Odpad

Andy Mulligan (kniha)

Richard Curtis

Adriano Goldman

Antonio Pinto

solidní jednohubka na jedno podívání,která ovšem v rámci žánru nepřináší nic nového.Největší problém Odpadu je nejen v jeho přílišné délce,ale hlavně v tom,že Daldry pořádně neví co by divákům chtěl servírovat.Ve finále tak nejde ani o syrové drama ani o svým způsobem rodinou podívanou.A možná až moc je z Odpadu cítit,že by se chtěl vyrovnat Boylovkám...60%(2.4.2015)

Když přimhouřím oči nad přehnaně kýčovou a jednoduchou zápletkou, tak se na to kouká až překvapivě dobře. Tři hlavní kluci víceméně odpovídají tomu, co by člověk po zhlédnutí několika jihoamerických filmů očekával - když nestačí slova, pak to zaručeně uhraje úsměv nebo smutné oči. Zaujalo mě neotřelé prostředí, malé plus má film i za zmínku například o fotbalovém mistrovství světa. 71%(11.1.2015)

Na film jsem zašel kvůli Rooney, která se bohužel ve filmu objevila z celkové stopáže 115 minut asi deset, stejně jako Martin Sheen. Nevím, jestli tohle měli zapotřebí. Teď k filmu - začíná to velmi vlažně, až mě malinko uspával (nepopírám, že to bylo mojí únavou), ale pak se dostal do bodu, kdy to začalo být zajímavé a napínavé. Hlavní dětské herecké trio bylo super, ale nakonec to byl celkem obyčejný příběh, který už byl v podstatě k vidění několikrát. Škoda, kdyby se to vydalo jinou cestou, tak by to bylo lepší. < spoiler > Jinak hezký poster vyzrazující konec filmu. :)(13.1.2015)

Sociální dětský film, kýčovitá pohádka s jednoduchým příběhem s brazilských favel na kterou se hezky kouká. Rozhodně to není žádný odpad, ale docela slušná podívaná. Jen mi z počátku vadila ta videa, působí to trochu rušivým dojmem.(30.4.2015)

• Kaluž

Na "odpad" to není, ale když vidím ta jména (Daldry, Curtis, Moura) a nevyždímaný potenciál, nemá to k němu daleko. Úvod docela odsejpá, ale ještě před půlí začnou vystrkovat růžky kýčem prosycené podivnosti, což vyeskaluje v notně přepálenou báchorku o boji chudých chlapců ze skládky proti ošklivým pánům z korupcí prolezlé státní správy. Jako kdyby tvůrci chtěli natočit špinavé sociální drama ze slumu, ale pak si řekli, že by to vlastně mohlo být trochu jako ty konspirační superakčňáky s Jasonem Bournem. Jo, je to děsná hovnařina.(25.9.2015)