Nezvaní hosté

Intruders

Horor / Thriller

USA / Velká Británie / Španělsko, 2011, 100 min

• honajz

Kamera není špatná, i když střih se ji snaží často úspěšně zlikvidovat. Herecky nijaké, kromě pedofilní záliby pana režiséra v detailech nedospělého děvčete. A dějově těžké zklamání. Boogeyman měl alespoň nějakou atmosféru, tohle je jakási španělská verze s realistickým podtextem a snahou být Torovský víc než del Toro. Některé scény napínavé, většina ale nudný balast. A strašák vlastně nikdy nic neudělá, jen se ho každý bojí - a nic.(21.4.2012)

Stravitelná jednohubko a po technické stránce dobrá. Originální horor tohle není a atmosféra zhruba po půl hodině naprosto vymizela. Začátek měl trošku napětí, ale to zhruba po půl hodině také zmizelo. Pak jsem byl jen zvědavý jak to skončí, kdyby vše bylo kratší o půl hodiny, byl bych daleko spokojenější. Jak ale pořád říkám, lepší než prsem do oka a pro jednou proč by ne.. 5/10 = 55%(7.4.2012)

• J*A*S*M

Je to bohužel takové sterilně nijaké. Technicky velmi pěkně udělaný hororový film, z čehož se sice divák nějakou tu chvíli radovat může, neboť přiznejme si - pravidlem to nebývá, ale s každou další přibývající minutou vychází najevo, že tahle mysteriózní báchorka žádné velké děsy nebo napětí nepřinese. A taky že ne. Postavy mi byly ukradené, atmosféru si film udržel jenom při úvodní scéně. A ani jsem z filmu necítil nějakou autorskou osobitost, je to zkrátka jen takové tupé řemeslo a instatní strašení alá Hollywood. Zklamání, Hollowface se hororovou ikonou nestane.(25.3.2012)

A mně se to zase docela dost líbilo. Tohle je hlavně o atmosféře a dvou dějových linkách, které pro mě byly výrazným spestřením. To po nějaký čas vypadalo, jakoby se člověk díval na dva filmy se stejným tématem. Finále mě rozhodně nezklamalo, ale nebylo ani nijak výrazné, nic extra coby zanechalo hlubší dojem. Nejhorší ze všech byla asi postava manželky Cliva Owena, jinak mi to docela vyhovovalo i co do výkonů. Ty kamerové hrátky se světly a stíny byly dostatečné, fantasy a mysteriozní prvky se mi líbily. Udivuje mě, že to není přímo v žánru, přeci jen podstata bytosti bez tváře byla nereálná. Po celou dobu jsem do toho byl docela zažraný, takže těžko budu honotit nějak zle. Čekal jsem to podstatně horší a hodně mě to překvapilo. Hudba byla fajn a španělský podpis je na tom filmu docela dost znát, vymyká se to. 8/10(29.9.2012)

• *CARNIFEX*

Intruders je rozprávkou pre vekovú kategóriu od 7 do max 12 rokov, ktorá vykresľuje ideálny návod ako zahnať všetky nočné mory, alebo strašidla stojace v tmavom kúte detských izieb či v skriniach od kabátov. Zaradiť tento film do kategórie hororov je trúfalejšie, ako nečakať výpadok televíznych programov z balíčka Sky link či Digi Tv pri seba menšom náznaku mrholenia. Snaha o vyvolanie napätia sa uprieť nedá ale skôr Vás vystraší účet od mobilného operátora. Veľmi, veľmi slabučké ..(13.7.2012)

• - Režisér uvedl, že sestříhání filmu byla velká výzva. Šlo o dlouhý, složitý proces, protože z příběhu udělal dvojí strukturu. (Elwanelyn)