Alvin a Chipmunkové 3

Alvin a Chipmunkovia 3

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

USA, 2011, 84 min

• Don Jebal

Rozpočet: 75 000 000 $ Otvárací Víkend: 23 244 744 $ (v 3 723 Kinách) Tržby USA: 133 062 419 $ Tržby Celosvetovo: 338 697 288 $(15.5.2012)

• Quisp

Mluvící chlupaté věci mě děsí. A děsí mě o to více, že tato trilogie mě zatím naštěstí míjela. Úvodní šok ze zpívajících veverek vystřídala šeď a nuda bez nápadu bezostyšně sázející jen na roztomilost ústředních syslů. Jo a taky se tady hraje na pískací prznění všech možných i nemožných hitů od předních popových hvězdiček současnosti. Dokonce ani dětské osazenstvo v kinosále se nebavilo. Ve výsledku jsem tak na film reagoval podobně, jako kdyby mimozemšťané z planety zeleného slizu viděli Kmotra. Výtvor z jiného, mně nesympatického a nepochopitelného světa.(21.12.2011)

• Tuax

Předchozí filmy této série se mi v rámci možností líbily a docela hodně. Toto volné pokračování, které mi připomělo trochu i madagascarovou sérii mě zklamalo. Nebylo to ani zajímavé, ani dobrodružné, ani moc líbivé a taky to bylo tak nějak citově vydíravé.Chipmunkové se dětskému divákovi líbit zřejmě budou, pořád to jsou zlobiví plyšoví hrdinové, ale jinak je to dosti prázdné, bez nápadu. Spojené z mnoha jinde rozvinutějších věcí, když se objevil poklad bylo to už hodně, ale když se tam najednou ještě objevila sopka, to už bylo příliš. Ženská lidská postava na ostrově, hrozně napsaný charakter, ale ani zbylé duo lidí tamtéž nemělo moc co hrát a byla snaha o dialogovou exhibici, což se moc nedařilo a navíc dětský divák to těžko ocení. Ty písničky, které byly hlavním hitem a lákadlem filmů s chipmunky, tentokrát vůbec netáhly. Ono to bude tím že v prvních dvou filmech už tak nějak vše podstatné bylo a nyní už se tvůrci jen opakují a kopírují věci odjinud. Za trochu akčnejší finále, ale dávám nakonec mírně vyšší známku. 4/10(16.1.2013)

• SOLOM.

Tak tohle je opravdu „důstojné“ pokračování již tak dost pokleslé podívané. Naštěstí zde není tolik zpívaných pasáží, jako tomu bylo minule a tak s lahváčem v ruce tuhle hrůzu přežijete – Hlavně když se děcka pobaví. Sledovat jak se Chipmunkům zapalují lýtka a jejich „krasavice“ trsají na diskotéce je prostě k „nezaplacení“. Ještě že to trvalo jen tak krátce a prosím už žádné další pokračování…(4.4.2012)

• Pavlík

13. 05. 2014 (143.); zpěv Chipmunků mě neohromuje(14.5.2014)

• - Justin Long, dabér Alvina, často během nahrávání ztrácel hlas, jelikož každý dialog museli dolaďovat, aby hlasy zněly více přirozeně. (272827)

• - Do některých kin byl film distribuován pod krycím názvem Simon, což je jméno jednoho z chimpunků. Dalším krycím názvem bylo Hairy Beast. (272827)

• - Ve scéně, kdy se Dave (Jason Lee) vrací domů ze setkání s hudebním producentem, je možné zahlédnout klávesy opřené o zeď, které skutečně patří Jasonovi Leemu. (272827)