Zvonilka a velká záchranná výprava

Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

Cililing a veľká záchranná výprava

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2010, 92 min

Bradley Raymond

Joel McNeely

Čtvrtá Tinker Bell v pořadí a zatím bok po boku s Tajemstvím Křídel nejlepší :-) Nebylo tu tolik gadgetů, předpovídal jsem konec, ale i tak jsem si jízdu ("let") užil :-) Je to prostě kouzelné ... :-) 85%(11.9.2014)

To je tak, když rodiče nemají čas věnovat se svým dětem. Myslí jen na práci a pak to takhle dopadá. Kdyby po mně mé dítě chtělo, abych si vzala v práci klouzáka a šla uvěřit na víly, létání a kouzla, nechala bych samozřejmě všeho a šla, jak jinak ... Není nic lepšího, než si splnit svůj sen a trochu pohnout časem ;-)(8.5.2015)

Možná nejslabší, možná nejsilnější prozatimní trilogie. Těžko soudit, ono si ty díly jsou dost vzájemně vyrovnané. Zde v kontaktu s dívčí holčičkou, mi to nepřišlo možná tolik humorné a emoční jako předchozí díly, ale pořád na novodobé pohádky luxus. Malé děti si to musí užít, tedy ty nezkažené jen samou touhou po neustálých soubojích, superhrdinech, extra zloduších atd. S ohledem na dění v příběhu, tento díl svou fantasktičností strčí předchozí dva díly do kapsy. Ale obrázky v titulcích byly zatím nejlepší u prvního, pak ty vyšité u druhého a nyní ty pseudo dětšké malovánky se mi už tolik nelíbily, ale byly stylové k tomuto dílu, to uznávám. Jsem zvědav na kolik dílů se disney fairy serie natahne, pokud tedy budou dále pokračovat v jednom díle ročně. Já jsem pro. 9/10(1.12.2010)

Ale jo, objektivně - je to pro holky, odkojené barbínami, a pro ně je to udělané dobře. A tatínci se mohou vílám koukat pod minisukýnky.(12.11.2010)

Film, který mi díky nadutému tatínkovi nejednou připomněl slavnou hlášku Bolka Polívky, jíž tu radši, vzhledem k tomu, že jde o film pro nejmenší publikum, nebudu ani zkoušet zmiňovat. Zvonilka si drží kvalitu, kterou přinesla i v Tajemství křídel, ale zatímco tam děj připomínal dětem převyprávěné Paralelní světy, tady je základní zápletka soustředěná na přátelství víly s lidským dítětem. Spíš pro nejmenší děti a spíš pro holky, řekla bych, mně film každopádně při žaludečních obtížích, kdy se mi stejně jako při kocovině nechce moc přemýšlet, sedl a animace mě taky celkem bavila. Rozhodně lepší, než třeba druhej Arthur, co běhal za princeznou k Minimojům. 60%(21.5.2013)

• - Poprvé v tomto díle má Zvonilka jiné šaty než v ostatních dílech. Nemají výstřih a jsou složené z několika vrstev listů omotaných přes sebe. (Gardis)

• - Betkin otec povie, že víly neexistujú. Lenže vo filmoch o Petrovi Panovi sme zistili, že po tejto vete umrie vždy jedna víla. Zvonilke sa nič neprihodilo, hoci stála práve pre nich. Naopak v snímke Peter Pan: Návrat do Krajiny Nekrajiny (2002) začala umierať, akonáhle túto vetu vyslovili. (matthew.17)