Princezna Husopaska

Rodinný

Východní Německo, 1989, 79 min

Konrad Petzold

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Zdeněk John
  • paascha

Debilní nová pohádka s trapnými ojetinami českého filmu z doby, kdy Danuš nebyla tlustá a Míša projetá Bleskem. Snad za tu svěžest, dnes nevídanou, jedna hvězda(15.6.2008)

Koľká škoda! Poriadny scenár a lepšieho princa! Začiatok sľuboval krásnu mierne smutnú rozprávku. Jak som sa tešila! Nádherná hudba, samozrejme harfa a flauta, dokonale rozprávková kombinácia. Pokiaľ neprišli na zámok to bolo ešte zaujímavé. No princ nenadchýna, celkovo predniesol max. 10 viet a s Husopaskou hádam ani neprehovoril poriadne pokým si neboli sľúbení. Ako nepríjemne naivné. Lísa zobrazená ako čisté zlo.. príliš čiernobiele. "Pomstychtivá" Husopaska? Chýbalo mi väčšie zapojenie o to hlavné - princa a Husopasky, prejaviť ich vzťah, nie len nejaké pohľady. Veď i paholok či kráľ toho povie viac než "hl. hrdina". Škoda princa a jeho postavy v scenári. A pritom Grimmovci spísali originálny námet! Vysoko hodnotím hudbu a nejaká polhviezdička za môj detský sentiment a predstavy o rozprávke, kt. som kedysi mala.(28.12.2010)

• Kryton

Východoněmecké soft-porno, které jsem nevydržel dokoukat. Počkat ono to není soft-porno? Tak to jsem to měl vypnout hned!(21.9.2008)

Ach Falado, Falado ... morbidní motivy v pohádkách se prý pro děti nehodí, protože je děsí. Podle mě jsou děti rády morbidně fascinovány. Princ v téhle pohádce je směšný, ale princezna je krásná, její zlá komorná taky a Falada opravdu mluví, protože je opravdu kouzelný. Nejenom na princeznách se dá sledovat změna vkusu, i na princích se dají sledovat proměny. Tenhle princ je ostříhaný na ježka. Kam se poděly romantické kadeře dřívějších princů? EDIT 17. 8. 2014: Viděno po letech znovu a docházím k tomu, že ta pohádka má přesahy, které jsem dřív plně nedocenila. Zlá služebná je totiž sama dcerou královskou, jako jediný potomek poraženého krále. Její snaha dopracovat se na nějaký trůn, byť za cenu toho, že odstrčí jinou princeznu, a to tu, s níž byla vychovávána, se náhle jeví v jiném světle. Ale i po těch letech, ten princ za tu snahu nestál. Když už, jela bych po králi.(28.12.2010)

• Peytl

Die Geschichte von der Gänseprinzessin und ihrem treuen Pferd Falada, je teda neskutečná jebka s nádherným libozvučným názvem a mluvící kokoňskou hlavou. Hvězdu dávám pouze za šukatelnou husoségru . Heil Honecker !!!(24.11.2012)