Alvin a Chipmunkové 3

Alvin and the Chipmunks: Chip-Wrecked

Alvin a Chipmunkovia 3

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

USA, 2011, 84 min

Chipmunkovia sú už stávkou na istotu. Na istotu síce priemerného filmu, ktorý je však príjemným spestrením dňa a u mňa nikdy nič nepokazí. Skvelý výber hudby a oceňujem zmenu prostredia za výletnú loď a ostrov.(6.7.2012)

• milka

Dětské peklo potřetí aneb kolik všemožných klišé a blbých nápadů lze narvat na jeden opuštěný ostrov. Přetáčení zpívajících části povinností.(31.5.2012)

• honajz

Chipmunkové, resp. pruhované veverky, kterým odborníci říkají buď burunduk páskovaný, nebo čipmank východní, řádí v animované podobě už od roku 1958. V tomto roce je pro humornou písničku vytvořil Ross Bagdasarian, Sr. Už od počátku šlo o trio veverek - Alvin je potížista, ale také hvězda skupiny, Simon intelektuál a Theodore citlivý tlouštík. Jejich impresáriem je jejich adoptivní otec, člověk David Seville. Co možná nevíte, že ve skutečnosti pod jménem David Seville vystupoval Bagdasarian na jevišti, a jména veverek jsou podle producentů jejich původního vydavatelství. Po smrti Bagdasariana v roce 1972 se o hlasy veverek postarali v 80. a 90. letech jeho syn Ross Bagdasarian, Jr. se svou manželkou Janice Karman. Celý projekt byl oceněn pěti cenami Grammy, American Music Award, Golden Reel Award, dvěma Kids' Choice Awards a byl třikrát nominován na Emmy. Což nic nemění na tom, že mně osobně jsou tyhle veverky protivné. Navzdory tomu (nebo možná také proto), že náš čtyřletý syn si je dokáže pouštět nonstop celý den, takže se mu tyhle filmy asi líbí. Ve třetí filmové instanci jsou čipmánkové a čipetky na výletní lodi - kde nejen zpívají, ale dělají i bugr - avšak při jedné akci je vítr odnese na ostrov. Ian a Dave se vydávají za nimi je zachránit. Mezitím veverky objeví na ostrově ženu, která zde ztroskotala před osmi lety - a jak se později zjistí, něco tají. Film v podstatě nenabízí žádný děj, a dokonce ani logiku. Vše slouží popkulturním narážkám (spíše hloupým) a čipmánkovským verzím současných hitovek (ne, čeští rádoby zpěváci v nabídce nejsou). Závěrečné neskutečně pitomé přenesení se ze záchranného voru na hudební jeviště patří k jednomu z mnoha wtf filmu. Ale jak říkám, náš čtřletý syn je z filmu unešen. Možná až moc.(13.4.2012)

Slabý příběh. Jen jedná scéna co mě rozesmála a to je dost málo. Slabé pokračování. 55%(16.4.2012)

• Dyas

Troufám si říct, že to je nejhorší díl série a to jsem ani neviděl první díl. 2* za roztomilé Chipmunky a Chippetky a za pár zábavných scén..(15.4.2012)