Finanční krize

Dokumentární

USA, 2010, 120 min

Alex Heffes
  • Houdini

Oscar 1 : Dokument(25.1.2011)

Temná tvář kapitalismu v praxi. Místy je tento dokument podivně, čti tendenčně, sestříhaný, ale naštěstí pouze ve vztahu k jednotlivým personám, nikoliv k validitě obsahu. Kdo jste se strašně smáli u Vlka z Wall Street, podívejte se na toto, třeba na obsah toho filmu změníte názor. Doporučuju a upozorňuju, že obsah je docela intenzivní a (nejen) po laikovi vyžaduje veškerou pozornost.(20.10.2014)

GLOBÁLNÍ EKONOMICKÁ KRIZE V ROCE 2008 PŘIPRAVILA DESÍTKY MILIONŮ LIDÍ O JEJICH ÚSPORY, PRÁCI A DOMOVY. TAKHLE SE TO STALO..... /// Tomu se říká zapracovat na informacích. Ten typ dokumentu, kdy si hodně často řeknete ,,TY VOLE“ a litujete, že jste měli ve třetí třídě dvojku z matiky. Jednoduše, polopatisticky vysvětleno, proč jste přišli o práci, proč vám vzali několik procent z platu, co je CDO, nebo proč se váš soused oběsil (ten co neměl rakovinu). A KDO VŠECHNO DRŽEL ČERNÝHO PETRA a komu nakonec zůstal!? Informace, až se člověk musí smát, jak to ty kurvy měli promakaný. Podřadný úvěrování, rizikové bankovní informace, spousta jmen a věci, po kterých se nějaký aféře bezejmenýho Bárty a ABL můžeme jen zasmát. Chcete znát viníky? Jsou tady (ale nikdo z nich se nechtěl ve filmu k ničemu vyjádřit)!!! PROMIŇTE, MY JSME TO TAK NEMYSLELI. MY UŽ TO NEUDĚLÁME. VĚŘTE NÁM..... Ty vole, to jsou kurvy!!!!! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám banku a nevím, jak to bude vypadat, když spolu půjdem do konkurzu. 2.) Zajímá mě, jaký měli platy finanční podnikatelé zodpovědní za krizi. 3.) Zjistím, jak byli potrestáni lidé, kteří zničili své firmy (a mě). /// PŘÍBĚH *****(13.4.2011)

jeden z nejznepokojivějších dokumentů (nebo filmů), jež jsem měl možnost vidět.. Inside Job hodně suverénním způsobem servíruje informace o tom, jak krize vznikla a čí to byla vina, na diváka vychrlí obrovské kvantum pojmů, souvislostí, jmen, názvů firem atd. a upozorňuje na prohnilost a nezodpovědnost amerického finančního trhu a rovněž politiky, která je tam i dnes skrz naskrz prolezlá lidmi, jejichž nekonečná chamtivost stála u zrodu samotné krize.. velké množství informací (a zejména odborných pojmů) má sice za následek jistou nepřehlednost, kdy laikovi není jasné, o čem se přesně mluví, ale jako celek přesto funguje dokument výborně.. zkrátka povinnost pro všechny, kteří se alespoň trochu zajímají o to, co se děje ve světě..(28.3.2013)

Ekonomická krize komplexním, leč zároveň i přehledným a poutavým způsobem. Ferguson není až tak fanatický levičák jako Moore a nepotrpí si tolik na hru na efekt, takže jeho hloubkový pohled do finančního světa neuráží ani ty kteří vědí o čem je řeč a chápou nejednoznačnost celého problému. Snahy o až přehnané argumentační zjednoduššení a černobílé obžalovávání jednotlivých "viníků" jsou zde sice v určité míře také, nicméně není až tak velký problém se od toho v těch spornějších případech oprostit a promýšlet problém i nad rámec názoru autora - autor především solidním způsobem prezentuje problém a jeho nejsilnější příčiny, poukazování na jeho vlastní závěry a možná řešení jsou k tomu jen letmo nadhozeny. 8/10(16.8.2011)