Nikita (TV seriál)

Nikita

Nikita

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2010, 73x43 min

Maggie Q, Lyndsy Fonseca, Shane West, Aaron Stanford, Melinda Clarke, Xander Berkeley, Tiffany Hines, Dillon Casey, Noah Bean, Ashton Holmes, Rob Stewart, Devon Sawa, Helena Mattsson, Sebastien Roberts, Manuel Urrego, Whitney Able, Alexandra Krosney, Haaz Sleiman, Bianca Lawson, Rayisa Kondracki, Paul Braunstein, Alberta Watson, Jordan Hayes, Romina D'Ugo, Peter Outerbridge, David S. Lee, Sarah Clarke, Harris Yulin, Rich Sommer, Brendan Fehr, Bug Hall, Cameron Daddo, Thad Luckinbill, Yulia Lukin, Jonathan Higgins, Robin Givens, John Ralston, Amanda Schull, Jonathan Goad, Christopher Heyerdahl, Ted Whittall, Erica Gimpel, Annalise Basso, Jessica Camacho, Rick Ravanello, Dewshane Williams, Jon Gries, Adam Croasdell, Salvatore Antonio, Andrey Ivchenko, Dan Lett, Dylan Minnette, Steffi DiDomenicantonio, Pedro Pascal, Ray Park, Eliza Taylor, Chad Connell, Ari Millen, Spencer Garrett, Angela Sarafyan, Anna Hopkins, Ace Hicks, Julie Gonzalo, Simon Kassianides, Merle Dandridge, Beatrice Rosen, Ian Matthews, Lyndie Greenwood, Steve Lund, Ksenia Solo, Sammy Sheik, Duane Murray, Laura Regan, Patrick Sabongui, Damon Runyan, Kevin Hanchard, Kristof Konrad, Paulino Nunes, Amanda Brugel, Nathan Stephenson, Marc Bendavid, Alex Mallari Jr., Jason Blicker, R.D. Reid, Kyle Mac, Kristian Bruun, Andrew Hinkson, Michael Reventar, Christopher Russell, Janet Porter, Kendra Leigh Timmins, Warren Belle, Patrick Garrow, Sean Bell, Stephen Bogaert, Mark Wiebe, Jennifer Gibson, Isaiah Mustafa, Raven Dauda, Neven Pajkic, Omid Abtahi, David Meunier, Chance Kelly, Michelle Nolden, Rekha Sharma, David Keith, Eliana Jones, Illarion Michaels, Jason Gosbee, Sarah Allen, Brian Howe, Richard T. Jones, Chris Anton, Peter J. Lucas, Danny MacDonald, David Collins, Vladimir Jon Cubrt, Dwain Murphy, Lisa Berry, Ron White, Tony Nappo, Brianna Goldie, Joey Naber, Katheryn Winnick, Scottie Thompson, Jenny Jacoya Chowles, Rogan Christopher, Alex Carter, John Billingsley, John Getz, Judd Nelson, Vincent Ventresca, Hamish McEwan, Raoul Bhaneja, Stephan Dubeau, Shauna Bradley, Lukas Penar, Von Flores, Joshua Peace, Claire Rankin, Thomas Michael, R.J. Parrish, Adrian Griffin, Olga Fonda, Casey Hudecki, John Jarvis, Gia Sandhu, Pascal Langdale, Jee-Yun Lee, Gabe Grey, William deVry, Vieslav Krystyan, Samy Osman, Todd van der Heyden, Carlos Diaz, Eric Woolfe, Geoff Scovell, Emma Campbell, James Binkley, Christina Marie Moses, Allen Keng, Hannah Anderson, Alden Adair, Lamont James, Byron Mann, Craig Henry

Pro někoho možná tuctovka, ale dobře se na ni dívá a Maggie Q a Lyndsy Fonseca jsou dost výrazné tváře. A i příběh je (po 2 epizodách) slibný. Určiitě Nikitu zařadím do pravidelně sledovných seriálů.(16.12.2011)

Aktualne asi TOP v spionaznych serialoch, vela akcie, sympaticke postavy, slusne zvraty a nastastie bez trapnych vedlajsich postav. Medzi najzaujimavejsie postavy rozhodne patria Michael a Amanda.(12.5.2011)

Po pilote: uznávam, že CW vie natočiť aj celkom slušný akčný seriál, a že Maggie Q to sluší, síce dialógy sú moc kŕčovité, ale čo sa akcie týka, vyzerá to byť ok, priehľadná, dobre zapracovaná..potenciál seriál má, uvidíme ako budú pokračovať príhody Nikity ďalej(11.9.2010)

Tak mám takový dojem, že tvůrci seriálu čerpali z docela dosti věcí, jednoznačně mě napadá Prison Break, Dollhouse, jedno nejmenované anime, které nechci kompromitovat(protože si to nezaslouží). Seriál má občas i neduhy jako korejské seriály, to znamená někdy naprosto dementní jednání postav, oslí můstky, moc zbytečných flashbacků, použití hudby pro různé citové výlevy. Z žánru anime typická zla jako záporák, co je pořád vepředu, tady je to pro změnu postaveno na hlavu, že i hlavní hrdinka má někdy náskok, ale nějak výrazně jí to nepomáhá. Hlavně mě s prominutím žere, ten neukončený závěr alá deus ex machina. To byly výhrady, věta oznamovací je, díky Maggie Q je to fanservisový seriálek(příznivci anime ví o čem mluvím). Maggie má dobrou pohybovou průpravu, skvěle zvládá akční scény, ať má bojovat tělo na tělo, katanou, nebo střelnou zbraní. Přesto si nemohu pomoct, že v asijském podání by to byl ještě větší nářez, ale akce je jedna z věcí, co ten seriál drží nahoře. Zajímavý námět podle mě nemá potenciál navíc, než další sezónu a hlavně se to dalo ukončit i v té první. Je celkem dobře obsazený záporák, vztahy hlavních postav prokouknete celkem rychle, ale dá se to přežít, protože většina obsazení je fajn. Série má napětí, spád umí přijít s mnoha zajímavými nápady a věcmi, které byste v akční sérii nečekaly, jen škoda, že někdy se příliš často střetává genialita s demencí a wtf momenty, jako 14kg ostřelovačku, s náboji o váze 7kg táhne na zádech lehce jako golfové hole. Na druhou stranu svět seriálu se kryje do značné míry s tím naším, je lehce fikční, potěží různé kulturní narážky. Co se tady celou dobu pokouším složitě říct je, že když přeřadíte svoje nároky na tento seriál do kategorie b, dobře se zabavíte, teoreticky si můžete přidat i další hvězdičku. Maggie Q by ovšem měla pouvažovat o tom, zda má cenu hrát v kdečem, protože kromě tří výrazně nadpůrměrných titulů neměla za posledních 7 let větší povedenější roli, což mě mrzí, když vidím její potenciál v tomto seriálu. Tak uplynolo něco vody a předchozí koment se váže na sérii jedna, která je skutečně na tři hvězdy. Nicméně byly natočeny další dvě řady, čtvrtá sezóna bude letos na podzim, takže co se změnilo? Musím uznat, že druhá série je o něco temnější, komplikovanější. Hlavně však je napětí povedeně vyvažováno jemným humorem, nebo ironií, což jistí hlavně Birkhoff (který je dosti zásadní a důležitá postava, ne-li někdy moje nejoblíbenější). Záporáci stejní jako v jedničce, ale děj se větví. Co musím pochválit a uznat jsou umně zvládnuté flashbacky, výlety do minulosti, které mají podstatný význam, nezabíjejí jen čas. Dobře zvládnuté jsou i nové charaktery. Akce tradičně luxus na vysoké úrovni Maggie Q se prostě v té roli neomrzí, pryč jsou wtf momenty, chyby, takže druhá sezóna jednoznačně a 4 hvědy! Už nejde jen o kační jízdu, ale komplikovaný špionážní, akční seriál s propracovanými charaktery. Třetí sezóna nečekaně mení těžiště příběhu, některé věci zodpovídá, jiné převrací, nebo více komplikuje, než řeší, nicméně není to galymatyáš, jen je to někdy dosti nečekané, nepřehledné, nikdy nevíte co přijde příště. Ale tvůrci na rozdíl od antické tragédie nemusí povolávat žádnou Deus Ex machinu, vystačí v návaznosti na předchozí děj, rozpracovat minulé dění a podněty. Tradiční umění cliffhangerů nezapomento!!! Je to napínavé prostě neustále až do konce, bez ohledu na jistou šablonovitost dílů je seriál pořád velmi zábavný a reprízovatelný. Nutí vás to sjíždět nové a nové díly, Maggie Q a Lyndsy Fonseca jsou skvělá dvojka dokonale se na ty role hodí, ostatní charaktery rozhodně nejsou křoví, ať zlí, hodní, podivní, špión, zrádce, hrdina, všichni jedna akčně špionážní rodin:) Sérii mohu s klidem doporučit nejlepší počin na akčním, thrillerovém poli za posledních 5 let. Akce snese elitní asijská měřítka, tak běžte do toho.(6.6.2011)

• MoiJe

Nenapadite a beruce sa smrtelne vazne. Nie ale vylozene zle. Do 1x16. Po pauze uz som nenabrala dostatok chuti si to pustit.(13.11.2010)