poster

Říše léta

 • Island

  Sumarlandið

 • USA

  Summerland

Komedie / Fantasy

Island, 2010, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ****

  Island – říše čar a kouzel, elfů a trpaslíků. Také i lidí, kteří tomu všemu přirozeně věří a berou jakou součást jejich kultury, což samo o sobě je dost kouzelné a zvláštní. No a tenhle film na tom všem stojí. Stojí na zásadách a pravidlech dané země. A stojí na tom, co se stane, když něco takového někdo poruší. Respektive že tyto kultury začne ničit a bourat průmyslem, zástavbou a všelijakým humusem. On totiž ani Island, přirozeně překrásná země, se nevyvaruje lidí, kteří chtějí na přírodě rejžovat a tak se například stalo, že na řece postavili vodní elektrárnu, zaplavili údolí, kompletně zničili krajinu. Jenom proto, aby se nadnárodní organizace napakovali. V tomhle filmu je to vlastně hodně podobné, ale s koncem jak z pohádky od Grimmů. Pro mě moc příjemné překvapení a další film z Islandu, na který budu s radostí myslet.(29.1.2014)

 • mchnk
  ****

  Komedie ? Možná, ale i perfektní drama s výbornou režií. Island představuje svůj tisíciletý folklór. Elfský folklór. Islandština je velmi roztomilá řeč.(16.9.2014)

 • Enšpígl
  ****

  Přiznám se, že mě totálně dostal konec. Celou dobu jsem nevěděl co si o filmu mám myslet, ale na konci jsem pochopil, že jsem se díval na velmi neortodoxní pohádku o lásce. U tohoto bijáčku jedou uši jen na poloviční úvazek, protože se ve filmu neplýtvá slovy. Tady se sází se na divákovo romantické já.(29.9.2014)

 • misterz
  ***

  Film o tom, že s vecami nadprirodzenými a hlavne s elfami si neradno zahrávať. Snímok je zmesou čierneho humoru a drámy, kde sa oba tieto prvky pekne dopĺňajú a striedajú. Preto aj keď je dejová linka iba priemerná a na severskú drámu má slabší emocionálny náboj, snímok budí príjemný, oku lahodiaci dojem. Tiež dokáže vzbudiť zvedavosť ohľadom konca, v tomto prípade výrazne pomohol ľahučký dotyk tajomna. Film možno nepatrí k tomu najlepšiemu, čo severská kinematografia dokáže ponúknuť, ale svojich fanúšikov si určite nájde, nejde o žiadne sklamanie. 65/100(1.8.2014)

 • kolodej1
  **

  film, založený na jednom nápadu, i krátká stopáž je v tomto případě až dost dlouhá. Jako komedie to moc nefunguje, jako drama je to celkem nuda. Herecké výkony spíše podprůměrné. Výprava odpovídá spíše tv filmu. Dvě hvězdy je ještě shovívavé hodnocení(29.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace