Už od začátku bylo trošku jasné, který ze dvou soků tahá za kratší konec, ale přesto se občas nějaké povedené fórky najdou. Hlavně tedy scéna na paintballu mě dokonale odbourala, když se banda nezletilých hráčů třese strachy před našim Tomem Hardym a jsou raději zalezlí v bunkru. Beru to tak že tento film měl být spíše komedií nežli akční peckou. O Reese bych se takhle určitě nikdy nerval. 60%(18.5.2012)

Ženské postavy jsou nudné a uječené na zabití, McG zase potvrdil renomé těžkého rutinéra, který si umí vybrat pěknou muziku a cheesy kulisy, ale už mu trochu činí obtíže zajímavě to rozhýbat, scénář je plný debilních frází a ženských mouder, za něž by se mělo povinně posílat rovnou na trestnou lavici klimaktéria. Jenže Pine a Hardy jsou takoví "kocouři" a tak to mezi nimi jiskří, že tu jde všechna heterosexualita stranou... Co se jim do toho romantického špionského pouta Witherspoon vůbec plete? Sledovat jejich "registrované" škorpení je bezmála tak zábavné, jako dívat se na clashe Lawa s Downeym. I když scénárista charisma a nasazení herců těžce nestíhá... Příjemná zábava, i proto, že ti dva dokáží z tupé povrchnosti udělat nevšední požitek (Pine jako znalec Klimta? To beru!).(10.2.2012)

Být agentem CIA je asi docela o hubu, zvláště jste-li nasazeni do terénu do těch nejnebezpečnějších akcí. Ale někdy se mohou člověku zkušenosti získané při výkonu tohoto povolání hodit i v civilním životě, a to například tehdy, když bojujete s někým jiným o srdce krásné ženy. Pak musíte využít veškerých svých znalostí a dovedností k tomu, abyste zvítězili. Upřímně řečeno nemám rád ani akční filmy, ani filmy z prostředí špionážních agentur. Ale když se to prolne s romantickou komedií, tak je to pro mě dost dobře stravitelné sousto, které jsem schopen si pořádně vychutnat a užít si to. Tahle komedie mě totiž opravdu bavila, snaha dvou nejlepších kamarádů překazit tomu druhému rande za každou cenu byla opravdu povedená a celkově mi tento film dokázal opravdu velmi rychle utéci, takže jsem se po chvíli divil, že už je konec. Po herecké stránce nemám filmu co vytknout, po dějové stránce u mě taktéž panuje spokojenost, celkově jsem přesvědčen, že lepší film jsem si ani na sobotu večer (z toho, co běželo v televizi) vybrat nemohl. Byla to vtipná a originální jízda a já velice rád filmu uděluji lepší tři hvězdy.(26.3.2013)

• Jossie

Těšila jsem se hlavně kvůli Tomu Hardymu, ale dostalo se mi jen nudné romantické komedie s velmi nevěrohodnými agenty CIA a jejich posedlost Reese Witherspoon jsem jim nějak nedokázala uvěřit a její výběr nakonec už vůbec.(26.3.2013)

McG by měl zajistit slušnou efektivní akci. Není. Je spíš průměrná a opravdová pecka přichází akorát s Tomem Hardym a scénou na paintballovým hřišti. Jinak je to těžký průměr. Co se týče humoru? Mohla být v dialozích spousta ironie, ve skutečnosti jí bylo daleko méně, než jsem doufal. Jediné plus tohoto filmu jsou samotní herci. Chris Pine, kterého vůbec neznám, vcelku ušel a Tom Hardy vysloveně zářil. Reese už byla tak nějak do počtu, ale taky mi vysloveně nevadila. Celkově vzato je tak tenhle film nejprůměrnější průměr, co jsem dlouho neviděl. Koukat se na to přesto pořád docela dá.(22.10.2012)

• - Ve scéně, kdy Maya (Gretal Montgomery) příjde do domu Fostra (Chris Pine), její účes se v jednotlivých scénách mění. (KucC)

• - Sam Worthington, Colin Farrell, Justin Timberlake a Seth Rogen byli zvažováni do hlavních rolí. (zahubicku)

• - Stejně jako ve filmu Star Trek (2009) zazní i v tomto filmu skladba „Sabotage“ od Bestie Boy. V obou filmech se objevili Chris Pine, přičemž se sérií Star Trek má zkušenost i Tom Hardy. Ve 2. minutě filmu je FDR (Chris Pine) tázán, jaký byznys ho přivádí. Odpoví, že je kapitánem na hodně velké lodi. Je to opět narážka na film Star Trek, kde Chris Pine hraje kapitána Kirka na lodi Enterprise. (Illuminare)