Konkurenti

Glengarry Glen Ross

USA, 1992, 100 min

James Foley

David Mamet (scénář, divadelní hra)

Howard E. Smith

Scénografie:

Jane Musky

Hvězdně obsazené a v mnoha ohledech strhující drama o zaměstnancích realitní kanceláře, kteří dostanou velice jednoduchý úkol: "Prodej za každou cenu nebo jdi do p*dele". Naprosto vynikající herecké představení všech zúčastněných (cholerický a nechutnou roli si vychutnávající Baldwin, přesvědčivý Spacey, nestárnoucí Lemmon, adekvátní Harris a... prostě Al Pacino) a precizní scénář, zajišťují tomuto pomalému snímku, že budete napětím bez sebe až do úplného konce.(12.2.2012)

Spojení mých milovaných Ala a Kevina v jednom filmu se pro mě rovnalo nesplnitelnému snu. Když jsem se potom náhodou dostal ke Glengarry, moje nadšení neznalo mezí. Jedná se totiž o nenapodobitelný herecký koncert, kde oba jmenovaní předvádějí vyčerpávající výkony po boku dalších nezapomenutelných jmen Lemmona a Harrise. Vypjaté situace na plátně zbožňuji a když se navíc nit vyprávění ani na chvíli nepohne nežádoucím směrem, mohu se jen vznášet blahem.(10.7.2007)

Zápletkově je tento filmek poměrně minimalistický, ale to vůbec neva, protože první housle hrají charismatičtí herci a hlavně vymazlený dialogy, díky nimž se tento kousek může pochlubit fuckovačkama toho nejvyššího kalibru. Kdo hledá akci, nechť toto ani nezkouší. 70%(22.10.2014)

Vezmeme geniální scénář, bandu hereckých špiček a natočíme film. Režie? Ts, hlavně ať poblíž stojí někdo se zapnutou kamerou, víc netřeba. Proč už se tohle dneska nedělá?(24.1.2009)

Hrozne pomalý rozbeh, no asi po 40 minúte filmu, začne fuckovské peklo a zaujímavá dráma je na svete. Dog eat dog svet, zobrazení v prevedení pracovníkov realitky, s hviezdnym hereckým obsadením u vás vyvolá zmiešané pocity. pocity humusu, lakomosti a zvrátenej morálky. Herecké výkony Lemona mali byť ocenené oskarom určite a skvelý Al Pacino tu tiež sedel veľmi dobre. Spacey však nedostal dosť priestoru, čo je možno škoda, ale keby sa film ešte viac pretiahol asi by už riadne nudil. O tomto spôsobe života drsných fuckujúcich američanov (Harris najprv Pacina vyfuckoval a polhodinu prišiel akoby nič) mi však je cudzí, náramne odpudzjúci a ostáva mi len vrtieť hlavou, čo sa to v tej amerike ešte stále deje, preto aj pre určite veľkú kvalitu filmu dávam lepšie 3 hviezdy.(16.9.2008)