Konkurenti

Glengarry Glen Ross

USA, 1992, 100 min

James Foley

David Mamet (scénář, divadelní hra)

Howard E. Smith

Scénografie:

Jane Musky

7 Angry Men. Strhujúcich 100 minút milimetrovej réžie a toho načistejšieho herectva. Jediné výtka ide na, nie až taký silný záver. 90%(20.11.2011)

Neuvěřitelná komorní konverzačka při níž na sebe jeden přes druhého řve korunní herectví hollywoodu!!(2.2.2011)

Hrozne pomalý rozbeh, no asi po 40 minúte filmu, začne fuckovské peklo a zaujímavá dráma je na svete. Dog eat dog svet, zobrazení v prevedení pracovníkov realitky, s hviezdnym hereckým obsadením u vás vyvolá zmiešané pocity. pocity humusu, lakomosti a zvrátenej morálky. Herecké výkony Lemona mali byť ocenené oskarom určite a skvelý Al Pacino tu tiež sedel veľmi dobre. Spacey však nedostal dosť priestoru, čo je možno škoda, ale keby sa film ešte viac pretiahol asi by už riadne nudil. O tomto spôsobe života drsných fuckujúcich američanov (Harris najprv Pacina vyfuckoval a polhodinu prišiel akoby nič) mi však je cudzí, náramne odpudzjúci a ostáva mi len vrtieť hlavou, čo sa to v tej amerike ešte stále deje, preto aj pre určite veľkú kvalitu filmu dávam lepšie 3 hviezdy.(16.9.2008)

Ten přetlak - Lemmon, Harris, Pacino, Arkin, Pryce, Spacey - po delším nástupu bouchne, v nejlepším možným smyslu.(3.2.2014)

Tak tenhle snímek mi nijak extra nesednul. Oceňuji sice skvělé herecké výkony a bravurně napsané dialogy, ale prostě nemůžu zapomenout na to, že jsem u toho asi čtyřikrát usnul. I když to bylo asi dáno celkovou únavou a film za to vůbec nemůže, podruhé už se na to nemám sílu podívat.(5.2.2013)