Červená Karkulka

Červená Čiapočka

Fantasy / Mysteriózní / Horor / Thriller

USA / Kanada, 2011, 96 min

• Flipper

"Stará mama, stará mama, prečo máš take veľké oči? Čo nevidíš že serem?" Kde bolo, tam bolo, bola raz dedinka, kde všetci obyvatelia nemuseli v zime nosiť kabáty a ženy mohli kľudne chodiť s výstrihmi. V tejto dedine bol na tom ekonomicky najvyššie kováč a na spodku stokárskych povolaní rebríčka bol drevorubač. Preto sa bloncka musela vydať zaňho aj keď ľúbila drevorubača. Peknú Twilight zápletku však preruší prerastený pes, a celá dedina sa začne chovať ako stádo husí. Do toho tiež vstúpi sezóna "lovu čarodejníc" a sranda nemá konca. Mno ja som sa celkom bavil na tých banálnych dialógoch, alebo na "strašení" Oldmana. Ak to mala byť recesia isto sa podarila, problém je v tom, že to bolo myslené vážne. Takže Karcoolka ostáva neprekonaná.(27.5.2011)

U filmů, kdy se děj odehrává v zapadlé, chudé vesnici někde uprostřed tajemného hvozdu, člověk očekává, že i vzhled filmových postav bude tomuto přizpůsoben. Chápu, že se my ženy chceme líbit a obzvlášť, když je na blízku Gary Oldman, ale přece jen ... Dokonale nalíčené oči, řasy, make up, to sem prostě nepatří. Rovněž nagelované vlasy milence krásné Valérie. Jindřich byl s tou vizáží tak na hraně, na rozdíl od Petra nevypadal, že by vypadl z reklamy na Head and schoulders. Příběh se mi zdál vcelku temný a přiměřeně napínavý. Zajímavá vize Červené Karkulky, jenž je úplně odlišná od známé klasiky, které se dotkne jen co by vánek větérku. Můj oblíbenec Gary, byl jako mírně záporná postava k nakousnutí, čehož si ve filmu všimli i jiní a já se jim ani nedivím. Hlavně díky němu měla i tato mysteriózní pohádka své kouzlo. Pardon, chtěla jsem říct "mysteriózní horror".(12.10.2014)

• Botič

Hardwicke servíruje divákům svojí nejlepší kozu na stříbrném podnosu, ale pořád to k slušnému pobavení nestačí.(12.10.2014)

Ale jo. Po přečtení zdejších komentářů jsem k filmu přistupovala s Krucifixem v ruce (metaforicky, samozřejmě), neboť jsem očekávala další dávku "Stmívání". Milostný trojúhelník (lze-li to tak vůbec nazvat), nicméně tak daleko nezašel a dilema (lze-li to tak vůbec nazvat) mezi kovářem a dřevorubcem, tak bylo spíše doplňkovou záležitostí - já osobně bych brala kováře.;-) Vizuální stránka "Karkulky" je ucházející, nad spoře oděnými vesničany mi nicméně, vzhledem k tomu, že se příběh odehrává v zasněženém lese, zůstával rozum stát. Škoda finálního rozuzlení, určitě se dal vymyslet lepší adept na "vlka". K mému zklamání ale možná přispělo i to, že 1) vlkodlaka a za 2) jeho lidské já, nadabovali dva rozdílní herci...(12.10.2014)

Ak čakáte rozprávku bratov Grimmovcov o červenej Karkulke, tak vás sklamem, uvidíte mix filmov The Village a Underworld :D. Zmierený s tým, že jediná spoločná vec s touto rozprávkou bude názov, som to pozeral už od začiatku a musím povedať, že som to celé zožral aj s navijakom. Scenár bol až na pár psycho úletov celkom prijateľný, celková atmosféra filmu napínavá, soundtrack na úrovni. Tiež sa mi páčil aj strih, "krajinkové" zábery a efekty, ktoré prekvapivo pôsobili celkom prirodzene. Čakal som, že to bude ďaleko horšie, ale kľudne by som si to pozrel znova.(29.5.2011)