Odpad

• slovenský

Odpad

Drama / Thriller / Dobrodružný

Brazílie / Velká Británie, 2014, 115 min

Věčné politika a zkorumpovanost Ria vede filmaře k dalším a dalším snímkům....Odpad je jedním z nich, kdy centrální skládka je životem a živobytím mnoha lidí bez domova....Tři kluci najdou peněženku a zároveň klíč k bohatství, jenže co když tohle právě někdo hledá?! 55%(15.11.2015)

Slumdog Millionare vs. Mesto bohov meets Goonies. Honba troch chlapcov za pokladom v brazílskych slumoch podľa scenára Richarda Curtisa a v réžii Stephana Daldryho. Pekný malý film, ktorý neohromí ale poteší.(13.9.2015)

Milionář z chatrče reloaded. Stephen Daldry má sice řemeslo výtečně v malíku a umí ve správnou chvíli přijít s řádně působivou a drsnou scénou. Jenže mu nejde onu drsnost tamních podmínek a kýčovitou pohádku tak efektně, jako se to před lety bravurně povedlo Boyleovi. Hlavní dětská trojice mi navíc nebyla příliš sympatická a v závěrečné třetině tvůrci až nepochopitelně šlápnou na brzdu a finále tak skončí výrazně za očekáváním. Slušně zrežírovaný nadprůměr vás ale čeká i tak.70%(13.12.2014)

• tommmy89

Presne pri tomto filme sa dokazuje to, že nie všetky novinky, ktoré uvádzajú v kine sú hodné vstupenky ! Film ma veľmi zaujímavý námet a zároveň myšlienku (z čoho sa prosím pekne dalo vyťažiť veľmi veľa). Všimnite si ale pôvod filmu - Brazília / Veľká Británia a to je vlastne kameňom úrazu. Film je celkom "sračkoidný" a stupidne natočený, vo veľa úsekoch nezmyselné scény. Obrovská škoda a zároveň šťastie, že som na ten film nešiel do kina.(15.2.2015)

Fajn podívaná, zpestřená o zajímavé prostředí a neokoukané dětské herce. Filmy z Brazílie moc nevyhledávám, ale vždycky když se mi nějaký připlete do cesty, jedná se o uvědomělý snímek, většinou řešící ty největší a prakticky neřešitelné problémy, kterých je Brazílie plná.(10.2.2015)

• - Natáčelo se v Riu de Janeiru v Brazílii a ve městě Old San Juan v Puerto Ricu. (willy1)

• - Scénář byl napsán anglicky a poté pro štáb a herce přeložen do portugalštiny. (Terva)

• - Skládka byla z hygienických důvodů uměle vytvořena speciálně pro natáčení. (Terva)