Klaun k popukání

Horor / Komedie

Irsko, 2012, 86 min

Conor McMahon

Patrick Jordan

Jo, nadhodnocuju, ale splatter komedie je moje krevní skupina, navíc je skoro ohroženým druhem, takže mně to žile netrhá. Skupinka spratků při narozeninové oslavě přivede chudáka klauna do hrobu, za což si jim ten šašek drsně pomstí za několik let, až dojdou do adolescentního období, při jedné opět narozeninové hauspárty. Vtipné, krvavé, zcela jistě pro někoho sračkoidní, ale já se vysmál dosytosti. Týnejdžrská komedie jak má byt!(20.7.2013)

Docela ucházející slasher se zombie-klaunem, tudíž nepřijdete o srandičky typu pejsek z nafouknutých střev nebo umlácenou kočičku. Škoda ale je, že si na tuhle vybíjenou s nápaditým gore musíte počkat dobrou půlku filmu. Ta první totiž poměrně dost nudí. Co je však neodpustitelné, tak je absence koziček a hlavně atmosféry. Tolik humoru je až zbytečnost.(21.2.2013)

• Dudek

Vzhledem k faktu, že snímek vznikl z popudu (minimálně mimo Británii nepříliš známého) komika Rosse Nobla lze od něj očekávat velkou dávku originálního humoru a, čímž většinou snímky komiků trpí, nekompaktní děj. První předpoklad se plní jen z části. Neotřelý způsob humoru je použit zejména ve velmi zdařilých scénách mordů, které jsou hlavní devizou snímku. Vynikají zejména nápaditostí a použitím slow motion. Krom jednotlivých vražd ovšem Stiches trpí značným nedostatkem tvůrčí invence, což je citelné v každé scéně, kde absentuje klauní zabiják. Ostatní postavy nemají šanci děj nijak táhnout. Herecké výkony jsou mdlé, a herci nemají absolutně žádné charisma, což činí sledování neoriginálně konstruovaného děje o to útrpnějším.(14.1.2014)

• korbitch22

Amatérská kokotina, ale ještě celkem snesitelná.Marně byste hledali atmosféru, McMahon si absolutně neví rady s vyprávěním příběhu, film mu vůbec nedrží pohromadě, výprava se mu doslova rozpadá v rukou a jen točí scénu po scéně, které na sebe násilně stříhá a vůbec nevede herce aby mu v tom splácaném guláši něco dokázali odehrát.Zajímavý je, že začátek na dětský oslavě s dětskýma hercema mu jde dobře a film vypadá na malou chvilku jako profesionální, ale to vše se vypaří po pár minutách.Příběh nená cenu vůbec komentovat, typický snůžka zhovadilostí a nudných keců před příchodem klauna.Čekal jsem nějakou tlející děsivou hroudu, ale klaun za 6 let pod zemí vypadá úplně stejně jako když na párty "upad" na nůž.Atmosféra neexistuje, herci hrajou křečovitě a zasekaně, vraždy sou nudný a směšný ( trapný né zábavný ) a já v tom zoufale nepovedeném výplodku hledám nějaká pozitiva.Na 2* to je s vodřenou prdelí, hlavně za toho natvrdlího kámoše co zpunktoval tu párty, klaunovi se občas povedla solidní hláška a asi 4x sem se docela zasmál a Lorna Dempsey je kurevsky šukatelná, jinak se nedá mluvit vůbec o ničem.Většina z nás, amatérských tvůrců tvořících v ČR by to natočila s prostředky režiséra McMahona daleko lépe, svižně, zábavně, brutálně a s daleko větší porcí černýho humoru a hlavně pevnějšího vedení příběhu.Amatéřina hadr, z Conora nic moc nebude.35%.(25.2.2013)

Tak původně se mi do toho nechtělo ale nakonec jsem parádně překvapen. Hororová komedie jak má být over-the-top, brutální a zábavná. Hlavní postavy jsou debilní prasata a klaun jakby smet. Jeho vraždy jsou poměrně vynalézavé a hlavně krvavé. Humor je jednoduchý ale postačí. Hodně jsem se bavil tak jak dlouho ne a pár scén jako třeba jízda na 4 kolce mi utkvěla v paměti. Parádní film.(5.4.2015)