Být agentem CIA je asi docela o hubu, zvláště jste-li nasazeni do terénu do těch nejnebezpečnějších akcí. Ale někdy se mohou člověku zkušenosti získané při výkonu tohoto povolání hodit i v civilním životě, a to například tehdy, když bojujete s někým jiným o srdce krásné ženy. Pak musíte využít veškerých svých znalostí a dovedností k tomu, abyste zvítězili. Upřímně řečeno nemám rád ani akční filmy, ani filmy z prostředí špionážních agentur. Ale když se to prolne s romantickou komedií, tak je to pro mě dost dobře stravitelné sousto, které jsem schopen si pořádně vychutnat a užít si to. Tahle komedie mě totiž opravdu bavila, snaha dvou nejlepších kamarádů překazit tomu druhému rande za každou cenu byla opravdu povedená a celkově mi tento film dokázal opravdu velmi rychle utéci, takže jsem se po chvíli divil, že už je konec. Po herecké stránce nemám filmu co vytknout, po dějové stránce u mě taktéž panuje spokojenost, celkově jsem přesvědčen, že lepší film jsem si ani na sobotu večer (z toho, co běželo v televizi) vybrat nemohl. Byla to vtipná a originální jízda a já velice rád filmu uděluji lepší tři hvězdy.(26.3.2013)

• Matty

Hyperstylizovaná, špionážní akcí jen tak nějak mimoděk orámovaná romantická komedie, která chápe soupeření dvou soků v lásce poněkud doslovněji. Jak se v post-apatowovských vztahovkách pomalu stává pravidlem, výrazněji to jiskří mezi kámoši téhož pohlaví, než mezi mužem a ženou, na čem zde má podíl také epizodická struktura romantické zápletky (dojem sitkomových výstupů posiluje užití zámlk mezi „výstupy“). V testosteronovém a technofilním „moje hračky jsou lepší“ přeměřování sil dvou chlapců, jejichž společnou matkou je přísná šéfová, se scenáristé vyžívají stejně jako představitelé titulních rolí. (Za povšimnutí stojí, že Simon Kinberg má na triku nikoli nepodobného Sherlocka Holmese a Pána a paní Smithovy.) Bohužel zůstávají pouze u nápadů, s nimiž dále nepracují, což nejvíc zamrzí hned u ústředního ozvláštnění klasického romcom schématu. Ani jeden z potenciálních partnerů totiž oproti zvyklosti není tak trochu kretén - až scenáristické řešení tohoto dilematu z něj odstavením na vedlejší kolej tak trochu kreténa dělá. Rovněž snaha o dualitu à la Hitchcock, k němuž se zde odkazuje stejně okázale a nenápaditě jako ke Scorsesemu (dlouhý záběr v baru), vyznívá mechanicky: dva kamarádi, dvě kamarádky, obsahově podobné scény v různém prostředí… Stejně odflinknuté jako heterosexuální tokání jsou akční scény, u nichž si McG dost dobře nepohlídal kontinuitu jednotlivých záběrů (finále na dálnici se střelbou do zatáčky?). Vzhledem k pojetí filmu, který raději rovnou přehrává, namísto toho, aby si na něco hrál (čím připomíná hříčku Zatím spolu, zatím živi, jíž jsem ale onu přestřelnost věřil víc), uvedené nedostatky zásadně nepřekážejí přímočaré zábavě. Ani charisma Toma Hardyho, jehož britskost na rozdíl od Witherspoonové považuji za velké plus, ovšem nezvrátí fakt, že sledování těchhle syndromů MTVizace Hollywoodu spadá do téže skupiny činností jako dýchání – po chvíli přestanete vnímat, že nějakou činnost vykonáváte. 50%(10.2.2012)

Začátek je opravdu akční podívanou, velmi odlehčenou, což už pomalu začíná navozovat komediální a romantický žánr, jenž se po úvodních titulkách plně rozběhne. Sympatické úvodní duo, zejména Tom Hardy, kterému jsem fandil, solidní hudba, vtipné scény, zajímavý námět. This Means War je příjemnou oddechovkou za 4*.(6.7.2013)

• LiVentura

Tom Hardy ano, ostatní NE!(13.3.2015)

Oddychová flirtovačka. Agentská zápletka tu hrá posledné husle, primom je iskrenie medzi postavami a vtipnosť epizódiek, v ktorých sa stretávajú. Film zvláda oboje dostatočne pre chvíľkové pobavenie, ale na dlho sa v pamäti nezdrží. Agenti Brad a Angelina, ktorých úspech isto podnietil vznik tejto jednohubky, boli o niečo šmrncovnejší.(26.2.2012)