Žena v černém

The Woman in Black

Žena v čiernom

Horor / Drama / Thriller / Mysteriózní

Velká Británie / Kanada / Švédsko, 2012, 92 min

Příjemná klasická duchařinka s výborným Ciaránem Hindsem a zajímavým (ne)hepáčem.(29.5.2012)

Nad minuloročným Insidious to síce máličko zaostáva, ale tohtoročný Innkeepers to prevalcuje ľavou zadnou! Proste vynikajúca duchárina, parádne nakrútená, atmosferická, svižná, desivá. Konečne som sa aspoň trošku bál :) Ľakačky fungujú, hlavný hrdina mi tam celkom zapasoval (aj keď spočiatku mi ten Potter dosť rezonoval v hlave, postupom času som si naňho zvykol), hudba výborná, stopáž akurátna, záver takisto potešil. Samozrejme príbeh ťaží najviac z atmosféry starého baráku obklopeného hmlou a bažín, jednoducho radosť pozerať. A to som sa obával, že ma horor s ratingom PG-13 nebude baviť, našťastie som sa mýlil.(20.2.2012)

Žena v černém je skvělý atmosferický horor, který se odehrává v naprosto perfektní lokaci, s výbornými herci a parádní režií, která obstarala právě tu děsuplnou atmosféru, ze které jsem měl mrazení ještě pár hodin po shlédnutí. Daniel Radcliffe mi okamžitě odezněl jako Harry Potter. Tady jsem ho viděl jako výborného herce, který dokáže zahrát mnoho emocí, včetně strachu. Je teda pravda, že bejt jím, už asi po 20ti minutách by mi v tom strašidelném domě houklo, ale on se pro film přemohl a zvládl to naprosto perfektně. Stejně tak i scénář je skvělej. Tyhle duchařský horory většinou ztrestají závěry, ale tady je to všecko takový děsně zajímavý. Klobouk dolů. Film tak přinesl čtyřhvězdový zážitek a vzpomínky, které jen tak nevymámím z hlavy. Kéž by takových filmů v takové kvalitě bylo víc.(15.10.2012)

Žena v černém, muž (spíš chlapec) v úleku, dívka s louhem, manželka v bílém... názvů by se našlo hned několik, avšak podstata zůstává stejná. Studený anglický hororek s duchy a blaty, vás bude děsit tak, že si cestou do práce dáte setsakramentskej pozor, abyste neupadli do vřesoviště. Dlouho odkládaný snímek, ze brzy ukázal jako dobrou volbou na studený zimní večer.(15.1.2015)

Je to celkom dobrý horor z britskej produkcie. Má dosť dobrý príbeh odohrávajúci sa v devätnástom storočí o právnikovi z Londýna, ktorý dostane za úlohu odcestovať do vzdialenej malej dedinky, kde sa má postarať o jednu pozostalosť, ale na mieste zisťuje, že nie je vítaný, pretože miestni považujú dom za prekliaty a tajomná žena, ktorá v ňom mala bývať má stále zabíjať ich deti. A tak právnik chce zistiť celú pravdu. Spracovanie je celkom slušné, síce sa po dejovej stránke nejedná o nič výnimočné, niečo podobné sa už predsa len dalo viackrát vidieť, ale inak ani v rámci žánru nemám moc čo kritizovať, zaujalo ma to už od začiatku a príchodom do dediny sa to ešte vylepší, na moje prekvapenie sa nejedná len o jeden dom, aj keď ten je tu hlavný, zlo tu má vplyv na celú dedinu, čo oceňujem. A druhá polovica ide kvalitou ešte o trochu hore, žáner horor už je výraznejší, len škoda toho záveru. Nemôžem povedať, že by bol objektívne zlý, ale moc mi to nesadlo, pôsobí to až príliš nedotiahnuto a celkový dojem z filmu nanešťastie zníži. Čo sa týka klasických hororových prvkov, tak síce napätie som moc nepocítil, výraznejšie je možno v dvoch, troch scénach, skôr ma zaujala atmosféra, prostredie takéhoto domu v noci teda dokáže zapôsobiť a preto je druhá polovica prakticky jedna dlhá hororová scéna. Ale spokojný som aj po obsahovej stránke hororových scén, väčšinou využívajú klasické motívy, nechýba otváranie dverí, zhasínanie svetiel a mnohé podobné, ale aj tieto sú celkom dobre zvládnuté a viacero scén je aj dosť zaujímavo podaných, páčila sa mi napríklad tvár v okne, alebo zapálenie dievčaťa. A chválim aj ducha, ktorý hlavne v záverečnej fázi dokáže vyvolať rešpekt. Herecké obsadenie je na tom dobre, Daniel Radcliffe má u mňa prakticky čistý štít, ja si ho s jeho najslávnejšou postavou nezamieňam, keďže z celej série som videl iba prvý diel a ani na ten si už moc nespomínam, ale toto zahral dobre a vidno, že toto nie je americký film, keďže pomaly polovicu filmu je hlavný hrdina sám a nemá potrebu sa rozprávať sám so sebou, čo oceňujem a k tomu viacero sympatických vedľajších postáv, hlavne nápomocný muž. Réžia a technická stránka sú vydarené, chválim pôsobivý vizuál, obdobie devätnásteho storočia a navyše v takomto prostredí má svoje čaro, ani s hororovou atmosférou nemám problém, som spokojný. Škoda toho záveru, bol som pripravený dať lepšie hodnotenie, ale práve ten záver mi to pokazil. Ale inak som spokojný, solídna žánrovka s viacerými výraznými kladmi. 68%(1.9.2012)

• - Auto, které ve filmu patří Dailymu (Ciarán Hinds), je Rolls Royce Silver Ghost. Tento vůz patří k nejcennějším vozům na světě a jeho hodnota je odhadována přibližně na 35 milionů amerických dolarů. (Hejtmy)

• - Andrian Rawlins, který si ve filmové sérii o Harrym Potterovi zahrál Harryho otce Jamese Pottera, ztvárnil Radcliffovu postavu Arthurra Kippse v původní verzi filmu z roku 1989. (retrovold)

• - Vozidlo, ktoré vo filme riadi Daily (Ciarán Hinds), je Rolls Royce Silver Ghost. (ShortyIC)