Komuna mé matky

Peace, Love, & Misunderstanding

Rodinné tajomstvá

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2011, 88 min

Peace, Love & Misunderstanding (český název odmítám použít) je předvídatelná rodinná romantická podívaná s poměrně banálními zápletkami prvních lásek dospívajících dětí a hledání cesty matky a dcery zpět k sobě. I přes tu vstupně docela otravně znějící premisu se ale film nese na zvláštní vlně ne úplně nesympatické hippie pohody, v oblaku kouře trávy, kterou babička pěstuje "pro vlastní potřebu" ve sklepě a doprovázená příjemnou hudbou. Jane Fonda si pak svou roli viditelně užívá, vzpomínajíc na vlastní zlatá sedmdesátá.(15.11.2013)

Oddechový, tak lze jedním slovem tenhle film nazvat, se stále půvabnou Jane Fondovou (která mimochodem vypadá líp než její filmová dcera) coby babičkou hippies, které pěstování trávy a její prodej moc vrásek nepřidělává, a ke které po dvaceti letech přijíždí její rozvádějící se dcera, právnička, se svými dětmi. A vlastně se vůbec neznají. První lásky i hledání sebe samotných. Chceš poznat nitro muže? Poznej jeho srdce. Chceš poznat jeho srdce? K tomu potřebuješ lásku... Normálně bych dala tři hvězdičky, ale za toho nádherného chlapa Jeffreyho Deana Morg ana, který vás svým charismatem dokonale opřede... Jedna navíc, no :-)(9.9.2014)

" Co říkáš, babička kouří trávu?!? " Copak ty to z ní necítíš?" Ale jo, Fondovka je dobrá robka.(16.5.2015)

"Lehce" nadhodnocuji, ale hipíci mě kupodivu pobavili.(6.4.2013)

Príjemná a pohodová záležitosť ...(8.2.2015)