Nezvaní hosté

Intruders

Horor / Thriller

USA / Velká Británie / Španělsko, 2011, 100 min

• verbal

Tento film opravdu sází na pomalé budování hororové atmosféry. Tvůrci budují, budují, budují a budují , až se najednou objeví závěrečné titulky a vy zjistíte, že nudou žehlíte prkno, máte perfektně spočítané hrboly v omítce nad televizí, ten pavouk v rohu místnosti zmákl dneska tu síť naprosto strhující rychlostí a strašně záživně, v okně obýváku máte žaluzie s přesně 85 listy, a to jsou zatažené a docela blbě se to počítá !!!, a ten kruh ve vaší hlavě připomíná kosočtverec jen proto, že jste na 3256. pozici za desetinnou čárkou u Pí udělali chybu! No, možná, že kdyby místo toho hábitu s kapucí hrál hlavní roli třeba hadr na podlahu, na kterém by se daly dvě hodiny počítat žmolky... Jinak to byl ale příjemně strávený večer! Dneska po setmění se hodlám pobavit ještě líp a pro změnu sledovat buď jak té paní, co s ní bydlím, kyne těsto, anebo jak mi rostou nehty. Tak uvidíme.(3.4.2012)

• Marsik

Dlouho jsem se u filmu takhle nenudil. Doslova jsem u sledování trpěl. Horor jednoznačně pro děti, takovýto bububu nemohou přece dospělé vystrašit. Ani Clive to nezachránil. 35%(13.9.2015)

• Micro41CZ

Předpokládám, že ty přehodnocený 4* komentáře dáváj jen fanoušci malejch španělskejch holčiček, protože tenhle štěk bez špetky napětí nezachrání ani charismatickej Clive Owen. Kde je strach? Kde je respekt z hororovýho zla a očekávání, co se stane v další scéně? "Nepřítel" působí jak přežvejkanej model zlounskýho přízraku (s chapadly! bububu!) z béčkovýho komiksu. Stejně působí hrátky se "strašidelnou" hudbou. A gradace zvukových efektů (včetně klasických lekaček) okopírovaná z každýho druhýho hororu nezajistí napětí, ne, Juane, ne! Slušná je snad jen pointa, která ale nezachrání utahaný a netvůrčí zbytek filmu. A na Cliva se furt dobře kouká.(14.2.2012)

• *CARNIFEX*

Intruders je rozprávkou pre vekovú kategóriu od 7 do max 12 rokov, ktorá vykresľuje ideálny návod ako zahnať všetky nočné mory, alebo strašidla stojace v tmavom kúte detských izieb či v skriniach od kabátov. Zaradiť tento film do kategórie hororov je trúfalejšie, ako nečakať výpadok televíznych programov z balíčka Sky link či Digi Tv pri seba menšom náznaku mrholenia. Snaha o vyvolanie napätia sa uprieť nedá ale skôr Vás vystraší účet od mobilného operátora. Veľmi, veľmi slabučké ..(13.7.2012)

Rozpočet $13miliónovTržby USA $69,136Tržby Celosvetovo $5,839,000▐ miestami atmosféra dosť dobrá ale ako celok dosť nekompaktné, hlavne keď to chce ponúknuť dejové zvraty či prekvapenia /35%/(8.5.2015)

• - Režisér uvedl, že sestříhání filmu byla velká výzva. Šlo o dlouhý, složitý proces, protože z příběhu udělal dvojí strukturu. (Elwanelyn)