poster

Odpad

 • Trash

 • slovenský

  Odpad

Drama / Thriller / Dobrodružný

Brazílie / Velká Británie, 2014, 115 min

Režie:

Stephen Daldry

Předloha:

Andy Mulligan (kniha)

Scénář:

Richard Curtis

Kamera:

Adriano Goldman

Hudba:

Antonio Pinto
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaposlav
  ***

  Asi trošku sklamanie. Nevedel som presne čo mám čakať, ale nebolo to zlé. Príbeh odohrávajúci sa v brazílskom Riu. Viem, že tam je prevažná časť populácie chudobná, ktorá žije v slamoch a preto som azda čakal niečo iné, keďže sa to malo odohrávať na smetlisku. Pre mňa osobne dosť rozporuplný film pre vela reality, ale aj podivného scénara, ktorému som neuveril. Tak moc som chcel udeliť 4*, ale nie je začo.(11.2.2015)

 • cervajzik
  ****

  Když přimhouřím oči nad přehnaně kýčovou a jednoduchou zápletkou, tak se na to kouká až překvapivě dobře. Tři hlavní kluci víceméně odpovídají tomu, co by člověk po zhlédnutí několika jihoamerických filmů očekával - když nestačí slova, pak to zaručeně uhraje úsměv nebo smutné oči. Zaujalo mě neotřelé prostředí, malé plus má film i za zmínku například o fotbalovém mistrovství světa. 71%(11.1.2015)

 • Wiikii
  ***

  Takový milionář z chatrče a Město bohů dohromady. Kdy pojivo celého příběhu je neuvěřitelná náhoda a takový dětský naivní pohled na danou situaci. Se závěrem jako vystřiženým z Vykoupení z věznice Shawshank. .. Ale zároveň je to takové příjemně svižné a během těch necelých dvou hodin se nijak nenudíte. .... HODNOCENÍ: 65% (3*)(31.8.2015)

 • animaxis
  ***

  Než jsem film viděl, všiml jsem si v pár zdejších komentářích označení "dětský thriller". Moc jsem nevěděl, co si pod tím mám představit. Podle plakátů navíc film vypadá jako nějaká dětská veselá komedie o dobrodružství třech kluků ze skládky. No, dobrodružství to sice nakonec bylo, ale dětský thriller to byl už od začátku. Celý příběh mi přišel docela dobře vymyšlený. Nebylo tu zrovna moc situací, kdy bych si říkal jaká je to blbost. Dokonce i prostředí filmu je tu asi celkem reálně zpracované a místy je i dost drsné, ale to já sám nemůžu posoudit. A to je možná ten problém. Je mi jasné, že chování těch kluků k tomu místu patří. Taky divná hip hopová hudba (jako čistý rap mi to fakt nepřipadalo) k tomu patří, problém je v tom, že já to nedokážu ocenit. Na druhou stranu jsem snad pochopil myšlenku filmu. Chamtivý lidé jsou schopni udělat pro svou moc cokoliv, i když se proto musejí "zbavit" někoho stokrát nevinnějšího, než jsou oni sami. Někde na světě je to s politiky prostě mnohem horší, než u nás a jinde v civilizovanějších částech světa a to se film snaží říct. Myšlenka tedy dobrá, příběh taky ušel, ale zbytek... Ale ještě musím trochu pochválit kluky co tam hrají. Nebylo to sice nic moc, ale když mají hlavní role a jsou ve filmu pořád, tak to asi není jednoduché. Pokud byl tohle začátek jejich kariéry, tak mají možná slibnou budoucnost. Ještě mě ve filmu překvapila Rooney Mara, o které jsem ani nevěděl, že tam má hrát. Nebyla tam zrovna málo času, ale pořád mi přišlo, že tam její postava nemá moc prostoru. Celkově mi tedy film přišel průměrný.(31.1.2015)

 • Terva
  *****

  CITÁT - Až se budete dívat na tohle video, budu asi mrtvej, protože mám něco na jednoho politika............. Těch pět hvězd je na místě. Už dlouho jsem se takhle u normálního snímku nepobavil. Čekal jsem nějakou ušmudlanou Cestu ven, cestu z něčeho, cestu do Anglie, kde je všechna zadarmo - no prostě, Brazílii na vás. Ta skládka je živobytí a svět dnes prostě tone v odpadcích. Dnes je skoro všechno zabalené, opředené umělou hmotou, igelitem, papírem a dalšími obaly, které už možná ani neumíme identifikovat. CITÁT - Policajtům nevěřím, jednají s lidma jako s odpadem........... Policejní brutalita je fakt brutální, jízda v autě je horor. CITÁT - Všechno bude v pořádku, nic se nepokazí......... Vůbec jsem nečekal takové dobrodružství, povedený hudební doprovod, středně dobrá kamera a zajímavostí je herecké obsazení. Zpočátku se mi vůbec nelíbilo, ale o několik minut později, bych ho už neměnil. Po dlouhé době jsem šel z kina naplněn a hlavně s chutí si koupit dvd až to vyjde. 90%(23.2.2015)

 • Rooney Mara

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace