Nezvaní hosté

Intruders

Horor / Thriller

USA / Velká Británie / Španělsko, 2011, 100 min

• verbal

Tento film opravdu sází na pomalé budování hororové atmosféry. Tvůrci budují, budují, budují a budují , až se najednou objeví závěrečné titulky a vy zjistíte, že nudou žehlíte prkno, máte perfektně spočítané hrboly v omítce nad televizí, ten pavouk v rohu místnosti zmákl dneska tu síť naprosto strhující rychlostí a strašně záživně, v okně obýváku máte žaluzie s přesně 85 listy, a to jsou zatažené a docela blbě se to počítá !!!, a ten kruh ve vaší hlavě připomíná kosočtverec jen proto, že jste na 3256. pozici za desetinnou čárkou u Pí udělali chybu! No, možná, že kdyby místo toho hábitu s kapucí hrál hlavní roli třeba hadr na podlahu, na kterém by se daly dvě hodiny počítat žmolky... Jinak to byl ale příjemně strávený večer! Dneska po setmění se hodlám pobavit ještě líp a pro změnu sledovat buď jak té paní, co s ní bydlím, kyne těsto, anebo jak mi rostou nehty. Tak uvidíme.(3.4.2012)

• Micro41CZ

Předpokládám, že ty přehodnocený 4* komentáře dáváj jen fanoušci malejch španělskejch holčiček, protože tenhle štěk bez špetky napětí nezachrání ani charismatickej Clive Owen. Kde je strach? Kde je respekt z hororovýho zla a očekávání, co se stane v další scéně? "Nepřítel" působí jak přežvejkanej model zlounskýho přízraku (s chapadly! bububu!) z béčkovýho komiksu. Stejně působí hrátky se "strašidelnou" hudbou. A gradace zvukových efektů (včetně klasických lekaček) okopírovaná z každýho druhýho hororu nezajistí napětí, ne, Juane, ne! Slušná je snad jen pointa, která ale nezachrání utahaný a netvůrčí zbytek filmu. A na Cliva se furt dobře kouká.(14.2.2012)

Rozpočet $13miliónovTržby USA $69,136Tržby Celosvetovo $5,839,000▐ miestami atmosféra dosť dobrá ale ako celok dosť nekompaktné, hlavne keď to chce ponúknuť dejové zvraty či prekvapenia /35%/(8.5.2015)

O nějakém budování atmosféry nemůže být řeč a pokud se člověk rtěší na nějakou tu povedenou lekačku, bude zklamán. Navíc konec patří k tém nejméně povedeným a nejtrapnějším. Nicméně pokud se na scéně objeví onen nezvaný host, tak se dá hovořit o nepříjemném pocitu a jako plus vidím i povedený mezinárodní casting. Potenciál byl větší, ale zase to nebyla taková hrůza, jak tu mnozí předestírají. 55%(13.5.2012)

A K TOMU, ABY SE VZBUDIL, STAČILO VYSLOVIT JEHO JMÉNO. TEN BEZ TVÁŘE NEBYL ANI MLADÝ ANI STARÝ, ANI ŠKAREDÝ ANI HEZKÝ. NEMĚL POSTAVU, NEMĚL ANI TVÁŘ. NEMĚL NIC...... /// Když si bubák myslí, že existuje, dokáže v palici udělat pořádnej chaos. Nejen dětem, ale i dospělejm.... Úvod z říše thrillerovo - hororovejch snů. A dál? V hlavní roli děti a ,,VLÁDCE SNU“. Baví mě zvuky i hudba. Fakt je, že jsem vlastně čekal spíš něco jinýho, než tak jednoduchý rozuzlení, ale nezachvátil mě žádnej logickej kolaps a Cliff i filmařina jsou víc než dobrý. Solidní filmová španělská stopa, který chybí víc ,,uchyláren“ a opravdovej Fredy (Krueger). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chtěl bych dětem ukázat bubáka. (Pedofile! Mazej na jinej server!). 2.) Thx za titule ,,petrik1“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ **(6.4.2012)