Říše léta

Sumarlandið

Summerland

Komedie

Island, 2010, 88 min

Komedie ? Možná, ale i perfektní drama s výbornou režií. Island představuje svůj tisíciletý folklór. Elfský folklór. Islandština je velmi roztomilá řeč.(16.9.2014)

• kolodej1

film, založený na jednom nápadu, i krátká stopáž je v tomto případě až dost dlouhá. Jako komedie to moc nefunguje, jako drama je to celkem nuda. Herecké výkony spíše podprůměrné. Výprava odpovídá spíše tv filmu. Dvě hvězdy je ještě shovívavé hodnocení(29.1.2014)

Island – říše čar a kouzel, elfů a trpaslíků. Také i lidí, kteří tomu všemu přirozeně věří a berou jakou součást jejich kultury, což samo o sobě je dost kouzelné a zvláštní. No a tenhle film na tom všem stojí. Stojí na zásadách a pravidlech dané země. A stojí na tom, co se stane, když něco takového někdo poruší. Respektive že tyto kultury začne ničit a bourat průmyslem, zástavbou a všelijakým humusem. On totiž ani Island, přirozeně překrásná země, se nevyvaruje lidí, kteří chtějí na přírodě rejžovat a tak se například stalo, že na řece postavili vodní elektrárnu, zaplavili údolí, kompletně zničili krajinu. Jenom proto, aby se nadnárodní organizace napakovali. V tomhle filmu je to vlastně hodně podobné, ale s koncem jak z pohádky od Grimmů. Pro mě moc příjemné překvapení a další film z Islandu, na který budu s radostí myslet.(29.1.2014)

Severský filmový podzim v Minikině v Ostravě, 17.listopadu 2012 Typický film na jedno jediné shlédnutí, bez nutnosti dívat se na čas zbývající do konce: na povzbuzení víry v elfy či čehokoliv přesahujícího příliš málo mystiky, na drama plytké a schematické, jako inzerovanou komedii bych to taky neviděl. Takže jako sláma z bot čouhá poselství, že všechno si za prašulky nekoupím ... Pro nadšence do islandských exteriérů o ničem ( až tak trestuhodně nevyužít skal, sopek nebo prostě čehokoliv co činí Island jedinečným, no toto !)(20.11.2012)

Super film, dobře jsem se bavila. :-) takový typický islandský černý humor, a trocha duchařiny. Grímur Hákonarson natočil první celovečerní film, a já se osobně budu na jeho další filmy moc těšit.(16.10.2010)