Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

Twilight sága: Úsvit - 2. čast

Twilight Saga: Breaking Dawn: Part Two, The

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 2012, 115 min

Když už tu padají odpady z principu, tak i jedno vděčné maximum z podobných důvodů. Vítězná sága všech dívčích pokojíků se na samém konci vzepjala k filmu, kde neproběhne žádný wtf moment, kvůli kterému bych krabatil čelo nebo kroutil hlavou. Žádné vyznání nepadne na neúrodnou půdu. A kdo si počkal, ten se i dechberoucí bitvy dočkal. Druhý Rozbřesk mě sice zastihl připraveného na skvělé finále, ale nepřipraveného na to, že si mě Bill Condon za kamerou a Melissa Rosenberg nad scénářem budou svojí cestičkou vodit takhle snadno. Když finále stihne vystřídat snad všechny emoce, dostatečně vyčerpat potenciál ultramaniakálního Ara, udělat z Jacoba vtipnou a snesitelnou verzi sebe sama a v jedné chvíli i utrhnout fanouškům srdce, nemám obrany. Nejvyšší hodnocení pro nejlepší film ságy. A tak trochu natruc ve prospěch série, která má spoustu chyb, ale které se v její bezelstnosti budu vždycky zastávat.(10.12.2012)

Tohle je snad jedinej díl na který jsem se díval rád. Samotnému se mi nechce věřit, že ho takhle hodnotím. Až shlédnu lepší kvalitu, napíšu rozvinutější komentář. Prozatím úspěch(10.12.2012)

Pro tento díl zapomeneme veškeré nesmyslné jevy, co se týče upírů a soustřeďme se jen na to ostatní. Sám musím říct, že tuto ságu nemám rád, ale tento díl mě velice překvapil. Sice akce přišla až dlouho, a nakonec se ukázala dosti pofidérní. I když zde můžeme polemizovat, zda je napínavé při boji udělat do země trhlinu a naházet tam nepřátele. Jenže celkový dojem je kladný, což jsem nečekal a tento závěrečný díl stavím dost vysoko nad předešlé díly.(23.3.2013)

• KlárkaS

Je to tak nefér. Tenhle film by si totiž zasloužil být pořádnej propadák. Ale ne, vydělá to zas pár stovek milionů, přestože to má laciný triky (digitální dítě?), dialogy jak z nejhorší latinskoamerický telenovely, vyvrcholení, co se vlastně nestane, a herce možná pěkný, ale to je snad to jediný, co se o nich dá říct. To nejhorší ze současnýho filmovýho průmyslu a hollywoodskej odpad, který drží nad vodou akorát tradičně skvělá kamera a soundtrack.(15.11.2012)

Teda já se musím přiznat, že tenhle díl se mi sakra líbil. Byla jsem proti, aby to rozdělili do dvou dílů, protože ta poslední knížka byla fakt děsná, což byl taky kámen úrazu u prvního části filmu. Na tenhle díl jsem se i docela těšila, protože tuhle část jsem měla v tý poslední knížce nejradši, teda když odhlédnu od té 'bitvy'. Narozdíl od prvního dílu, tady to plynulo rychlým spádem a vůbec mě to nezklamalo, naopak. Bella - upírka, mě dost bavila. Klidně tomu dám i 5* btw. Jako, ale ta závěrečná bitva, fakt mě nachytali, ze začátku jsem se nestačila divit co se to děje :D(5.4.2013)

• - Mackenzie Foy povedala: „Chcela by som byť aj v skutočnom živote upír, pretože by som nespala a rodičia by ma tak už neposielali každý večer do postele." (Kacenka616)

• - Závěrečný díl ságy vidělo v českých kinech za první víkend na 215 tisíc diváků, což byl v době uvedení třetí nejlepší výsledek v historii českých kin. (Sekmen)

• - Počas otváracieho víkendu si film prišlo do slovenských kín pozrieť 94 197 fanúšikov, čím prepísal všetky historické tabuľky a stanovil nový rekord svojej doby. (AdamesWWE)