Červená Karkulka

• slovenský

Červená Čiapočka

Fantasy / Mysteriózní / Horor / Thriller

USA / Kanada, 2011, 96 min

U filmů, kdy se děj odehrává v zapadlé, chudé vesnici někde uprostřed tajemného hvozdu, člověk očekává, že i vzhled filmových postav bude tomuto přizpůsoben. Chápu, že se my ženy chceme líbit a obzvlášť, když je na blízku Gary Oldman, ale přece jen ... Dokonale nalíčené oči, řasy, make up, to sem prostě nepatří. Rovněž nagelované vlasy milence krásné Valérie. Jindřich byl s tou vizáží tak na hraně, na rozdíl od Petra nevypadal, že by vypadl z reklamy na Head and schoulders. Příběh se mi zdál vcelku temný a přiměřeně napínavý. Zajímavá vize Červené Karkulky, jenž je úplně odlišná od známé klasiky, které se dotkne jen co by vánek větérku. Můj oblíbenec Gary, byl jako mírně záporná postava k nakousnutí, čehož si ve filmu všimli i jiní a já se jim ani nedivím. Hlavně díky němu měla i tato mysteriózní pohádka své kouzlo. Pardon, chtěla jsem říct "mysteriózní horror".(12.10.2014)

• hellstruck

We all have secrets. Zásadní slabinou filmu je rozhodně režie. Celkový námět je sice zajímavý a lákavý,ale tvajlajtovské zpracování všechno kazí. Kdyby režisérské křeslo připadlo někomu jinému,tak by se tu dalo mluvit o kvalitě snímku,ale z "Karkulky"čiší prostě ta Catherine Hardwicke.Jsem přesvědčená o tom,že je Red Riding Hood mnohem lepší než Stmívání (navzdory zdejšímu hodnocení),naštěstí se tu nevyskytuje žádná dementní Bella číslo dvě nebo zářící hruď odpudivého wannabe upíra. Ale je tu šíleně předvídatelný scénář,klišé a spoustu logických chyb. Naštěstí ne v takové míře jako u Twilight,ale jsou zde.Tak tedy,sníh byl ve vesnici nejspíš jen aby to vypadalo pěkně,jinak nechápu ty krátké rukávy.Moderní mluva a nějaké "oukej"taky celkem nebylo na místě a navíc to "pojdme zabít vlka v noci,když je nejslabší za dne".To mě dostalo absolutně nejvíc.Ale jinak musím opět pochválit Amandu,nádhernou krajinu a překvapivé rozuzlení.Příběh o vesničce,kterou sužuje zlý vlk mě zaujal a celou dobu jsem musela neustále přemítat,kdo by to tak mohl být.Navíc;žádný přeslazený happy end se nekonal,což mě tentokrát spíš potěšilo.Zkrátka i když to není žádná pecka, koukat se na to dalo.(17.5.2011)

• Hild

Film určen fanynkám Twilight, hlavní postava navíc Edwarda silně paroduje už svým účesem. Tolik pitomých scén v jednom filmu se jen tak nevidí. Neuvěřitelně nudná režie, napětí absolutně žádné. Milostný trojúhelník vůbec nefunguje, dokonce je tady i náznak telenovely: "Tvoje sestra miluje Henryho, ale nemůže si ho vzít, protože je to její nevlastní bratr, není totiž dcera tvého otce. Henryho si musíš vzít ty", "ale já Henryho nemiluji, já miluji Petera". To ani nemluvím o akčních scénách, kde se sice rvou i ruce, ale jsou natočené neuvěřitelně vtipným způsobem, budete jen kroutit hlavou a vydržte hlavně až do závěrečného zúčtování, takhle jsem se už dlouho nepobavila. Jo a co to středověké disco a ten lehce lesbický tanec? Zkrátka takhle vypadá hodně špatný film.(23.8.2011)

• Flipper

"Stará mama, stará mama, prečo máš take veľké oči? Čo nevidíš že serem?" Kde bolo, tam bolo, bola raz dedinka, kde všetci obyvatelia nemuseli v zime nosiť kabáty a ženy mohli kľudne chodiť s výstrihmi. V tejto dedine bol na tom ekonomicky najvyššie kováč a na spodku stokárskych povolaní rebríčka bol drevorubač. Preto sa bloncka musela vydať zaňho aj keď ľúbila drevorubača. Peknú Twilight zápletku však preruší prerastený pes, a celá dedina sa začne chovať ako stádo husí. Do toho tiež vstúpi sezóna "lovu čarodejníc" a sranda nemá konca. Mno ja som sa celkom bavil na tých banálnych dialógoch, alebo na "strašení" Oldmana. Ak to mala byť recesia isto sa podarila, problém je v tom, že to bolo myslené vážne. Takže Karcoolka ostáva neprekonaná.(27.5.2011)

• Madison

Catherine Hardwicke zakotvila v osídlach teenagerských vymývakov, pretože z jej režisérskeho pojatia mám dojem, že filmy točí výhradne len pre nich. Ako som ja tolerantná, čo sa týka pestrej škály tých najrôznejších filmov, tak toto je doslova prúser. Perfektný námet, ktorý režisérka sprznila aj v Twilighte, je tu očividný, pochváliť musím prekrásnu obrazovú kompozíciu a vizuálnu poetiku opustenej dedinky v zovretí zasnežených hôr. No všetko ostatné, počínajúc infantilným scenárom a dierami v logike, diváka neuspokojí. Hardwicke nedokáže pracovať s napätím (kľúčové scény s vlkom nemajú tendenciu zanechať hlbší dojem) a rovnako nedokáže natočiť myšlienkovo komplexný film. Je mojím zbožným želaním, aby sa snímky podobného kalibru, začali konečne natáčať vážnejšie, pretože filmu dokážem odpustiť všetko, pokiaľ nie je nudný a v tomto prípade - jasne odfláknutý.(22.7.2011)