Medvídek Pú

Macko Pú

Animovaný / Muzikál / Komedie / Rodinný

USA, 2011, 60 min

Předloha:

Alan Alexander Milne (kniha)

Julio Macat

Henry Jackman

Clark Spencer

Infantilní disneyovská reimaginace světa Stokorcového lesa. Milneovy příběhy propagují vědecký přístup ke skutečnosti a prostřednictvím postavy Medvídka Pú podporují děti ve zájmu o dosahování štěstí prostřednictvím zdravého naplňování vlastních potřeb. Ve filmu se všechna zvířátka včetně Sovy a Králíčka chovají jako pověrčiví idioti a pointou příběhu je zvrácené morální ponaučení, podle kterého máme stavět potřeby kamarádů nad své vlastní. Pokud si dobře pamatuju, tak opravdový Medvídek Pú z knížky zná pravdu a moc dobře ví, že kamarádům nemůžeme doopravdy pomoct dokud budeme sami smutní, protože jsme si v pravý čas nedopřáli něco menšího k snědku.(29.8.2011)

Vydarený remake starej klasiky. Dobre sa popri tom spomína na detstvo.(15.10.2011)

Viktooorka s prasátkem bodovaly na plné čáře. Nejvysmátější a nejpohovější kinoakce, kterou jsem zažil. PS: Sejdeme se na Šmoulech?:)(15.5.2011)

Začalo to nevinně. Snem vidět Púa na velkém plátně. Nevěřila jsem, že se najde další šílenec, který by na to se mnou šel. O to bylo větší překvapení, když jsme stáli u pokladen nejmenovaného multiplexu a hlásili: „4x na Medvídka Pú“. A nebylo to překvapení jen pro mě, ale i pro personál. Ráda jsem ale příčinnou smíchu jiných lidí, takže kromě slečen na pokladně se nám zasmál i trhač lístků :o) Usedli jsme do křesel a já se cítila jako ta malá culíkatá holka s lízátkem v ruce. Škoda, že mě a mou společnost tak neviděla maminka, která byla očividně zděšená, když vstupovala se svou dcerkou do sálu. Brzy ale zjistila, že ta hlasitě smějící se dívka je do partičky ze Stokorcového lesa zamilovaná více, než její opravdu culíkatá dcerka :o) To co dále následovalo už jistě nemusím popisovat, jen zdůrazním, že během celého filmu mi z očí zářili srdíčka a můj hlasitý smích, který bavil celé obecenstvo, mluví za vše. Nový Medvídek Pú sebou nese překrásný příběh s dokonalou animací, dospělými vtipy a dětským poselstvím. Dokonalé!! - "A ta kniha nás má dostat z té díry jak, prasátko? Zdá se ti dostatečné dlouhá?" - "Když nám ji Sova četl, bylo to to nejdelší, co jsem slyšel ."(15.5.2011)

Těžká nostalgie, ale z takových animáků jsem už vyrostl. 3* právě za tu nostalgii a za návrat do děckých let.(9.11.2011)