Princezna Husopaska

Rodinný

Východní Německo, 1989, 79 min

Konrad Petzold

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Zdeněk John

Ach Falado, Falado ... morbidní motivy v pohádkách se prý pro děti nehodí, protože je děsí. Podle mě jsou děti rády morbidně fascinovány. Princ v téhle pohádce je směšný, ale princezna je krásná, její zlá komorná taky a Falada opravdu mluví, protože je opravdu kouzelný. Nejenom na princeznách se dá sledovat změna vkusu, i na princích se dají sledovat proměny. Tenhle princ je ostříhaný na ježka. Kam se poděly romantické kadeře dřívějších princů? EDIT 17. 8. 2014: Viděno po letech znovu a docházím k tomu, že ta pohádka má přesahy, které jsem dřív plně nedocenila. Zlá služebná je totiž sama dcerou královskou, jako jediný potomek poraženého krále. Její snaha dopracovat se na nějaký trůn, byť za cenu toho, že odstrčí jinou princeznu, a to tu, s níž byla vychovávána, se náhle jeví v jiném světle. Ale i po těch letech, ten princ za tu snahu nestál. Když už, jela bych po králi.(28.12.2010)

Neobjektivní hodnocení, ale já ji prostě miluji ... "Věj větříčku věj, kloubouček mu z hlavy vem, ať ho honí třeba v trní, než své vlasy dopletu."(15.1.2014)

Morávková ještě jako hodná princezna a Kuklová jako ta zlá. Když byly ještě neokoukané, mělo to své kouzlo. A koprodukční řešení může mít i svá plus.(3.7.2010)

• Allien.9

Kuklová mrcha a Morávková hodná? To spíš obráceně, ne?:-D Chudinka kůň.:-((26.2.2009)

• CheGuevara

Dokonale nesnesitelná záležitost.(10.8.2007)