Chladnokrevně

Chladnokrvne

Krimi / Thriller / Drama

USA / Kanada / Německo, 2003, 97 min

• kleopatra

Těžce mi to zavání Podfu(c)kem, ovšem to by to nesmělo bejt tak unavený a bez jiskry (...ale slovo podfuk a podvod se tu hojně užívalo, to je pravda). Filmů, kde nikdo není tím, kým se původně zdál nebo měl být a nic není tak, jak vypadalo, že to bude, těch už tu taky byla nůše. Občas se podaří vrazit do toho pár originálních prvků a může to klidně fungovat, ale tady ne. Když se podíváte na film Hráči se Stallonem, tak je to to samé, jenže tam to bylo o kartách (a o penězích), tady jen o penězích. Dustin Hoffman zahraje cokoliv, ale vyškrtávat se tady v pár větách...... na to je ho škoda.(14.1.2005)

Tyhle chytré podfucky mám velmi rád.....navíc se i velmi povedlo herecké obsazení.(20.11.2007)

Zábavné, avšak nedotažené! Edward Burns je dobrý herec, ale né tak dobrý, aby to utáhl sám v hlavní roli. Moc mu nepomáhají Hoffman s Garciou, kteří se spíš nudí a divák s ním. Ale pro podvodnické a zamotané filmy mám slabost.(12.7.2007)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $12,251,640Tržby Celosvetovo $23,014,206/60%/(25.3.2007)

DVD - Tohle krimi jsem viděl už kdysi kolem roku 2004 a vím, že mě nějak nenadchlo. Nejspíš jsem to tenkrát úplně nepochopil. Jediné, co mi utkvělo v paměti, byl Dustin Hoffman v roli magora. Včera jsem si film po x letech pustil znovu a tentokrát jsem byl mile překvapen. Podle mě se jedná o velmi slušně natočený film, který vám po kouskách poodhaluje, jak podraz vznikl a jak se realizoval. Závěrečné rozuzlení bylo překvapující. Výběr všech protagonistů na jedničku. CZ dabing velmi slušný (až na Garciu). 75% // (31.8.2013) - Po roce a půl další připomenutí tohoto velice kvalitního krimi o podfukářích. Vše podstatné jsem již uvedl v komentáři z minula, a tak mohu jen 4 hvězdičky potvrdit, ba dokonce v procentech trochu přidávám. 80% (with J.)(23.4.2012)

• - Slovo "fuck" a jeho další tvary zazní ve filmu 130krát. (Matros)