Oproti všem předchozím dílům je to docela i stravitelné. I tak ale hodně podprůměrné a ne zrovna něco, co chci vidět znovu. Fascinuje mě, jaký z toho vznikl kult. Lidé asi potřebují něčemu věřit a jestli i v cizině je stejný bordel jako tady, tak se není co divit, že se chytají každého Schwarzenstébla. Ve výsledku je to vlastně jedno, najdi totiž stéblo v kupce slámy. Děj filmu, no aspoň se tu něco děje. Není to jen plácání hloupé neschopné nanynky mezi dvěma metrosexuály nulové inteligence, jako dříve. Tedy ne pouze. Navíc nanynky neschopné, nehezké a totálně jakoby pořád mimo-sjeté. Šerednější jak deBELLA je už jen to její nechutný digitální děcko. Bylo mi řečeno, že tento díl je prý spíš pro chlapy, že se skoro v celé knížce bojovalo a bude to masakr... Finální bitva mi opravdu vzala dech, přestože se z hodiny scvrkla na cca 20 minut. Je vtipné, že štít, který může fungovat jen pokud je v klidu, se vrhne do největší bitky a neustále ho někdo vyrušuje, takže nemůže pracovat jak má. Je vtipné, že generál se nechá zabít jako první, asi že už se na to svoje vojsko nemohl dívat. Je vtipné, že zbraně/schopnosti, které fungují ve velkém měřítku, pořádném rozptylu a na velkou vzdálenost používají všichni až v boji muže proti muži... Je vtipné, že se všichni mlátí hlava nehlava, bez jakékoliv taktiky... Po tolika staletích existence by upírští vládci mohli přijít na něco lepšího, než je hodit všechny do mixéru a počkat, co vzejde... Ale nešť! Je to slátanina pro ženský, který jsou v hlavě pořád malý naivní holčičky. A to je dneska skoro každá. Má to šokovat zabitím hlavního hrdiny (protože spousta fenynek uchcává feromony už při pomyšlení na ty nagelovaný blond lokny). Je mi smutno a na blití, čemu dnes lidé říkají zábavné a kultovní. Chtělo by to opět potopu a začít znovu. Tenhle mixér už je totálně zanešenej bordelem a potřebuje umejt... A obávám se, Savo nebude stačit. PS Červeňákovo přirovnání k sektě sedí opravdu dokonale.(28.1.2013)

• Beastmaster4

Jednu hvězdu jenom za tu bitvu, jinak jde o nudnou, kecací a kýčovitou šaškárnu. Vlastně ani nechápu, jak se to může těm náctiletejm cácorkám tak líbit, když tam dle mýho pro ně nemůže bejt nic zajímavýho. Taylor Lautner má hubu jak lama a Robert Pattinson jak, když mu někdo v dětství zválcoval obličej. No prostě hrůza!(6.1.2013)

Pro tento díl zapomeneme veškeré nesmyslné jevy, co se týče upírů a soustřeďme se jen na to ostatní. Sám musím říct, že tuto ságu nemám rád, ale tento díl mě velice překvapil. Sice akce přišla až dlouho, a nakonec se ukázala dosti pofidérní. I když zde můžeme polemizovat, zda je napínavé při boji udělat do země trhlinu a naházet tam nepřátele. Jenže celkový dojem je kladný, což jsem nečekal a tento závěrečný díl stavím dost vysoko nad předešlé díly.(23.3.2013)

Tohle je snad jedinej díl na který jsem se díval rád. Samotnému se mi nechce věřit, že ho takhle hodnotím. Až shlédnu lepší kvalitu, napíšu rozvinutější komentář. Prozatím úspěch(10.12.2012)

Tak a teď už zbývá jen Padesát odstínů … :)(28.6.2013)