Zvonilka a velká záchranná výprava

Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

Cililing a veľká záchranná výprava

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2010, 92 min

Bradley Raymond

Joel McNeely

Ale jo, objektivně - je to pro holky, odkojené barbínami, a pro ně je to udělané dobře. A tatínci se mohou vílám koukat pod minisukýnky.(12.11.2010)

Jednu z mnohých vecí, ktoré majú víly zakázané, je navštevovať ľudské obydlia. Myslíte si, že to bude i v tejto časti? Ak ste povedali áno, mýlite sa. Víla Cililing je priveľmi zvedavá na to, aby nepreskúmala aj túto časť sveta a tak sa vydá k rodinke, kde žije len otec, malá Lizzy a neposlušný kocúr. Malé dievčatko od malička verí vo víly, kreslí si ich na papiere, vymýšla si o nich príbehy, tak sa jej splní snáď najtajnejší sen a to, že sa stretne zoči-voči s vílou samotnou. Ba viac ju naučí lietať a presvedčí jej otca - bádateľa, aby veril aj on.4*(10.2.2013)

Třetí pohádka o víle Zvonilce nás zavede do začátku letního období. Zvonilka s ostatními vílami putují do lidského světa, aby připravili vše na letní období. Zvědavá Zvonilka je unesena malým děvčátkem a kamarádi se jí vydají zachránit. Jednoduchý příběh je natočený opět precizně. Myslel jsem si, že mi prostředího lidského světa a lidských postav nesedne, ale to jsem se hodně spletl. S malou holčičkou jsem začal pochvilce soucítit a vznikající přítelství se Zvonilkou jsem jí přál. Pohádka je opět krásná fantasy, která nabízí krásný svět a spoustu emocí. Graficky je to opět paráda a hudba je také pěkná. Mě se pohádka líbila obět vícnež předešlé díly a dávám jí 100% :)(15.11.2012)

Film, který mi díky nadutému tatínkovi nejednou připomněl slavnou hlášku Bolka Polívky, jíž tu radši, vzhledem k tomu, že jde o film pro nejmenší publikum, nebudu ani zkoušet zmiňovat. Zvonilka si drží kvalitu, kterou přinesla i v Tajemství křídel, ale zatímco tam děj připomínal dětem převyprávěné Paralelní světy, tady je základní zápletka soustředěná na přátelství víly s lidským dítětem. Spíš pro nejmenší děti a spíš pro holky, řekla bych, mně film každopádně při žaludečních obtížích, kdy se mi stejně jako při kocovině nechce moc přemýšlet, sedl a animace mě taky celkem bavila. Rozhodně lepší, než třeba druhej Arthur, co běhal za princeznou k Minimojům. 60%(21.5.2013)

Možná nejslabší, možná nejsilnější prozatimní trilogie. Těžko soudit, ono si ty díly jsou dost vzájemně vyrovnané. Zde v kontaktu s dívčí holčičkou, mi to nepřišlo možná tolik humorné a emoční jako předchozí díly, ale pořád na novodobé pohádky luxus. Malé děti si to musí užít, tedy ty nezkažené jen samou touhou po neustálých soubojích, superhrdinech, extra zloduších atd. S ohledem na dění v příběhu, tento díl svou fantasktičností strčí předchozí dva díly do kapsy. Ale obrázky v titulcích byly zatím nejlepší u prvního, pak ty vyšité u druhého a nyní ty pseudo dětšké malovánky se mi už tolik nelíbily, ale byly stylové k tomuto dílu, to uznávám. Jsem zvědav na kolik dílů se disney fairy serie natahne, pokud tedy budou dále pokračovat v jednom díle ročně. Já jsem pro. 9/10(1.12.2010)