Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

Twilight Saga: Breaking Dawn: Part Two, The

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 2012, 115 min

• Morien

Dívala jsem se na všechny filmy ze série, abych mohla zasvěceně hejtovat. Teď, když už mám dokoukáno, tak se mi hejtovat nechce. Odkazuji na komentář Ďuro Červenáka přirovnávající "děj" ságy k zasvěcování do sekty.(1.12.2012)

• kulyk

Vocap, bičis?? Copak si nemůže plnoletý, pohledný, kvalitně vzdělaný a nadprůměrně plodný nehomosexuální (bez komentáře, Peytl!) jedinec dopřát trošku té vyšší kultury? Nejen zábavou živ je člověk, proto jsem na moment odhodil Kierkegaarda a nasadil na obrazovku těžký level, nebudeme se z toho hroutit, ne? Pravda, v ději se kulda trošku ztrácel, neboť z nedočkavosti po čerpání moudra z úst nesmrtelných přeskočil z prvního dílu rovnou na poslední, ale nakonec to snad tak nějak pochopil.... Nebudu zbytečně spoilerovat, pouze zmíním, že permanentní menstruace, kterou trpí labilní Kirsten, přilákala již skutečně veliké množství vampíků. Ba co více, nějakým zázrakem dokázala vypudit ze své uskřípnuté dělohy plod. Což byla taková hyba pro rovnováhu světa, že se samotné jeho základy otřásly a mně se zvedl kufr. A když tak dvě tlupy vystajlovaných mimoňů postávaly na poli a sehrávali ,,král vysírá své vojsko", evidentně bez znalosti základních pravidel, řekl jsem si - milé třináctky, to máte za to, že mi za pár let stejně nedáte, vy svině!!!(10.5.2014)

• Douglas

Bral jsem to jako exkurz do světa, kterému nemohu a nechci rozumět... trochu jako Dantovu procházku peklem, která ale kupodivu svým zapojováním iluzivních mechanizmů, že o něco skutečně jde a něco se děje (ačkoli o nic nejde a nic se nakonec nestane), byla mnohem snesitelnější, než jsem čekal - to popisuji i v analytické recenzi Přestávky mezi vyprávěním.(16.11.2012)

Série Twilight si přes všechnu problematičnost stále ještě cením. Více v recenzi pro Femag.cz.(26.11.2012)

• swamp

Finální bitva je tady! WTF?! Ano, jedno velké WTF zakončení mizerné gay-upíří série. Nebudu se asi více rozepisovat o tom, jak je Bella jako upírka trapně vyfrajírkovaná, aby všem vzápětí mohla ukázat své citlivé "hraní" v podobě pootevřené pusy a zasklených očí. A proč tam je sakra pořád ten Jacob?!(6.1.2013)

• - „Když hrajete nějaký čas stejnou roli, prostě vám dojdou nápady. Máte pocit, že jste na nic a už nevíte, co máte dělat," přiznal Robert Pattinson a dále dodal: „Už nechci dělat filmy pro teenagery." (Sufferer)

• - Počas otváracieho víkendu si film prišlo do slovenských kín pozrieť 94 197 fanúšikov, čím prepísal všetky historické tabuľky a stanovil nový rekord svojej doby. (AdamesWWE)

• - V domnění, že se do role Edwarda nebude muset Robert Pattinson nějaký čas vracet, si nechal herec ostříhat vlasy. Protože však režisér nebyl spokojen s některými záběry, musel Pattinson přetáčet několik scén s parukou. (FMJ)