Máme rádi velryby

(neoficiální název)

Veľký zázrak

Drama / Romantický

USA, 2012, 107 min

Drew, John a další (půl)tucet relativně známých ksichtů ve filmu, jehož důvod vzniku mi totálně uchází. Aneb koho, sakra, zajímá, jak Amerika zachraňovala v době Reagana tři velryby a potřásla si přitom rukou i s rudou armádou? Zvlášť když Kwapis režíruje tradičně jako po obrně, hlášek i dramatu je smrtelně málo a celé je to tak strašně zbytečné a projímadlové. Dal bych 2, ale za trikově neuvěřitelně punkovej závěr, kdy nezbyly prachy na víc než o něco lepší pre-vizualizace, musím jít do slabších 3. 5/10(24.3.2012)

Až moc klišé použité v příběhu, který se stal politickou událostí. Čekal jsem od toho trochu něco jiného.(13.8.2012)

Mohla to být bomba, takhle je to jen lehce nadprůmerný filmeček, který ale stejně potěší. Drew já miluju odjakživa (její dabing je zde děsný), ale hlavně oceňuju celý příběh, který dost možná pomohl k ukončení Studené války mezi USA a SSSR. Ken Kwapis se ukazuje, že nemá moc velký talent, měl by se ještě hodně co učit, ale na druhou stranu A walk in the Woods se mu hodně povedlo :) Tak s přimhouřeným okem za 4 hvězdy, ať nežeru :D(22.8.2016)

Měla bych se přestat dívat na filmy se zvířaty, protože jsou vždy strašně dojemné a navíc, když se v nich objeví jedna z mojich lásek jako je Drew Barrymore, nemůže to dopadnout zle. Opravdu krásná podívaná, kdo si chce večer jen tak poplakat, hurá na Big Miracle! :) A absolutně nechápu zdejší hodnocení, opravdu po těch pár letech zde jsem došla na to, že lidé jsou tu úplně bezcitní a sledují filmy jen kvůli tomu, aby měli ve statistikách o 1 film více...(16.7.2012)

Nádherný a smutný příběh o třech uvězněných velrybách mi vehnal slzy do očí, jelikož jsem též velkým zastáncem Greenpeace jsem ráda, že se jim povedlo dohnat obyvatelé po celém světě k tomu, aby jen neseděli u TV a nechali to plavat, ne! Přinutili je jednat. Dali do toho všechno! A tak to má na téhle planetě vypadat. :)(24.7.2012)

• - Natáčení probíhalo na Aljašce. (Weasley)

• - Greenpeace aktivistka, ktorá je vo filme pomenovaná ako Rachel Kramer (Drew Barrymore), sa v skutočnosti volá Cindy Lowry. (whack)

• - Přestože je film inspirován skutečnými událostmi, některé postavy jsou smyšlené. Příkladem je guvernér Haskell (Stephen Root). Ve skutečnosti byl guvernérem Aljašky Steve Cowper. (R´Hell)