Červená Karkulka

Červená Čiapočka

Fantasy / Mysteriózní / Horor / Thriller

USA / Kanada, 2011, 96 min

• Zeck

Červená Prdelka překvapivě zase tak špatná není, ale obsahuje základní tři faktory, které jí sráží do kolen. 1) Natočila jí režisérka Stmívání a dotáhla do ní všechny nedotaženosti, zbytečnosti, nelogičnosti a impotenci. 2) Film má pro každou věkovou (cílovou) skupinu něco a ve výsledku nebaví žádnou, protože jednoduše jednu otráví tím, co baví druhou. 3) Vlk je uboze směšný a programátor ho vytvořil po 4 lajnách kokainu, litru Bechera a při tvorbě mu ještě kouřila vietnamská prostitutka. Přitom Karkule má pár světlých okamžiků, jako chvílemi zajímavou atmosféru, Solomona a jeho vojáky a ... nic. Pokud by tento film nechtěl slíznout zadky třináctkám (které mimochodem bavit nebude), pak by jistý potenciál měl. Bohužel vítězí gel na vlasy a perfektní peeling v podání hlavních postav (mužských). 44%(28.5.2011)

• hellstruck

We all have secrets. Zásadní slabinou filmu je rozhodně režie. Celkový námět je sice zajímavý a lákavý,ale tvajlajtovské zpracování všechno kazí. Kdyby režisérské křeslo připadlo někomu jinému,tak by se tu dalo mluvit o kvalitě snímku,ale z "Karkulky"čiší prostě ta Catherine Hardwicke.Jsem přesvědčená o tom,že je Red Riding Hood mnohem lepší než Stmívání (navzdory zdejšímu hodnocení),naštěstí se tu nevyskytuje žádná dementní Bella číslo dvě nebo zářící hruď odpudivého wannabe upíra. Ale je tu šíleně předvídatelný scénář,klišé a spoustu logických chyb. Naštěstí ne v takové míře jako u Twilight,ale jsou zde.Tak tedy,sníh byl ve vesnici nejspíš jen aby to vypadalo pěkně,jinak nechápu ty krátké rukávy.Moderní mluva a nějaké "oukej"taky celkem nebylo na místě a navíc to "pojdme zabít vlka v noci,když je nejslabší za dne".To mě dostalo absolutně nejvíc.Ale jinak musím opět pochválit Amandu,nádhernou krajinu a překvapivé rozuzlení.Příběh o vesničce,kterou sužuje zlý vlk mě zaujal a celou dobu jsem musela neustále přemítat,kdo by to tak mohl být.Navíc;žádný přeslazený happy end se nekonal,což mě tentokrát spíš potěšilo.Zkrátka i když to není žádná pecka, koukat se na to dalo.(17.5.2011)

• Rex Mundi

Kedysi dávno-dávno som videla trailer. Neviem prečo, ale očakávala som horor - ale dostala som tínedžerskú romancu. Niečo ako akčnejší Twilight s vlkodlakmi. Nič moc teda. Bratia Grimmovci boli aspoň guilty pleasure.(8.4.2013)

• Enšpígl

V jednu chvíli jsem si myslel, že ten digitální vlk Karkulku vojede a film tak nabere zcela jiný rozměr, leč vlk zůstal jen u keců, což pro mnoho samců typické, tedy kecat můžou jen lidi a digitální vlci, ale i tak je to typický. Nejsilnější část filmu se odehrává když se tam producíruje Gary Oldman a nastoluje ve vesnici nahnědlý zákony, samozřejmě ve jménu boha, jak jinak. Pokud Gary Oldman byl v karavanu a svačil, tak film stál za hovno, především proto,že žádná z postav nedisponoje ani půlkou charismatu jako on. No a digitální vlk byl spíš legrační než strašidelnej, občas se zjevil nebo zmizel jak Rumburak a nebo tam skákal jak křovák utíkající před hadem.(26.3.2013)

• Dadel

No, kdyby to dávali na N@vě v sobotu odpoledne, a venku by zrovna pršelo.....tak ....si vemte deštník a jděte radši ven...(29.5.2011)