Martin Dejdar uvádí spoustu scének, písniček a parodií. Jde o velmi solidní výběr možná ne vždy toho nejlepšího, ale jistě toho lepšího z novodobějších pořadů České televize. V 1. díle uvidíte: předávání cen Luďku Sobotovi za jeho bavičství a Ivan Mládek dostane Zlatého Fanouše za svou němčinu, na režiséry si zahrají Josef Dvořák, Bolek Polívka a Vladimír Dvořák, který bude režírovat Jiřinu Bohdalovou, parodovat Receptář a Přemka Podlahu budou Zdeněk Izer s Markem Dobrodinským a o Věře Chytilové povypráví Miroslav Donutil. Zazpívají sourozenci Kornovi a s dechovkou vystoupí Ondřej Havelka se Světlanou Nálepkovou. Ve 2. díle pijí šampaňské Jiřina Jirásková s Ivou Janžurovou, následuje hudební výstup důchodců (Janů, Laufer, Zich, Janda, Bobek), o umírání na scéně vykládá Josef Dvořák, o hereckém alkoholu a o Chroustalových klíčích povykládá Miroslav Donutil, zastepují Kaiser s Kornem a scénku Kvalifikační zkouška sehrají v Televarieté Bohdalka s Vláďou Dvořákem. Ve 3. díle Bohdalka s Dvořákem vypráví anekdotu o manželech v horách, svou trošku do mlýna přidá i Kaiser, na školu si zahraje Mládek se svým ansáblem, Lábus si vyzkouší svou žačku Kaiserovou ze sametové revoluce, Jiří Wimmer se popere se svou Ostravou, důchodci Kluková, Šimek a Krampol se sejdou na poště a vše uzavře Donutil se svými anekdotami. Díl číslo 4 je celý věnovaný Karlu Gottovi a jeho hostům - mezi nimi jsou scénky či jen tak povídání s Miroslavem Horníčkem, Lasicou a Satinským, Jiřím Sovákem, Pepíkem Dvořákem, se Šimkem, Nárožným a Sobotou si zahraje Tři mušketýry, zazpívá si s Jiřím Kornem, Ivanem Mládkem a svými imitátory Alešem Ulmem, Jaromírem Hanzlíkem, Petrem Altmanem a Jiřím Krampolem. V 5. díle uvidíme scénku z ringu s Nárožným, Rottrovou, tubou a harfou, Wimmer s Černochem zpívají Matyldu, Šimek s Krampolem vedou rozhovor s panem Kawasakim, Ivan Mládek zpívá píseň Zkratky a představuje svou kapelu, Polívka provází Karla Šípa na Tour de France a Donutil vypráví o Kodetovi a jeho zájezdu do Anglie. Celý 6. díl se věnuje scénkám z Možná příjde i kouzelník .... - scénky Klíště; Luda; Kubrt, Stanik a nálev od Lábuse a Kaisera, výuka na housle Wimmera a Černocha, Kaiserův tělocvikář, a pár písniček ze jmenovaného pořadu. Díl číslo 7 začíná parodií Zdeňka Izera na pořad ředitele TV Nova pana Železného s názvem Volejte řediteli, pak si Lábus promluví o dospívání s Kaiserem, Šimek potká Felixe Holzmanna s dárečky, v Televarieté si Dvořák u Bohdalky koupí vrchní díl plavek na klečení v jahodách, Wimmer s Černochem budou mluvit o manželství, Mládek poví pohádku O zlaté rybce a vše uzavře Donutil vyprávěním o svém mládí. Zazpívá Korn a Pepík Dvořák. Díl číslo 8 jsem ve vysílání nezachytil, ale z pozdějšího vysílání dedukuju, že se jedná o díl věnovaný Silvestru a je nazvaný Silvestrovská hitparáda televizní zábavy (http://www.ceskatelevize.cz/porady/10113294015-hitparada-televizni-zabavy/). Uvidíme Kaisera a Lábuse jak se dívají na na televizi, Izera s Dobrodinským v Carreras šou v Šanci, vtipy odvypráví Krampol, scénku o baličovi a jeho dceři ztvární Luděk Kopřiva s Veškrnkou, Dejdar přidá historku o Marku Ebenovi, Pepa Dvořák nám v Šanci předvede opilce a na závěr Kaiser, Lábus a Korn budou otvírat šampaňské. 9. díl se věnuje televizním soutěžím, v Šanci vystoupí Izer s Dobrodinským v Riskuj, Nikdo není dokonalý a v kuchařské soutěži, dále v Šanci zpěvačky Simonová s Bartošovou v soutěží se zmrzlinou a sestry Havelkovi v soutěži Drahoušek, další soutěže bude ze Šarády Uhlíře a Šípa o párech a pak soutěž zvaná Prdlačka. V 10. díle je vojenská přehlídka v Kouzelníkovi, Jana Paulová svádí generála Pepu Dvořáka a pak zazpívá, trocha parfému bude v Kouzelníkovi, Jiří Sovák vypráví o stáří, Jiří Krampol o skleróze, pohádku O Marušce a rusky o Smolíčkovi poví Ivan Mládek, Dejdar si zahraje Mrazíka a zatančí s L. Vondráčkovou a vše uzavře Krampol se Šimkem při vítání olympioniků z Barcelony. Díl číslo 11 začíná Jiřím Sovákem, který imituje ptáky v silvestrovské show, v Televarieté Bohdalka prodává růže Dvořákovi, pak hostí německého obchodníka a následně hrají scénku z výzkumného ústavu. Jaroslav Čejka s Leškem Semelkou zazpívají koncertní árii, Zdeněk Svěrák vypráví o Cimrmanovi, Věra Špinarová zpívá píseň z lístku na MHD a pak duet s Pepou Dvořákem, pak si on sám vystřihne svou oblíbenou roli vodníka Čochtana s Ivetou Bartošovou, Donutil vypráví o dirigentu Fr. Belfínovi a o natáčení Balady a dočkáme se také novodobé ukázky z práce dabérů od Vladimíra Hrona. Část 12. dílu je určena tančení - vystoupí Pražská šestka v podání baletního souboru složeného z herců v Kouzelníkovi, pak tamtéž uvidíme skutečný balet, bohužel zase nefunguje opona, tak nám to musí Kaiser komentovat. Uhlířovu píseň Polobotka semišová ztvární baletky pod vedením Pepy Dvořáka a výuky společenského tance se ujmou Wimmer s Černochem, navíc si Zich, Janda a Bobek zavzpomínali na mladá léta a zazpívali si jako kluci. Z Televarieté uvidíme scénku o sobotním obědu s kachnou a scénku o vyhozeném chlapovi z bytu a zvědavé sousedce. Na závěr zazpívá Korn a po něm sám Karel Gott s Jirkou Bartoškou. Ve 13. díle Pepa Dvořák předvede monolog Harpagona, Lábus Maryšu, Lucerna v podání Gotta a Jany Hlaváčové, zavítáme mezi komparzisty v Televarieté s Dvořákem a Bohdalkou a pak jsou scénky o manželství a z úřadu, režisér Kaiser režíruje svou otěhotnělou manželku Konvalinkovou, na závěr se v Sešlosti sejdou Císler, Janžurová a Nekuda. Díl č. 14 opět uvede na scénu Kaisera a Lábuse s lepičem hradů v Kouzelníkovi, v Televarieté Bohdalka s Dvořákem vystoupí ve třech scénkách - nákup nábytku, nová soutěž a u piána, dále se od Svěráka a Mládka dozvíme o vzniku Baletu Českosl. televize a následuje jejich společná scénka s L. Sobotou o zadrženém řidičském průkazu. Na závěr nás Černoch s Wimmerem naučí používat mobil. Celý díl č. 15 je věnován písničkovým klipům známých zpěváků.(9.7.2012)

• Marthos

Již několikátá variace monotematického sledu "nejzábavnějších" scének z archivu ČST. Stále stejné, stále nudné. Jako tradiční výplň okurkové sezony zřejmě nepostradatelné. Bohužel.(25.8.2012)

Ona to tedy žádná hitparáda není, co bychom si namlouvali, ale pořád je mi sympatičtější tohle než zábava současná. Je to totiž takové....jak bych to jen řekl... - barevnější!(19.10.2012)

• NinadeL

Uznávám, vyloženě mi nedocvaklo, proč se například první tři díly tohoto cyklu vydávají na DVD, když kompletní cykly původního materiálu by byly zajímavější. Ale tohle je politika ČT. Logiku lépe nehledat. Neříkám, že některé scénky nemají svůj nápad, ale kompilát kompilátu je formát, o který není radno státi.(25.11.2014)

• kulyk

A jen houšť. Já bych si moc rád do budoucna pochutnal na sestřihu ze sestřihů, či ještě lépe, sestřihu sestřihů sestřihů. Proč vymýšlet něco nového, že? Vždyť ti mrtví či uvadající již všechno udělali za nás, není důvod investovat všemocný kapitál či nedostatkovou invenci. Pojďme vykrádat do alelůja, divák to sežere, neboť je sklerotický alkoholik se sklony k idiocii. Hlavně abychom dokázali na příštím konkurzu vybrat mozkového giganta, který tohle stoosmdesáté šesté louhování pigi-čaje dostatečně poutavě nazve...co.... co třeba Kolo plné hvězd?(14.5.2012)