Červená Karkulka

Červená Čiapočka

Fantasy / Mysteriózní / Horor / Thriller

USA / Kanada, 2011, 96 min

• Zeck

Červená Prdelka překvapivě zase tak špatná není, ale obsahuje základní tři faktory, které jí sráží do kolen. 1) Natočila jí režisérka Stmívání a dotáhla do ní všechny nedotaženosti, zbytečnosti, nelogičnosti a impotenci. 2) Film má pro každou věkovou (cílovou) skupinu něco a ve výsledku nebaví žádnou, protože jednoduše jednu otráví tím, co baví druhou. 3) Vlk je uboze směšný a programátor ho vytvořil po 4 lajnách kokainu, litru Bechera a při tvorbě mu ještě kouřila vietnamská prostitutka. Přitom Karkule má pár světlých okamžiků, jako chvílemi zajímavou atmosféru, Solomona a jeho vojáky a ... nic. Pokud by tento film nechtěl slíznout zadky třináctkám (které mimochodem bavit nebude), pak by jistý potenciál měl. Bohužel vítězí gel na vlasy a perfektní peeling v podání hlavních postav (mužských). 44%(28.5.2011)

Gary Oldman výborný, Saul Tigh také potěší, vizuál fajn, ale celé mi to přijde tak nějak divně splácané. 65%(16.11.2011)

• Psema

Vrať se první Twilighte! Hardwickeovou (skutečně má režisérskou průkazku?), scenáristu (nepochybně milovníka Bravo Girl) a kostymérku (džíny a letní košile v zasněženém jakoby středověku? Vážně?) tohohle derivativního blábolu prosím utratit. Neprodleně, než přijde ještě někdo k úhoně. Závěrečná desetiminutovka s (SPOILER) deflorací, Karkulkou 2 a nejsměšnějším rozchodem všech dob má náběh na kultovní projekce v rámci Otrlého diváka.(26.6.2011)

A víte co?! Mně se to kuva líbilo... Já se na pohádečku podíval hezky v neděli odpoledne, jak pán Bůh káže. Amanda a ta její čebrená bundička mě moc sice nevzala, ale ta pokrevní lajna weowolfa?! Ty jooo... dneska už fakt nezaspím. No, do kina bych na to určo nešel, to bych se týden chytal za hlavu. No jak říkám v neděli? Odpoledne? A just, dobré to bylo, což je za 3. 5/10 Až teď jsem si všiml, že to je od tý ..... ze Stmívání, mám chuť stáhnout to na odpad, noo dejme tomu, že nejsem zaujatý.(12.6.2011)

• Mi Nü-Chai

Twilight 2.0, naštěstí tady se občas i něco dělo. Gary Oldman jako fanatický kněz (nebo co byl vlastně zač) potěšil, zbytek ansáblu byl zralý spíše na odstřel, zejména ti dva o 'Karkulku' soutěžící hoši s nepřehlédnutelnými komediemi na hlavách a výrazy mužských real dolls. Jinak je to film poměrně hezký (kamera, barvičky, mlha, dům babičky atd.), byť asi z důvodu ratingu přespříliš sterilní. Sledovatelné bez újmy na zdraví, žádný zázrak to ovšem rozhodně není. Vážným zájemcům o osudy Karkulky bych raději doporučoval podívat se např. na Společenství vlků.(5.7.2012)