poster

Banánové děti (TV film)

 • Slovensko

  Banánové deti

Dokumentární

Česko, 2009, 60 min

Režie:

Martin Ryšavý
(další profese)
 • zette
  ***

  Vietnamce mam rad, skoda, ze je ta jejich komunita tolik uzavrena. Mladi Vietnamci se ovsem diky skolstvi zacinaji vice a vice zaclenovat do nasi spolecnosti a prave tem je dan ve filmu nejvetsi prostor. Rozhovory mohly byt lepe vedene, i tak jsem behem te hodiny zaznamenal nekolik zajimavych nazoru a postoju a bez obtizi vydrzel u TV az do konce.(10.1.2015)

 • civrss
  ***

  Celkem příjemný dokument o životě vietnamské komunity u nás v Čechách. Seznámíme se s mladými Vietnamci a dozvíme se, jak se vlastně zde u nás cítí, proč zde jsou a jaký mají životní styl. Uvidíme mezigenerační rozdíly, jak se na Českou republiku, ale hlavně na Český jazyk dívají tzv "Banánové děti", tedy Vietnamci s českým občanstvím, již zde narození a na druhé straně jejich rodiče - imigranty, kteří zde působí až od dospělého věku. A to vše je zabaleno do celkem příjemného kabátku, za tu hodinu se ani moc nestihnete začít nudit.(24.10.2013)

 • agassi68
  ***

  Tyler a Gudaulin to zhrnuli vcelku presne. Ja sa len pripájam k ich hodnoteniu. Najviac mi tam prekažali dve pubertálne uvrešťané české vietnamky, ktoré sa predvádzali pred kamerou.(11.10.2010)

 • tančísvlky
  ***

  Tak trochu jednostranný pohľad na vietnamskú komunitu. Dvojica z Plzne a dáma zo Slavína okuzlujúce. Zaujimavý dokument aj tak ...(8.10.2010)

 • Idaho
  ***

  Ten výlev Honzy Nedvěda si mohli odpustit, očividně moc rozumu nepobral.(16.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace