrným a špičkovým hodnocením. Kontext polistopadové tvorby mě však mé váhavosti rychle zbavuje. Jedna z nejlepších rolí mladého Petra Štěpánka, špičkové výkony Peškův a Holého v královských rolích, vlídný standard Marie Rosůlkové a superlativy nad hudbou a texty se tu už plýtvalo dost. Ve scénáři se podařilo zachovat až překvapivě mnoho z krásné klasické erbenovské češtiny. U Janečkové režie je nutno ocenit, co z relativního "mála" výpravy dokázala vykouzlit včetně zvládnutí animovaných prvků s úspěchem nahrazujících - možná, že bych měl napsat alternujících - sofistikovanější triky. Jímavá, srdce hladící pohádka je už dnes nadčasovým kaménkem klasické mozaiky zlatého fondu české pohádky. Myslím, že jí ten krásný osud všichni ze srdce přejeme.(1.8.2008)

 • Zíza
  **

  Tahle pohádka je jedna z těch slabších, co byla natočena u nás v ČR. Raději než tohle si pusťte třeba Princeznu se zlatou hvězdou na čele, nebo S čerty nejsou žerty nebo Jak se budí princezny. O několik tříd lepší pohádky.(25.12.2010)

 • berg.12
  **

  Pohádka, která se minula hereckým obsazením (hlavně Zlatovláska a Jiřík) i písničkami, a která mi atmosféru Erbenovy Zlatovlásky nepřipomínala ani vzdáleně. Hodnoceno s mnohaletým odstupem.(2.12.2006)

 • Skejpr
  ****

  Tohle je klasikamého dětství. Co na tom, že je to celé takové... ochotnické a že mrtvý Jiřík mrká? Já na tom kruci vyrůstal!!(4.6.2007)

 • sud
  ****

  Sympatický Petr Štěpánek, krásná Jorga Kotrbová, démonický Jiří Holý a nádherné písničky, na kterých celý film stojí. S trochou fantazie by se dalo říci, taková "Noc na Karlštejně" pro děti. 85%.(23.12.2008)

 • akisha
  ****

  Když jsme na to koukali na základce v družině (minimálně jednou tejdně), trochu mě ta pohádka děsila. Hrozivej král, Jiříkova useklá hlava a podobně. A když jsem si to pustila teď, nemohla jsem se přestat smát. Například už jen začátek, kdy se král rozčiluje, hází polštářema a jeho slouhové začnou cosi rozprašovat po pokoji, pak ty songy jsou úplně mimo, například ten první, jak se furt jen opakuje "Dobré ráno, dobré ráno", nebo králův monolog na "Já" ("Já, já, jenom já..."), no strašná prdel. Kupodivu dost písniček je docela hezkejch a melodickejch, i text psal zřejmě někdo s mozkem. Akorát že Štěpánkova odrhovačka "Zlatovlásko krásko" je neskutečně vlezlej song, co mi zněl v hlavě celou dobu ve škole, pak na nákupech a zase doma, což mě dostávalo do ráže. Štěpánek má správnou esenci prince (i když jím není), Kotrbová je pěkně neokoukaná, Pešek jako obvykle v roli roztomilýho staříka a nejlepší je Jiří Holý. V družině jsem se ho bála, teď jsem mu fandila, nehledě na to, že se svým hlubokým hlasem to z nich uzpíval nejlíp - navzdory praštěnýmu textu. Jo, a abych nezapomněla, ty loutky jsou hrozně ujetý!(15.12.2011)

 • castor
  ****

  Zlatovlásko, krásko, kdoví co bude dál? Zlatovlásko, krásko, chce tě bohatý král. Nezapomenutelná Červená Lhota, solidní herci, chytlavé melodie, milá klasická pohádka v televizním balení. Jen by si ten Jiřík neměl lít mrtvou vodu do dlaně, když zachraňuje mouchu ze spárů pavouka.(24.12.2014)

 • paascha
  ***

  Pohádka, držící se zuby, nehty chvostu zlaté špice žánru, kam by možná měla patřit, ale díky jistým vadám na kráse nikdy nebude. Štěpánek je jako hrdina úplně plonkový, loutková zvířátka spíš trapná, pěvecké vložky falešné a jediné, co je alespoň trochu pohádkové, je zlý král.(15.12.2011)

 • NinadeL
  *****

  Kách pohádka se vším všudy. Líbezný dabing Jitky Molavcové, sexuální idol Petr Štěpánek, nádherná výprava (včetně zvířecích loutek) a mistr zla Jiří Holý. Z Lály Peška mi sice bývá teskno, ale sem to zapadá na výbornou.(18.3.2011)

 • Phobia
  ***

  Pohádkový průměr poplatný době vzniku. Množství nechytlavých, otravných písní mě nutí vážně uvažovat o sejmutí hvězdičky. Víc zpívánek než dialogů, těžký opruz, ale výprava a obsazení to přece jen ještě udrží na snesitelné úrovni (s odřenýma prsama). V dětství byl dojem nejspíš lepší. 50%(14.6.2010)

 • Sarkastic
  ****

  Docela mě překvapuje tak nízké hodnocení této hudební pohádky. Náhodou si myslím, že je velmi milá, plná stejně milých písniček a rysy pohádky jsou zde vyplněny snad všechny (možná více humoru by nezaškodilo). Na jedné straně milý pan král Pešek, na druhé straně pan král Holý (ten už nebyl tak milý). Nezapomenu na scénu s litím vína do poháru... a ty animovaná zvířátka mi přišla taky roztomilá. Ale na plný počet tato pohádka nemá.(19.2.2008)

 • Davies182
  ****

  V dětsví jsem tuhle pohádku viděl milionkrát a pokaždé jsem z ní byl unesen. Těžko říci, jak bych hodnotil po shlédnutí až nyní, ale vem to čert. Zlatovláásko, kráásko... rulez!(8.4.2009)

 • Hrabka
  **

  Tuto pohádku jsem viděl asi 2x a ani jednou se mi moc nelíbila. Ten styl, prostředí a hlavně závěrečné okamžiky mi moc neseděly. 50%(28.12.2007)

 • LiVentura
  *****

  Nádherná pohádková pohádka.....opravdu radost pohledět na místy naivňoučké scénky s dřevěnými zvířátky pomahájícími chrabrému Petru Štěpánkovi na jeho těžké dlouhé cestě po vytouženém "zlatém" cíli a milujícím srdci.. proti tomu stojí však arogantní ziskuchtivý a okázalý král v podání geniálního hlasu čes.dabingu Jiřího Holého, jednoho z posledních herců oné skoro vymřele herecké elitě našeho divadla a filmu.! A hudba, která nemá v pohádkové scéně čes.filmu rovněž konkurenta..!!!(11.8.2008)

 • Stegr
  ***

  55%(6.10.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12