• Brygmi
  ***

  Série Twilight si přes všechnu problematičnost stále ještě cením. Více v recenzi pro Femag.cz.(26.11.2012)

 • Pilda17
  ***

  Dva roky odhodlávání si pustit závěrečný díl této ságy. Nakonec jsem se k tomu odhodlal a dle mého nejlepší díl celé série. Seznámíme se s několika dalšími upíry a na závěr boj, který má menší zvrat. Na dvouhodinový snímek se toho moc neděje, ale přesto na úroveň, kterou Twilight v některých dílech měl, se jedná o úspěch a důstojné uzavření série .. 6/10 = 63%(27.12.2014)

 • LoLaa
  ****

  Jít na tohle do kina byla zpočátku spíše povinnost, četla jsem totiž všechny knížky a viděla všechny předchozí (ne moc povedené) filmy, ale tento prvotní účel se nakonec změnil. Poslední díl jsem si užila a utekl celkem rychle a já jsem se ani nestihla začít nudit. :) Určitě se jedná o nejlepší část celé série s hromadou zvratů a zajímavých scén. Pár hluchých momentů a chyb se samozřejmě našlo, ale vše přebila skvělá atmosféra, hlavně bych vyzvedla tu ve scéně týkající se souboje. Všichni herci podle mě ve srovnání s minulými díly dospěli a jejich herecké schopnosti vzrostly mnohonásobně. Trochu mi vadil ten sentimentální konec, který mě však i přes obrovskou snahu nedohnal k slzám a nemohla jsem tak napodobit pubertální faninky. Film však doporučuji jako oddychovku, od které by člověk neměl moc očekávat a třeba bude odměněn příjemným překvapením :)(27.11.2012)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Závěrečný díl ságy vidělo v českých kinech za první víkend na 215 tisíc diváků, což byl v době uvedení třetí nejlepší výsledek v historii českých kin. (Sekmen)

 • - Na inštrumentálnom soundtracku k filmu pracovalo pod taktovkou skladateľa Cartera Burwella 70 hudobníkov. (Kacenka616)

 • - S rozpočtem 75 milionů amerických dolarů jde o nejdražší díl celé ságy. (pan Hnědý)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace