poster

Jeskyně zapomenutých snů

 • USA

  Cave of Forgotten Dreams

 • Německo

  Die Höhle der vergessenen Träume - 3D

 • Německo

  Die Höhle der vergessenen Träume

 • Francie

  La Grotte des rêves perdus

 • Slovensko

  Jaskyňa zabudnutých snov

Dokumentární / Historický

Kanada / USA / Německo / Francie, 2010, 90 min

Režie:

Werner Herzog

Scénář:

Werner Herzog

Střih:

Maya Hawke, Joe Bini
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Payushka
  **

  Třetí rozměr se nedaří, hloubání kvůli němu také ne, a kreseb zase není tolik, aby průměrný divák vydržel soustředěný celou hodinu a půl. Záměr tak absolutně nevyšel, a přitom stačilo málo – zkrátit stopáž a uvědomit si, že v tmavé malé jeskyni nemá 3D smysl.(11.11.2011)

 • Dont
  ****

  Námět sám o sobě za jasných pět hvězd, ten úvod je takřka strhující. Pak ale přišlo víc duchovních keců, než bylo třeba a jen díky samotné jeskyni zapomenutých snů zůstalo ještě hodnocení na čtyřech hvězdách. Bohatě by stačila hodina.(27.1.2014)

 • Chlupis
  ****

  Více než dokument je Cave of Forgotten Dreams spíše Herzogovým zamyšlením nad odvěkou lidskou touhou zachytit určité vědění a jako takovému lehce podráží nohy jedině fakt, že se vše snaží režisér vtěsnat do jakéhosi "optimálního dokumentárního tvaru". Závěr s radioaktivními, albínskými krokodýly ale vynahrazuje vše.(12.10.2011)

 • xxmartinxx
  ****

  Víc zmutovaných krokodýlů a nadšenců, míň profesorů! Werner Herzog je každopádně jeden z mála filmařů, kterým čas neobrušuje hrany. Kdyby v té jeskyni stál sto tisíc let, všechno kolem by obrostlo minerály a zkamenělo, ale on by se mohl kdykoli oklepat, vzít kameru a začít zase točit.(29.10.2011)

 • Anderton
  ***

  Bohužiaľ nie som typ človeka (alebo som možno ešte nedospel do takej fázy), ktorý pochopí stopáž dokumentu cez jednu hodinu. Je jedno, že nám Herzog ukazuje niečo až Dänikenovsky záhadné, ale nevidím dôvod, prečo by sme v tejto jaskyni mali zotrvať dlhšie, ako hodinu. Vlastne v nej aj áno, ale prečo potom musím počúvať nejakého bývalého cirkusanta s nulovou angličtinou, ako spirituálne filozofuje nad všetkým tým, čo vidíme. Rád by som si teda pozrel dokument o tom istom, kde by nám Däniken na základe stopercentných dôkazov tvrdil, že tieto kresby v dávnej minulosti nakreslili mimozemšťania. Zaujímavé, môj subjektívny pocit ale ďaleko presahoval uvedenú stopáž. Možno keď budem chodiť celý život na dokumentárne maratóny, budem mať pocit, že som žil dvesto rokov....(29.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace