McG si do svého filmu vybral dva Macho borce a "Pravou blondýnku." A fanoušky Star Treku zajisté potěšilo pár odkazů na tento film. Uslyšíme zde hudební nářez v podobě Beastie Boys a jejich Sabotage, Chris Pine je několikrát osloven coby "kapitán" a Tom Hardy má zase na internetové seznamce přezdívku John Harrison. Mně se film moc líbil. Má skvělý scénář, břitké slovní rozbroje mezi Chrisem i Tomem, znatelné jiskření mezi hlavními postavami i značnou míru vtipu, aniž by upadal do trapnosti. Chris Pine zde opět ztvárnil namachrovaného frajera překypujícího sebevědomím, zatímco Tom Hardy ztvárnil milého, sympatického a pozorného muže. Přidávám se na stranu těch, kteří nechápou, proč si Reese nakonec zvolila samolibého agenta CIA, kterému dala přednost před pozorností, upřímným citem a otevřenou náručí i srdcem druhého agenta CIA:) "Co máš proti online seznamce?" - "Co mám proti, díváš se na zprávy? Víš, kolik tam je úchylů, skončím v neoprenu, nebo v něčím kufru."(3.9.2013)

Být agentem CIA je asi docela o hubu, zvláště jste-li nasazeni do terénu do těch nejnebezpečnějších akcí. Ale někdy se mohou člověku zkušenosti získané při výkonu tohoto povolání hodit i v civilním životě, a to například tehdy, když bojujete s někým jiným o srdce krásné ženy. Pak musíte využít veškerých svých znalostí a dovedností k tomu, abyste zvítězili. Upřímně řečeno nemám rád ani akční filmy, ani filmy z prostředí špionážních agentur. Ale když se to prolne s romantickou komedií, tak je to pro mě dost dobře stravitelné sousto, které jsem schopen si pořádně vychutnat a užít si to. Tahle komedie mě totiž opravdu bavila, snaha dvou nejlepších kamarádů překazit tomu druhému rande za každou cenu byla opravdu povedená a celkově mi tento film dokázal opravdu velmi rychle utéci, takže jsem se po chvíli divil, že už je konec. Po herecké stránce nemám filmu co vytknout, po dějové stránce u mě taktéž panuje spokojenost, celkově jsem přesvědčen, že lepší film jsem si ani na sobotu večer (z toho, co běželo v televizi) vybrat nemohl. Byla to vtipná a originální jízda a já velice rád filmu uděluji lepší tři hvězdy.(26.3.2013)

• LiVentura

Tom Hardy ano, ostatní NE!(13.3.2015)

• Skejpr

Nudné, sterilní, dysfunkčně amorální a ještě jednou nudné... Witherspoonová je ošklivá, scénář je typická hypotéková záležitost. Celý tendle film je odzívaná hra na jistotu, u které se sice sešel o něco profesionálnější štáb, než třeba u podobně laděných Vrahounů, na výsledku se to ale nemá jak podepsat, protože kde nic není, ani Tom Hardy a Chris Pine neberou...(7.7.2012)

• Enšpígl

Naprosto mě vytáčeli ty dva tajný agenti, hlavně ten vyhublej smeták, protože ten mě byl tak sympatickej, že kdyby měl vebloud něco v prdeli, tak bych ho použil k prošťouchnutí. Já všeobecně nesu blbě, když se kolem hezkej holek motá jinej kluk než já, ale tady to byl fakt extrém. Navíc má milovaná Reese tady hraje tak blbou holku že jsme trpěl jak zvíře. Takhle blbá není ani Lucie Bílá a to už je co říct. Snažil jsem se teda upnout výhradně na zábavný scény a akční scénky, ty první se občas vyskytly, druhý taky, ale přišly mně docela nepovedený.(26.3.2013)

• - Tuck (Tom Hardy) nosí hodinky značky Dior Chiffre Rouge D02 Automatic. (dyfur)

• - Chris Pine (FDR) má počas celého filmu narážky na seriál ChiPs (1977), v ktorom hral jeho otec Robert Pine. (vander19)

• - Ve scéně, kdy FDR (Chris Pine) spí na gauči ve svém bytě po zasažení uspávací šipkou, v jednotlivých prostřizích mění pozice. (Rexar)