Chladnokrevně

Confidence

Chladnokrvne

Krimi / Thriller / Drama

USA / Kanada / Německo, 2003, 97 min

Úžasně tu hraje Hoffman a také Rachel Weisz. Za zmínku stojí i další postavy. Za pochvalu můžeme dát také příběhu ala Dannyho parťáci nebo Spy game. Tady to bylo ale provedeno tak trochu jinak a do poslední chvíle jste nevěděli, kdo je zrádce a kdo ne. Jenže, skoro jsem u tohoto filmu usnul a to už o něčem svědčí.(2.6.2005)

• Gemini

U mě viděno bez špetky většího zájmu, nejspíš proto, že Dustinu Hoffmanovi mafiánského bosse uvěřím, až si amíci přestanou plést představitele evropských zemí. Možná taky proto, že po Dannyho Parťácích musí být hlavní (nejchytřejší) hrdina trochu lepší než Ed Burns a hlavní hrdinka trochu víc než Rachel Weisz tvářící se jako poněkud lacinější femme fatale. A k Andymu Garciovi nemám slov...nebo radši mám...on mi prostě v roli zanedbaného federála v letech nesedí ani trochu. Počet zvratů a frekvence prostřihů do různých časových rovin mi přišla jako křečovitá snaha to celé nějak ozvláštnit, s tím, že výsledkem je jen překročená míra toho, co dokáže divák ocenit jako okořenění děje. Vzato kolem a kolem, nic moc. 40%(27.2.2005)

Edward Burns přehrává, až to není pěkný, James Foley nedokáže udržet krok. Andy Garcia, Dustin Hoffman a především Rachel Weisz tento jinak podprůměrný film povyšují na slušný průměr. Díky nim se mi to celkem líbilo. Slušná jednohubka.(4.4.2007)

Zábavný a celkem zapeklitý snímeček s dobrým obsazením. Dobré dialogy, pohodové tempo a návrat Kinga Dustina Hoffmana.(14.9.2003)

Muj docela oblibenej podfukarskej film. Sice je tu vse, co v podobnym zanru clovek ceka, takze tu mame necekany zvraty, kazdej podvadi kazdyho a samozrejme super vychcanyho hlavniho hrdinu. Ale tady to slape fakt dobre, celej film skvele odsejpa, misty je to sice drobet prekombinovany, ale nic extremniho a navic tu je skvela herecka sestava, ktera podvadi fakt elegantne. Nejvic potesi Hoffman v roli hyperaktivniho mafiana, ale i ostatni jsou hodne dobry a to vcetne Burnse. Na nejlepsi kousky v tomhle zanru to nema, ale presto paradni zabava.(8.9.2008)