Knights of Badassdom

Skupinka zapálených larpových (Live Action Role-Playing) hráčů prožívá fantasy světy především ve své mysli a na akcích, kde si s ostatními hrají na hrdiny. To se ale změní v okamžiku, kdy omylem vyvolají z podsvětí succubu. Následky, se kterými se budou muset vypořádat, jsou reálnější, než si kdy dokázali představit.
Komedie Joea Lynche je splněným snem geeků a larperů nejen díky své zápletce, ale i hereckému obsazení. Mezi protagonisty hlavních rolí totiž najdeme taková jména jako Ryan Kwanten (True blood), Summer Glau (Firefly) nebo Peter Dinklage (Hra o trůny). (Drirr)

J*A*S*M

Má to pár sympatických sekvencí/nápadů, ale celek je příliš zabit tím, že většina humorů je opakovaně stavěna zásadně na idee "LARP je trochu trapná, ale současně docela roztomilá zábava". Což časem začne nudit. Bitka s gumovým paňácou v závěru je navíc naneštěstí pouze trapná. Roztomilá ani omylem. ()

Adrian

Zábavná blbinková jendohubka, s viacerými veľmi slušne pointovanými vtipmi. Body navyše pôjdu určite u fanúšikov Summer ako aj LARP-u. (videné na EFM) ()

Superpero

Zábavná, nízkorozpočtová geekovina, která má vedlejší postavy lepší, než poněkud unylého hlavního hrdinu. Nejradši jsem měl Petera Dinklage a potom Gunthera. Není to nějaká gigasranda, ale bavilo mě to a je to i příjemně brutální. Myslím, že zadání to splnilo na jedničku. 70% ()

LIVINGDEAD

Prvních 40 minut naprostá nuda a zbytek filmu je to jen pohádka pro malé děti. Navíc démon vypadal jako postavička z JŮ a HELE. Zbytečný film! ()

B!shop

Takova jednoducha blbina na jedno skouknuti, ale pobavit to dokaze. Pribeh je samozrejme super stupidni, takze je tak akorat k stupidnim postavam. Vetsina foru sice vychazi z faktu, ze se celej dej toci kolem LARPu, takze obcas se to trochu opakuje, ale nic hroznyho. Trikovy sceny jsou samozrejme laciny a gumovy, ale sem se to tak nejak hodi. Je fajn, ze se nesetri krvi, takze dojde na par fajnovejch masakru. Celkove sice zadny veledilo, ale ja se tech 80 minut docela dobre bavil, herci jsou sympataci a jejich nadseni dokaze strhnout. Lepsi 3*. ()

George Stobbart

Chápem, že tento film je primárne určený pre nadšencov LARP, dungeons & dragons a RPG fanúšikov, ktorí na tom reálne ulietavajú a budú cieľovou skupinou. Ja som to pozeral z 2 dôvodov; prvým bol horor, ako jedno z prítomných subžánrových zaradení a druhým dôvodom je prítomnosť Summer Glau. Ako horor (a vlastne ani ako fantasy či komédia) ma to však vôbec nezaujalo a Summer je tak jediným dôvodom, prečo som pri tejto (pre mňa) absolútne trápnej spatlanine vydržal až do konca. ()

Rex Mundi

Dám 4, lebo... lebo :-) Aj som sa smiala, aj som sa bála. Tvorcovia si vymaznali aj detaily a počas celého filmu bolo vidieť, ako si to všetci užívali a spravili si túto milú spomienku na mladosť - ale aj hororové komédie 80. rokov - pre radosť a na pamiatku, sebe i fanúšikom. Ešte aj tá sukuba bola v retro duchu, hoci som pôvodne čakala najmodernejšie počítačové triky. Obludka mi skôr pripomenula Polymorfa z Červeného trpaslíka :-) Ale tak to má byť a toto je jedna milá žánrovka, ktorá by sa rozhodne mala premietať na conoch ako "treat" :-) Naj hláška, výkrik Petra Dinklagea: "AND THERE BE MONSTERS IN NEED OF PUMMELIN'!" :-D ()

Spooner

Rádoby zábavná geekovina, která však nemá kromě sympatického seriálového obsazení a fajn nápadu vůbec co nabídnout. Většina nápadů a povedených fórků totiž zřejmě zůstala na papíře a diváci dostanou jen utrápenou metalovou křeč, v níž Peter Dinklage párkrát zahláškuje, Danny Pudi hraje dašího Abeda a Summer Glau je hot. To je ale na potenciál celého projektu docela málo. ()

Davies182

Dívat se na tohle s kýmkoliv dalším, propadnu se nejspíš studem do pekla. Pro zoufalý nerdy s nehynoucí láskou ke sword&sorcery se ale jedná o zajímavou jednohubku. Strašný takovým tím roztomile kreténským způsobem. ()

HAL

Že jde o švihlou komedii je jen marné zdání, ve skutečnosti je to amatérsky natočená gore vyvražďovačka s výpravou na úrovni seriálů devadesátých let, zasazená do jakože-parodie na LARP prostředí... a ve které se nějakým strašným omylem ocitli Peter Dinklage, Danny Pudi a nepříjemně zestárlá Summer Glau. Nezajímavá nuda s celkem fajn hudbou. 4/10 ()

misterz

Mám rád nadšencov LARP-u, oceňujem ich zápal pre svet fantasy a vytváranie si svojho vlastného sveta. Ale tento snímok je slabý po všetkých stránkach. Miestami to bolo tak naivné a šialené, až som mal dojem, že sa nejedná ani tak o komédiu ako skôr o slabú, prihlúplu paródiu. Dejová linka ešte ako-tak, aj keď tá sukkuba mi do fantasy moc nepasuje, ale dobre, to sa ešte dá preglgnúť. Tá maska však bola hotová katastrofa. Ešte aj najodfláknutejšie a najlacnejšie masky kdesi na karnevalovej škôlkárskej akcii sú na kvalitatívne vyššej úrovni. Film som si pustil hlavne kvôli P. Dinklagemu, ten ešte ušiel, ale ostatní "neherci" na celkovom pozitívnom dojme ubrali ešte viac. Na druhú stranu, potešilo pár vydarenejších gore momentov, nešlo o nič extra, ale v tej kope negatív mi to prišlo ako veľký krík voňavých ruží určených pre anglickú kráľovnú. 35/100 ()

kingik

Sakra, s tím zajímavým obsazením jsem čekal mnohem větší záběr a hustotu hlášek. Pro tenhle bláznivý kousek, co se nebere vážně, platí při jeho sledování jedno jediné pravidlo a to - NEBRAT ho ani trochu vážně. To však (démonůmžel) neznamená, že se filmu vždy daří udržet si velkolepý a potřebný nadhled. Mám pocit, že při té podivně vedené směsce hororu s komedií, to ani moc nešlo. Stačí se totiž podívat na filmografii režiséra Joe Lynche a hned víte kolik uhodilo a to si troufám tvrdit, že se dokopal k jednomu ze svých (nej)lepších, potažmo nejosobitějších filmů. Peter Dinklage, ano ten, malý herec se vzhledem trpaslíka, si ho produkoval a zahrál si v něm jednu z hlavních rolí. Tři kamarádi a jim podobní zapálení nadšenci a sympatičtí blázni se pravidelně účastní středověkých fantasy her, které berou smrtelně vážně. Dost se při tom vyblbnou, akorát jeden z nich byl do hry přinucen, ačkoliv jeho srdce patří metalu a Beth, se kterou se však před nedávnem rozešel, a z rozchodu se jen obtížně vzpamatovává. Jeden z kámošů nevědomky vlastní prokletou knihu, s jejíž pomocí se dají přivolat temné síly - démoni. Při jednom z rituálů, který je součástí hry, se mu podaří takového démona přivolat. Ten na sebe vezme podobu bývalé přítelkyně Beth a nezastavitelně začne vraždit účastníky her. Krvavá konfrontace dospěje ke svému vrcholu. Pořádný vrchol by však tomuhle filmu prospěl, ale divák se ho nedočká. V režii, jejíž kvalita má dost kolísavou úroveň, a s nadprůměrným hereckým obsazením, se však k velkému dojmu film nepropracuje. Předně, vražednému řádění není věnován až takový prostor, jaký by si zasloužilo. Více se film věnuje, a hlavně podléhá, poněkud trapné idei středověké bojové hry, tzv. LARPu, přičemž její účastníci drahnou dobu a přes limit pronášejí středověkým jazykem úplně nanicovaté a blábolivé kecy, které jistě žádného diváka zajímat nebudou. Když se film s nástupem démona odhodlá k vraždění, je to sice lepší, ale jen do doby, co démon absolvuje proměnu do své pravé podoby. Příšera, která následně řádí na place a nápadně se podobá démonům z "Krotitelů duchů", jen potvrdí, že film zrovna vysokým rozpočtem nedisponoval. A je to na něm znát i v jiných ohledech, jako je třeba laciná výprava a slabé speciální efekty. Film se z větší části odehrává v noci a tak si není možné dost dobře vychutnat tu celkem běžnou porci vražd, které však nejsou až tak blbě provedeny. Film až příliš okatě usiluje o nadhled. Svědčí o tom mnohé, včetně závěrečného shrnutí, co postavy ve filmu dělají dnes, neboli, jak to s nimi bylo dál. Od hereckého obsazení jsem čekal hodně. Zahn, Kwanten, Dinklage a spol. nepředvádějí nic úchvatného, ale jsou to sympatičtí týpci a trapnění jim zjevné problémy nečiní. O něco víc nad nimi čnělo dámské osazenstvo, které tu trapnost spojenou s LARPem pojalo o něco stylověji - Summer Glau přinejmenším středověký obleček lepé bojovnice slušel a Margarita Levieva byla celkem obstojná mrcha. Pro dobré hodnocení mluví i originalita a určitá osobitost, s jakou do toho tvůrci šli. Jejich finálním záměrem bylo pobavit a vyblbnout se. Hlavně to druhé se jim povedlo náramně. 60% () (méně) (více)

Morholt

10% za těch pár momentů řádící démonky, ale jinak to bylo zoufale nevtipné a mizerně zahrané. Když se ústřední bubák odkopal ze své lidské podoby, měl jsem sto chutí to vypnout. ()

JohnCZ

Těšil jsem se na komedii ze světa LARPu a trochu se dostavilo zklamání, že se v druhé polovině stala z filmu krvavá vyvražďovačka. Je to totiž celé dost amatérsky natočené a kdyby to byla jenom komedie, tak by to ani moc nevadilo, ale ty příšerné efekty a nenápaditý děj to zabíjí. Humoru totiž zas tolik není a v momentech, kdy se film snaží tvářit alespoň trochu vážně, působí spíše trapně a to je konečná. Škoda, přitom začátek byl hodně fajn. ()

SaNcHeZ_cz

Docela slušná blbinka z larpového prostředí. To tedy pouze v případě, že pominu závěr. Jinak je tam spousta nápadů a zajímavých momentů ale celý ten všudypřítomný nádech amatérského filmu tomu moc neprospívá. ()

MartinezZ

Bože to byla volovina :D Málem jsem přemýšlel i o třetí hvězdě (+3 ke Zpomalení času). Nápad byl dobrý, epický LARP sraz se dílem magie a náhody zvrhne v boj s démony a boj o přežití. Bohužel se to zvrhává jen v béčkovou vyvražďovačku s pár lidmi v hlavních rolích. Čekal jsem od toho skutečně něco, jako že všichni budou přeneseni někam, kde se jejich vymyšlené zkušenosti a schopnosti stanou skutečnými a ty rozkmotřené strany bitevního pole budou muset spojit síly ve snaze zničit a zahnat zlo. Prostě něco ve stylu "Fatntasy LARP skutečností". Ze začátku to tak i vypadalo, skupina mimoňů se sejde na parkovišti u lesa a žijí svými rolemi, ale pak to bohužel upadalo někam, kde to končit nemělo a začalo se to brát... vážně.A to vážně nebylo dobře. (SPOILER!) Alespoň jsem čekal, že zlem zabití povstanou nebo že čaroděj, do té doby 26. úrovně, skutečně použije uzdravujících lektvarů a kouzel. A ono prd. (/SPOILER) Prostě škoda, mohla to být zajímavá fantasy-dobrodrůžo-nejen-komedie, u které by se případná lacinost dala oželet a možná i zakecat právě LARPem. Prostě škoda, no. A ten konec byl už fakt jako ehm, no. ()

ArsenalEagle

Pokud chci v budoucnosti přežít pekelnou apokalypsu, měl bych se asi začít věnovat metalu, ten na příšery pravděpodobně platí... Neurazilo, ale jako komedii z prostředí LARPu mám určitě raději film Velcí bratři (Role Models) ()

JJ.Gibson

Knights of Badassdom je klasická "guilty pleasure" Byl jsem na to naladěnej a chtěl jsem to vidět. Tudíž se mi to líbilo! Pár vtipných momentek dal film dohromady, příšery mi připomenuly staré dobré časy Power Rangers ;) Tak proč si to neužít, i když je to děsná ptákovina. Dal bych druhej díl... ()

kaylin

LARP pojaté až moc skutečně, až moc krvavě, ale jako komedie. Nemá to kvality "Tuckera a Dala", myslím kvality komické, ale je to docela zábava. Hudební složka je nařachaná, postavy jsou docela fajn tupé, a i když vám LARP nic neřekne, jsou zde momenty, které vás mohou dostat. Triková stránka je dobrá, ale určitě ne výborná. Tak je to i s celým filmem. Vtip tu je, ale žádný, který vás položí na záda. Víc vtipů a byla by to naprostá paráda. ()