Nebezpečné líbánky (TV film)

Deadly Honeymoon

Joseph Conlan

Kostýmy:

Kathe James
  • FireTight

Další film z barrandovského cyklu "Pravdivé příběhy" a opět další podprůměrný thriller na nedělní večer. Naprosto nesympatické postavy, Maďaři nevypadající jako Maďaři, dialogy plné klišé ("Víte, já jsem také přišla o manžela...") a milionkrát slyšených věcí, klasický americký happyend, který vlastně skončil tak, že jsme se dozvěděli, že šanci na zatknutí Ross tu je, ale to bylo tak všechno. A hlavně naprosto nesympatická agentka FBI, která očividně sežrala všechno kriminalistickou moudrost světa, i když tam přeci byla pouze na dovolené! Ty její rady, postřehy a poučky mě občas dostávaly vážně do kolen... Za co tedy ty dvě hvězdičky? Za hezkou výletní loď a... a.... a za hezkou výletní loď.(15.11.2010)

Ještě před hodnocením filmu musím napsat, co mě pobavilo - TV Barrandov tento film pustila v rámci nedělních "pravdivých příběhů" jenže film nám oznámí, že "následující příběh je smyšlený“… :-) Jediný důvod, proč jsem vůbec o tento film zavadil, byla Summer Glau, kterou mám rád. A zde veškerá pozitiva snímku končí. Příběh je tak průhledný, že prakticky ze začátku uhádnete, co se vlastně na té lodi stalo. Nemám rád filmy, kde si scénárista honí… ehm… triko a píše stylem "ha, to mám dobrý scénář, tolik dvojsmyslných vět, no to není možné, aby někdo odhadl konec…“ Opravdu, ta šokující pointa byla hodně, hodně trapná. Jinak ale se snímkem nemám větší problémy. Na TV film je to poměrně slušně obsazené i natočené a jak říkám, pro Summer Glau mám opravdovou slabost… takže za ni dávám o jednu hvězdu více. 50 %.(16.11.2010)

TV BARRANDOV - TV filmy jsou na čsfd obecně velmi nízko hodnoceny. Je to tím, že si většina uživatelů hraje přehnaně na experty a tyto filmy bez milosti hází do odpadů jenom proto, že je to film pro televize a ne kina. A ne jinak tomu bylo i v případě Nebezpečných líbánek, viz. současné hodnocení 36%. Já naopak byl v rámci možností velmi spokojen. Bylo to sympatické krimi, kdy po celou dobu 100% nevíme, jak se vyšetřovaný incident stal. Summer Glau v hlavní roli nezahrála špatně a i díky jejímu atraktivnímu vzhledu si divák rád počká na rozuzlení. Při troše nadsázky to byla jedna taková epizoda z kriminálek, které vídáme na TV obrazovkách každý den. Jak už jsem řekl, spokojenost, proto se 4 hvězdičkami nebudu dlouho otálet. 70% (with J.)(6.1.2014)

Je to televizní film za pár babek, takže nebudu řešit randál lodních motorů jako kdyby byly hned za zdí kajuty nebo nehybné obrázky moře za oknem. Hlavní je, že děj má hlavu a patu, drží v mírném napětí a ono "poirotovské" vyšetřování dávalo filmu docela i slušné tempo. Summer Glau (ano, kvůli které jsem na to koukal, jako většina zde) potěšila časem stráveným před kamerou a byl bych rád, kdyby kromě hlavních seriálových rolí dostala šanci i v pořádném mainstreamovém blockbusteru. Ucházející televizní film, který by například v Seagalově filmografii patřil k tomu lepšímu. 50 %(25.6.2012)

• MM_Ramone

Béčkový, nízkorozpočtový, televízny thriller. Veľmi slabé herecké výkony, predvídateľný scenár, nekvalitné hudobné doprovody, šablonovité dialógy, lacná kamera, jalová réžia. Jediným zaujímavým spestrením na tomto hlboko podpriemernom filme je prostredie, kde sa odohráva dej. Veľká, luxusná výletná loď, o samote sa plaviaca Karibikom, je dobrým základom pre napínavý thriller. Škoda, že všetky tie ostatné záležitosti nestoja za nič. *(26.8.2010)