Nikita (TV seriál)

Nikita

Nikita

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2010, 73x43 min

Maggie Q, Lyndsy Fonseca, Shane West, Aaron Stanford, Melinda Clarke, Xander Berkeley, Tiffany Hines, Dillon Casey, Noah Bean, Ashton Holmes, Rob Stewart, Devon Sawa, Helena Mattsson, Sebastien Roberts, Manuel Urrego, Whitney Able, Alexandra Krosney, Haaz Sleiman, Bianca Lawson, Rayisa Kondracki, Paul Braunstein, Alberta Watson, Jordan Hayes, Romina D'Ugo, Peter Outerbridge, David S. Lee, Sarah Clarke, Harris Yulin, Rich Sommer, Brendan Fehr, Bug Hall, Cameron Daddo, Thad Luckinbill, Yulia Lukin, Jonathan Higgins, Robin Givens, John Ralston, Amanda Schull, Jonathan Goad, Christopher Heyerdahl, Ted Whittall, Erica Gimpel, Annalise Basso, Jessica Camacho, Rick Ravanello, Dewshane Williams, Jon Gries, Adam Croasdell, Salvatore Antonio, Andrey Ivchenko, Dan Lett, Dylan Minnette, Steffi DiDomenicantonio, Pedro Pascal, Ray Park, Eliza Taylor, Chad Connell, Ari Millen, Spencer Garrett, Angela Sarafyan, Anna Hopkins, Ace Hicks, Julie Gonzalo, Simon Kassianides, Merle Dandridge, Beatrice Rosen, Ian Matthews, Lyndie Greenwood, Steve Lund, Ksenia Solo, Sammy Sheik, Duane Murray, Laura Regan, Patrick Sabongui, Damon Runyan, Kevin Hanchard, Kristof Konrad, Paulino Nunes, Amanda Brugel, Nathan Stephenson, Marc Bendavid, Alex Mallari Jr., Jason Blicker, R.D. Reid, Kyle Mac, Kristian Bruun, Andrew Hinkson, Michael Reventar, Christopher Russell, Janet Porter, Kendra Leigh Timmins, Warren Belle, Patrick Garrow, Sean Bell, Stephen Bogaert, Mark Wiebe, Jennifer Gibson, Isaiah Mustafa, Raven Dauda, Neven Pajkic, Omid Abtahi, David Meunier, Chance Kelly, Michelle Nolden, Rekha Sharma, David Keith, Eliana Jones, Illarion Michaels, Jason Gosbee, Sarah Allen, Brian Howe, Richard T. Jones, Chris Anton, Peter J. Lucas, Danny MacDonald, David Collins, Vladimir Jon Cubrt, Dwain Murphy, Lisa Berry, Ron White, Tony Nappo, Brianna Goldie, Joey Naber, Katheryn Winnick, Scottie Thompson, Jenny Jacoya Chowles, Rogan Christopher, Alex Carter, John Billingsley, John Getz, Judd Nelson, Vincent Ventresca, Hamish McEwan, Raoul Bhaneja, Stephan Dubeau, Shauna Bradley, Lukas Penar, Von Flores, Joshua Peace, Claire Rankin, Thomas Michael, R.J. Parrish, Adrian Griffin, Olga Fonda, Casey Hudecki, John Jarvis, Gia Sandhu, Pascal Langdale, Jee-Yun Lee, Gabe Grey, William deVry, Vieslav Krystyan, Samy Osman, Todd van der Heyden, Carlos Diaz, Eric Woolfe, Geoff Scovell, Emma Campbell, James Binkley, Christina Marie Moses, Allen Keng, Hannah Anderson, Alden Adair, Lamont James, Byron Mann, Craig Henry, Chantal Quesnelle, Richard Waugh, Todd Grinnell, Billy MacLellan, Van Hansis, Matthew Glave, Matt Bushell

Kto čakal seriál v štýle Bessonovej Nikity a kritizoval, že sa výsledok nesie v úplne inom duchu, bol trochu naivný. Nová Nikita pritom pôvodnému filmu nemá prečo robiť hanbu, nakoľko sa ním inšpiruje minimálne a rovnakou mierou čerpá z predošlého seriálu. Výhoda je však v tom, že celú zápletku posúva od začiatku do odlišnej roviny. Dôvodov prečo sa jej zo všetkých strán dostalo prevažne pozitívnej odozvy je viac - výborný casting, dostatok akčných scén, napätia a zvratov. Dialógovo to miestami trochu drhne a niektoré dejové kľučky zaváňajú zjednodušovaním ale napriek tomu ide o na žánrové pomery inteligentnú záležitosť, ktorá diváka výrazne nepodceňuje. Aj keď ide vlastne len o adrenalínovú zábavu, kvalitnejší akčno-špionážny seriál tu nebol asi už od Aliasu a preto som ochotný trochu prižmúriť oči. Prvú televíznu verziu totiž predčí po všetkých stránkach. A keď mi po úplnom finale došlo, ako veľmi mi bude táto zostava chýbať, objektivita musela ustúpiť subjektívnym pocitom.(18.6.2011)

Akční seriál na motivy Brutální Nikity. Komentář píšu po skončení celého seriálu a nepamatuji si přesné detaily jednotlivých sérii. První řada je dost chytlavá. Maggie Q alias Nikita se snaží spolu Lyndsy Fonsecou sabotovat Divizi. Postupem času se seriál dost promění, vzniknou noví nepřátelé, některé postavy změní stranu. Melinda Clarke výborně vychytralá a spolu Robem Stewartem nejlepší záporáci (zapomeňte na klaďase Nicka Slaughtera). Každá série má svůj vlastní děj a vymezený cíl, co je potřeba dokázat. Seriál má svůj uzavřený konec, takže rozhodně stojí za to se dodívat.(hodnocení za 1. - 4. sérii - konec)(22.7.2011)

Pro někoho možná tuctovka, ale dobře se na ni dívá a Maggie Q a Lyndsy Fonseca jsou dost výrazné tváře. A i příběh je (po 2 epizodách) slibný. Určiitě Nikitu zařadím do pravidelně sledovných seriálů.(16.12.2011)

• spygirl

Po počáteční averzi musím uznat, že to zas tak špatný seriál není, některé díly mají zajímavou zápletku. Líbí se mi obsazení šéfa a Alex, co ovšem snáším těžce je Nikita v podání Maggie Q a zejména bezcharakterní Michael v podání nijakého S. Westa... BirkHoff je také k zasmání.... Na jedno zkouknutí je to ale fajn špionážní seriál, u kterého se nesmí moc přemýšlet (na to, že je to supertajná organizace tam mají nováčci nějak moc volný režim...). V každém případě dávám přednost stylové kanadské melancholii bez kompromisů.(7.11.2012)

Akční překvapení letošní seriálové sezony. Uchopení celého provařeného příběhu z trochu jiného pohledu byl jednoznačně krok správným směrem. Po půlce první sezony lze také říci, že tvůrci nové verze Nikity vědí, co chtějí a kam jít a nezbývá divákovi než očekávat další kroky dvou sličných krásek. Osobně mi tenhle typ seriálu v tv dost chyběl a jsem rád, že akce s minimem prázdných dílů a pár hezkými holkami, může i (dnes) mít kvalitu. PS: vynikající casting.(12.2.2011)

• - Seriál si vypůjčil některé motivy a postavy z kanadského seriálu Brutální Nikita z 90. let. Tři hlavní postavy mají dokonce i stejné jméno. Jedná se o Nikitu, Michaela a Birkoffa. Postava Percyho se v kanadském seriálu jmenovala Šéf (ang. Operations), postava Amandy Madeline. Tajná vládní organizace se nejmenovala Divize, ale Sekce 1 (angl. Section 1). (Shaman::..)

• - Spoiler: Skutočné meno Seymoura Birkhoffa (Aaron Stanford) je Lionel Peller. (challik)

• - Xander Berkeley a Sarah Clarke jsou ve skutečnosti manželé. Společne si zahrali také v seriálu 24 hodin (od r. 2001)f. (Narcis)