Reklama

Reklama

Americké drama, které vychází z krátkometrážního oscarového dokumentu a napsal ho scenárista úspěšného filmu Philadelphia, je inspirované skutečným milostným příběhem Laurel Hesterové (Julianne Moore) a Stacie Andreeové (Ellen Page) a jejich bojem za spravedlnost. Když se vyznamenaná policejní detektivka Laurel z New Jersey dozví, že má rakovinu, chce nechat převést těžce vydřenou vdovskou penzi na svou registrovanou partnerku Stacie. Úředníci se však spiknou, aby jí v tom zabránili. Neústupný detektiv Dane Wells (Michael Shannon) a aktivista Steven Goldstein (Steve Carell) spojí své síly na Laurelinu obranu a sjednotí policejní důstojníky i běžné občany, aby podpořili jejich boj za rovnoprávnost. (HBO Europe)

(více)

Videa (15)

Trailer 3

Recenze (65)

uiu 

všechny recenze uživatele

Rakovina je sviňa, to všichni víme, o to horší, pokud jste v lesbickém registrovaném partnerství v USA, kdy teprve krátce vešel v platnost zákon o tom, že se lidé stejného pohlaví můžou vzít. Film je plný klišé a předvídatelného děje, až to mrzí. Laurel je detektiv (myslela jsem, že film zaujme třeba i řešením nějakého jejího případu - ne, její zaměstnání je jen na okrasu), která se "stydí" za to, že je lesba, takže jak pozná Stacie, lidem okolo říká, že je to její spolubydlící nebo kamarádka, což Stacie vadí. Nakonec se ale přestane za svůj osobní život stydět a vezmou se spolu, což je v té době novinka. Její parťák se dozvídá, že má manželku a celou dobu, co spolu 23 let pracovali mu o svém osobním životě nic neřekla. Pak jí najdou rakovinu a když zažádá, aby po její smrti chodila renta její manželce, rada města jí nevyhoví, protože mají předsudky vůči homosexuálům a neberou registrované manželství jako skutečné manželství. A přichází další klišé nabalené na další klišé, setkáváme se s teplým židem Stevem Carellem, který bojuje za práva gayů, až do konce je film plný agitačních proslovů před radou a rádoby na city hrajícím patosem. Nevím, nelíbí se mi filmy, které až moc tlačí na pilu a znázorňují, jak se tenkrát měly menšiny špatně a byly utlačovány. ()

cmuchalprvni 

všechny recenze uživatele

Ohledně filmové originality film ničím nevyčnívá, osobně mě příběh Laurel a Stacie dostal více než-li ten z filmu Carol, nicméně Carol byl natočen filmařsky lépe! Když se koukáte na samotný závěr, kde se promítají reálné fotografie, musíte přiznat, že vzhledová podobnost s herečkami je mizivá. Iritovalo mě posledních deset minut, kdy se konal pohřeb a následné sentimentální vzpomínání na pláži. Hlavní hrdinka mi svým postojem, že chce podpořit hlavně rovnoprávnost než manželství homosexuálů, byla velmi sympatická. Teplouše typu, kterého hrál Steve Carell, kteří pořádají gay pride, snaží se na sebe upozornit a myslí si, že jsou něco víc než heteráci, bytostně nesnáším. Steve Carell ovšem přinesl do filmu komičnost a slušně mě rozesmál, naposled v Sázce na nejistotu a nyní ve Freeheld mě zase přesvědčil, že dokáže zahrát cokolivl! ()

Reklama

Arsenal83 odpad!

všechny recenze uživatele

Ellen Page, napriek talentu, berie stále horšie role, v ktorých sa zjavne necíti dobre a nevie ich verne zahrať. A to je to najvtipnejšie, pretože je sama lesbičkou a ona ju nevie zahrať, tak to je vrchol hereckého prepadu, keď nezahráš ani sám seba. Julianne Moore zas vyzerá stále horšie, no predvádza sa ako najväčšia texaská sexica. Toľko k vizuálu tohto paškvilu. Ide o lacnú propagáciu obohranej hollywoodskej témy. Na jednej strane tí dobrí homoši, na druhej strane zlí heteráci a kresťania. Ďalšie potvrdenie, že sa zlo stáva dobrom a zdravý rozum ľudstvo už dávno opustil. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Krásny príklad toho, ako šialení liberáli, homosexuáli, židia a úchyláci idú za svojimi cieľmi doslova cez mŕtvoly. V tomto prípade zneužijú jednu umierajúcu lezbu, ktorá chce len aby jej lezbická milenka získala po jej smrti dom. A takouto salámovou pomalou metódou sa pomaly dopracujeme až k tolerancií pedofilov a zoofilov. Budem sa dlho snažiť znova vnímať obľúbenú Julianne Moore, ako normálnu herečku a nie pedofilnú lezbu. Neviem sa dočkať liberálneho sveta, kedy si budem môcť vziať za manželku aj radiátor alebo mikrovlnku. Táto nechutná snímka nieje ani cťou úbohej umierajúcej ženy, pretože jej bolesť a pohreb obsahoval dokopy asi 5 minút, zato homosexuálny žid Steve Carell sa pomaly počas filmu stal hlavnou hviezdou, ktorá si splnila svoj sen - a to že v Amerike povolili homosexuálne svadby a adopcie detí. ()

hansel97 

všechny recenze uživatele

Není to žádný filmový zázrak, to rozhodně ne, ale Sollett ve filmu nenápadně hraje na divákovi emoce opravdu silným způsobem a příběh těchto dvou žen jsem prožíval mnohem více, než například na Oscara nominované Carol. Nevím, čím to je, možná i tím, že tady je právní boj a ne pouze obtíže něčí lásky. Herecky slušné, ale moc jsem nepřišel na chuť drsné verzi mechaničky Ellen Page, ona se na roli opravdu nehodí, pokud si najdete jak skutečná Stacie vypadala, ale jinak hraje velmi dobře. Hodně povedený je tu podle mě scénář příběhu, i když u filmů o umírání mám radši otevřenější konec. (Stejně ja jasné, že ten člověk umře, nemusíte ukazovat pohřeb...) ()

Galerie (117)

Zajímavosti (4)

  • Natáčelo se převážně v městě Manhasset v New Yorku, scény u soudu se natáčely v městě Rye ve stejném státě. (hansel97)
  • Ve filmu se objevilo několik lidí, jejichž příběh se stal inspirací k filmu. A to Stacie Andree, Dane Wells a Steven Goldstein. Stacie můžete vidět na třetím setkání Freeholder, jak sedí v druhé řadě v pravé uličce, na sobě má černý svetr. Dane je vyšší z dua policistů, který převezme nádobu s popelem. Steven je k vidění na druhém setkání Freeholder, sedí vpravo v druhé řadě a drží červený praporek. (hansel97)

Související novinky

Po Obamovi za tajnými agenty

Po Obamovi za tajnými agenty

17.03.2014

Zach Galifianakis se proslavil rolí podivína Alana v Pařbě ve Vegas, v posledních dnech jej ale internetový lid vídá spíš jako moderátora komediální show Mezi dvěma kapradinami, ve které se nečekaně… (více)

Reklama

Reklama