Skalní v ofsajde

• slovenský

Skalní v ofsajde

Komedie / Sportovní

Československo, 1960, 84 min

Kto už by len nechcel vidieť Brazíliu, najlepší tím sveta hrať proti vašej krajine a doma, blízko vášho domu, navyše keď ste skalný fanúšik a futbal milujete v časoch, keď je navyše veľkým fenoménom? A do toho žena chce ísť s vami k svokre, či na operu, no hybajte mi kdesi, to chlapovi nemôžte urobiť. Pripomína mi to tetu s rodinou, ktorá bola v čase titulu majstrov sveta v hokeji v divadle, príde mi to také nasilu odlišujúce sa, no chudák chlap a presne toto ak si uvedomíte, to je niečo na čom mohla táto komédia dobre stavať a až na určité socialistické detaily, na hazardovanie so zdravím, to bolo milo úsmevné. Sem tam do zabrdlo, kde nemalo, no inak to zaujímavo kľučkovalo a dej bol pomerne pestrý, tento film ozaj môžem.(27.7.2013)

Na název tohoto filmu jsem si po léta nemohl vzpomenout... Slušná komedie z časů, kdy se masy nadšených fotbalových fanoušků snažily dostat na povětšinou vyprodané stadiony, které tehdy ještě nebyly zamořené sběrateli "kapříků".(11.8.2008)

V ceskoslovenskej kinematografii v konciacich sa 50. rokoch pomaly ale isto ustupoval budovatelsky patos, a tak sa obcas natocila aj nejaka komedia. Ako napriklad tato. Namet o futbale je sam o sebe silny namet na komediu, ale pravdupovediac, tie na Slovensku sa prilis nevydarili. Tato je vsak vynimkou. 70 %(24.6.2014)

Fotbalová groteska, jež by snesla i poloviční stopáž. Na rok výroby určitě unikátní pojetí, které by se dalo nazvat jiné, snad i nové. Dibarbora opět nezklamal.(5.7.2014)

Príjemný humorný filmík o športe a čo všetko je skalný fanúšik schopný obetovať pre jeden zápas. Dokonca aj šťastie rodiny, či vlastné zdravie. Miestami často pritiahnuté za vlasy a pár scén zaváňalo dnes už trápnosťou, ale inak je to milé, nespútané, usmievavé a hlavne pomerne naivné. 70%.(27.10.2006)

• - Natáčalo sa v Bratislava a Plaveckom Podhradí. (Raccoon.city)

• - Vo filme sú aj autentické dokumentárne zábery z futbalového stretnutia medzi Brazíliou a Československom v Prahe a zo slovenských dokumentárnych filmov Stredoeurópsky pohár 1955 a Československo a Slobodné Írsko 1959. (Raccoon.city)

• - Hana Anna Grissová, hrajúca vo filme starú mamu oslavujúcu 60. narodeniny, mala v čase natáčania iba 38 rokov. Mária Kráľovičová, hrajúca vo filme jej dcéru, bola od nej mladšia iba o necelých 6 rokov a František Dibarbora bol, naopak, od Hany Anny Grissovej v skutočnosti o 5 rokov starší. (BlueNeon81)