Family Guy Presents: Something Something Something Dark Side

Animovaný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2009, 44 min

Blue Harvest je lepší, nápaditější a vtipnější...ale i tak to je sranda ;)(27.5.2011)

STAR WARS by Family guy je prostě something something something AWESOME! Znova musim dát 5, už jen za ty prostřihy z Rockyho 4 a Toma Sellecka;)(2.5.2012)

Po prvom, najlepšom Star Wars špeciále Blue Harvest, prichádza druhý diel, odkazujúci na V. epizódu Hviezdnych Vojen. A musím povedať, že aj keď som sa snažil prižmurovať oči, už to nie je ono. Nájdu sa tu síce výborné momenty (vtipálek s ľadom), ale pop-kultúrnych odkazov je tu až toľko, že to kompletne rozbíja dojem, že ide o sci-fi príbeh. Chápem, ide o paródiu, ale aj paródia musí mať fungujúci príbeh ak chce fungovať ako celok a to sa tu bohužiaľ nedarí.(11.12.2010)

Impérium síce niečo vrátilo, ale až tak úderné ako prvá časť to jednoducho nebolo. Áno tvorcovia to tentokrát kus prekombinovali. Nehovorím, že na fórkoch či samotnej FamilyGuy paródii bolo niečo vyslovene zlé, ale vstrihnuté vsuvky z Rockyho či iné odkazy sa kus minuli účinku. To, čo som napísal u prvého dielu, však stále platí. A to, že v animákoch sa celkovo vyskytuje málo ženských postáv, no v modle panicov so špicatými ušami ich je dokonca ešte menej. Tak aj pôvodné postavičky, ako Lorreta či Bonnie tu nemajú absolútne žiadne uplatnenie. Pokus o zaradenie aj základnej postavy Meg do bezvýznamnej role bol dôkaz toho, že si to najskôr uvedomili aj tvorcovia. Kus slabšie než BlueHarvest o dosť lepšie než samotný seriál...s odretými ušami však stále nadpriemer.(29.1.2012)

• Fanucci

Zbytečné...(29.4.2012)

• - Scénář k filmu napsal Kirk Butler pod vedením tvůrce seriálu Sethem MacFarlanem během 4 týdnů. (tuberaq)

• - Kromě pravidelných obsazení můžeme v originálním znění slyšet i lidi jako H. Jon Benjamin, John Bunnell, James Woods, James Caan, Jackson Douglas, Joe Flaherty, James Greene, Phil LaMarr, Kevin Michael Richardson, George Rogan, Johnny Brennan, Chris Cox, Ralph Garman, Wally Wingert, Kirker Butler, Danny Smith, Alec Sulkin, John Viener, Mark Hentemann, Chris Sheridan, Dolph Lundgren, Brigitte Nielsen, Michael Pataki,Tom Selleck, kteří jsou herci, scenáristé, producenti a další lidé, kteří se na výrobě seriálu podílí. (tuberaq)

• - Jedná se o poslední video film série, který byl natočen za použití ruční animace. (tuberaq)