Klaun k popukání

Horor / Komedie

Irsko, 2012, 86 min

Conor McMahon

Patrick Jordan

Když už slasher, tak nasycenej humorem, přesně jako zde, některý klaunovy hlášky jsou odzbrojující! 70%(21.6.2013)

Neskutočne svieži a zábavný slasher v štýle tých lepších kúskov 80. rokov. Pri domácej oslave príde o život svojský klaun, ktorý však po 6. rokoch ožije a príde si to s detiskami (teraz už puberťákmi) vybaviť. Výborné, nápadité a krvavé vraždy, prekvapivo sympatické herecké obsadenie, skoro žiadna nuda, kvalitné spracovanie, plno hlášok a čierneho humoru + navrch luxusný vraždiaci klaun. Proste paráda, nechýbalo veľa a šupol by som aj plné hodnotenie.(15.2.2013)

Už dlho som sa tak dobre nebavil! Deti nešťastnou náhodou zabili nepodareného klauna, ten však vstane z mŕtvych a rozhodne sa pre pomstu. Hlavní hrdinovia - už ako teenageri - oslavujú poriadnu párty a vtedy sa to začne. Masaker! Už ten krvavý úvod naznačoval, že sa mi to bude páčiť. Potom nasledovala polhodinka nudy, a potom fajnová gorejazda až do konca. Odkopávanie či explózie hlavy, klaunské vtípky s črevami, vyberanie mozgu, dáždnik cez oko, proste každá jedna vraždička je neskutočne vtipná. Veľmi dobrý výber hlavného záporáka (jeho výrazy a pohyby nemali chybu), pekná kamera, a je to tak uletené, že môžem s chuťou zatlieskať. Takto si jednoducho predstavujem podarenú horror-comedy...(13.2.2013)

• korbitch22

Amatérská kokotina, ale ještě celkem snesitelná.Marně byste hledali atmosféru, McMahon si absolutně neví rady s vyprávěním příběhu, film mu vůbec nedrží pohromadě, výprava se mu doslova rozpadá v rukou a jen točí scénu po scéně, které na sebe násilně stříhá a vůbec nevede herce aby mu v tom splácaném guláši něco dokázali odehrát.Zajímavý je, že začátek na dětský oslavě s dětskýma hercema mu jde dobře a film vypadá na malou chvilku jako profesionální, ale to vše se vypaří po pár minutách.Příběh nená cenu vůbec komentovat, typický snůžka zhovadilostí a nudných keců před příchodem klauna.Čekal jsem nějakou tlející děsivou hroudu, ale klaun za 6 let pod zemí vypadá úplně stejně jako když na párty "upad" na nůž.Atmosféra neexistuje, herci hrajou křečovitě a zasekaně, vraždy sou nudný a směšný ( trapný né zábavný ) a já v tom zoufale nepovedeném výplodku hledám nějaká pozitiva.Na 2* to je s vodřenou prdelí, hlavně za toho natvrdlího kámoše co zpunktoval tu párty, klaunovi se občas povedla solidní hláška a asi 4x sem se docela zasmál a Lorna Dempsey je kurevsky šukatelná, jinak se nedá mluvit vůbec o ničem.Většina z nás, amatérských tvůrců tvořících v ČR by to natočila s prostředky režiséra McMahona daleko lépe, svižně, zábavně, brutálně a s daleko větší porcí černýho humoru a hlavně pevnějšího vedení příběhu.Amatéřina hadr, z Conora nic moc nebude.35%.(25.2.2013)

• Dudek

Vzhledem k faktu, že snímek vznikl z popudu (minimálně mimo Británii nepříliš známého) komika Rosse Nobla lze od něj očekávat velkou dávku originálního humoru a, čímž většinou snímky komiků trpí, nekompaktní děj. První předpoklad se plní jen z části. Neotřelý způsob humoru je použit zejména ve velmi zdařilých scénách mordů, které jsou hlavní devizou snímku. Vynikají zejména nápaditostí a použitím slow motion. Krom jednotlivých vražd ovšem Stiches trpí značným nedostatkem tvůrčí invence, což je citelné v každé scéně, kde absentuje klauní zabiják. Ostatní postavy nemají šanci děj nijak táhnout. Herecké výkony jsou mdlé, a herci nemají absolutně žádné charisma, což činí sledování neoriginálně konstruovaného děje o to útrpnějším.(14.1.2014)