poster

Čaroděj ze země Oz

 • USA

  The Wizard of Oz

 • slovenský

  Čarodejník z krajiny Oz

  (festivalový název)

Rodinný / Fantasy / Dobrodružný / Muzikál

USA, 1939, 101 min (Director's cut: 112 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chrustyn
  **

  Jsou filmy, které nikdy nezestárnou ale tuto Flemingovu klasiku ohlodal zub času až na kost. V mých očích se jedná o nepříliš povedenou pohádku s otravnou hlavní hrdinkou a pitvořícími se dospělími v podivných kostýmech, nepovedenými muzikálovými čísly a papundeklovou výpravou. Tenhle film je jako skvělý jídlo, který necháte skazit. Poté ho buď nesníte nebo jo a bude vám hrozně blbě.(7.8.2009)

 • iamek
  **

  Film byl časopisem ”Premiere” označen za jeden z ”dvaceti nejpřeceňovanějších filmů všech dob”. Naprostý souhlas. Tohle jsem bral jako nějakou parodii na kvalitní film, jenže tohle bylo myšleno vážně a dokonce se Čaroděj objevuje v žebříčcích nejlepších filmů všech dob. No třeba někdy za deset let kdy si nejdříve tohle utrpení pustím pochopím jeho kouzlo a sílu.(9.10.2011)

 • RHK

  Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(18.9.2009)

 • viperblade
  *****

  Film, který je tak kýčovitý, tak přeslazený a tak krásný, že ho nelze nemilovat. Judy Garland byla opravdová kráska a Margaret Hamilton pořádná mrcha. Tak, jak to v každé pohádce má být. Chápu, proč se tohle stalo v Americe klasikou… 100 %.(15.1.2011)

 • Tomco
  ****

  Keď si odmyslím tie staré kulisové efekty a dunenie drevených dosiek namiesto tichej prašnej cesty, je to ok. Dokonca môžem s čistým svedomím povedať, že som si to užil. Pekné, staré a milé. 70%(2.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace