Zrození Planety opic

Rise of the Planet of the Apes

Zrodenie planéty opíc

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2011, 105 min

Perfektný storybuilding. Perfektná réžia. Perfektné triky. Perfektný soundtrack. Adekvátne herecké výkony. Od "Nooo!" pocity, aké som kedysi zažíval pri Dobyvateľoch stratenej archy, Jurskom parku či Pánovi prsteňov. Na konci filmu som sa rozhliadol po kine a myslel si tri slová: "Ďuro is home."(19.8.2011)

,,PAK JSME MU DALI LÉK ALZ-112, SUBSTANCI GENETICKÉ LÉČBY, KTERÁ STIMULUJE MOZEK K PRODUKCI VLASTNÍCH NOVÝCH BUNĚK“...... /// První nebyl Adam, ale Caesar. (A první slovo není máma, ale ,,NE“!...) Cože? Došli banány?... Že by proto v San Franciscu toho roku začalo padat listí o kapku dřív??? ... Asi je třeba upozornit, že NENÍ FÉR očekávat něco víc než digitální orgie. PŘESNĚ TOHLE JSEM ČEKAL! Výborná hudba a děj, kterej potěší každý šimpanzí a mateřský srdce. Sázka na J.Franca a tuny efektů vyšla parádně. KOMU MÁM kurva FANDIT? Jsem člověk, takže opicím! Taky jsem (asi) rodinnej typ, proto jsem s emocema na hraně. TO BUDE MASAKR! Tyhle opice jsou chytřejší než vůbec tušíte! ... Caesar je doma... Hmm, tak to abych se snad těšil na pokračování!!!! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám (rozumnej) důvod pro vykácení sekvojovýho lesa za městem. 2.) Kudy chodím, tudy tvrdím: ,,Každá správná vopice má skončit v laborce“. 3.) Máme doma roztomilý mládě šimpanze. Dost dobře umí šachy! (ale není důvod se znepokojovat). 4.) Ano, i Cornelia byla (někdy) mladá. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ **(17.8.2011)

• larelay

pozretie filmu som odkladala 4 roky. vzdy som si nasla nejaky dovod, preco radsej iny a nie tento. a moje podvedomie asi tusilo preco. priserna nuda. prvu hodinu som 6krat premyslala, ze film vypnem. nakoniec som to s nechutou dopozerala, hoci posledna cca pol hodina film vytiahla u mna z odpadu aspon na tie dve hviezdy.(6.11.2015)

Co by na to asi řekl Charles Darwin? Upravil by evoluční teorii, nebo by si pořídil mládě šimpanze? :) 75%(23.8.2011)

Takhle to dopadne, když se někdo snaží naroubovat na opici Karpova pomocí genetických psychofarmak. Na jedné straně sice dostane zdatného šachistu, ale na druhé si vypěstuje šimpanzího Martina Luthera Kinga. Kdyby místo v zoo začali experimentovat třeba v Harlemu, mohlo to skončit jen pokojnou demonstrací afrointelektuálu za zvýšení sociálních dávek. Vědci však sáhli o vývojový stupínek výše a zadělali tak na opičí armagedon. Zábavné a originální povídání, co se vlastně stalo před tím, než slizký Charlton Heston v kožených homoslipech otevřeně pohrdl rozkošnou primáti vědkyní a narazil si místo ní tu autistickou brunetu. Rasista hnusný!(15.8.2011)

• - Postava orangutana Maurice, se kterým se spřátelil Caesar ve věznici, je pojmenována po Maurici Evansovi, představiteli doktora Zaiuse v origináním filmu Planeta opic (1968). (oje)

• - Na filmu se pracovalo již od roku 2006. (R´Hell)

• - Opice se po odchycení stávají pokusnými zvířaty ve výzkumu souvisejícím s mozkem a inteligencí obecně. Analogický osud byl přichystán i Charltonu Hestonovi v prvním filmu, kdy se má stát objektem zkoumání mozku v podobném středisku na planetě opic poté, co se zjistí, že mluví a je nadán neobvyklými schopnostmi. (GordonCZ)