poster

Žena v černém

 • Velká Británie

  The Woman in Black

 • Slovensko

  Žena v čiernom

Horor / Drama / Thriller / Mysteriózní

Velká Británie / Kanada / Švédsko, 2012, 92 min

Režie:

James Watkins

Předloha:

Susan Hill (kniha)

Scénář:

Jane Goldman

Střih:

Jon Harris

Scénografie:

Kave Quinn

Kostýmy:

Keith Madden
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • J*A*S*M
  ****

  Jednoduchá hororová báchorka v dokonale atmosférických kulisách anglické přímořské vesničky. Neoriginalita a jednoduchost děje vůbec nevadí (Hammer nikdy netočil intelektuální, sofistikované filmy), co však bohužel vadí: skutečnost, že se film v takovém krásně hororovém prostředí nezmůže - co se týče strašení - na nic jiného než na laciné lekačky podle receptu "ukaž cokoli" + "přidej hlasitost". Vizuálně jsem si ten film fakt užíval (ať už v samotném prokletém domě, tak i ve vesničce), ale strach se nedostavil skoro vůbec. Jediný pohled na ženu v černém ve více než dvacet let staré televizní adaptaci téže předlohy ve mne vyvolal větší záchvěv hrůzy, než se zde povedlo všem lekačkám dohromady. Daniel Radcliffe to odehrál slušně. Závěr zklamal, stejně jako pár velmi rozpačitých scén (paní s psíky, pták v penzionu). Hodnotím 7/10, celkově se mi Žena v černém celkem líbila, bohužel s výše vypsanými výhradami. Doufal jsem v plnou palbu, k té to má ovšem daleko.(24.2.2012)

 • Botič
  ****

  Mezi slepými jednooký králem! Instantní hororová klasika diametrálně odlišná od většiny současné hororové produkce stojící zejména na perfektně budované atmosféře. Ale k dokonalosti jí v mých očích schází mnohé. Zážitek z podobně laděného Insidious zatím nepřekonán.(25.2.2012)

 • Madison
  *****

  Filmársky brilantný viktoriánsky horor a jeden z filmov, ktorému som v návale hororovej eufórie schopná odpustiť plytký scenár a nedomyslenú pointu. Toto je priam formálny orgazmus a podobné stiesňujúce pocity ma zaplavili pri nedávnom sledovaní pochmúrnej dickensovskej série Great Expectations. Sugestívna duchárska lahôdka, ktorá si vystačila bez hektolitrov krvi a strohou vynikajúcou kamerou, dobovou ťažkopádnosťou a vizuálnymi perličkami (hmla, bažiny, dážď, strašidelný dom,...) spôsobuje príjemné mrazenie a naplno pohltí svojou tajomnou atmosférou. Žena v čiernom sa síce nemôže zaradiť medzi áčkové horory (Tí druhí, Šiesty zmysel) iba kvôli tomu, že nedisponuje žiadnou šokujúcou pointou, no v tomto prípade si bez výčitiek pridám, pretože toto je kategória hororov, aké zbožňujem. Z Radcliffa sa vykľul výborný charakterný herec a jeho strhaného unaveného Arthura Kippsa som mu verila od začiatku do konca. Jednoducho som nadšená.(29.5.2012)

 • Falko
  ****

  Dlho som sa nevedel rozhodnut, ci dat tomuto filmu 3 alebo 4 hviezdicky, ale kedze ma ducharske lakacky bavia a v kine bola celkom zabavna atmosfera a okrem toho ma i uzivatelka Madison ovplyvnila, tak som pridal aj tu stvrtu. Problem je len v tom, ze podobnych filmov je natocenych prilis vela avsak tento ma jednu obrovsku vyhodu, ktora donuti hlavne fanusikov Harryho Pottera pozriet sa na tento film hlavne kvolu nemu. Takuto vyhodu tie ostatne duchariny z neznamymi hercami nemaju. Nuz uvidim, ci si tento film niekedy zopakujem, ale snad ano, aj ked ja mam pri ducharinach radsej trosku viac krvi :-) Uzivatelka Madison vie, o com hovorim. ________ Daniel Radcliffe - (Arthur Kipps) +++ Sophie Stuckey - (Stella Kipps) +++ Roger Allam - (Pán Bentley) +++ Andy Robb - (Doktor) +++ Ciarán Hinds - (Daily) +++ Misha Handley - (Joseph Kipps) +++ (Videl v kine 01.04.2012) +++(28.5.2012)

 • kiddo
  ****

  Atmosféra silně připomínající Utažení šroubu od Henryho Jamese, jenom čtyři stupidní zbytečné lekačky (prskající voda, holčička v kukátku, bába za oknem a havran v ložnici), klasický vyblitý hnědomodrozelený filtr použit pouze ve třech několikavteřinových záběrech a nasazení hutné mlhy omezeno na naprosté minimum. Ten film je tak disciplinovaný, že ačkoli by se za normálních okolností nejednalo o víc než o řemeslně moc hezky provedený průměr, vzhledem k omamující sračkoidnosti současného hororu mi nezbývá než malinko nadhodnotit.(9.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace