Navždy spolu

Für immer Liebe

Manželský sľub

Drama / Romantický

USA / Francie / Austrálie / Velká Británie / Německo / Kanada, 2012, 104 min

Štyrmi hviezdičkami pri romantických filmoch šetrím, ale tu sa celkom hodia. DENNÍK JEDNEJ LÁSKY je, aj napriek očividnej snahe, neprekonaný, ale Navždy spolu má všetko na svojom mieste. Dokonca aj povinné klišé žánru (rozchod, tajomstvo) je znesiteľne a hlavne rýchlo podané. Ťažšie sa mi prehrýzalo americkou špecialitou vylievania si srdca svojim kamarátom (a kamarátkam). Film má pár pôsobivých i roztomilých scén. Takmer na úrovni LÁSKA A INÉ ZÁVISLOSTI...(17.8.2013)

Originální romantická komedie, která funguje ve všech směrech. Herecký výkon Channing Tatuma byl dobrý a roli neměl rozhodně jednoduchou. Naopak Rachel McAdams mě občas otravovala a v její situaci bych se zachoval nejspíš jinak. Děj sice občas kolísal, ale byl aspoň pořád něčím zajímavý. Jsou daleko horší romantiky a když se vymyslí originální nápad je to jedině dobře.. 8/10 = 80%(5.4.2012)

Krásný příběh a skvělá Rachel. Co bych dál vyzdvihnul? Vážnější romantika, na komedie, zato s komediálními prvky, které tím víc vyniknou. Veliké plus je, že nejde o klišé, jak by se mohlo v průběhu filmu několikrát zdát. # příběh 8 | hudba 7 | humor 2 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6(21.4.2012)

• Zíza

Rachel je stejná jako už tolikrát, ale jí prostě - podle mého názoru - takové typy hrdinek sednou. Channing mi nevadil, nic bravurního ale nepředvedl. Ono asi ani nebylo co. Film je takový uloudaný, nudný, umolousaný, bez výrazné chuti. Nic tomu nevlilo do žil život, pořád to zůstáválo v rovině, kdy se očekává nějaká změna, akce, která stejně nepřišla. Jak jsem tak na to koukala, nijak zvlášť se nebavila. A to jsem na to byla hodně zvědavá. Tak první zklamání z roku 2012.(19.4.2012)

Chudák Rachel McAdams po nehodě nejen ztratí paměť , ale také i cit pro dobré herectví. Přeslazený Channing Tatum hodil do pověstné rakve svoje herectví a mezitím hledal pověstné hřebíčky do rakve, ale nenašel v tom nastalém zmatku kladivo, a tak začal zatloukat víko holou dlaní. Bolelo to, stejně jako sledovat ty cukrkandlové pohledy a příšerně ochotnicky vyjádřené herectví. Pokud si myslíte, že Tatum po Uzavřeném případu nevypadá jako idiot s knírkem, pletete se. On tady vypadá na chlup stejně jako ve všech jeho ostatních filmech. Rachel je sice sladká holka, ale to je její hlavní deviza. Film se částečně inspiroval skutečnou událostí, ale pochopitelně je to velmi upravené. Začátek slibný. Zamilovaná dvojice prožívá idylku, načež nehoda všechno změní, a ta krásně neherecká Rachel si nepamatuje ani to, kde pracovala, natož to, že byla zapřísáhlou vegetariánkou a nyní se láduje masem. Výchozí situace perfektní a dál? Dál to teprve začne působit, i přes svoji předvídatelnost. Od počátku sice víte, kam to směřuje a jak to se to bude vyvíjet, ale najednou mě bavil Tatumův láskyplný a ustaraný pohled, Rachelin úsměv, Tatumův láskyplný a ustaraný pohled, Rachelin úsměv a tak pořád dokola. On chce, aby ho milovala tak, jako předtím, a tahle "nová" verze osobnosti mu nejde pod vousy (vousy neměl, to se jenom tak říká). Doslova to vypadalo, že před ní poklekne a uprosí ji, aby byla tou holčinou jako dřív, ale to nepůjde. A tak se ona zase do něj zamiluje, bývalý přítel utře nos (nos si neutíral, to se jen tak říká) a Tatum si nehodí mašli. Od počátku měl tu smyčku uvázanou a chystal si to hodit, protože bez Rachel se nedá žít, ale pak si oddechl, ona objevila sílu citů (kdo ví, co by ještě objevila, kdyby film ještě pokračoval dál). Dámy spotřebují dvojí balení papírových kapesníčků, chlapi se budou dívat na hodinky, kdy to skončí, protože chlapi nejsou takové citlivky, i když kdo ví. A mě tahle výrazná romance sice utvrdila, jak je v dnešní době těžké přijít s nepředvídatelným příběhem o abstraktním pojmu zvaném láska, ale když je to citlivě podáno, je třeba si to náležitě vychutnat. A to se myslím v tomto případě podařilo, i přes odtažité herecké výkony představitelů hlavních rolí. Film se mně zalíbil, ale až po opakovaném zhlédnutí. Má své chyby, které jsem vypsal, ale dokáže zapůsobit. 80%(1.4.2012)