poster

Říše léta

 • Island

  Sumarlandið

 • anglický

  Summerland

Komedie

Island, 2010, 88 min

Scénář:

Ólafur Egilsson
(další profese)
 • Zmiu
  ****

  Super film, dobře jsem se bavila. :-) takový typický islandský černý humor, a trocha duchařiny. Grímur Hákonarson natočil první celovečerní film, a já se osobně budu na jeho další filmy moc těšit.(16.10.2010)

 • Enšpígl
  ****

  Přiznám se, že mě totálně dostal konec. Celou dobu jsem nevěděl co si o filmu mám myslet, ale na konci jsem pochopil, že jsem se díval na velmi neortodoxní pohádku o lásce. U tohoto bijáčku jedou uši jen na poloviční úvazek, protože se ve filmu neplýtvá slovy. Tady se sází se na divákovo romantické já.(29.9.2014)

 • mchnk
  ****

  Komedie ? Možná, ale i perfektní drama s výbornou režií. Island představuje svůj tisíciletý folklór. Elfský folklór. Islandština je velmi roztomilá řeč.(16.9.2014)

 • dank011
  ***

  Severský filmový podzim v Minikině v Ostravě, 17.listopadu 2012 Typický film na jedno jediné shlédnutí, bez nutnosti dívat se na čas zbývající do konce: na povzbuzení víry v elfy či čehokoliv přesahujícího příliš málo mystiky, na drama plytké a schematické, jako inzerovanou komedii bych to taky neviděl. Takže jako sláma z bot čouhá poselství, že všechno si za prašulky nekoupím ... Pro nadšence do islandských exteriérů o ničem ( až tak trestuhodně nevyužít skal, sopek nebo prostě čehokoliv co činí Island jedinečným, no toto !)(20.11.2012)

 • rikitiki
  ***

  Nevěřím na elfy, zato věřím tomu, že někteří lidé je můžou vídat. I tak by to ale mělo zůstat tajemstvím. Tenhle film mě bavil víc, když předváděl jen náznaky a ne přímočaré zobrazení.___ Režisér jakoby se nemohl rozhodnout, jestli točí komedii nebo drama. Prudké lámání žánrů po jednotlivých scénách přerušovalo plynulý tok příběhu a trhalo moji pozornost na kusy. ____ Několik scén bylo přesto velmi působivých: brutalita, s jakou islandská policie rozehnala poklidnou demonstraci a osvědčený způsob, jak opět získat zarytého ateistu pro víru. /16. 11. 12./(16.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace