poster

Poslední doutník (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2010, 94 min

Režie:

Juraj Deák
(další profese)
 • smrt.ka
  ****

  Čtyři a půl, hlavně za skvělé herectví a parádní konec. Největší umění je stejně psát nevšedně a všedním.(19.9.2010)

 • Aky
  *****

  Dobře napsaná hra o zevšednění vztahů a života, o stárnutí a odcházení. Na vrchol ji povyšuje zejména Tomáš Töpfer, který dokáže vycizelovat humorné pasáže do posledních detailů, až se hlediště zajíká smíchy, stejně jako zachytit a předat všechny tragické podtóny textu.(19.9.2010)

 • ondrula
  ***

  Tomáš Töpfer je prý úspěšný podnikatel, ale podle mě nikdy nebyl dobrej herec a na tomhle dívadle je to hrozně vidět. Je to navíc takový rozvleklý a přihlouplý příběh o páprdovi, co se bojí si doma zapálit doutník a hádá se se ženou. Kdysi jsem míval těžké spaní z toho, že nemám moc možnost sledovat pražskou činohru (dívadlo já totiž rád), ale čím více jsem těch kusů viděl - naživo nebo ze záznamu - tím víc vidím, že není moc čeho litovat. U těchto her, které napsal skandinávský autor, se navíc postavy nevyhnou tomu, aby se oslovovaly "Helge" a "Olafe" apod. a to mě hrozně tahá za uši.(31.10.2011)

 • Checht
  ****

  Brilantní kus, který se velmi nečekaně sveze od situační komedie k dramatu. Trojlístek učinkujících funguje spolehlivě.(8.5.2012)

 • hrona
  ****

  Skvělé herecké výkony, vše co k tragikomedii patří. Avšak žádné veliké dílo se nekoná.(25.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace