Odpad

• slovenský

Odpad

Drama / Thriller / Dobrodružný

Brazílie / Velká Británie, 2014, 115 min

Ti tři hlavní kluci, ti jsou výborní. Děti jsou ve filmech zlo. Ti tři ne. Hranice uvěřitelnosti občas trochu kolísá, ale když nad tím člověk nepřemýšlí, nevadí to a dobrý konec tomu neubírá. Lokace zajímavá, tolik bídy a špíny, konečně bez nablýskaných pozlátek. Spokojenost.(11.1.2015)

Fajn podívaná, zpestřená o zajímavé prostředí a neokoukané dětské herce. Filmy z Brazílie moc nevyhledávám, ale vždycky když se mi nějaký připlete do cesty, jedná se o uvědomělý snímek, většinou řešící ty největší a prakticky neřešitelné problémy, kterých je Brazílie plná.(10.2.2015)

Odpad rozhodně není filmovým odpadem. Zajímavej, možná trošku nataženej příběh,kterej bohužel nemá s thrillerem moc společnýho, ale nevadilo to. Vždycky mě zajímalo, jak se žije ve favelách a na skládce, když lidi nemají ani real. Závěrečnej braziljackpot je trošku přitaženej za vlasy. Ale za kouknutí to rozhodně stojí. 55%(21.4.2015)

Milionář z chatrče reloaded. Stephen Daldry má sice řemeslo výtečně v malíku a umí ve správnou chvíli přijít s řádně působivou a drsnou scénou. Jenže mu nejde onu drsnost tamních podmínek a kýčovitou pohádku tak efektně, jako se to před lety bravurně povedlo Boyleovi. Hlavní dětská trojice mi navíc nebyla příliš sympatická a v závěrečné třetině tvůrci až nepochopitelně šlápnou na brzdu a finále tak skončí výrazně za očekáváním. Slušně zrežírovaný nadprůměr vás ale čeká i tak.70%(13.12.2014)

Tenhle Odpad se mi celkem pozdával. Má vynikající první polovinu a trošku slabší druhou, ale určitě jsem se nenudil. V Brazilských filmech se moc neorientuji, ale tenhle bych řekl, že není zdaleka až tak dětskej, jak tu někteří vytýkají. Naopak bych řekl, že je to celkem kritická sociální sebereflexe která ukazuje, že Brazílie není jenom fotbal, Copacabana a festival v Riu a chudí tu žijí doslova na smetišti. Někomu taky vadí ten happyend, ale mě tenhle příběh o tom jak tři chudí kluci vyřídili bohatého a zkorumpovaného politika docela chutnal. Takže ve výsledku celkově netradiční věc a solidně filmařsky zvládnuté řemeslo.70%(14.3.2015)

• Rooney Mara

• - Natáčelo se v Riu de Janeiru v Brazílii a ve městě Old San Juan v Puerto Ricu. (willy1)

• - Skládka byla z hygienických důvodů uměle vytvořena speciálně pro natáčení. (Terva)

• - Scénář byl napsán anglicky a poté pro štáb a herce přeložen do portugalštiny. (Terva)