Chladnokrevně

Chladnokrvne

Krimi / Thriller / Drama

USA / Kanada / Německo, 2003, 97 min

• kleopatra

Těžce mi to zavání Podfu(c)kem, ovšem to by to nesmělo bejt tak unavený a bez jiskry (...ale slovo podfuk a podvod se tu hojně užívalo, to je pravda). Filmů, kde nikdo není tím, kým se původně zdál nebo měl být a nic není tak, jak vypadalo, že to bude, těch už tu taky byla nůše. Občas se podaří vrazit do toho pár originálních prvků a může to klidně fungovat, ale tady ne. Když se podíváte na film Hráči se Stallonem, tak je to to samé, jenže tam to bylo o kartách (a o penězích), tady jen o penězích. Dustin Hoffman zahraje cokoliv, ale vyškrtávat se tady v pár větách...... na to je ho škoda.(14.1.2005)

• tron

„To mám za to, že som do partie zobral babu.“ Prekvapivo zlý film, keď sa s miernym šokom uistíte, že ani Dustin Hoffman, Edward Burns, Leland Orser, Andy Garcia a Paul Giamatti, neurobia tento heist movie lepším. Už viem, čo myslel Roger Ebert, keď hovoril, že najhoršie sa hodnotia filmy uprostred (nie dobré, ani prehnané zlé). Záverečný "šokujúci zvrat" je povinný a slabý, rozkošná Rachel Weiszová sa do takéhoto "chlapského" filmu vyložene nehodí (rovnako sa nehodila ani do pdoobne matnej POROTY) a aj keď je to celé po remeselnej stránke zručne nakrútené (režisér Foley ale v minulosti nakrútil o dosť lepšiu kriminálku VOJNA GANGOV), hrozne som sa nudil.(12.12.2004)

Soundtrack Christophe Beck: 1. Dolby's Con ,2. Main Title ,3. All About the Money ,4. Big Dead Al ,5. Hayling - FC Kahuna ,6. What Does It All Mean - Meat Beat Manifesto/Z-TRIP ,7. Finding Ahsby ,8. King's Lair ,9. The Big Finish ,10. Special Agent Butan ,11. Heroin ,12. Suntoucher - Groove Armada ,13. Simple Things - Zero 7 ,14. The New Mark ,15. Hook, Line, Stinker ,16. Intuition ,17. Lilly's Assault ,18. Shakedown ,19. Emerge - Fisherspooner ,20. Trust ,21. Ibor City ,22. Refrigerator Gun ,23. Big Gay Hat ,24. Vig's Judas ,25. Madame Hollywood - Felix Da Housecat ,26. Got Stupid ,27. Pinched ,28. Endgame ,29. Sucker - Peaches ,(27.5.2011)

Podrazácký film, který si překombinovanou zápletkou a zmatečným vyprávěním sám podráží nohy. 60% Zajímavé komentáře: Gemini, Le_Chuck, jojinecko(9.4.2005)

I když by se mohlo zdát, že film je svižný, nějak se mi celý vlekl.. Námět dobrý.. herecky poslabší..(20.8.2006)