Finanční krize

(festivalový název)

Dokumentární

USA, 2010, 120 min

Alex Heffes

Prestoze se dokument snazi vse krasne vysvetlit i tem, co vlastne nevi, co si treba pod pojmem "obchod s derivaty" predstavit, tak bohuzel musim rict, ze ne uplne vsechno jsem pochopila, coz je ta jedna hvezda dolu, protoze jinak je to perfektni. Ale jinak, ze zit na dluh se neda dlouho a hlavne, ze to vzdy nekdo musi v konecny fazi zaplatit, to vim i bez tohohle dokumentu. Rozhode hodlam dokument sirit dal. Hodne me pobavila scena, kdyz si jeden pan profesor prestizni univerzity svoji praci o "stabilite ekonomiky Islandu" (objednanou a zaplacenou islandskou obchodni komorou ci necim podobnym) prejmenoval ve svem zivotopisu dodatecne po krizi na Islandu na "nestabilita..." a oduvodnil to jako preklep :)))(1.5.2011)

Temná tvář kapitalismu v praxi. Místy je tento dokument podivně, čti tendenčně, sestříhaný, ale naštěstí pouze ve vztahu k jednotlivým personám, nikoliv k validitě obsahu. Kdo jste se strašně smáli u Vlka z Wall Street, podívejte se na toto, třeba na obsah toho filmu změníte názor. Doporučuju a upozorňuju, že obsah je docela intenzivní a (nejen) po laikovi vyžaduje veškerou pozornost.(20.10.2014)

Tak takové to tenkrát bylo… inu, GREED is GOOD.(10.4.2012)

Deregulace finančního sektoru je špantá...áááno?(8.8.2011)

Solidní dokument, který běžného člověka zhnusí. Škoda, že Al-Kajda nenaplánovala útok na Wall Street a do letadla neposadila všechny ty idioty, o kterých je dokument. 80%(19.3.2011)