Odpad

Andy Mulligan (kniha)

Richard Curtis

Adriano Goldman

Antonio Pinto

Fajn podívaná, zpestřená o zajímavé prostředí a neokoukané dětské herce. Filmy z Brazílie moc nevyhledávám, ale vždycky když se mi nějaký připlete do cesty, jedná se o uvědomělý snímek, většinou řešící ty největší a prakticky neřešitelné problémy, kterých je Brazílie plná.(10.2.2015)

Slumdog Millionare vs. Mesto bohov meets Goonies. Honba troch chlapcov za pokladom v brazílskych slumoch podľa scenára Richarda Curtisa a v réžii Stephana Daldryho. Pekný malý film, ktorý neohromí ale poteší.(13.9.2015)

|| Scenár: Richard Curtis | Hudba: Antonio Pinto | Distribúcia: Universal | Štúdio: StudioCanal, O2 Filmes, PeaPie Films, Working Title Films | Rozpočet: ? $ | Tržby: 5,36 milióna $ | Ocenenia: Rome FF - People Choice Award (Stephen Daldry). Spolu - 1 výhra a 3 nominácie || Milo-smutný film, ktorý hrá na súcit, čo sa mu vďaka podarenej autentickosti aj celkom darí. Finálne rozuzlenie, prepletené s na prvý dojem nadprirodzenými prvkami neodpovedá v celej miere odkazu filmu, a nie je tým správnym vyvrcholením. Inak ale podarené dobrodružné drama. 68% | FullHD, THX, EN DTS |(31.5.2015)

Je mi líto, ale čekala jsem víc :-(. Film Odpad mě zaujal, ale nenadchnul. Trailer slibuje špičkovou podívanou ze života tří chlapců z chudé země, kteří na skládce na které pracují najdou docela důležitou peněženku a roztočí se kolotoč naprosto nečekaných událostí. To se sice stalo, ale místo opravdu špičkového dramatu mě naštvalo vytrhování z děje zpověďmi kluků. Napadlo mě, jestli je možné, že by se taková událost stala v reálném životě. I když co my víme co se děje v USA apod.. Líbil se mi závěr filmu, ale neoznačila bych film jako naprosto nejlepší co jsem kdy viděla.(11.2.2015)

Odpad rozhodně není filmovým odpadem. Zajímavej, možná trošku nataženej příběh,kterej bohužel nemá s thrillerem moc společnýho, ale nevadilo to. Vždycky mě zajímalo, jak se žije ve favelách a na skládce, když lidi nemají ani real. Závěrečnej braziljackpot je trošku přitaženej za vlasy. Ale za kouknutí to rozhodně stojí. 55%(21.4.2015)

• Eduardo Luis