Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

Twilight Saga: Breaking Dawn: Part Two, The

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 2012, 115 min

• Sinecod

Až na závěrečnou bitvu, která se vlastně neodehrála je ten film dost hloupá blitinka, která mě ničím nezaujala a od odpadu! to vytáhlo maloučko "scének". Jo a nesmím opomenout snad to nejhorší: to si maskérka nevšimla, že se obrovská vrstva světlého make-upu sráží hercům na ksichtě a tvoří tak nehezké mapy a vrásky? Poslední puntík k směšnosti..(26.9.2014)

• 3DD!3

A je to za mnou. Sbohem, nebudete mi chybět. Každopádně jsem se na zbytek ROZBŘESKU těšil, protože byl poslední, přesto se jim podařilo mě nazlobit. A to tím samým trikem, který mě rozladil už v Cageově NEXTu. Kdo viděl ví. Přiznám se, že u té (špatně natočené, ale to by tak nevadilo) bitky jsem se opravdu upřímně bavil, trhání hlav oblíbených hrdinů bylo potěšující, sice bez krve, ale dobře, je to film pro děti... ale to co s tím v závěru udělali?! Proč?! To co bitce předchází je roztahané jako teplý sýr, který vede z talíře k vidličce. Z Michaela Sheena jsem měl husí kůži (ne v dobrém slova smyslu). A vůbec všichni mluví pomalu, na bitku jdou pomalu, i když umí běhat rychle a šaty se jim neroztrahají, sakra to neviděli Flashe? To děcko má, z nějákého důvodu půl filmu CGI hubu. Upíři jezdí ve Volvu, protože je to nejbezpečnější auto pod sluncem. Upíři rozdělávají oheň, protože... jim je zima. Asi. Pattinson je Lautnerův táta. Všichni žili šťastně až.... do doby, než se rozpadlo zemské jádro. Upíři totiž neumírají a jsou tu forever. Konec, šmitec, šlus. Burwellova hudba je pěkná a je jako vždy na úplně jiné úrovni než ten zbytek. Už máme stejnou teplotu.(3.3.2013)

Přál bych si, aby každá filmová série měla takové zakončení, jaké předvedla druhá část Rozbřesku v závěrečných titulcích. Ačkoli jsem předcházejících 110 minut zíval a kroutil se na sedačce jako čerstvě posolený slimák, to jednotlivé představování postav za doprovodu nádherné hudby mě dojalo. Ano, věčně uremcaného kritika amerických stupidních slátanin pro teenagery to dojalo, protože mu došlo, že mnohým peroxidním fiflenám a jejich uhrovatým gelounům končí čtyři roky dlouhá láska. A končí stylem, jaký já bych rád viděl třeba u Smrtonosné pasti. Pod dojmem tohoto uvědomění nahlédnu na tenhle upírský špunt jako na samostatný film a povím vám naprosto upřímně, že to není až tak špatné. Podpořen i zde výbornou muzikou a překvapivým zvratem se nástavec Rozbřesku stal tím nejlepším z celé ságy. Ano, sice jsem u toho zíval, důležité je však to, že jsem neusnul.(22.1.2013)

• 2Pac

Ja uz neviem...videl som len konec...ale bola to cista ze haluz...tam si odlupovali hlavy ako barbie babikam...a to sa mi prve casti, ked si dobre pamatam aj pacili...(13.8.2014)

• kulyk

Vocap, bičis?? Copak si nemůže plnoletý, pohledný, kvalitně vzdělaný a nadprůměrně plodný nehomosexuální (bez komentáře, Peytl!) jedinec dopřát trošku té vyšší kultury? Nejen zábavou živ je člověk, proto jsem na moment odhodil Kierkegaarda a nasadil na obrazovku těžký level, nebudeme se z toho hroutit, ne? Pravda, v ději se kulda trošku ztrácel, neboť z nedočkavosti po čerpání moudra z úst nesmrtelných přeskočil z prvního dílu rovnou na poslední, ale nakonec to snad tak nějak pochopil.... Nebudu zbytečně spoilerovat, pouze zmíním, že permanentní menstruace, kterou trpí labilní Kirsten, přilákala již skutečně veliké množství vampíků. Ba co více, nějakým zázrakem dokázala vypudit ze své uskřípnuté dělohy plod. Což byla taková hyba pro rovnováhu světa, že se samotné jeho základy otřásly a mně se zvedl kufr. A když tak dvě tlupy vystajlovaných mimoňů postávaly na poli a sehrávali ,,král vysírá své vojsko", evidentně bez znalosti základních pravidel, řekl jsem si - milé třináctky, to máte za to, že mi za pár let stejně nedáte, vy svině!!!(10.5.2014)

• - V závěru filmu, kdy jsou hlavní postavy na louce, "nezáří", přestože na ně svítí slunce. (lildeb)

• - Při natáčení tvůrci střídali třítýdenní děti a animatronickou hračku. Kristen Stewart měla raději práci se skutečnými dětmi, neboť cítila, že díky nim dosahuje lepšího hereckého výkonu. (pan Hnědý)

• - S rozpočtem 75 milionů amerických dolarů jde o nejdražší díl celé ságy. (pan Hnědý)