Zvonilka a velká záchranná výprava

Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

Cililing a veľká záchranná výprava

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2010, 92 min

Bradley Raymond

Joel McNeely

Třetí pohádka o víle Zvonilce nás zavede do začátku letního období. Zvonilka s ostatními vílami putují do lidského světa, aby připravili vše na letní období. Zvědavá Zvonilka je unesena malým děvčátkem a kamarádi se jí vydají zachránit. Jednoduchý příběh je natočený opět precizně. Myslel jsem si, že mi prostředího lidského světa a lidských postav nesedne, ale to jsem se hodně spletl. S malou holčičkou jsem začal pochvilce soucítit a vznikající přítelství se Zvonilkou jsem jí přál. Pohádka je opět krásná fantasy, která nabízí krásný svět a spoustu emocí. Graficky je to opět paráda a hudba je také pěkná. Mě se pohádka líbila obět vícnež předešlé díly a dávám jí 100% :)(15.11.2012)

Ale jo, objektivně - je to pro holky, odkojené barbínami, a pro ně je to udělané dobře. A tatínci se mohou vílám koukat pod minisukýnky.(12.11.2010)

Poctivý celovečerní film nejen s vílou Zvonilkou, ale i s hromadou jejích kamarádek. A taky s malou zvídavou holčičkou a starostlivým, ale v jeho racionalitě zabedněným tatínkem - přírodovědátorem. A protože i tento straight-to-DVD Disneyho animovaný produkt více než výkonně produkoval a svým umem zaštiťoval samotný Pan Pixar, John Lasseter, kupodivu to opět krásně vypadá, má to myšlenku, a více než dobře to funguje. Proto i dospělého diváka dokáže přibrzdit doběla rozčilená víla, jejíž nadávání můžete slyšet jen jako jemňoučký zvoneček:) Proto i dospělý divák může svému teprv rozum beroucímu cvrčkovi během děje vysvětlovat, že ten tatínek není prostě jenom zlý a hloupý, když holčičce nevěří, že víly existují, místo aby musel lepit neschopnost a lenost tvůrců dát dohromady něco, v čem nejsou logické a dramaturgické díry rozměrů ega našeho prezidenta s jeho mluvčím dohromady:P Prostě ano, tímhle Disney - ovšem jen díky trvalému dohledu statného ošetřovatele - zabodoval. 80%(7.9.2015)

Zvonilka si celkom drží svoju úroveň ... tiež fajin časť.(4.4.2014)

To je tak, když rodiče nemají čas věnovat se svým dětem. Myslí jen na práci a pak to takhle dopadá. Kdyby po mně mé dítě chtělo, abych si vzala v práci klouzáka a šla uvěřit na víly, létání a kouzla, nechala bych samozřejmě všeho a šla, jak jinak ... Není nic lepšího, než si splnit svůj sen a trochu pohnout časem ;-)(8.5.2015)

• - Betkin otec povie, že víly neexistujú. Lenže vo filmoch o Petrovi Panovi sme zistili, že po tejto vete umrie vždy jedna víla. Zvonilke sa nič neprihodilo, hoci stála práve pre nich. Naopak v snímke Peter Pan: Návrat do Krajiny Nekrajiny (2002) začala umierať, akonáhle túto vetu vyslovili. (matthew.17)

• - Poprvé v tomto díle má Zvonilka jiné šaty než v ostatních dílech. Nemají výstřih a jsou složené z několika vrstev listů omotaných přes sebe. (Gardis)