poster

Červená Karkulka

 • USA

  Red Riding Hood

 • SK název

  Červená Čiapočka

Fantasy / Mysteriózní / Horor / Thriller

USA / Kanada, 2011, 96 min

 • HoneyBunny
  *

  Nenechte se napálit úvodními atmosférickými titulky. Že je něco špatně pochopíte v třetí minutě filmu, kdy na scénu skočí namachrovaný chlapeček s nastajlovanou ofinou a udělá pózu a la Twilight (ano, jako ostatní budu i já narážet na režisérčin předchozí film, protože Karkulka ho v mnohém připomíná). Připomínám, že mně Twilight (první díl) nevadí a myslím si, že v rámci možností jako film funguje. Karkulka je ale dementní film, kde se spousta postav chová dementně, že byste je nejradši vzali po kebuli pánví (ano, mluvím i o tobě, Amando). Hlavní hrdinka je otravná, do všeho se plete a je hloupá. Její dva nápadníci jsou panáci bez charismatu (to i ten Patyzón ho má!). A Gary Oldman? Jeho postava se chová afektovaně a tak nelogicky, že jediným výsvětlením jejího chování by bylo šílenství. Ale ani na okamžik jako šílenec nevypadá (a to je Gary umí tak dobře, sakra). Hardwicková je pozérka a natočila hloupý film. Tečka. PS: Moje hvězda je za ne úplně trapnou výpravu a odhalení toho, kdo je opravdu vlkodlak. Pusťe si radši Společenství vlků.(21.6.2011)

 • Pilda17
  **

  Udělat z Karkulky thriller nemusel být špatný nápad, ale kdyby byl lépe podaný. Pár scén bylo hodně snesitelných, ale hodit do Karkulky vlkodlaka bylo přehnané, i když jeho zpracování nebylo zase tak hrozné. Bohužel lehčí podprůměr, ale na jedno zhlédnutí, proč ne... 4/10 = 40%(2.6.2011)

 • tron
  *

  „Bez urážky, ale žili sme s tou potvorou dve generácie. Poznáme ju.“ – „Bez urážky. Nepoznáte.“ Červená čiapočka ako film? Dočerta, to ma zaujíma. Bohužiaľ, filmové spracovanie mojim očakávaniam neodpovedá. Chvíľku sa to ešte dá: len čo príjemne štylizovaná výprava (malebná dedinka uprostred zasnežených hôr so spomalene padajúcimi snehovými vločkami) začne nudiť, príde Gary Oldman a príjemne hrôzostrašný pocit ohrozenia z tajomnej príšery, záhadne 20 rokov žijúcej v okolitých lesoch. I táto atmosféra sa ale už čoskoro vyparí a na jej miesto prichádza záverečná hodina, plná tupých dialógov, banálnych zvratov a otravne spracovanej nevierohodnej romantickej línie, v ktorej si mladí a nepoškvrnení hrdinovia hovoria veci ako „nie som pre teba dobrý, láska“ a ona „na tom mi nezáleží“ – a hlboko sa pobozkajú, jaj. Viem, že hodnotenie 20% môže vyzerať prehnane prísne, ale ten film je proste tak strašne nudne napísaný a zahraný (Oldman je zďaleka najlepší – a aj on je totálne nezaujímavý), že som ho nevládal ani poriadne dopozerať.(13.5.2011)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Do role Heryho tvůrci před akvizicí Maxe Ironse uvažovali nad obsazením Sama Claflina. Absolvoval dokonce i zkoušky před kamerou ve společnosti Amandy Seyfried. (Conspi)

 • - Do role Petera tvůrci zvažovali obsazení Kerama Malicki-Sáncheze. (Conspi)

 • - Podle traileru se tento příběh odehrává ve 14. století. V samotném filmu se však datum neobjeví. (PVi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace