Červená Karkulka

Red Riding Hood

Červená Čiapočka

Fantasy / Mysteriózní / Horor / Thriller

USA / Kanada, 2011, 96 min

Tak tohle teda nemělo s Červenou Karkulkou jak jí známe společného vůbec nic (vlastně, no dobře, možná dvě podobné scény tam byli) a už vůbec to nemělo nic podobného s pohádkou, tohle byl thriller a kdyby to mělo lepšího režiséra, tak by to mohl být dost dobře horror. Některé scény opravdu byli strašidelné, ale myslím, že je plno režisérů, kteří by to zvládli mnohem líp. To, kdo nakonec bude ten vlkodlak, jsem teda totálně nečekala. Ale musim říct, že teda soudtrack byl výborný. Vidět Garyho Oldmana v takovémhle filmu bylo docela překvápko. A bohužel, ten konec to docela zabil, udělali by líp, kdyby ho tam snad vůbec nedali. Nicméně, tady to má, jak jinak, velice nízké hodnocení, já s tím nesouhlasím v podstatě se mi ten film líbil, až překvapivě rychle mi to utíkalo a já nevidím důvod proč tomu dávat nízké hodnocení. Trochu to nadhodnotím, ale dávám 4*(5.8.2011)

Červená Karkulka nedosahuje Kvalit jako Jeníček a Mařenka či Sněhurka a Lovec ,přesto se jedná o vkusně natočenou moderní pohádku s prvky BuBu Atmosféry a s rozkošnou Amandou Seyfried, za mně slušných 65% Jakmile se na scéně zjevil Vlkodlak mělo to slušný Grády!(20.3.2013)

• M.a.t.t.

Červená Karkulka trochu inak je minimálne na papieri zaujímavý námet ale v realite to dopadlo horšie. Čo totiž nekazí scenár bez problémov ničí Catherine Hardwicke bezkrvnou réžiou v dialógových a v akčných scénach. Ako tak za to pritom stoja akurát len úvodne minúty do príchodu Garyho Oldmana a skvelo obsadená Amanda Seyfried. S výnimkou toho ide len o silne neatmosferickú prechádzku nevyužitým potenciálom, v ktorej najviac zamrzí práve účasť Garyho Oldmana. Len Amanda samotná skrátka dobrý film nespraví.(25.5.2011)

• swamp

Čemu se to proboha upsal Gary Oldman?! :( Hardwicke prakticky "přetwilightila" pohádku o Červené karkulce a výsledek je takový, jaký je - příšerný. Proč sakra točí takové sračky, když umí stvořit i něco takového, jako byli Lords of Dogtown?! Jednu hvězdu za zmíněného Oldmana a velká kukadla Amandy Seyfried..(7.10.2011)

• S.Quentin QUALE

Turbosračka! Dostal jsem k tomu omylem, nemělo se to stát. Znáte pohádku o Červené Karkulce? Tak tohle není ono. Je to o vlkodlakovi, což mě celkem i lákalo, no ale jedná se o slátaninu, která se omezuje na terorizování jakési vesnice v bůhví jaké době vlkodlakem, kterej umí mluvil, uhýbat šípům, asi aji vařit oběd, jestli neumřel, tak dnes jezdí autem. Kromě Gary Oldmana, kristepane, za co, je casting naprosto otřesnej, taková skvadra tlam se jenom tak opravdu nevidí. Pobavili mě černoští rytíři....Ty vole, no nic, jestli si tohle čtete, rychle z téhle stránky vypadnite, než přijdete o 96 minut svýho času. Ťche.....kristepáááááne...(11.1.2014)

• - Film produkuje i Leonardo DiCaprio, a to kvůli účasti Lucase Haase, Dicapriova nejlepšího přítele, který si ve filmu zahrál jednu z hlavních rolí. (Lauri)

• - Do role Petera tvůrci zvažovali obsazení Kerama Malicki-Sáncheze. (Conspi)

• - Postava Petera vznikla na základě stejnojmenné postavy z hudební ruské pohádky Sergeie Prokofieva „Peter a vlk“ z roku 1936. (Conspi)