Konkurenti

Glengarry Glen Ross

USA, 1992, 100 min

James Foley

David Mamet (scénář, divadelní hra)

Howard E. Smith

Scénografie:

Jane Musky

Brilantní. Charismatické. Pohlcující. Pohromadě hromádka herecké špičky, co perlí dialogy a monology. Každá druhá věta jak vytesané moudro. Příběh prostý, ale provedení hluboké.(25.10.2016)

Z celej duše nenávidím tento druh práce a pri pomyslení na stretnutie s magorom, čo sa mi silou mocou snaží nahuckať nejakú "neodmietnuteľnú" nehnuteľnosť, sa mi chce grcať. Celé detstvo si pamätám, že nám domov chodili rôzne kľúče a pri nich list: Gratulujeme, vyhrali ste! .. len musíte kúpiť toto a toto.. Nie, nie, I hate these people.. Film je to však moc zaujímavý a myslím si, že dôveryhodne odzrkadľuje skutočnosť. Výborný casting, špičkový scenár.. 90%(19.10.2008)

Top konverzační drama! Povinnost pro každýho, kdo děla sales a pro každýho, kdo nenávidí svýho šéfa:)(11.6.2014)

Vezmeme geniální scénář, bandu hereckých špiček a natočíme film. Režie? Ts, hlavně ať poblíž stojí někdo se zapnutou kamerou, víc netřeba. Proč už se tohle dneska nedělá?(24.1.2009)

Precizně napsané dialogy a monology a perfektní herecké výkony, mezi kterými ještě víc vyčnívá zejména Al Pacino a Jack Lemmon. Bohužel je ale z filmu dost znát, že jde o přepis divadelní hry a celý děj je značně statický a také nenápaditá režie dost ubírá na celkovém dojmu.(11.9.2010)

• - Postava Blakea v původním scénáři vůbec nebyla. Když však David Mamet psal scénář pro film, rozhodl se tuto postavu napsat přesně pro Aleca Baldwina. (becki_tu)

• - Název filmu odkazuje na dvě realitky – Glengarry Highlands a Glen Ross Farms, obě zmíněné i ve filmu. (becki_tu)

• - Herec Jack Lemmon řekl, že při natáčení Konkurentů zažil ten nejlepší herecký kolektiv, v jakém se kdy ocitl. (becki_tu)