poster

Konkurenti

 • USA

  Glengarry Glen Ross

Drama

USA, 1992, 100 min

Režie:

James Foley

Scénář:

David Mamet (scénář, divadelní hra)

Střih:

Howard E. Smith

Scénografie:

Jane Musky
(další profese)
 • misterz
  ****

  Komornejšia a hrozne ukecaná dráma, ktorú predovšetkým zdobí prvotriedne herecké obsadenie, bola radosť pozerať sa na tie nekonečné slovné prestrelky všetkých zúčastnených. Najviac sa mi páčil Al Pacino, ten by tuším vedel predať aj mesiac staré zapáchajúce mäso vydávajúc ho za prvotriedny steak. Na druhú stranu ale priznám sa, niekedy som v tých dialógoch netušil kde je sever. 70/100(22.5.2016)

 • Trellíno
  ****

  Famózní herecké galapředstavení a k tomu nudná režie Jamese Foleyho. Kéž by jiný rejža dal celému filmu trošku větší šmrnc. Takhle všechno táhne jenom hodně podařený scénář a hlavně neskutečná sestava, ždímající ze sebe, bez přehánění, nezapomenutelné dechberoucí výkony.(4.10.2007)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $10,725,228Tržby Celosvetovo $10,845,228(26.5.2009)

 • Chrustyn
  ****

  Hvězdně obsazené a v mnoha ohledech strhující drama o zaměstnancích realitní kanceláře, kteří dostanou velice jednoduchý úkol: "Prodej za každou cenu nebo jdi do p*dele". Naprosto vynikající herecké představení všech zúčastněných (cholerický a nechutnou roli si vychutnávající Baldwin, přesvědčivý Spacey, nestárnoucí Lemmon, adekvátní Harris a... prostě Al Pacino) a precizní scénář, zajišťují tomuto pomalému snímku, že budete napětím bez sebe až do úplného konce.(12.2.2012)

 • Galadriel
  ****

  Precizně napsané dialogy a monology a perfektní herecké výkony, mezi kterými ještě víc vyčnívá zejména Al Pacino a Jack Lemmon. Bohužel je ale z filmu dost znát, že jde o přepis divadelní hry a celý děj je značně statický a také nenápaditá režie dost ubírá na celkovém dojmu.(11.9.2010)

 • - Název filmu odkazuje na dvě realitky – Glengarry Highlands a Glen Ross Farms, obě zmíněné i ve filmu. (becki_tu)

 • - Postava Blakea v původním scénáři vůbec nebyla. Když však David Mamet psal scénář pro film, rozhodl se tuto postavu napsat přesně pro Aleca Baldwina. (becki_tu)

 • - Anglické slovo "fuck" a jeho odvozeniny zazní ve filmu celkem 138krát. Slovo "shit" a jeho odvozeniny zazní ve filmu celkem 50krát. (becki_tu)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace