Abraham Lincoln: Lovec upírů

Abraham Lincoln: Lovec upírov

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Fantasy / Akční / Horor

USA, 2012, 101 min

Timur Bekmambetov ma filmom Wanted príjemne prekvapil a ukázal, že bláznivý štýl, tempo a akcie dokáže zrežírovať. Možno, že to tak nie je úplne pravda. Aspoň v Abrahamovi Lincolnovi ma tak trochu (dosť) sklamal. Dej mi prišiel zaujímavý už od začiatku takže nemôžem povedať, že by som sa nudil. No na druhú stranu herecké obsadenie mi prišlo dosť nevýrazné. Vlastne celý film mi prišiel dosť nevýrazný. Ako keby to nerobil Timur s nadšením a s toľkou energiou ako Wanted. A možno sa mýlim. Možno tento film vyzeral dobre na papieri, ale na plátne tak rozhodne nevyzerá. 55% - 3*(10.11.2012)

Rozpočet $69miliónovTržby USA $37,519,139Tržby Celosvetovo $116,008,407Tržby za predaj Blu-ray v USA $8,036,831 //počet predaných kusov 402,141Tržby za predaj DVD v USA $6,003,465 //počet predaných kusov 371,040║ Bekmambetov v plnej béčkovej kráse, kolosálny úlet ktorému ale chýba patričný nadhľad aby sa dal užiť plnými dúškami. Slušná akcia, trikovo kolísavé ale aspoň snaživé a za ten rozpočet človek dostane viac než by čakal, ako taká popcorňová traškarina sa to dá porovnať s výplachom ako Bojová ľod. /40%/(29.10.2012)

Teda jak jsem viděl to procento tady, tak jsem čekal, co to bude za hovadinu, tím pádem jsem byl celkem příjemně překvapený. Stylově vykrádačka Sherlocka, kvalitativně s přehledem srovatelné například s Helsingem. 60%(3.11.2012)

Tak ani tentokrat me Timur nezklamal. Samozrejme se nejedna o zadny veledilo, nicmene Timur dobre skloubil historickej film, kterej se sem tam otre o nejakou pravdivou udalost, s prachobycejnym beckem o lovcich upiru. Necekejte zadny skvely herecky vykony, herci jsou dost nevyrazny, ani buhvijak promakanej scenar, ale 100 minutovou zabavnou oddechovku, kde se sice nebojuje nepretrzite, ale kdyz jo, tak to stoji za to. S nejakou brutalitou si Timur hlavu nelame, atmosfera skvela a na akcni sceny je radost pohledet, i kdyz misty nejakej trik drobet ulitne a akce s konma uz je precejen krapet moc. Nicmene ja jsem spokojenej a nevidim duvod cpat filmu 2* jako vetsina ostatnich.(5.11.2012)

• Davies182

Sračka roku. Tim dokázal natočit zhmotnělé noční můry Stevena Spielberga!(10.8.2012)

• - Dům, ve kterém žije hlavní upír Adam (Rufus Sewel), se objevil již ve filmu Patriot (2000), kde v něm postava Mela Gibsona ukrývala svou rodinu. (korbitch22)

• - Abraham (Benjamin Walker) během nočního lovu s prohnaným upírským lékárníkem použije jako převlek falešné vousy, které po heroickém osvobození záhadně zmizí z jeho obličeje. (Timak)

• - Tom Hardy odmítl hlavní roli z důvodu účasti na natáčení Temný rytíř povstal (2012). (zahubicku)