Nájemní zabijáci

Weapon

(neoficiální název)

Akční / Thriller

USA, 2011, 101 min

Hned na začátek se musím trošku pousmát, když si k obsahu filmu tady přečtu, že naše dvojice Brazil/Flint jsou dva nejlepší nájemní zabijáci na světě. Jakoby existovalo nějaké tajné mistrovství světa v této disciplíně a tam se schopnosti porovnaly:) Zajímavá představa, ale co já vím, lidi jsou praštění a třeba jednou v budoucnu vznikne podobné klání a budou se na olympiádě vyhlašovat vítězové. Film není vůbec špatný, JCVD nám zraje jako víno. Závěrečná slza jen potvrdí jeho pomalý přesun z hereckých Céčkových vod, do docela spolehlivých Béčkových. Tady zmiňovaná hra na housle vůbec nevadí, ba naopak se docela těším až Jean dostane nějakou vážnou roli a tam nám všem vytře zrak. Rumunské prostředí není oproti Seagalovkám tolik rušivé. Jean střihne i dva vtipnější okamžiky. Na jeho kopance moc místa nezbyde, akcí se tady trošku šetří, což překvapivě zase tolik nevadí. 50%(27.10.2011)

• Gilmour93

Paganini? Kasparov? Nezkušený terarista? Kdepak. Viděli jste ten baret, hluboké existenciální myšlenky a nutkání řešit třídní rozpory? JCVD představuje Jeana Paula Sartrea (z důvodů omezení propagace tabákových výrobků bez dýmky) a tupá mlátička Adkins, která nemá ani tucha, že existence předchází podstatu, slouží v tomhle filozofickém podobenství jen jako zrcadlo dilemat souznění citu s rozumem. Kdo neumí číst mezi bukurešťskými řádky, tomu zůstane jen poznání, že chemie mezi ústřední dvojicí nefunguje, východoevropské lokace se svou jednakostí začínají zajídat, hepatitida kamerový filtr sucks a navíc se to bere až tragicky vážně (vyjma dvojsmyslného rozhovoru o hlazení želvy, ale to asi nebyl úmysl)..(30.7.2014)

Nemám slov! Naprosto překonalo moje očekávání, všechno klape, jak má, jenom má film jednu velkou nevýhodu, takže plný hodnocení 10/10 bohužel nedám. Žlutý filtr, nádhera, připomínalo mi to léto :D, prostředí v pohodě, záporáci špička, Adkins/JCVD skvělá chemie, JCVD jako puntičkář a Scotty věčně nasranej, syn JCVDho je luxusní, dává si to. Hudba, bezchybná, Barbarash pán, má koule, lepší, jak Six Bullets. Nyní kdyby to mělo víc akce, tak se jedná o absolutně nejlepší film, co jsem kdy viděl. Ale i tak spokojenost, Barbarashi chci další akční film s nějakou hvězdou a Adkins s JCVD by měli spolu hrát častějic. 9/10(4.6.2013)

Dostal jsem od toho filmu něco zcela jiného, než jsem chtěl, takže jsou moje pocity rozporuplné. Chtěl jsem vidět akční béčko s cool bojema Adkinse a Vandamma a dostalo se mi jich zoufale málo a když už nějaké, tak střihané retardovaným slepým kriplem pracujícím jako asistent střihače reklam na vložky. Takhle zazdít především Adkinsonovo umění střihem díky kterému není vidět absolutně nic...hanba. Na druhou stranu mě potěšil příběh, od kterého jsem pro změnu nečekal nic. Příjemná pomsta, spousta emocí a proměn postav, především Vandamma, kterého mi bylo na konci opravdu líto. Kdo do toho jde jako do thrilleru, či bůhví čeho nebude zklamán, mě absence kvalitních akčních scén předvádějící ultra stylové kopy z jiné dimenze těch dvou magorů ale celkem zklamala.(10.4.2013)

Rozpočet $8miliónovTržby Celosvetovo $110,784▐ ušlo to /40%/(26.7.2013)