Finanční krize

(festivalový název)

Dokumentární

USA, 2010, 120 min

Alex Heffes

Ty kráávo...Domument o lidské chamtivosti...Kéž by takové dokumenty točil někdo i u nás v ČR....Co vede lidi k tomu, když vydělávají 50 milionů dolarů ročně, chtějí 100 miliónů?...Ano lidé si našli svého boha v penězích a obyčejní lidé je nenávidí nebo jim závidí...Tak to dopadne, když se nemusíme nikomu zpovídat a jít si životem co nejvíce nahrabat...S rukou na srdce, kdybych byl na jejich místě, taky by mne nezajímali ostatní a hrabal bych jen pro sebe...Jsem šťastný, že mým bohem nejsou peníze...Lidé si ukládají peníze, chtěji si zabezpečit život, kupovat věci na které nemají...Lidská chamtivost se vyskytuje i v těch nejchudších vrstvách...Ale nakonec je sežere rez, mol nebo je zloději vykratou...Tož já si raději budu ukládat tam, kde rez ani mol nejsou a zloději nekradou...Mám tam už pěkně dlouho účet...Moje jmění se mi tam hezký kupí...Banka, která je zdarma a nikdy nekrachne...Na vlastní kůži a generacemi vyzkoušeno...(2.4.2011)

• Houdini

Oscar 1 : Dokument(25.1.2011)

Ekonomická krize komplexním, leč zároveň i přehledným a poutavým způsobem. Ferguson není až tak fanatický levičák jako Moore a nepotrpí si tolik na hru na efekt, takže jeho hloubkový pohled do finančního světa neuráží ani ty kteří vědí o čem je řeč a chápou nejednoznačnost celého problému. Snahy o až přehnané argumentační zjednoduššení a černobílé obžalovávání jednotlivých "viníků" jsou zde sice v určité míře také, nicméně není až tak velký problém se od toho v těch spornějších případech oprostit a promýšlet problém i nad rámec názoru autora - autor především solidním způsobem prezentuje problém a jeho nejsilnější příčiny, poukazování na jeho vlastní závěry a možná řešení jsou k tomu jen letmo nadhozeny. 8/10(16.8.2011)

To je hnus velebnosti. Velmi podrobný dokument, který popisuje, co vedlo k finační krizi a kdo v tom měl prsty. Celou dobu jsem jen musela kroutit hlavou, jaký bordel v Americe(ale i všude jinde) panuje. Stačí vám pár tisíc lobbistů a schválí vám pomalu jakýkoliv zákon chcete. Ruka ruku myje. Nikoho absolutně nezajímaly následky, hlavně že si každý nahrabal. Přivedli jste ke krachu obrovskou finanční společnosti a ještě jste za to dostali odměnu, samozřejmě z peněz daňových poplatníků. A tihle lidé teď sedí ve vedoucích funkcích vládních finančních úřadů Obamovy vlády. Žádné změny, žádné opatření ani zákony... jede se vesele dál.(5.3.2011)

• esopesokeso

Najlepšie by bolo tu bandu skurvyduchov, čo môžu za ožobračenie miliónov ľudí vystrieľať, ale nie je jasné, že kto sú presne tí vinníci.... každá líška svoj chvost chváli, zlodej kričí, nech chytí zlodeja, papaláš u koryta je chránený imunitou a ratingové agentúry sa za svoje zlé (podplatené) odporúčania obhajujú právom na slobodu slova. Avšak je zaujimavé, že nikdy tak burzový makléri nezarobili tak ako pred krízou... tí samí, čo dostali svojích klientov na mizinu. Doporučujem aj Uwe Bolla(2.1.2014)