Báječná sedmička (TV film)

Magnificent 7

Velká Británie, 2005, 85 min

Kenneth Glenaan

Jsou chvíle, kdy snímek působí přece jenom maličko křečovitě - možná proto, že jednotlivé dojemné, dramatické i úsměvné epizody jsou poskládané jedna za druhou bez hlubšího pohledu do života jedné neobyčejné rodiny. Ale to je asi tak jediný závažnější nedostatek. Osamělá matka Maggi Jacksonová to vůbec nemá jednoduché - tím spíš, že narozdíl od děvčat její chlapci nejsou po mentální stránce úplně v normě. Přesto nebere svůj (ani jejich) osud tragicky. Helena Bonham Carter v hlavní roli je kouzelně bezprostřední a i ostatní herci - včetně těch dětských (!) - jsou naprosto přirození. Velice dobře funguje i rozdělení snímku do čtyř ročních období, které nenápadně upozorňuje jak na plynutí času, tak na proměny, kterými rodina během jednoho roku prochází. Takže jednoznačně převažuje pozitivní dojem … 3,5*(12.8.2010)

Báječná sedmička, báječná Helena. Mám ji čím dál radši, umí zahrát opravdu všechno. Rád jsem ji zas viděl v trochu jiné než bláznivé roli. A celý film je velice příjemný s dobrým příběhem.(30.11.2012)

Děj není nijak složitý, ale výsledek přesto velmi milý. Nevěděl jsem do čeho jdu, avšak je to vážně moc příjemný Tv film, který je prostě ''opravdový''. Nenajdete v něm předramatizované, nucené či sentimentální scény. Prostě Vám ukáže, jak netradiční život u někoho může vypadat a za to mu i v hodnocení přilepším! Protože jinak film své chyby má - uživatel boombang to přesně vystihl.. Nedozvíme se zde o zázemí rodiny, u filmu jsem si neustále říkal, kde berou peníze, co se stalo s manželem atd. Takže film spíše kolísá mezi 3 a 4*, přesto dávám lepší hodnocení.(11.8.2010)

Velmi milý a veskrze optimistický snímek o matce samoživitelce. Snad jen, jak už tu někdo psal, postrádá nějakou hloubku, je to jen vyprávění o určitém období velké a trochu jiné rodiny a nic víc se nedozvíme. Ale co, depresivních filmů už bylo taky dost. Palec nahoru pro Helenu Bonham.(12.8.2010)

Skvely Christopher (Christopher Parkinson) a jeho hlasky, ale jinak nic vyjimecneho.(29.1.2011)