13. komnata - Série 6 (2010) (série)

13. komnata Hedy Čechové (S06E02)

(epizoda)

Populární televizní hlasatelka Heda Čechová začínala jako mladinká. Její krásný hlas okouzloval posluchače Československého rozhlasu už před více než šedesáti lety. Později se stala hlasatelkou Československé televize. Ve své době patřila mezi ideály ženské krásy, stejnou měrou ale i mezi spolehlivé profesionály. Uváděla velké společenské akce, namlouvala komentáře k filmům, moderovala hudební pořady. A hlavně téměř každý večer promlouvala do přítmí diváckých domovů z televizní obrazovky. Rok 1968 pro ni vše změnil, přišel zákaz činnosti a její sametový hlas utichl až do sametové revoluce. Jednadvacet ztracených let... Hedě Čechově je však jedna 13. komnata těsná. V jejím životě komnat nalezneme hned několik. V té další je zhoubná nemoc a za sousedními dveřmi se skrývá krutá sebevražda jejího tatínka.
Heda Čechová. Žena, jejíž hlas nedokázala rozechvět ani umlčet zrůdnost bolševické diktatury, která jí poznamenala celý život. "Víte, co jediné se těm komunistům jedině nepovedlo? Nikdy mě nedonutili, abych se přestala smát," usmívá se dnes Heda Čechová, jejíž krásu a šarm, optimismus a smysl pro humor nezměnil ani úctyhodný věk. Zanedlouho oslaví své 82. narozeniny. S úsměvem... 13. komnatu Hedy Čechové bude otevírat muž, který slýchával její sametový hlas už před tím, než spatřil světlo tohoto světa. Její syn, populární český herec a moderátor Vladimír Čech. (oficiální text distributora)