Chladnokrevně

Confidence

Chladnokrvne

Krimi / Thriller / Drama

USA / Kanada / Německo, 2003, 97 min

Ako by povedala jedna z mojich kamarátok Cucy:,, Muhaha!" To sa dá povedať na tento film. Od začiatku až po koniec je perfektne zpracovaný. Poviete si,že filmíky tohoto formátu tu boli, ale čert to ber, ešte aj budú. Okrem naozaj skvelého plánu je tu neuveriteľné herecké obsadenie na čele s Edwardom Burnsom a Paulom Giamattim, ktorý tomu dávajú tú pravú eleganciu a švih, humor. Andy Garcia a Rachel Weisz vám lahodia na pohľad a Dustin Hoffman je dokonalo bláznivý. Čo dodať? Úžasný scenár, skvelá hudba (Clocks- Coldplay-to sú titulky), krásny začiatok nádherný koniec, dokonalo odhadnutá dĺžka. 100% Z hloboka sa nadýchnem 1.2.3...(2.2.2010)

• Gemini

U mě viděno bez špetky většího zájmu, nejspíš proto, že Dustinu Hoffmanovi mafiánského bosse uvěřím, až si amíci přestanou plést představitele evropských zemí. Možná taky proto, že po Dannyho Parťácích musí být hlavní (nejchytřejší) hrdina trochu lepší než Ed Burns a hlavní hrdinka trochu víc než Rachel Weisz tvářící se jako poněkud lacinější femme fatale. A k Andymu Garciovi nemám slov...nebo radši mám...on mi prostě v roli zanedbaného federála v letech nesedí ani trochu. Počet zvratů a frekvence prostřihů do různých časových rovin mi přišla jako křečovitá snaha to celé nějak ozvláštnit, s tím, že výsledkem je jen překročená míra toho, co dokáže divák ocenit jako okořenění děje. Vzato kolem a kolem, nic moc. 40%(27.2.2005)

Kolektívna lúpež, podrazy, nečakané zvraty a ďalší najvychcanejší hlavný hrdina. A všetko je samozrejme ináč, než sa zdá na prvý pohľad. Mali sme to tu stokrát, a i keď možno nie až tak dynamické a rýchle, určite menej zmetené, prehľadnejšie a v závere efektívnejšie. A Edward Burns na takéto role nemá!(31.7.2003)

Podrazácký film, který si překombinovanou zápletkou a zmatečným vyprávěním sám podráží nohy. 60% Zajímavé komentáře: Gemini, Le_Chuck, jojinecko(9.4.2005)

Zábavné, avšak nedotažené! Edward Burns je dobrý herec, ale né tak dobrý, aby to utáhl sám v hlavní roli. Moc mu nepomáhají Hoffman s Garciou, kteří se spíš nudí a divák s ním. Ale pro podvodnické a zamotané filmy mám slabost.(12.7.2007)