Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

Twilight sága: Úsvit - 2. čast

Twilight Saga: Breaking Dawn: Part Two, The

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 2012, 115 min

Tohle je snad jedinej díl na který jsem se díval rád. Samotnému se mi nechce věřit, že ho takhle hodnotím. Až shlédnu lepší kvalitu, napíšu rozvinutější komentář. Prozatím úspěch(10.12.2012)

Žeby kýč roku?(24.11.2012)

Nejsnesitelnější díl z celé série, kterému se dokonce daří vzbudit určitý druh nostalgie - vše zůstává při starém - plytký děj, hloupé dialogy, trashové scény a CGI bordel kam jen lidské oko dohlédne, ale tentokrát tvůrci příjemně překvapili nadhledem a snahou vykřesat z předlohy alespoň tu jednu akčnější scénu, kdy nezůstane ani jedno oko suché. Liché díly přeci jen z celé ságy kvalitativně vyčnívají. Pokud by tento díl měl zůstat v červených číslech, asi bych mu to za zlé neměl.(17.11.2012)

Ale jo, až se mi chce říct, že to za to stálo, všechno tohle absolvovat. (No, pustit si znovu tři prostřední díly, asi bych si za to tvrzení dal facku, ale...) Velký překvápko! Docela svižný dílko, Jacob a Bella snesitelní, proti příběhu nic nemám a romanťáren tentokrát tak akorát. Kazily to jen slabší triky, Edward se svejma ichtylníma ksichtama a pár trapnejch situací a dialogů. Možná jsem samým překvapením přihodil hvězdičku navíc, ale nevadí, aspoň to trochu vyváží to umělý podhodnocování haterů týhle série. (Proč na to vlastně choděj?)(16.11.2012)

Dva roky odhodlávání si pustit závěrečný díl této ságy. Nakonec jsem se k tomu odhodlal a dle mého nejlepší díl celé série. Seznámíme se s několika dalšími upíry a na závěr boj, který má menší zvrat. Na dvouhodinový snímek se toho moc neděje, ale přesto na úroveň, kterou Twilight v některých dílech měl, se jedná o úspěch a důstojné uzavření série .. 6/10 = 63%(27.12.2014)