poster

Klaun k popukání

 • Irsko

  Stitches

Horor / Komedie

Irsko, 2012, 86 min

Režie:

Conor McMahon

Kamera:

Patrick Jordan
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ramirez85
  ****

  Já to vždycky věděl, že tihle klauni jsou pěkní parchanti, o to spíš, když je to klaun-zombie... Výborná hororová komedie z Irelandu (no vida a to jsem u Grabbers psal, že je to nejspíš na dlouhou dobu poslední irský horor. A to mi Stitches sedl ještě víc), s klaunem, co je FAKT vtipnej a navíc má stejnej chraplavej hlas jak Tom Hardy :-) Chtěl jsem dát tři hvězdy, ale za stíhací scénu na tříkolce ještě jednu přihodím :-) Gore sice digitální a spíš srandovní, ale zmrzka z mozku nebo nafouknutá hlava byly, narozdíl od umlácené kočky, fajn...(26.6.2013)

 • Dudek
  *

  Vzhledem k faktu, že snímek vznikl z popudu (minimálně mimo Británii nepříliš známého) komika Rosse Nobla lze od něj očekávat velkou dávku originálního humoru a, čímž většinou snímky komiků trpí, nekompaktní děj. První předpoklad se plní jen z části. Neotřelý způsob humoru je použit zejména ve velmi zdařilých scénách mordů, které jsou hlavní devizou snímku. Vynikají zejména nápaditostí a použitím slow motion. Krom jednotlivých vražd ovšem Stiches trpí značným nedostatkem tvůrčí invence, což je citelné v každé scéně, kde absentuje klauní zabiják. Ostatní postavy nemají šanci děj nijak táhnout. Herecké výkony jsou mdlé, a herci nemají absolutně žádné charisma, což činí sledování neoriginálně konstruovaného děje o to útrpnějším.(14.1.2014)

 • darkrobyk
  ****

  Oho! Skvělá připomínka osmdesátkových slasherů včetně záběru z pohledu toho, kdo má v napřažené ruce nůž (Halloween). Ošklivé děti (spratkové na zastřelení) si na narozeninovém večírku tropí bžundu z roztržitého klauna. Ba co víc, klauna stojí neslavné představení život... Leč všeho dočasu, nejen dobří holubi se vracejí. Na večírek po šesti letech mnozí jen tak nezapomenou, nekteří ovšem nebudou vzpomínat vůbec... Báječné gore - poctivá trikařská práce bez falešných pixelů - je nápadité a vtipné. Mozková zmrzlina? Deštníček proti krvavému dešti? Pejsek z tenkého střeva? A navíc důkaz, že kočka má devět životů! Výborná kamera, dunivá hudba a hektolitry kečupu. Tajemný rituál na hřbitově připomene staré dobré gotické horrory, navátivší se klaun pak minimálně Noc oživlých mrtvol. Hvězdu strhnu za debilní osazenstvo. Tolik nesympatických mladých lidí...je snad hledali po celém Irsku! A taky jsem čekal, že klaun vykydlí všechny na večírku, jenže on šel jen po vybraných. A taky neměl kulomet ani sekačku, škoda, i tak jsem se pěkně bavil.(18.12.2014)

 • sniper18
  ****

  Je to vydarená hororová komédia. Má pomerne dobrý príbeh o klaunovi, ktorý behom vystúpenia na detskej narodeninovej oslave umrie drsnou smrťou, za ktorú svojou neposlušnosťou mohli práve deti, ale po šiestich rokoch, keď už deti vyrástli a znovu organizujú narodeninovú oslavu sa vráti, aby sa pomstil všetkým, ktorí ho vtedy ponížili. So spracovaním som nadmieru spokojný, po slušnom úvode, ktorý jasne naznačí, že postava klauna bude dosť zaujímavá sa síce do polovice filmu nič dôležitého neudeje, iba sa zoznamuje s priemernými hlavnými postavami, ale zase občas poteší nejaký zaujímavý nápad a aj celkovo je táto časť lepšie zvládnutá, než vo väčšine teenagerských vyvražďovačkách, takže som sa nenudil. Ale v druhej polovici sa to už samozrejme vylepší, na scénu vstúpi klaun a už sa je stále na čo pozerať, jedna skvelá situácia strieda druhú, je tu množstvo perfektných nápadov, to celé navyše v nadmieru zábavnom podaní, takže ma až mrzí, že to skončí tak rýchlo. Samotných vrážd je tu ideálne množstvo, prakticky všetky sú perfektné, síce sú prehnané, ale kvôli typu filmu to vôbec nevadí, nechýba im nápad, sú až mimoriadne detailne natočené, až mi to prišlo takmer ako paródia na moderné kriminálne seriály, ale hlavne sú mimoriadne zábavné. Čo sa týka postavy klauna, tak tu sa dá len chváliť, získal si ma okamžite a až na tú scénu s mačkou som mu fandil po celý čas, okrem spôsobu zabíjania mu nechýba ani skvelý prístup a hlášky. Herecké obsadenie je iba priemerné, síce ho tvoria len samí teenageri, z ktorých si ma nikto výraznejšie nezískal, ale v tomto prípade je mi to úplne jedno, aspoň sa dá lepšie fandiť zabijakovi. Réžia a technická stránka sú výborné, vidno, že to bolo natočené s láskou k žánru, jednoducho film pre fanúšikov od fanúšikov. Tak tomu hovorím veľmi príjemné prekvapenie, kto sa teší na plnohodnotný slasher bude asi sklamaný, tu ide hlavne o ten humor, ale mne to sadlo a vôbec by som sa nebránil pokračovaniu, tohto klauna by som veľmi rád ešte videl. 75%(24.2.2013)

 • S.Quentin QUALE
  *****

  Jo, nadhodnocuju, ale splatter komedie je moje krevní skupina, navíc je skoro ohroženým druhem, takže mně to žile netrhá. Skupinka spratků při narozeninové oslavě přivede chudáka klauna do hrobu, za což si jim ten šašek drsně pomstí za několik let, až dojdou do adolescentního období, při jedné opět narozeninové hauspárty. Vtipné, krvavé, zcela jistě pro někoho sračkoidní, ale já se vysmál dosytosti. Týnejdžrská komedie jak má byt!(20.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace