Havaj 5-0 (TV seriál)

Hawaii Five-0

Hawaii 5.0

Krimi / Drama / Akční

USA, 2010, 118x42 min

Alex O'Loughlin, Scott Caan, Daniel Dae Kim, Grace Park, Chi McBride, Taylor Wily, Angela Gots, Will Yun Lee, Taryn Manning, Norman Reedus, Jean Smart, James Marsters, Peter Stormare, Masi Oka, James Russo, Bijou Phillips, Larisa Oleynik, Sheila Kelley, Reiko Aylesworth, Greg Germann, Tzi Ma, Sean 'P. Diddy' Combs, Joel David Moore, Brian Goodman, Joanna 'JoJo' Levesque, Agnes Bruckner, Michelle Borth, Claire van der Boom, Mariana Klaveno, Kevin Sorbo, Ray Wise, Branscombe Richmond, Vanessa Minnillo, Nick Lachey, Stacy Edwards, Troy Garity, Clyde Kusatsu, Debrah Farentino, Dane Cook, Michaela McManus, Mark Dacascos, Perrey Reeves, D. B. Sweeney, James Kyson, Cara Buono, Keith David, Selita Ebanks, Andrea Bowen, Rick Springfield, Angela Lindvall, Serinda Swan, James Remar, Kelvin Yu, William Sadler, Scott Cohen, Ivana Milicevic, Colin Ford, Martin Starr, Michael Copon, Balthazar Getty, D.L. Hughley, Kenneth Mitchell, Jacqueline McKenzie, Wood Harris, Bronson Pinchot, Jason Scott Lee, Dichen Lachman, Jon Seda, Adam Beach, Kelly Hu, Robert Loggia, Nadine Velazquez, Max Martini, Emmanuelle Vaugier, Ric Young, Nas, Colin Egglesfield, Peyton List, Joel Tobeck, Rhys Coiro, Terry O'Quinn, Cary-Hiroyuki Tagawa, Amanda Schull, Jordan Belfi, Evan Jones, Lauren German, Bruce Davison, Emily Bergl, William Baldwin, David Keith, Sarah Roemer, Dash Mihok, Patty Duke, Peter Fonda, Autumn Reeser, Richard T. Jones, Meredith Monroe, Tom Sizemore, Tania Raymonde, Daniela Ruah, Robert Englund, Annie Wersching, Shawn Hatosy, Jon Gries, Greg Grunberg, Teilor Grubbs, Tony Curran, Courtney Ford, Chris Bauer, Zack Ward, Kyle Secor, Christopher Cousins, Ian Anthony Dale, Sam Anderson, James Ransone, Sarah Habel, Josh Dallas, Mackenzie Foy, Mark Deklin, Louis Lombardi, Max Casella, Guy Wilson, Pruitt Taylor Vince, Michael McGrady, Lew Temple, Summer Glau, Stephanie Jacobsen, Taylor Cole, T.I., Chris McGarry, James Caan, Jenny Mollen, Drew Powell, Keo Woolford, Emily Alyn Lind, Daryl Hannah, Xzibit, Lili Simmons, Sab Shimono, Behati Prinsloo, Ronnie Gene Blevins, Keith Jardine, Matt Jones, Keahu Kahuanui, Edward Asner, Conor Leslie, Bre Blair, Lyndon Smith, Jordan Matlock, Nicole Travolta, Aisha Tyler, David Gautreaux, Spencer Garrett, Kelvin Han Yee, Tanya Clarke, Todd Stashwick, Nelson Lee, Christopher Sean, Amanda Setton, Lili Mirojnick, Timothy Brennen, Jodie Yee, Melanie Molnar, Eden Riegel, Maite Schwartz, Zoë Bell, Amy Sloan, Monique Gabriela Curnen, Wayne Duvall, Erin Cardillo, Lindsay Price, Joe Reegan, Natasha Henstridge, Monique Ganderton, Monica Lacy, Michael Buie, Patrick Gallagher, Jessie Graff, Janel Parrish, Tiffany Dupont, Carol Burnett, Billy Flynn, Alicia Ziegler, Val Lauren, Frankie Valli, Ryan Devlin, Gloria Votsis, Bruce Locke, William Mapother, JR Lemon, Kevin Carter, Gavin Rossdale, Heather Sossaman, Kristi Lauren, Yara Martinez, Mike C. Manning, James Urbaniak, Chuck Liddell, Kendall Jenner, John Colton, Ravi Patel, Elizabeth Sung, Nathan Kress, Jeremy Luke, Gregory Itzin, Eddie J. Fernandez, Todd Robert Anderson, Ken Narasaki, Chris O'Donnell, Mandy Moody, Danielle Rayne, Barkhad Abdi, Al Harrington, Michael Irby, David Hoflin, Lopaka Kapanui, Chelsea Yamase, Dylan Schmeding, Noah Beggs, Henri Lubatti, Kevin Doyle, Ron Yuan, Jeff Fahey, Evan Gamble, Lawrence Kao, Alex Ashbaugh, Scott Michael Campbell, Julie Benz, Victoria Pratt, Erin Way, Robert Curtis Brown, David Cordell, James Adam Lim, Glenn Morshower, Robert Prescott, Wes Robinson, Ilia Volok, James Saito, Patrick St. Esprit, Kaiwi Lyman-Mersereau, Floriana Lima, Elaine Tan, Patrick Crowley, Greg Wrangler, Blaise Godbe Lipman, Mirrah Foulkes, Tommy Chang, Brad William Henke, Cooper Andrews, Karl Makinen, Manny Perez, Matthew Glave, Matt Bushell, Chosen Jacobs, Sumire Matsubara, Anthony Molinari
  • danecek24

68. Zlatý Glóbus za rok 2010 - nominace (1) - Nejlepší herec ve vedlejší roli - Scott Caan(17.1.2011)

Po temných britských detektivkách a cynickém Justified je tohle příjemné odlehčení. Pravda, případy jsou tady spíš jako vata, ale dobrý dojem, kterým na mě Hawaii 5-0 zapůsobil, spočívá hlavně v solidním tempu a typech, které představují hlavní postavy. Už je to dávno, co jsem viděla podobně pohodový seriál, kde polda (jako strážce zákona) někoho přesvědčuje prostřednictvím žraloků nebo na zločince používá místo pěsti popelník. (- What kind of cops are you? - The new kind.) A špičkování mezi hlavní dvojkou se taky moc pěkně poslouchá. S1 - 4*; S2 - 3*; S3 - 2*).(1.11.2010)

• Rosalinda

Tak na tohle nemám. Některé "pokleslejší, klišoidní" seriály překonám a přijdu jim na chuť, ale v tomto případě se mi to nějak nepovedlo. Tímto se omlouvám všem příznivcům a přívržencům.(8.9.2011)

UPDATE po sedmém dílu: Já ten seriál miluju... (Následující řádky psány po pilotu.) Za menší hodnocení může finx, protože u sledování usnul :-D. Jako nebylo to špatné, ale asi jsem chtěl více té bayoviny. Pár vybuchujících džípů na začátku sice navnadilo skvěle (nemluvě o Normanu Reedusovi, god damned!), ale akčnejší se mi zdáli už i Undercovers (ne, nejsou akčnější). To však neplatí pro konec, protože ten na druhou stranu připoměl skvělá akční béčka, na mysl se mi trochu kradl i A-Team - vážně netuším proč, prostě tým nabušených chlápků proti dalšímu týmu nabušených chlápků. Nevím, jestli budu se sledováním pokračovat, nicméně něco mě k tomu táhne víc, než ke špionážně-akční novince J. J. Abramse...(12.10.2010)

Hawaii Five-0 chytlo vlnu filmových rebootů Miami Vice a A-Team a nese se v duchu letního mixu akce a komedie. Nadupaná pilotní epizoda vypadá v režii Lena Wisemana hodně dobře. Děj je rychlý, vyloženě akční a efekty jsou na televizní obrazovku velkorysé. Asi polovina následujících dílů si drží docela vysoký standard. Mají prvky buddy movie a těží z rozdílných povah svých hrdinů. Dobře funguje hlavně pošťuchování mezi McGarettem a Williamsem. Slibné tempo ale z finančních důvodů nevydrží celou sérii. Hawaii Five-0 se ohání vyspělou supermoderní technikou ve stylu CSI. Napětí se ale ze seriálu postupně vytrácí. Některé vyčpělé příběhy a otřepané zvraty připomenou perly typu Vražedné pobřeží a Pobřežní hlídka. Někdy to zavání trapností. Hrdinové jsou všichni do jednoho ohromní borci, což začíná působit nepřesvědčivě. Finále vypadá ohraně. První série je pěkným rozptýlením v exotickém prostředí, ale často taky v nenáročném stylu vymývání mozků.(18.6.2011)

• Grace Park

• - V původní verzi seriálu z roku 1968 byly postavy guvernéra a Kono muži. V této podobě je však ztvárnilz ženy. (J*A*M*A*L)

• - Pilotní díl měl americkou premiéru v září 2010, shlédlo jej 14,2 milionu diváků a stal se nejsledovanějším programem dne. [Zdroj: TV Max] (hippyman)

• - O roli Dannyho Williamse se neúspěšně ucházel Michael Shanks. (Bajsf)