Abraham Lincoln: Lovec upírů

Abraham Lincoln: Lovec upírov

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Fantasy / Akční / Horor

USA, 2012, 101 min

// Distribútor: Fox // Počet premietajúcich kín v USA: 3,108 // Otvárací Víkend USA: $16,306,974 //(7.11.2012)

• Momo_desu

Zase tie moje veľmi "obľúbené" spomalané zábery aj tam kde ich vôbec netreba, ktoré sa vyskytujú tak v každej scéne aj päť krát. Ja som myslela, že počas filmu ma klepne z nich. Ešteže som mala popcorn aspoň som sa mohla radšej sústrediť na to ako si ho pchám do huby a či náhodou mi nevypadáva z rúk a netrúsim na posteli. No a teraz by som rada porozoberala niektoré nehorázne hrozné scény, ako rúbanie toho stromu. Ja neviem ani na čo sú nám motorové píly. Veď stačí, že drevorubač si spomenie na niekoho koho fakt neznáša, a porúbe pol lesa jednou ranou. Tlesk, tlesk, ťap, ťap. No a čo tá scéna s koňmi? To ako vážne? Dobre ešte keď ten upír si tam skackal jak na trampolíne, tak som mu to prepáčila, vzhľadom na to, že niektorí vedia chodiť po stene, ďalší sa menia na netopiere atď. ale scéna s Abem, ktorý sa musí obracať v hrobe a hromžiť sto hrmených, ako si tam veselo skáče, tak to bola fakt hrôza. Keď som prvý krát počula o tomto filme, bola som tým nápadom nadšená, ale už po pár minútach som oľutovala svoje nadšenie a bola som skôr zhrozená ako strašné boli niektoré scény. No a ešte k tým upírom. Radšej by som prijala úplne trápnych upírov s dlhými zubami ako takých, ktorí pomaly vyzerali ako tie monštrá z Blade 2, ktorým sa otvárala huba podobne ako predátorovi, Proste nespokojnosť, ale nechávam jednu hviezdičku kvôli jednej jedinej scéne.(31.8.2013)

Teda jak jsem viděl to procento tady, tak jsem čekal, co to bude za hovadinu, tím pádem jsem byl celkem příjemně překvapený. Stylově vykrádačka Sherlocka, kvalitativně s přehledem srovatelné například s Helsingem. 60%(3.11.2012)

Tak ani tentokrat me Timur nezklamal. Samozrejme se nejedna o zadny veledilo, nicmene Timur dobre skloubil historickej film, kterej se sem tam otre o nejakou pravdivou udalost, s prachobycejnym beckem o lovcich upiru. Necekejte zadny skvely herecky vykony, herci jsou dost nevyrazny, ani buhvijak promakanej scenar, ale 100 minutovou zabavnou oddechovku, kde se sice nebojuje nepretrzite, ale kdyz jo, tak to stoji za to. S nejakou brutalitou si Timur hlavu nelame, atmosfera skvela a na akcni sceny je radost pohledet, i kdyz misty nejakej trik drobet ulitne a akce s konma uz je precejen krapet moc. Nicmene ja jsem spokojenej a nevidim duvod cpat filmu 2* jako vetsina ostatnich.(5.11.2012)

• Dragoni

Je to asi jako koukat na Matrix v dokumentu o Abrahamu Lincolnoj, který je točen v prostředí z Interview s upírem a dovednostmi z Legend of the Drunken Master.(7.12.2012)

• - Vo filme sa uvádza, že upír nemôžu zabiť upíra, čo je demonštrované v scéne, kde chce Henry Sturges (Dominic Cooper) zaútočiť na Adama (Rufus Sewell). V niektorých pasážach filmu však ale dochádza k útokom upíra na upíra. (ywo666)

• - V souvislosti s rolí Abrahama Lincolna byli zmíněni také Eric Bana, Timothy Olyphant, Adrien Brody, Josh Lucas, James D'Arcy a Oliver Jackson-Cohen. (Conspi)

• - Film byl natočen podle stejnojmenné knihy (2010) Setha Grahama-Smitha. (Terva)