Nezvaní hosté

• Španělsko

Intruders

Horor / Thriller

USA / Velká Británie / Španělsko, 2011, 100 min

O nějakém budování atmosféry nemůže být řeč a pokud se člověk rtěší na nějakou tu povedenou lekačku, bude zklamán. Navíc konec patří k tém nejméně povedeným a nejtrapnějším. Nicméně pokud se na scéně objeví onen nezvaný host, tak se dá hovořit o nepříjemném pocitu a jako plus vidím i povedený mezinárodní casting. Potenciál byl větší, ale zase to nebyla taková hrůza, jak tu mnozí předestírají. 55%(13.5.2012)

A mně se to zase docela dost líbilo. Tohle je hlavně o atmosféře a dvou dějových linkách, které pro mě byly výrazným spestřením. To po nějaký čas vypadalo, jakoby se člověk díval na dva filmy se stejným tématem. Finále mě rozhodně nezklamalo, ale nebylo ani nijak výrazné, nic extra coby zanechalo hlubší dojem. Nejhorší ze všech byla asi postava manželky Cliva Owena, jinak mi to docela vyhovovalo i co do výkonů. Ty kamerové hrátky se světly a stíny byly dostatečné, fantasy a mysteriozní prvky se mi líbily. Udivuje mě, že to není přímo v žánru, přeci jen podstata bytosti bez tváře byla nereálná. Po celou dobu jsem do toho byl docela zažraný, takže těžko budu honotit nějak zle. Čekal jsem to podstatně horší a hodně mě to překvapilo. Hudba byla fajn a španělský podpis je na tom filmu docela dost znát, vymyká se to. 8/10(29.9.2012)

Hodně mizerný hororový thriller. Od španělské koprodukce a Clive Owena v hlavní roli jsem čekal slušný snímek, ale bohužel Intruders mezi velkým množství hororů zapadne hodně rychle a člověk si ho za pár dní nebude ani pamatovat. Po technické stránce není moc co vytýkat. Horor by měl mít dobrou atmosféru, ale Intruders ji měl prvních pár minut a to je málo.(21.6.2012)

• EvilPhoEniX

PROČ? Zapomeňte na napětí !! Zapomeňte na vyzrálé lidské postavy! Zapomeňte na dobře uvážený příběh a hluboké lidské Emoce! Tohle je Nesmysl, klišoidní, se zapištěnou hudbou, už dlouho jsem se tak nenudil při filmu,který měl být Scary! Neustálé pokračující záběry tmavých uliček, šeptající konverzace s knězy v kostele, nezajímavé CGI démonů. Co to sakra Clive Owen udělal? Ten film vás jednoduše nechá přemýšlet nad tím kolik peněz a kolik času nad tím ztratíte!(14.3.2013)

Stravitelná jednohubko a po technické stránce dobrá. Originální horor tohle není a atmosféra zhruba po půl hodině naprosto vymizela. Začátek měl trošku napětí, ale to zhruba po půl hodině také zmizelo. Pak jsem byl jen zvědavý jak to skončí, kdyby vše bylo kratší o půl hodiny, byl bych daleko spokojenější. Jak ale pořád říkám, lepší než prsem do oka a pro jednou proč by ne.. 5/10 = 55%(7.4.2012)