Červená Karkulka

Red Riding Hood

Fantasy / Mysteriózní / Horor / Thriller

USA / Kanada, 2011, 96 min

• Botič

Hardwicke servíruje divákům svojí nejlepší kozu na stříbrném podnosu, ale pořád to k slušnému pobavení nestačí.(12.10.2014)

• tron

„Bez urážky, ale žili sme s tou potvorou dve generácie. Poznáme ju.“ – „Bez urážky. Nepoznáte.“ Červená čiapočka ako film? Dočerta, to ma zaujíma. Bohužiaľ, filmové spracovanie mojim očakávaniam neodpovedá. Chvíľku sa to ešte dá: len čo príjemne štylizovaná výprava (malebná dedinka uprostred zasnežených hôr so spomalene padajúcimi snehovými vločkami) začne nudiť, príde Gary Oldman a príjemne hrôzostrašný pocit ohrozenia z tajomnej príšery, záhadne 20 rokov žijúcej v okolitých lesoch. I táto atmosféra sa ale už čoskoro vyparí a na jej miesto prichádza záverečná hodina, plná tupých dialógov, banálnych zvratov a otravne spracovanej nevierohodnej romantickej línie, v ktorej si mladí a nepoškvrnení hrdinovia hovoria veci ako „nie som pre teba dobrý, láska“ a ona „na tom mi nezáleží“ – a hlboko sa pobozkajú, jaj. Viem, že hodnotenie 20% môže vyzerať prehnane prísne, ale ten film je proste tak strašne nudne napísaný a zahraný (Oldman je zďaleka najlepší – a aj on je totálne nezaujímavý), že som ho nevládal ani poriadne dopozerať.(13.5.2011)

• Hild

Film určen fanynkám Twilight, hlavní postava navíc Edwarda silně paroduje už svým účesem. Tolik pitomých scén v jednom filmu se jen tak nevidí. Neuvěřitelně nudná režie, napětí absolutně žádné. Milostný trojúhelník vůbec nefunguje, dokonce je tady i náznak telenovely: "Tvoje sestra miluje Henryho, ale nemůže si ho vzít, protože je to její nevlastní bratr, není totiž dcera tvého otce. Henryho si musíš vzít ty", "ale já Henryho nemiluji, já miluji Petera". To ani nemluvím o akčních scénách, kde se sice rvou i ruce, ale jsou natočené neuvěřitelně vtipným způsobem, budete jen kroutit hlavou a vydržte hlavně až do závěrečného zúčtování, takhle jsem se už dlouho nepobavila. Jo a co to středověké disco a ten lehce lesbický tanec? Zkrátka takhle vypadá hodně špatný film.(23.8.2011)

• Rex Mundi

Kedysi dávno-dávno som videla trailer. Neviem prečo, ale očakávala som horor - ale dostala som tínedžerskú romancu. Niečo ako akčnejší Twilight s vlkodlakmi. Nič moc teda. Bratia Grimmovci boli aspoň guilty pleasure.(8.4.2013)

• Mi Nü-Chai

Twilight 2.0, naštěstí tady se občas i něco dělo. Gary Oldman jako fanatický kněz (nebo co byl vlastně zač) potěšil, zbytek ansáblu byl zralý spíše na odstřel, zejména ti dva o 'Karkulku' soutěžící hoši s nepřehlédnutelnými komediemi na hlavách a výrazy mužských real dolls. Jinak je to film poměrně hezký (kamera, barvičky, mlha, dům babičky atd.), byť asi z důvodu ratingu přespříliš sterilní. Sledovatelné bez újmy na zdraví, žádný zázrak to ovšem rozhodně není. Vážným zájemcům o osudy Karkulky bych raději doporučoval podívat se např. na Společenství vlků.(5.7.2012)

• - Pro roli Petera byl zvažován Taylor Lautner. (Elwanelyn)

• - Sněhově bílý králík, na jehož odchytu se v úvodu podílejí Valerie (Amanda Seyfried) a Peter (Shiloh Fernandez), by měl dle filmových směrnic být králík evropský neboli králík obecný (Oryctolagus cuniculus). Jenže ten je běžně šedý. Jednat se o zajíce, byl by to zajíc obecný (Lepus europaeus), který je bílý jen v zimě, kterážto ve scéně není. V létě jeho srst ztmavne - zežloutne až zpopelaví. (Conspi)

• - Podle traileru se tento příběh odehrává ve 14. století. V samotném filmu se však datum neobjeví. (PVi)