Červená Karkulka

Červená Čiapočka

Fantasy / Mysteriózní / Horor / Thriller

USA / Kanada, 2011, 96 min

• Pilda17

Udělat z Karkulky thriller nemusel být špatný nápad, ale kdyby byl lépe podaný. Pár scén bylo hodně snesitelných, ale hodit do Karkulky vlkodlaka bylo přehnané, i když jeho zpracování nebylo zase tak hrozné. Bohužel lehčí podprůměr, ale na jedno zhlédnutí, proč ne... 4/10 = 40%(2.6.2011)

• Rex Mundi

Kedysi dávno-dávno som videla trailer. Neviem prečo, ale očakávala som horor - ale dostala som tínedžerskú romancu. Niečo ako akčnejší Twilight s vlkodlakmi. Nič moc teda. Bratia Grimmovci boli aspoň guilty pleasure.(8.4.2013)

• swamp

Čemu se to proboha upsal Gary Oldman?! :( Hardwicke prakticky "přetwilightila" pohádku o Červené karkulce a výsledek je takový, jaký je - příšerný. Proč sakra točí takové sračky, když umí stvořit i něco takového, jako byli Lords of Dogtown?! Jednu hvězdu za zmíněného Oldmana a velká kukadla Amandy Seyfried..(7.10.2011)

|| Scenár: David Leslie Johnson | Hudba: Brian Reitzell, Alex Heffes | Produkcia: Leonardo DiCaprio, Jennifer, Davisson Killoran, Julie Yorn | Distribúcia: Warner Bros. | Štúdio: Appian Way Productions | Rozpočet: 42 miliónov $ | Tržby: 89,162,162 $ ||(2.8.2011)

• Madison

Catherine Hardwicke zakotvila v osídlach teenagerských vymývakov, pretože z jej režisérskeho pojatia mám dojem, že filmy točí výhradne len pre nich. Ako som ja tolerantná, čo sa týka pestrej škály tých najrôznejších filmov, tak toto je doslova prúser. Perfektný námet, ktorý režisérka sprznila aj v Twilighte, je tu očividný, pochváliť musím prekrásnu obrazovú kompozíciu a vizuálnu poetiku opustenej dedinky v zovretí zasnežených hôr. No všetko ostatné, počínajúc infantilným scenárom a dierami v logike, diváka neuspokojí. Hardwicke nedokáže pracovať s napätím (kľúčové scény s vlkom nemajú tendenciu zanechať hlbší dojem) a rovnako nedokáže natočiť myšlienkovo komplexný film. Je mojím zbožným želaním, aby sa snímky podobného kalibru, začali konečne natáčať vážnejšie, pretože filmu dokážem odpustiť všetko, pokiaľ nie je nudný a v tomto prípade - jasne odfláknutý.(22.7.2011)