Zvonilka a velká záchranná výprava

Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

Cililing a veľká záchranná výprava

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2010, 92 min

Bradley Raymond

Joel McNeely

Film, který mi díky nadutému tatínkovi nejednou připomněl slavnou hlášku Bolka Polívky, jíž tu radši, vzhledem k tomu, že jde o film pro nejmenší publikum, nebudu ani zkoušet zmiňovat. Zvonilka si drží kvalitu, kterou přinesla i v Tajemství křídel, ale zatímco tam děj připomínal dětem převyprávěné Paralelní světy, tady je základní zápletka soustředěná na přátelství víly s lidským dítětem. Spíš pro nejmenší děti a spíš pro holky, řekla bych, mně film každopádně při žaludečních obtížích, kdy se mi stejně jako při kocovině nechce moc přemýšlet, sedl a animace mě taky celkem bavila. Rozhodně lepší, než třeba druhej Arthur, co běhal za princeznou k Minimojům. 60%(21.5.2013)

Pre mňa už nie tak pekné a zaujímavé ako Zvonilka a tajomstvo krídiel, ale stále si táto rozprávka drží vysoký štandard. Je to príbeh plný ponaučenia a príjemnej zábavy. Zaslúžené 4*(20.3.2013)

Ale jo, objektivně - je to pro holky, odkojené barbínami, a pro ně je to udělané dobře. A tatínci se mohou vílám koukat pod minisukýnky.(12.11.2010)

Celkem příjemná a pohodová rodinná pohádka. Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale na cílovou skupinu to nediskutabilně funguje, takže čtyři :).(24.8.2011)

Poctivý celovečerní film nejen s vílou Zvonilkou, ale i s hromadou jejích kamarádek. A taky s malou zvídavou holčičkou a starostlivým, ale v jeho racionalitě zabedněným tatínkem - přírodovědátorem. A protože i tento straight-to-DVD Disneyho animovaný produkt více než výkonně produkoval a svým umem zaštiťoval samotný Pan Pixar, John Lasseter, kupodivu to opět krásně vypadá, má to myšlenku, a více než dobře to funguje. Proto i dospělého diváka dokáže přibrzdit doběla rozčilená víla, jejíž nadávání můžete slyšet jen jako jemňoučký zvoneček:) Proto i dospělý divák může svému teprv rozum beroucímu cvrčkovi během děje vysvětlovat, že ten tatínek není prostě jenom zlý a hloupý, když holčičce nevěří, že víly existují, místo aby musel lepit neschopnost a lenost tvůrců dát dohromady něco, v čem nejsou logické a dramaturgické díry rozměrů ega našeho prezidenta s jeho mluvčím dohromady:P Prostě ano, tímhle Disney - ovšem jen díky trvalému dohledu statného ošetřovatele - zabodoval. 80%(7.9.2015)