poster

Osudové léto 2

 • USA

  Blue Crush 2

 • Slovensko

  Osudové leto 2

Drama / Romantický / Sportovní

USA / Jihoafrická republika, 2011, 108 min

Režie:

Mike Elliott

Scénář:

Randall McCormick

Producenti:

Mike Elliott
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kosmik 1
  *

  Tenhle film je přesně ušitý pro naše české děcka. Nejenže po shlédnutí budou více zodpovědnější, budou mít větší úctu k rodičům, učitelům, starým lidem apod., navíc ještě si budou vážit peněz, nebudou se za cizí peníze flákat, nebudou bulat školu a naučí se celkové zodpovědnosti...Přesně takové americké bezstarostné filmy doporučuji té naší dospívající mládeži a náctileté. /pro ty méně chápavé je celý tenhle koment jeden velký sarkasmus/. Teď už ale vážně. Sport je to nádherný, ba že jo, ale znám spoustu lepších na surf zaměřených filmů, než je tento brak. Parta mladých lidí bez peněz, co okupujou pláž, nikdo nepracuje, přesto jezdí autama (a benzín kupuje jako kdo?), všude maj vstup zdarma a ještě si stěžujou, jak je život krutý a nespravedlivý. Tohle už je na mě prostě moc. 10% ...a to je ještě mírné hodnocení.(1.12.2013)

 • sheen
  **

  Blond bárbínka z Kalifornie, co má růžové prkno a růžové nehtíčky si jede splnit svůj sen. Je to přesně takové jak to zní, holkám ve věku hlavní představitelky se to bude moct líbit, tomu věřím, průměrná letní oddychovka plná surfování, pláží, zevlování a romantiky.(3.8.2011)

 • Copacabana
  ****

  Zahrialo ma pri srdiečku, keď som zistila, že máme na svete ďalší surferský kúsok. Nevedela som sa dočkať, no zo začiatku ma príbeh veľmi nezaujal, ale ku koncu ma začal baviť a dal zmysel. Moja obľúbená časť boli tie zábavné triky a hodnotenia skoro na začiatku a preteky samozrejme. Jedna vec, a to herci dosť sklamali (obzvlášť hlavná hrdinka nie je vôbec sympatická). Oceňujem snahu odlíšiť sa od jednotky, ďalej soundtrack, vynikajúce zábery surfovania, a výber neotrepanej lokality. Film je o priateľstve, dobrodružstve a free spirite (a tak to má byť). Surferský lifestyle zostane pre mňa neodolateľný a verím, že tento film si ešte niekedy pozriem. (objektívne by bolo asi za 3, guilty pleasure - 4)(15.7.2011)

 • FilmFan24
  **

  "Osudové léto 2" nemá s původním filmem nic společného. Teda až na ty vlny, které jsou tady v roli hlavní a vše ostatní je podružné. Děj v rámci žánru "když něco chceš, tak to dokážeš" ujde. I když rovnou "pro video" je to efektně natočené a když už nic, reklamu firmám vyrábějící surfařskou módu a doplňky to udělá. No a moc příjemně se na to koukalo...(8.8.2011)

 • Beastmaster4
  ****

  Pro klasické kritické diváky na ČSFD zastávající art a nezávislou tvorbu, i kdyby to mělo popřít jejich dobrý pocit z filmu, tenhle film nebude. Ti ať se raději kouknou po nějakém nudném kousku, nad kterým mohou dumat dlouhé hodiny. Tenhle film je pro ty, kteří dokáží ocenit trochu ze všeho. Pro zastánce umění a odlehčené zábavy. A právě to druhé tenhle snímek splňuje na jedničku. Pro intelektuální zadumance to rozhodně není. Blue Crush 2 je ve všech směrech lepší než první díl. Úžasná práce kamery, z které si mohou vzít příklad tvůrci mnohem nákladnějších filmů. Výborný výběr skladeb. Soundtrack se řadí ihned mezi mé nejlepší písničkové. Sexy náboj proudící celým filmem jen umocňuje celkový dobrý pocit. Scénář samozřejmě postrádá kvalitu, ale paradoxně to není ani nijak zvlášť cítit a znát. Film propojuje několik krásných dílků, které celkově "růžovoučký" scénář sunou do pozadí. Krásné obrazy Afriky, záběry mořských vln, vlnících tančících těl - kde mimo jiné stejně dobře pracuje s kamerou střih. Prostě v téhle kategorii pro mnohé tzv. podřadných filmů je alespoň pro mne Blue Crush 2 tím lepším, za který se nestydím a klidně dám 4!(8.9.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace