Nikita

USA, (2010–2013), 51 h 15 min (Minutáž: 41–43 min)

Maggie Q, Shane West, Lyndsy Fonseca, Aaron Stanford, Melinda Clarke, Xander Berkeley, Tiffany Hines, Dillon Casey, Noah Bean, Ashton Holmes, Rob Stewart (více)

Série(4) / Epizody(73)

Byla jednou z nejlepších agentek, ale Divize ji zradila. Zavraždila jejího snoubence. A ona se rozhodla pomstít. Osamocená žena stojící proti tajné vládní organizaci prolezlé korupcí nemá na první pohled příliš šancí, ale skrývá v rukávu pár překvapení, které mohou chod Divize pořádně zkomplikovat. Nikita vyráží do boje, hodlá srazit do kolen ty, kteří ji před lety vycvičili. (Chen)

Djkoma

Akční překvapení letošní seriálové sezony. Uchopení celého provařeného příběhu z trochu jiného pohledu byl jednoznačně krok správným směrem. Po půlce první sezony lze také říci, že tvůrci nové verze Nikity vědí, co chtějí a kam jít a nezbývá divákovi než očekávat další kroky dvou sličných krásek. Osobně mi tenhle typ seriálu v tv dost chyběl a jsem rád, že akce s minimem prázdných dílů a pár hezkými holkami, může i (dnes) mít kvalitu. PS: vynikající casting. ()

novoten

1. série - 85% - And the last word they'll breath before the end will be my name. Akčně-špionážní seriál, který by nezapomínal na svou prvně jmenovanou složku, tu nebyl od závěru 24. Přestože se Nikita podle úvodní premisy mohla stát zcela zbytečným a tuctovým pokusem, dokázala překvapit a už během první série si tak na současné seriálové scéně vydobýt suverénní pozici. Akční scény totiž rozdávají adrenalin po sloních dávkách, příběhové twisty obzvlášť ve druhé polovině několikrát pořádně zatřesou srdečním svalem a nebyla by to stanice CW, kdyby i mezilidské vztahy nebyly v popředí. Když se navíc v průběhu objeví několik dlouhodobých linek (které sympaticky zůstávají rozehrány i do další série), nezbývá než dopřát všem hlavním postavám tuhý kořínek a dostatek nábojů. Tenhle boj totiž slibuje ještě hodně potu a krve. 2. série - 90% - Přestože je hlavní hrdince souzeno trvale zůstat mimo nejsledovanější televizní proud, neubírá jí to na kvalitě vůbec nic. Druhý rok jejího snažení naopak rozehrává díky změnám stran příběh ještě větší, hlubší a hlavně překvapivější. Niki, Michael, Alex a spol. totiž pořád střídají lokace a jejich akční počínání je snad ještě nepředvídatelnější než dříve, ale z několika provázaných dějových linek se neustupuje ani o krok. Záporáci totiž jedou naplno (Percy bere dech, i když celou epizodu jen sedí za sklem), twist může čekat hned v další scéně a nebýt trochu slabších epizod s Carlou, přemýšlel bych už i o nejvyšším hodnocení. 3. série - 85% - Tvůrčí tým kolem Craiga Silversteina má ve scénářích dokonalou jistotu. Přesně ví, o čem chce vyprávět, všechny linky bezpečně zakončí a nechává si v rukávu jen tolik otazníků, kolik unese zkrácená finální sezóna. Třetí rok překvapil nečekaně silným pesimismem (zápletka se vzpourou pro mě byla trochu silné kafe), počítá spoustu ztrát na obou stranách barikády, ale nezapomíná ani přidat tunu nových popkulturních narážek. Mojí spokojenosti ale nejvíc pomáhá fakt, že se s Ryanem a Owenem počítá napevno a děj tak díky dvěma dlouhodobým tahounům v přední linii získává nový náboj. Sama Nikita tak teď stojí před závěrečným skokem. Když se jí povede, zůstane nám nevyvratitelný důkaz, že akční seriál může zcela přirozeně přecházet do čistokrevné vztahovky a zase nazpátek. 4. série - 80% - Trochu na jistotu, trochu s dějovým rizikem, ale i napočtvrté k mojí velké úlevě až neskutečně spolehlivé. Paradoxně právě seriál, který měl i na poměry stanice CW doslova mizivou sledovanost, se na rozdíl od programových kolegů dokázal celou dobu vyhýbat kvalitativním skokům tam a zpět. Díky silně zkrácené sezóně ale tentokrát scénáře ani neměly šanci zabřednout do hluchých míst a tempo naopak uhánělo dopředu snad jako nikdy předtím. O chlup nižší hodnocení tak směřuje hlavně na vrub lehce přestřeleným ústředním intrikám a trikům, kde si trable s dvojníky dávají k snídani i finty z Mission: Impossible a koketují už téměř se sci-fi. Nic proti odvážným tvůrčím krokům, ale některé záměry už byly skoro moc. U každé správné finální série ale rozhoduje dojem pár minut po úplném konci a ten je naštěstí pozitivní a dochází mi, jak moc jsem měl své zdejší oblíbence rád. A vždycky mě bude mrzet, kolik diváků odsoudilo Niki v jejích začátcích už při pohledu na první plakát. () (méně) (více)

M.a.t.t.

Kto čakal seriál v štýle Bessonovej Nikity a kritizoval, že sa výsledok nesie v úplne inom duchu, bol trochu naivný. Nová Nikita pritom pôvodnému filmu nemá prečo robiť hanbu, nakoľko sa ním inšpiruje minimálne a rovnakou mierou čerpá z predošlého seriálu. Výhoda je však v tom, že celú zápletku posúva od začiatku do odlišnej roviny. Dôvodov prečo sa jej zo všetkých strán dostalo prevažne pozitívnej odozvy je viac - výborný casting, dostatok akčných scén, napätia a zvratov. Dialógovo to miestami trochu drhne a niektoré dejové kľučky zaváňajú zjednodušovaním ale napriek tomu ide o na žánrové pomery inteligentnú záležitosť, ktorá diváka výrazne nepodceňuje. Aj keď ide vlastne len o adrenalínovú zábavu, kvalitnejší akčno-špionážny seriál tu nebol asi už od Aliasu a preto som ochotný trochu prižmúriť oči. Prvú televíznu verziu totiž predčí po všetkých stránkach. A keď mi po úplnom finale došlo, ako veľmi mi bude táto zostava chýbať, objektivita musela ustúpiť subjektívnym pocitom. ()

CANNIBAL

Mizerný seriálový remake, u kterýho vlastně ani nevím, proč se jmenuje Nikita. V základu se spíš blíží seriálu Odpadlík, kde Lamas v roli Reinse taky přijde o svou drahou polovičku a následkem toho se stává psanec, který loví psance. V případě téhle Nikity je to stejný v bledě modrým, přijde o druha a stane se psancem co loví psance - Divizi. Takže v základu opět originálnost je na pendrek. Příšerně se navíc seriál vleče, takže jsem hromadu dílů musel přeskakovat, jinak bych se z toho asi zbláznil a přesto jsem byl pořád v obraze. Často bylo i pokračování snadno předvídatelný. Jen trochu se to zlepšilo až ve čtvrté sérii, ale poslední díl byl nesmyslně překombinovaný. Výběr herců je zde až na Maggie Q taky kapitolou sama osobě. Takže to jednoduše shrnu. Dokoukat se to s přeskakováním dílů dalo, nicméně stačilo mi to opravdu jen jednou. ()

petero

Pri iných seriáloch mám problém s ich rozvláčnosťou, no Nikita je práve naopak až príliš uponáhľaná, takže pár kecov strieda akcia, ktorej je požahnane, je dobre režijne zvládnutá na seriál a Maggie Q je sakramentsky sexy. ()

Nevada

Děj dost nudný, předvídatelný. Kulisy mi připadnou děsně laciné. Sekce samotná vypadá jako nějaká papundeklová vesmírná loď. Maggie Q mi jako Nikita moc nesedí, tu drsnou agentku-vražedkyni jí nevěřím. Nejsympatičtěji působí když si na nic nehraje a má normální oblečení. Naopak když má vypadat sexy, ať už v plavkách nebo elegantních šatech, tak působí dost škrobeně. Většina soubojů byla úsměvná, některé akční scény až směšné. Dialogy nevěrohodné. Lehké plus je za poměrně známé obličeje ve vedlejších rolích. Větší plus je za novou mladou rekrutku Alex. Spolu s "čističem" vypadá asi na nejzajímavější postavu. Pilot k dalšímu sledování nenalákal. Celkově si tohle jeden z mých nejoblíbenějších filmů nezasloužil. ()

Vavča

Tak mám takový dojem, že tvůrci seriálu čerpali z docela dosti věcí, jednoznačně mě napadá Prison Break, Dollhouse, jedno nejmenované anime, které nechci kompromitovat(protože si to nezaslouží). Seriál má občas i neduhy jako korejské seriály, to znamená někdy naprosto dementní jednání postav, oslí můstky, moc zbytečných flashbacků, použití hudby pro různé citové výlevy. Z žánru anime typická zla jako záporák, co je pořád vepředu, tady je to pro změnu postaveno na hlavu, že i hlavní hrdinka má někdy náskok, ale nějak výrazně jí to nepomáhá. Hlavně mě s prominutím žere, ten neukončený závěr alá deus ex machina. To byly výhrady, věta oznamovací je, díky Maggie Q je to fanservisový seriálek(příznivci anime ví o čem mluvím). Maggie má dobrou pohybovou průpravu, skvěle zvládá akční scény, ať má bojovat tělo na tělo, katanou, nebo střelnou zbraní. Přesto si nemohu pomoct, že v asijském podání by to byl ještě větší nářez, ale akce je jedna z věcí, co ten seriál drží nahoře. Zajímavý námět podle mě nemá potenciál navíc, než další sezónu a hlavně se to dalo ukončit i v té první. Je celkem dobře obsazený záporák, vztahy hlavních postav prokouknete celkem rychle, ale dá se to přežít, protože většina obsazení je fajn. Série má napětí, spád umí přijít s mnoha zajímavými nápady a věcmi, které byste v akční sérii nečekaly, jen škoda, že někdy se příliš často střetává genialita s demencí a wtf momenty, jako 14kg ostřelovačku, s náboji o váze 7kg táhne na zádech lehce jako golfové hole. Na druhou stranu svět seriálu se kryje do značné míry s tím naším, je lehce fikční, potěží různé kulturní narážky. Co se tady celou dobu pokouším složitě říct je, že když přeřadíte svoje nároky na tento seriál do kategorie b, dobře se zabavíte, teoreticky si můžete přidat i další hvězdičku. Maggie Q by ovšem měla pouvažovat o tom, zda má cenu hrát v kdečem, protože kromě tří výrazně nadpůrměrných titulů neměla za posledních 7 let větší povedenější roli, což mě mrzí, když vidím její potenciál v tomto seriálu. Tak uplynolo něco vody a předchozí koment se váže na sérii jedna, která je skutečně na tři hvězdy. Nicméně byly natočeny další dvě řady, čtvrtá sezóna bude letos na podzim, takže co se změnilo? Musím uznat, že druhá série je o něco temnější, komplikovanější. Hlavně však je napětí povedeně vyvažováno jemným humorem, nebo ironií, což jistí hlavně Birkhoff (který je dosti zásadní a důležitá postava, ne-li někdy moje nejoblíbenější). Záporáci stejní jako v jedničce, ale děj se větví. Co musím pochválit a uznat jsou umně zvládnuté flashbacky, výlety do minulosti, které mají podstatný význam, nezabíjejí jen čas. Dobře zvládnuté jsou i nové charaktery. Akce tradičně luxus na vysoké úrovni Maggie Q se prostě v té roli neomrzí, pryč jsou wtf momenty, chyby, takže druhá sezóna jednoznačně a 4 hvědy! Už nejde jen o kační jízdu, ale komplikovaný špionážní, akční seriál s propracovanými charaktery. Třetí sezóna nečekaně mení těžiště příběhu, některé věci zodpovídá, jiné převrací, nebo více komplikuje, než řeší, nicméně není to galymatyáš, jen je to někdy dosti nečekané, nepřehledné, nikdy nevíte co přijde příště. Ale tvůrci na rozdíl od antické tragédie nemusí povolávat žádnou Deus Ex machinu, vystačí v návaznosti na předchozí děj, rozpracovat minulé dění a podněty. Tradiční umění cliffhangerů nezapomento!!! Je to napínavé prostě neustále až do konce, bez ohledu na jistou šablonovitost dílů je seriál pořád velmi zábavný a reprízovatelný. Nutí vás to sjíždět nové a nové díly, Maggie Q a Lyndsy Fonseca jsou skvělá dvojka dokonale se na ty role hodí, ostatní charaktery rozhodně nejsou křoví, ať zlí, hodní, podivní, špión, zrádce, hrdina, všichni jedna akčně špionážní rodin:) Sérii mohu s klidem doporučit nejlepší počin na akčním, thrillerovém poli za posledních 5 let. Akce snese elitní asijská měřítka, tak běžte do toho. () (méně) (více)

IQ Tiqe

Pro někoho možná tuctovka, ale dobře se na ni dívá a Maggie Q a Lyndsy Fonseca jsou dost výrazné tváře. A i příběh je (po 2 epizodách) slibný. Určiitě Nikitu zařadím do pravidelně sledovných seriálů. ()

klerik

Presne toto som očakával. ALIAS sa mi páčila o dosť viac (myslím seriál, nie predstaviteľku, Meggie Q je skrátka kosť :-). Nová Nikita mi príde ako klasický akčný seriál z deväťdesiatych rokov. DOLLHOUSE bol síce podobne "štandardný", ale tam bolo čosi navyše, čo upútalo moju pozornosť, aby som si pozrel viac dielov... Radšek ako Nikitu si pozriem prostoduchého ale zábavnejšieho KURIÉRA... ()

Fevas

Přiznám se, že z původní Nikity jsem viděla zhruba dvě epizody a nijak mě to nezaujalo. Naopak tohle provedení mě zaujalo už od prvního dílu a všichni víme, že ty bývají nejslabší. Hvězdička Lyndsy díky tomuhle seriálu pořádně stoupla, ale stejně tak podala úžasný výkon Melinda a její role záporačky Amandy. Akce a napětí zde rozhodně nechybí. A co má být, že některé díly trochu dějově pokulhávají? Všechny seriály takové epizody přeci mají. ()

MoiJe

Nenapadite a beruce sa smrtelne vazne. Nie ale vylozene zle. Do 1x16. Po pauze uz som nenabrala dostatok chuti si to pustit. ()

maddy

Poriadne akčný seriál mi v amerických TV už dlhšie chýbal, Nikita zaplnila miesto dostatočne! Síce ma to nechytilo hneď pri prvej epizóde, musel som tomu dať čas, no neskôr sa z toho stal skvelý adept na nenáročnú zábavu! Neskutočne sexi agentky v zastúpení Maggie Q a Lyndsy Fonseca v tuctovom, ale zábavnom špionážnom príbehu. 4* (najlepšia epizóda je 9. - Michael a Nikita v Uzbekistanu, najhoršia epizóda je 13. - NIkita a pokus o záchranu princa) Season 1 = 4* / Season 2 = 3,5* / Season 3 = 3* / Season 4 = 3* ()

mysiak

Po pilote: uznávam, že CW vie natočiť aj celkom slušný akčný seriál, a že Maggie Q to sluší, síce dialógy sú moc kŕčovité, ale čo sa akcie týka, vyzerá to byť ok, priehľadná, dobre zapracovaná..potenciál seriál má, uvidíme ako budú pokračovať príhody Nikity ďalej ()

ivishka

Něco jako novodobá Xena akorát mnohem koukatelnější. Jen mi některé části seriálu přijdou moc přitažené za vlasy. ()

Lum3n

Jsem za Nikitu rád, jednak protože slušných akčně-špiónážních seriálů moc není a také kvůli hlavní roli pro Maggie Q. Zásadní problém Nikity je, kromě nepříliš nápaditého děje některých epizod, fakt, že se seriál bere extrémě vážně. Absence humoru a alespoň malé nadsázky sráží Nikitu minimálně o třídu níž. Vážně míněné dialogy pak působí neuvěřitelně uměle a jsou k smíchu. Přesto jsem byl s první sérií spokojen, ale překopání děje a ztráta tempa na začátku druhé sérii byli pro Nikitu vražedné. ()

Thomassi

SEASON I. - K seriálu jsem se dostal čiště náhodou, ale ihned, co jsem viděl postery a přečetl pár komentářů s kladnými reakcemi, řekl jsem si, že to zkusím. A udělal jsem zatraceně dobře. Nikita je podle seznamu letošních seriálů nejakčnější a po zhlédnutí první řady to musím jen potvrdit. Ve dvaadvaceti dílech nám Maggie Q servíruje skvělé osobní souboje, přestřelky a dobrý příběh v jednom. I když ze začátku, tak prvních šest sedm dílů, jsem měl trochu problém tomu přijít na chuť, od nějakého osmého dílu to byla perfektní jízda se spoustou zvratů a akce. Navíc Maggie se na tuto roli skvěle hodí, je smrtící a sexy zároveň. I další herci vynikají, třeba Shane West, sexy Lyndsy Fonseca nebo Xander Berkeley. I když se tam celkem dost často objevovaly drobné blbůstky a vše bylo vždy dokonale načasované, i přes to všechno jsem velmi spokojen a už těším na další řadu. 80%. ()

kinderman

Superšpionský akční seriál, kdy na jednu epizodu připadají dva tři dějové zvraty, velmi pěkně to odsýpá (hlavně si nelámat hlavu s tím, jak se agenti přesunují po celém světě, aby na dané místo vždy dorazili v pravý čas) a Maggie Q po dlouhé době hraje roli, ve kterých ji chci vidět. Snad s výjimkou dílu, jenž se z velké části odehrává v Alexině podvědomí, mě první série extrémně bavila. 2.série nabírá pořádně dech kolem 11. epizody, ale pak je to až do konce jízda, během níž si Nikita zorganizuje svou vlastní miniverzi Divize. Ve 3.sérii zpočátku ti hodní honí po světě zdivočelé agenty, pak se však do věci vloží Amanda a Michael utrpí stejný úraz jako Luke Skywalker. Někomu se povrtáme v hlavě, závěr už je hodně překombinovaný, ale napínavý až do "poslední" mise. Poslední (jen šestidílná) série- co k tomu říct? Je dobře, že tvůrci dostali možnost projekt se ctí ukončit. Zamrzí jen fakt, že jsme se nedozvěděli, který z tuzemských vrcholných politiků byl Amandinou loutkou. ()