poster

De Palma

 • Velká Británie

  De Palma

Dokumentární

USA, 2015, 107 min

Kamera:

Jake Paltrow

Hrají:

Brian De Palma
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Visáč
  ****

  De Palma vcelku uspokojivo spomína na vlastné tvúrčí počiny, sem-tam poodhalí špinavé zákulisné praktiky Hollywoodu a taktiež nezabudne vyzdvihnúť konkrétne sekvencie zo svojich filmov v kontexte Hitchcockovej tvorby. Pre umocnenie diváckeho dojmu odporúčam nasledovnú chlastaciu hru: panák po každom zvolaní "Holy mackerel!", scéne z Vertiga alebo čiernobielom archívnom zábere mladého De Nira.(20.9.2016)

 • Wade W.
  ****

  Podobný zážitok ako pred pár rokmi videný dokument o Kubrickovi, no tentoraz z pohľadu režiséra samotného. Pričom najlepší De Palmov postreh bol ohľadom špeciálnych efektov robených na zakázku, ktoré určujú výslednú formu dnešných filmov, čím uberajú originalitu daného snímku.(3.2.2017)

 • Tft
  *****

  Jedna kamera, jedna režiserská legenda a jeho příhody z natáčení. Nic víc není potřeba, protože De Palma by o své kariéře byl nejspíš schopen mluvit měsíc v kuse. Neřadím se mezi jeho největší fanoušky, ale jeho práci rozhodně dokážu ocenit a tento dokument je k tomu skvělý prostředek. Žádné rušivé elementy prostě hodina a tři čtvrtě průřezu De Palmovou filmografií s jeho komentářem, díky kterému se člověk dostane do zákulisí jeho tvorby, dozví se spoustu zajímavostí a De Palma občas přihodí i nějaký ten vtípek. V jednoduchosti je síla a tenhle dokument je toho zářným příkladem. 85%(20.12.2016)

 • neoBlast
  ***

  Myslím, že snad není diskuse či sporu nad přínosem Briana De Palmy světově kinematografii, ale formát tohoto dokumentu, jedno velké interview, mi prostě nesedí. Povrchní, příliš... snadný a nekomplikovaný a zrovna De Palma úplně vybízí k trochu odvážnějšímu dokumentárnímu rámci a hrátkám s divákem. Filmový nadšenec (např. já) vždy ocení podrobný rozhovor s režisérskou hvězdou viděl-li alespoň polovinu jeho filmografie, ale obávám se, že ti ostatní budou uvidí jenom lehce senilnějšího dědu, který vzpomíná na staré dobré časy. 60 %(11.10.2016)

 • BoredSeal
  ****

  Pro fanoušky De Palmy je shlédnutí dokumentu příjemnou povinností. De Palma, jedna z významných osobností Nového Hollywoodu a velký fanoušek Hitchcockovy filmařiny, tu vypráví příběh své kariéry, jak rozvíjel svůj styl a s čím se musel u většiny svých děl potýkat. Dlouhé retrospektivní interview uteče příjemně rychle.(3.12.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace