Princezna Husopaska

Rodinný

Východní Německo, 1989, 79 min

Konrad Petzold

Předloha:

Jacob Grimm (kniha), Wilhelm Grimm (kniha)

Zdeněk John

Jako malej se mi to celkem líbilo, dnes již to hodně zestárlo. Ale kouzlo zůstalo. Morávková i s Kuklovou jsou sympatické. Příběh osobně bohužel moc neznám takže jsem si ho užíval. Jen ta režie byla poněkud adekvátní. Dost zmatečná a hlavně špatná. Dnes dávám 2* ale za nostalgii 3*.(30.4.2011)

Ach Falado, Falado ... morbidní motivy v pohádkách se prý pro děti nehodí, protože je děsí. Podle mě jsou děti rády morbidně fascinovány. Princ v téhle pohádce je směšný, ale princezna je krásná, její zlá komorná taky a Falada opravdu mluví, protože je opravdu kouzelný. Nejenom na princeznách se dá sledovat změna vkusu, i na princích se dají sledovat proměny. Tenhle princ je ostříhaný na ježka. Kam se poděly romantické kadeře dřívějších princů? EDIT 17. 8. 2014: Viděno po letech znovu a docházím k tomu, že ta pohádka má přesahy, které jsem dřív plně nedocenila. Zlá služebná je totiž sama dcerou královskou, jako jediný potomek poraženého krále. Její snaha dopracovat se na nějaký trůn, byť za cenu toho, že odstrčí jinou princeznu, a to tu, s níž byla vychovávána, se náhle jeví v jiném světle. Ale i po těch letech, ten princ za tu snahu nestál. Když už, jela bych po králi.(28.12.2010)

• CheGuevara

Dokonale nesnesitelná záležitost.(10.8.2007)

Neobjektivní hodnocení, ale já ji prostě miluji ... "Věj větříčku věj, kloubouček mu z hlavy vem, ať ho honí třeba v trní, než své vlasy dopletu."(15.1.2014)

Dana Morávková si prohodila roli s Michaelou Kuklovou. To je vlastně nejzajímavější. Ale jsou i mnohem horší pohádky.(27.7.2007)