Havaj 5-0 (TV seriál)

Hawaii Five-0

Hawaii 5.0

Krimi / Drama / Akční

USA, 2010, 118x42 min

Alex O'Loughlin, Scott Caan, Daniel Dae Kim, Grace Park, Chi McBride, Taylor Wily, Angela Gots, Will Yun Lee, Taryn Manning, Norman Reedus, Jean Smart, James Marsters, Peter Stormare, Masi Oka, James Russo, Bijou Phillips, Larisa Oleynik, Sheila Kelley, Reiko Aylesworth, Greg Germann, Tzi Ma, Sean 'P. Diddy' Combs, Joel David Moore, Brian Goodman, Joanna 'JoJo' Levesque, Agnes Bruckner, Michelle Borth, Claire van der Boom, Mariana Klaveno, Kevin Sorbo, Ray Wise, Branscombe Richmond, Vanessa Minnillo, Nick Lachey, Stacy Edwards, Troy Garity, Clyde Kusatsu, Debrah Farentino, Dane Cook, Michaela McManus, Mark Dacascos, Perrey Reeves, D. B. Sweeney, James Kyson, Cara Buono, Keith David, Selita Ebanks, Andrea Bowen, Rick Springfield, Angela Lindvall, Serinda Swan, James Remar, Kelvin Yu, William Sadler, Scott Cohen, Ivana Milicevic, Colin Ford, Martin Starr, Michael Copon, Balthazar Getty, D.L. Hughley, Kenneth Mitchell, Jacqueline McKenzie, Wood Harris, Bronson Pinchot, Jason Scott Lee, Dichen Lachman, Jon Seda, Adam Beach, Kelly Hu, Robert Loggia, Nadine Velazquez, Max Martini, Emmanuelle Vaugier, Ric Young, Nas, Colin Egglesfield, Peyton List, Joel Tobeck, Rhys Coiro, Terry O'Quinn, Cary-Hiroyuki Tagawa, Amanda Schull, Jordan Belfi, Evan Jones, Lauren German, Bruce Davison, Emily Bergl, William Baldwin, David Keith, Sarah Roemer, Dash Mihok, Patty Duke, Peter Fonda, Autumn Reeser, Richard T. Jones, Meredith Monroe, Tom Sizemore, Tania Raymonde, Daniela Ruah, Robert Englund, Annie Wersching, Shawn Hatosy, Jon Gries, Greg Grunberg, Teilor Grubbs, Tony Curran, Courtney Ford, Chris Bauer, Zack Ward, Kyle Secor, Christopher Cousins, Ian Anthony Dale, Sam Anderson, James Ransone, Sarah Habel, Josh Dallas, Mackenzie Foy, Mark Deklin, Louis Lombardi, Max Casella, Guy Wilson, Pruitt Taylor Vince, Michael McGrady, Lew Temple, Summer Glau, Stephanie Jacobsen, Taylor Cole, T.I., Chris McGarry, James Caan, Jenny Mollen, Drew Powell, Keo Woolford, Emily Alyn Lind, Daryl Hannah, Xzibit, Lili Simmons, Sab Shimono, Behati Prinsloo, Ronnie Gene Blevins, Keith Jardine, Matt Jones, Keahu Kahuanui, Edward Asner, Conor Leslie, Bre Blair, Lyndon Smith, Jordan Matlock, Nicole Travolta, Aisha Tyler, David Gautreaux, Spencer Garrett, Kelvin Han Yee, Tanya Clarke, Todd Stashwick, Nelson Lee, Christopher Sean, Amanda Setton, Lili Mirojnick, Timothy Brennen, Jodie Yee, Melanie Molnar, Eden Riegel, Maite Schwartz, Zoë Bell, Amy Sloan, Monique Gabriela Curnen, Wayne Duvall, Erin Cardillo, Lindsay Price, Joe Reegan, Natasha Henstridge, Monique Ganderton, Monica Lacy, Michael Buie, Patrick Gallagher, Jessie Graff, Janel Parrish, Tiffany Dupont, Carol Burnett, Billy Flynn, Alicia Ziegler, Val Lauren, Frankie Valli, Ryan Devlin, Gloria Votsis, Bruce Locke, William Mapother, JR Lemon, Kevin Carter, Gavin Rossdale, Heather Sossaman, Kristi Lauren, Yara Martinez, Mike C. Manning, James Urbaniak, Chuck Liddell, Kendall Jenner, John Colton, Ravi Patel, Elizabeth Sung, Nathan Kress, Jeremy Luke, Gregory Itzin, Eddie J. Fernandez, Todd Robert Anderson, Ken Narasaki, Chris O'Donnell, Mandy Moody, Danielle Rayne, Barkhad Abdi, Al Harrington, Michael Irby, David Hoflin, Lopaka Kapanui, Chelsea Yamase, Dylan Schmeding, Noah Beggs, Henri Lubatti, Kevin Doyle, Ron Yuan, Jeff Fahey, Evan Gamble, Lawrence Kao, Alex Ashbaugh, Scott Michael Campbell, Julie Benz, Victoria Pratt, Erin Way, Robert Curtis Brown, David Cordell, James Adam Lim, Glenn Morshower

Původní seriál jsem nesledoval a možná, že ani nebudu, ale tohle je docela zábavná a rychlá podívaná s příjemnou partou chlapů a děvčat. Rozhodně mě navnadil příjemný cliffhanger na konci první série.(8.6.2011)

• sonnak

Tak jsem s hodnocením trochu čekal a teď přišel čas... a moc lichotek nebude :). Za celých 10 dílů se jediný náznak vývoje čehokoli objevil v případě Dannové manželky, o úplné rezignaci na řešení story-arcu s otcem Garetta někde po 2 dílu ani nemluvě... no a to je v dnešní době nesmírně propracovaných seriálů s hladkou návazností a kvalitní mytologií šíleně málo... a z toho přehnaného amerikanismu a "havajskému patriotismu", který silně zavání rasismem, by se chtělo jednomu blít. Jediný výkyv nastává v neortodoxních metodách Five - O, ale je to násilí pro násilí a člověk tomu prostě moc nevěří. 2,5* těžké nuda... a to se dalo s tak perfektně padnoucími herci natočit něco vyjímečného.(27.11.2010)

• Ouwen

Stačily mi čtyři díly, pramálo akce, která je úplně průměrná a nesympatické obsazení. A to zasraný klišé. "Tati, omlouvám se ti, že jsem ti do telefonu řekl, že jsi diktátor."(25.3.2015)

Výborné! Samozřejmě některé díly lepší, jiné malinko slabší, především v tom, že někdy je to předvídatelné až moc. V druhé polovině první série se to ovšem velmi zlepšilo a případy jsou zajímavější a pestřejší.Celkově kvalitní akční seriálová produkce + sympatické hlavní postavy (rozhovory Caana a O'Loughlina jsou opravdu humorné) + Grace Park (no comment :-D) + atraktivní prostředí Hawaje. Když autoři trošku přitlačí na pilu především z hlediska hlavního případu (vyšetřování vraždy O'Louglinova otce), který by měl seriál prolínat jako nosná červená nit a také jej integrovat, tak se může Hawaii Five-0 dostat až na vrchol! Z mého pohledu však již po první sérii 10/10! //Dlouho jsem již neviděl tak našlapané finále, jako tomu bylo v případě první série HF-0, poslední díl je vskutku neskutečně hustý a napínavý - poslední takto našlapené finále bylo u Chirurgů ve druhé sérii.//(11.10.2010)

...zatím jen pilot...ale ten je solidní...označil bych to za dobrej popík...solidně natočený, bez zbytečných barviček a dalších obstarožností ála CSI...docela mě překvapilo, jak je to vtipný...dalším příjemným překvapením je Scott Caan, který po řadě rolí, kde hraje povětšinou nějakou gumu, která poslouchá cizí rozkazy a případně zdechne, konečně ukázal nějaký herecký um...možná je to trochu moc zbrklý ( ve snaze o razanci a modernitu) a naivní ( celá ta rychlost a hladkost sestavování týmu má až osmdesátkově - komiksový charakter..."koho potkáme, ten pude s námi" ), ale bavilo mě to...jsou tam mimo jiné dva zajímavý akční momenty...oba jsou to záběry nenarušované střihem, kdy se herec střetne s autem nebo střetu unikne...první je, když se hlavní hrdina v honičce sveze po kapotě auta a uhne před druhým havarujícím vozem - očividně tam není kaskadér...druhý je v garáži při scéně přepadovky - jednoho z gaunerů sejme dodávka...mám takový dojem, že tu není použitý trik...resp. možná ano, ale není patrný na první pohled...např. z nějakého narušení plynulosti pohybu trhavým digitálním efektem ( viz. třeba Nezvratný osud jednička...)...kde se to ale poněkud formálně posere, je závěr...bitka na kontejneru je natočena chaoticky a z jakéhosi důvodu proti zapadajícímu slunku...vytahuje to sice efektní siluety, ale jinak to působí docela kýčovitě... a hlavně - záběry z druhé strany díky tomu vypadají světelně úplně jinak...jako by Wiseman už spěchal na plac Total Recall...snad to neposere...(23.9.2011)