Chladnokrevně

Chladnokrvne

Krimi / Thriller / Drama

USA / Kanada / Německo, 2003, 97 min

• Gemini

U mě viděno bez špetky většího zájmu, nejspíš proto, že Dustinu Hoffmanovi mafiánského bosse uvěřím, až si amíci přestanou plést představitele evropských zemí. Možná taky proto, že po Dannyho Parťácích musí být hlavní (nejchytřejší) hrdina trochu lepší než Ed Burns a hlavní hrdinka trochu víc než Rachel Weisz tvářící se jako poněkud lacinější femme fatale. A k Andymu Garciovi nemám slov...nebo radši mám...on mi prostě v roli zanedbaného federála v letech nesedí ani trochu. Počet zvratů a frekvence prostřihů do různých časových rovin mi přišla jako křečovitá snaha to celé nějak ozvláštnit, s tím, že výsledkem je jen překročená míra toho, co dokáže divák ocenit jako okořenění děje. Vzato kolem a kolem, nic moc. 40%(27.2.2005)

Zábavný a celkem zapeklitý snímeček s dobrým obsazením. Dobré dialogy, pohodové tempo a návrat Kinga Dustina Hoffmana.(14.9.2003)

Kolektívna lúpež, podrazy, nečakané zvraty a ďalší najvychcanejší hlavný hrdina. A všetko je samozrejme ináč, než sa zdá na prvý pohľad. Mali sme to tu stokrát, a i keď možno nie až tak dynamické a rýchle, určite menej zmetené, prehľadnejšie a v závere efektívnejšie. A Edward Burns na takéto role nemá!(31.7.2003)

Velmi slušně natočený, ale bohužel až příliš komplikovaný podfuk na diváka. Skvělý Garcia a Hoffman ve vedlejších rolích.(13.8.2006)

• nunka

Už dávno som si tak dobre nepospala pri krimiakčáku takého rangu:))(24.3.2007)

• - Slovo "fuck" a jeho další tvary zazní ve filmu 130krát. (Matros)