Alvin a Chipmunkové 3

Alvin and the Chipmunks: Chip-Wrecked

Alvin a Chipmunkovia 3

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

USA, 2011, 84 min

Rozpočet $75miliónovTržby USA $133,110,742Tržby Celosvetovo $342,695,435Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,999,666 //počet predaných kusov 498,121Tržby za predaj DVD v USA $39,536,884 //počet predaných kusov 2,403,888║ nič preborné ale trikovo to újde a príbeh až tak neotrávi /40%/(27.1.2013)

• kaylin

Co si budeme namlouvat, Chipmunkové jsou snesitelní asi jako mravenci ve spoďárech. Nebyli vtipní poprvé, už vůbec ne podruhé, ale stejně jsme se s nimi mohli setkat i potřetí. Aby toho na mě nebylo mnoho najednou, musel jsem si sledování dvojky a trojky rozdělit do dvou různých dnů, protože najednou bych je asi nedal. Pozitivum je skutečnost, že se konečně dostáváme z prostředí nahrávacích studií a soutěží, nesoustředíme se na hudbu, ale na životy Chipmunků a Chipettek. Dave jich všech šest adoptoval a teď se s nimi vydává na dovolenou. Alvin samozřejmě musí všechno zkazit a zaručeně je z něj jeden z nejotravnějších chlupáčů, co se kdy objevili ve filmu. "Alvin a Chipmunkové 3" vracejí Dava do hry a Jason Lee má zase jednu pitomou roli do své filmografie. Asi navždy zůstane Earlem, jehož karma nikdy nebyla naplněna. Bohužel. Pozitivní na trojce jsou pak jen pouze popkulturní narážky, které jsou minimálně úsměvné. Narážky na "Pána prstenů", "Ztracené" a "Trosečníka" nejsou geniální, ale lepší než drátem do oka. A Simone je rozhodně borec. Alespoň v první chvíli. Nedivil bych se, kdybychom se dočkali čtvrtého dílu, ale stejně tak bych netruchlil, kdyby nic takového nepřišlo. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/runaways-rok-jedna-nedotknutelni-johnny.html(22.2.2013)

Dvojka byla z celé série rozhodně nejslabší a nejhorší. Trojka už je zase celkem funny. Ostrov se mi libí, zpívání již nehraje hlavní roli a je odsunuté na vedlejší kolej. Děj na ostrově je celkem zřejmý a jednoduchý, najít chipmunky a přes drobné komplikace opustit ostrov (to píšu jen pro ty hlupáky co děj neobjevili)... Dvojka mi přišla chvílemi až trapná, zatím co trojka už si zase drží onu úroveň pohodové rodinné komedie. Jestli si někdo troufá soudit, že se to ani dětem líbit nebude, pak se proberte!!! Zajděte si do nejbližšší školky a podívejte se kolik žáků má aktovku s Chipmunky, a já si myslím, že co se týče hodnot tohoto fimu, nebudu se bát ho dětem nikdy pustit, protože Alvin a celá ta skupinka opravdu působí dojmem dětí, které dělají chyby a hlouposti, ale jsou schopni se ponaučit, A Jason Lee, když by si odpustil to svoje stále řvaní: "AAALVINéééé" tak by možna vyniklo, že hraje opravdu výborně svoji roli rodiče.(2.5.2012)

No aspoň že něco 45%(21.6.2016)

• Tuax

Předchozí filmy této série se mi v rámci možností líbily a docela hodně. Toto volné pokračování, které mi připomělo trochu i madagascarovou sérii mě zklamalo. Nebylo to ani zajímavé, ani dobrodružné, ani moc líbivé a taky to bylo tak nějak citově vydíravé.Chipmunkové se dětskému divákovi líbit zřejmě budou, pořád to jsou zlobiví plyšoví hrdinové, ale jinak je to dosti prázdné, bez nápadu. Spojené z mnoha jinde rozvinutějších věcí, když se objevil poklad bylo to už hodně, ale když se tam najednou ještě objevila sopka, to už bylo příliš. Ženská lidská postava na ostrově, hrozně napsaný charakter, ale ani zbylé duo lidí tamtéž nemělo moc co hrát a byla snaha o dialogovou exhibici, což se moc nedařilo a navíc dětský divák to těžko ocení. Ty písničky, které byly hlavním hitem a lákadlem filmů s chipmunky, tentokrát vůbec netáhly. Ono to bude tím že v prvních dvou filmech už tak nějak vše podstatné bylo a nyní už se tvůrci jen opakují a kopírují věci odjinud. Za trochu akčnejší finále, ale dávám nakonec mírně vyšší známku. 4/10(16.1.2013)