Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva

Asterix And Obelix: On Her Majesty's Secret Service

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Španělsko / Itálie / Maďarsko, 2012, 110 min

• lamps

Unylé a bez nápadu, geniálního Asterixe v Británii pouze slepě a nestydatě recyklující. Vedle tradičně zdařilé atmosféry a půvabných kulis tak nakonec stojí za zmínku jen svérázný český dabing, který ale mně osobně padl do noty a nikterak mi sledování nerušil. Jestlipak to ale nebylo tím, že moc nebylo co rušit... 40%(1.1.2015)

• Hoyt

Hraný Asterix u mě skončil misí Kleopatra. Největší problém je, že je vidět obrovský rozdíl mezi prvníma dvěma díly a tím co následuje potom. Další problém u tohoto dílu vidím ve výběru herců, který je špatný a hlavně dost nesympatický ( Asterix) až na pár vyjímek jako je Catherine Deneuve v roli britské královny, má oblíbenkyně z Návštěvníků Valérie Lamercier a tradičně dobrý Depardieu. Narážky na ostatní filmy a známé hudební motivy nevadily až na Kill Bill. Celkově takový slabší průměr.(12.11.2012)

Animovaná verze dostává velkou facku. Nejsem si jist, zda si tohle zaslouží. Když to ovšem vezmu z humorného hlediska, tak zábavné to bylo, místy až parodicky zaměřené. Přehoupnu se tedy k lepšímu hodnocení, ale jen těsně.(4.11.2012)

No, rozhodně nejslabší ze všech dílů. Jakmile jsem se o tomto dílu dozvěděl, byl jsem naštvanej, protože se už potřetí změnil představitel Asterixe. Bral bych Claviera, ten byl nejlepší. Kromě toho je film jedna velká parodie a řekl bych, že v Británii to právě bude nejoblíbenější film, co tam kdy měli. Způsob, kterým totiž prezentují brity je přinejmenším trapný a necitlivý. A navíc trapných sekvencí opět od minule přibylo. Ale i přesto je to pořád Asterix a Obelix a je to docela sranda. Je na každém jak film pochopí...45%...[07.11.2011_Cinestar_Liberec](8.11.2012)

• Žralok

Tak takhle opravdu ne. Dost mě naštvala absence Idefixe. Panoramix se taky mohl alespoň mihnout. Kreslený film Asterix v Británii je můj nejoblíbenější díl. Když jsem viděl co s tim provedli tak jsem tomu nemohl uvěřit. Nechtěl jsem rozhodně to samý jen v hranej podobě. Ale takhle to zprasit nemuseli. A pokus o zamíchání Asterix a Normané byl taky trochu mimo. To si mohli odpustit protože to bylo skutečně úplně zbytečný. Představitelé Caesara i Asterixe byly nejhorší z celé série. Alespoň že se našlo pár momentů kdy jsem se zasmál. Bohužel to nestačí. Celkově byl příběh absolutně bez nápadu a Brity jsem měl chuť postřílet sotva promluvili. Hodnotim slabý 3* a to předevšim za ústřední dvojici kterou mam rád od dětství.(2.3.2013)