Odpad

Andy Mulligan (kniha)

Richard Curtis

Adriano Goldman

Antonio Pinto

Páni kluci po brazilsku. Je fajn vědět, že v Brazílii se dělá i něco jiného než kope do balónu nebo paří na karnevalu. Ona se tam omladina taky rochní na skládkách, což možná zní zajímavěji než fotbal nebo Copacabana, ale mně to rozhodně nepřišlo zábavnější. Nicméně jsem rád, že andělský ČSFD sál si aspoň tímto filmem s tématickým názvem zachovává čest a původní myšlenku, což se toho času o dabovaném Hobitovi říct nedalo.(22.1.2015)

Brazilci se vyznamenali - sympatický thriller z neobvyklého, ale atraktivního prostředí, který z neoriginálního námětu dokáže vyrazit maximum. Dostatek akce a zábavných honiček, akurátní stopáž a výborné obsazení, včetně skvělých dětských herců. Jako svižná jednohubka rozhodně neurazí.(9.12.2014)

Počet zmínek Milionáře z chatrče v době psaní komentáře: 5. Reálná podobnost s Trashem: emmm... odehrává se to pod hlavičkou BRICS? Vážně fascinující, jak málo někomu stačí k použití slova jako "reloaded", který automaticky indikuje bohapustou kopírku - ačkoliv Trash pojednává o něčem docela odlišnym. --- Já sám Trash hodnotim nadmíru pozitivně. Odsýpá to, kamera nemá chybu, pan policajt budí adekvátní respekt, a hlavně... atmosféra, vůle a mentální síla daleko přesahující možnosti člověka (nebo človíčka) by se odtamtud daly čerpat a bez jakýchkoliv příměsí prodávat do toho našeho supercivilizovanýho světa.(23.2.2015)

Věčné politika a zkorumpovanost Ria vede filmaře k dalším a dalším snímkům....Odpad je jedním z nich, kdy centrální skládka je životem a živobytím mnoha lidí bez domova....Tři kluci najdou peněženku a zároveň klíč k bohatství, jenže co když tohle právě někdo hledá?! 55%(15.11.2015)

Kino Bohumín, 4.1.2015: 1* dolů za emerický závěr. Takto to asi v Brazilii nechodí. Nicméně reálie jsou vyobrazeny dobře i drsnost onoho prostředí spolu s neuvěřitelnou mírou korupce a brutality i vůči dětem. Potěšily i zmínky o MS ve fotbale. Ono to určitě nebylo úplně košér. Film se mi líbil, až na ten závěr, i když jsem zkorumovaným padouchům samozřejmě nepřál.(5.1.2015)