Abraham Lincoln: Lovec upírů

Abraham Lincoln: Lovec upírov

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Fantasy / Akční / Horor

USA, 2012, 101 min

Teda jak jsem viděl to procento tady, tak jsem čekal, co to bude za hovadinu, tím pádem jsem byl celkem příjemně překvapený. Stylově vykrádačka Sherlocka, kvalitativně s přehledem srovatelné například s Helsingem. 60%(3.11.2012)

• Malarkey

Vlastně se už nedivím, že americká mládež je tak tupá. Dokud se v Americe budou točit takovéhle filmy, nebude snadné neuvěřit, že první Americký prezident Abe Lincoln lovil v minulosti upíry…a pokud ho kousli a stal se z něj nějakej ten padlej upír, tak je loví doteď. Timur to natočil dobře, což o to. Amerika slyntá po těhlech efektivních kejdách. Hlavní postava mě ale dost rozčilovala a stejně tak i celkový příběh. Nu co, tušil jsem to.(18.12.2013)

• D.Moore

No... To byla blbost. Jak si vůbec může někdo myslet, že takový příběh lze natočit smrtelně vážně bez jediné kapky humoru? Zdá, se, že Timur Bekmambetov dostal pokyn vykrádat svůj vlastní Wanted, což se mu bohužel zalíbilo, a tak to svědomitě dělá během celého filmu (výcvik, několik prvních akcí, konec s vlakem...). Hvězdičku dávám asi jen za scénu s koňským stádem, která sice byla nesmírně pitomá a přepísklá, ale zároveň i zábavná.(25.11.2012)

• Enšpígl

O víkendu jsem se krmil krapet naročnějšíma kouskama, takže jsem potřeboval něco, co by mě jenom trošku omrdlo a zase šlo dál a tenhle biják je přesně takovej, mírně omrdne a jde dál.(31.3.2014)

• Skejpr

Bekmambetov to tam pořád má, akci zvládá s přehledem, záběrům dokáže dát velmi osobitou stylizaci a dynamiku má v malíčku. I s velmi zvláštními triky si dokáže pohrát a předložit tak poměrně opulentní a zajímavé akční momenty. Bohužel, způsob, jakým je film odvyprávěn je takřka žalostný. Absolutně postrádá jakékoliv propojení, omezuje se skutečně jen na jednotlivé scény, které kolikrát nepřesáhnou plochu dvou minut, ale postrádají jakýkoliv dramatický oblouk. Vinou toho postrádá Abraham jakýkoliv tah na branku a namísto, aby gradoval, v podstatě jen plyny a ani nezvládá pořádně bavit. Což je škoda, protože parametry na to má. Benjamin Walker v hlavní roli je výborný, stejně tak M. E. Winstead. O to větší je tedy škoda, že nedostali možnost řádně vyniknout..(27.7.2012)

• - V souvislosti s rolí Abrahama Lincolna byli zmíněni také Eric Bana, Timothy Olyphant, Adrien Brody, Josh Lucas, James D'Arcy a Oliver Jackson-Cohen. (Conspi)

• - Vo filme sa uvádza, že upír nemôžu zabiť upíra, čo je demonštrované v scéne, kde chce Henry Sturges (Dominic Cooper) zaútočiť na Adama (Rufus Sewell). V niektorých pasážach filmu však ale dochádza k útokom upíra na upíra. (ywo666)

• - Film byl natočen podle stejnojmenné knihy (2010) Setha Grahama-Smitha. (Terva)