Americké drama, které vychází z krátkometrážního oscarového dokumentu a napsal ho scenárista úspěšného filmu Philadelphia, je inspirované skutečným milostným příběhem Laurel Hesterové (Julianne Moore) a Stacie Andreeové (Ellen Page) a jejich bojem za spravedlnost. Když se vyznamenaná policejní detektivka Laurel z New Jersey dozví, že má rakovinu, chce nechat převést těžce vydřenou vdovskou penzi na svou registrovanou partnerku Stacie. Úředníci se však spiknou, aby jí v tom zabránili. Neústupný detektiv Dane Wells (Michael Shannon) a aktivista Steven Goldstein (Steve Carell) spojí své síly na Laurelinu obranu a sjednotí policejní důstojníky i běžné občany, aby podpořili jejich boj za rovnoprávnost. (HBO Europe)

Ernia

Upřímně, tak rok zpátky jsem si byla skoro jistá, že by se tenhle film mohl dostat do letošního award race a poté, co kolem něj všechno utichlo, jsem si říkala, že to bude kvůli Carol, která už sama zachránila akademii od #OscarsSoStraight. Pravdou nicméně je, že tenhle film není žádný zázrak. Hlavním esem je samozřejmě tématika diskriminace, ale zpracování není ničím originální. A je možné že Julianne a Ellen mají lepší chemii mimo kameru než před ní? ()

kaylin

Ellen Page hraje lesbu. No, to si musela máknout. Julianne Moore hraje smrtelně nemocnou a navíc ještě lesbu. Nic ve zlém, ale to už je v její případě trochu klišé. Navíc Ellen Page vypadá místy víc nemocná než Julianne. A tak z toho nejlépe vychází Michael Shannon, kterého považuji za jednoho z nejlepších herců současnosti, který ještě pořád nedostal pořádnou roli, díky které by se maximálně zviditelnil. ()

BOURQUE

Film s takým (true) príbehom, pri ktorom by sme mali zastaviť na niekoľko minút. A hlavne položiť si sám sebe otázky, ktoré sa objavia vo filmu. Silná hra J. Moore, pri ktorom E. Page a M. Shannon len asistujú. Veľmi malá ale perfektne využitá príležitosť pre S. Carella. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Hanys_

Dost vadilo, že už zase umírá Julianne Moore, dále Ellen Page je největší castingový fail za hodně dlouho (kdo si počká na fotky u závěrečných titulků, rozhodně neuvidí drobňoučkou Stacie, ale pořádný kus ženské), a fakt, že se v roli gay-žida aktivisty měl původně objevit Galifianikis..co dodat. Z důchodu prostě povolali scénaristu Philadelpie, ať jim ze zajímavého příběhu udělá další citovou ždímačku. Navíc kdo čekal po parádním Rande na jednu noc, s čím kdy konečně zase příjde Sollett, tak tady to má. ()

Morholt

LG agitka v kombinaci s citovou ždímačkou. Pro mě vražedný mix, ale kupodivu to na mě docela fungovalo. Sollett to totiž ani s jedním z faktorů nijak zvlášť nepřeháněl, takže diskriminace měla reálné kontury a na emoce se tlačilo v přesně tu správnou chvíli. Celek pak působil přirozeně a uvěřitelně. Na tom mají samozřejmě podíl i herci. Julianne Moore a Michael Shannon zklamou málokdy a i tady odvedli svůj vysoký standart. Steve Carell v roli bláznivého židovského gay-aktivisty byl rušivým elementem v dobrém slova smyslu, ale za největší hvězdu tu byla podle mě Ellen Page. Zprvu jsem měl s tím jejím dětským ksichtíkem trochu problém, ale jakmile jsem si zvyknul, byl jsem čím dál tím víc přesvědčenější, že tu lesbu nehraje. 80% ()

• Natáčelo se převážně v městě Manhasset v New Yorku, scény u soudu se natáčely v městě Rye ve stejném státě. (hansel97)
  • Ve filmu se objevilo několik lidí, jejichž příběh se stal inspirací k filmu. A to Stacie Andree, Dane Wells a Steven Goldstein. Stacie můžete vidět na třetím setkání Freeholder, jak sedí v druhé řadě v pravé uličce, na sobě má černý svetr. Dane je vyšší z dua policistů, který převezme nádobu s popelem. Steven je k vidění na druhém setkání Freeholder, sedí vpravo v druhé řadě a drží červený praporek. (hansel97)

Po Obamovi za tajnými agenty

Po Obamovi za tajnými agenty

17.03.2014

Zach Galifianakis se proslavil rolí podivína Alana v Pařbě ve Vegas, v posledních dnech jej ale internetový lid vídá spíš jako moderátora komediální show Mezi dvěma kapradinami, ve které se nečekaně… (více)