poster

Čaroděj ze země Oz

 • USA

  The Wizard of Oz

 • slovenský

  Čarodejník z krajiny Oz

  (festivalový název)

Rodinný / Fantasy / Dobrodružný / Muzikál

USA, 1939, 101 min (Director's cut: 112 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • viperblade
  *****

  Film, který je tak kýčovitý, tak přeslazený a tak krásný, že ho nelze nemilovat. Judy Garland byla opravdová kráska a Margaret Hamilton pořádná mrcha. Tak, jak to v každé pohádce má být. Chápu, proč se tohle stalo v Americe klasikou… 100 %.(15.1.2011)

 • Jordan
  ***

  mám radšej alice in wonderland (v akejkoľvek podobe a verzii); táto verzia Oza je v prvom rade oslava farby a gýču; inak je to moderná kapitalistická rozprávka (zaujímavo ju rozoberá slavoj žižek vo svojom perverzákovom sprievodcovi ideológiou) a navyše muzikál - žáner, ktorý naozaj nevyhľadávam... ale status klasiky sa tomuto filmu odoprieť nedá a preto alibisticky dám kompromisné neutrálne hodnotenie troch hviezdičiek... inak ma ten film otravoval - skutočne hodnotná (pre mňa) bola iba úvodná časť pred presunom do krajiny oz;(3.5.2014)

 • brit84
  ****

  Nebyla to pro mě až zas taková filmová masáž. Jsem si však vědom kvalit filmu a celkově to na mě i přes svoje stáří působilo velmi svěžím dojmem.(21.2.2011)

 • kitano
  *****

  Pre kazdeho ktory je stale aspon trochu dietatom, a rad sniva, bude pozeranie tejto carovnej rozpravky radostou. Vstup do zeme oz je minimalne taky nadherny, ako vo Forsterovom Finding neverland, hudone vystupy a ustrednu melodiu uz z hlavy zrejme nikdy nedostnem a vyzual a kostymy su priam rozpravkove :) Tam kde do teraz u mna sidlil jedinecny Moulain Rouge, sa zaradil aj The wizard of oz. Maju pre mna spolocnu, rozpravkovu atmosferu, kde vsetko ma vlastne pravidla, a predsa je to skutocne, skutocny svet, tam kdesi za duhou..... (10/10)(14.9.2007)

 • Pohrobek
  ****

  Za prvé dokonalý muzikál. Za druhé významný krok filmové animace a mezník i pro Technicolor. Hlavně však čarokrásný příběh o dvou rovinách, z nichž si až teď vychutnávám tu skrytou, "dospěláckou". A pohádková část filmu dodnes baví všechny alespoň trochu inteligentní děti, které nepřestoupily k bezduchým moderním animákům.(30.3.2005)

 • - Po zbytek kariéry Jack Haley často napadal tvrzení, že natáčení byla legrace. Prý to bylo peklo a dřina. (džanik)

 • - Natáčet se začalo 13. října 1938 a kompletní záběry byly hotové 16. března 1939. (džanik)

 • - Na Judy Garlandovou problémy teprve čekaly. Prý i při natáčení Čaroděje ze země Oz držela dietu, protože studio mělo obavy, že začíná tloustnout. Zanedlouho začne užívat prášky na udržení štíhlé linie, pak na spaní a nakonec se bez nich už neobejde... (Wences)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace