poster

Konkurenti

 • USA

  Glengarry Glen Ross

Drama

USA, 1992, 100 min

Režie:

James Foley

Scénář:

David Mamet (scénář, divadelní hra)

Střih:

Howard E. Smith

Scénografie:

Jane Musky
(další profese)
 • Chrustyn
  ****

  Hvězdně obsazené a v mnoha ohledech strhující drama o zaměstnancích realitní kanceláře, kteří dostanou velice jednoduchý úkol: "Prodej za každou cenu nebo jdi do p*dele". Naprosto vynikající herecké představení všech zúčastněných (cholerický a nechutnou roli si vychutnávající Baldwin, přesvědčivý Spacey, nestárnoucí Lemmon, adekvátní Harris a... prostě Al Pacino) a precizní scénář, zajišťují tomuto pomalému snímku, že budete napětím bez sebe až do úplného konce.(12.2.2012)

 • novoten
  *****

  Spojení mých milovaných Ala a Kevina v jednom filmu se pro mě rovnalo nesplnitelnému snu. Když jsem se potom náhodou dostal ke Glengarry, moje nadšení neznalo mezí. Jedná se totiž o nenapodobitelný herecký koncert, kde oba jmenovaní předvádějí vyčerpávající výkony po boku dalších nezapomenutelných jmen Lemmona a Harrise. Vypjaté situace na plátně zbožňuji a když se navíc nit vyprávění ani na chvíli nepohne nežádoucím směrem, mohu se jen vznášet blahem.(10.7.2007)

 • S.Quentin QUALE
  ****

  Zápletkově je tento filmek poměrně minimalistický, ale to vůbec neva, protože první housle hrají charismatičtí herci a hlavně vymazlený dialogy, díky nimž se tento kousek může pochlubit fuckovačkama toho nejvyššího kalibru. Kdo hledá akci, nechť toto ani nezkouší. 70%(22.10.2014)

 • KarelR
  *****

  Vezmeme geniální scénář, bandu hereckých špiček a natočíme film. Režie? Ts, hlavně ať poblíž stojí někdo se zapnutou kamerou, víc netřeba. Proč už se tohle dneska nedělá?(24.1.2009)

 • Flipper
  ***

  Hrozne pomalý rozbeh, no asi po 40 minúte filmu, začne fuckovské peklo a zaujímavá dráma je na svete. Dog eat dog svet, zobrazení v prevedení pracovníkov realitky, s hviezdnym hereckým obsadením u vás vyvolá zmiešané pocity. pocity humusu, lakomosti a zvrátenej morálky. Herecké výkony Lemona mali byť ocenené oskarom určite a skvelý Al Pacino tu tiež sedel veľmi dobre. Spacey však nedostal dosť priestoru, čo je možno škoda, ale keby sa film ešte viac pretiahol asi by už riadne nudil. O tomto spôsobe života drsných fuckujúcich američanov (Harris najprv Pacina vyfuckoval a polhodinu prišiel akoby nič) mi však je cudzí, náramne odpudzjúci a ostáva mi len vrtieť hlavou, čo sa to v tej amerike ešte stále deje, preto aj pre určite veľkú kvalitu filmu dávam lepšie 3 hviezdy.(16.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace