Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

Twilight sága: Úsvit - 2. čast

Twilight Saga: Breaking Dawn: Part Two, The

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 2012, 115 min

Tohle je snad jedinej díl na který jsem se díval rád. Samotnému se mi nechce věřit, že ho takhle hodnotím. Až shlédnu lepší kvalitu, napíšu rozvinutější komentář. Prozatím úspěch(10.12.2012)

Žeby kýč roku?(24.11.2012)

// Distribútor: Summit Entertainment // Počet premietajúcich kín v USA: 4,070 // Otvárací Víkend USA: $141,300,000 // Úžasné a nečakané zároveň. Ako nadšenec fantasy žánru som nemohol z kina odchádzať nijak inak, než úplne spokojný.(18.11.2012)

• Morien

Dívala jsem se na všechny filmy ze série, abych mohla zasvěceně hejtovat. Teď, když už mám dokoukáno, tak se mi hejtovat nechce. Odkazuji na komentář Ďuro Červenáka přirovnávající "děj" ságy k zasvěcování do sekty.(1.12.2012)

Nenávist, kterou fenomén zpravidla vyvolává, bude tentokrát hodně umělá. Tady už nejde objektivně mluvit o nějakém extra průšvihu. Prostě průměrná fantasy pro teenagery, která si navíc trochu vypůjčuje z X-Menů, což z ní dělá pro pánské publikum zcela jasně nejstravitelnější díl série. Tradičně ubližují tupé dialogy, nucená romance, nechtěně vtipné situace, opravdu špatné triky (vládne malá Renesmee) a závěrečné (samo o sobě velice solidní) bitvě nesluší nízká krvavost (když se utrhne hlava, působí totální absence krve - ač předlohou podložená - prostě absurdně). Díky svižnému ději jsem se ale téměř nenudil a chvílemi dokonce dobře bavil. Bill Condon je zatraceně šikovný krejčí a je jen jeho zásluhou, že "pětka" většinu času docela funguje. 50%. Více zde.(14.11.2012)

• - Během oficiálního představeníí filmu na Comic-Conu jedna z fanynek ságy zahynula pod koly projíždějícího automobilu poté, co se nerozhlédla, zda-li jede auto. Během prezentace filmu byla na začátku držena minuta ticha. (R´Hell)

• - S rozpočtem 75 milionů amerických dolarů jde o nejdražší díl celé ságy. (pan Hnědý)

• - S prvními oficiálními fotkami Renesmee (Mackenzie Foy) vznikl její fanouškovský tábor, tzv. "Team Renesmee", jehož hlavní zábavou jsou úvahy, zda a kdy se malá upírka dá dohromady s vlkodlakem Jacobem (Taylor Lautner). (Sufferer)