Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva

Asterix And Obelix: On Her Majesty's Secret Service

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Španělsko / Itálie / Maďarsko, 2012, 110 min

• Stanislaus

Čtvrté hrané dobrodružství Asterixe a Obelixe byla už celkem řádná polízanice. Herecké obsazení drží tak nějak nad vodou jediný přeživší člen ansámblu Gérard Depardieu, jinak to bylo vesměs vážně k pláči (necharismatický Caesar, jako totální opilec vypadající Asterix, WTF grupa Normanů a tak dále). No a příběh je tak překombinovaný, tříská se tam o sebe tolik různých časových epoch a nesmyslů, až z toho člověka bolí oči. Zkrátka tohle bylo už vážně hluboké dno a tvůrci by raději měli nechat Galy odpočívat (alespoň nějaký čas) v pokoji.(25.12.2014)

• -bad-mad-wolf-

Ne že by tam nebylo pár docela podařených frků. Záplava nudy a stupidity je ovšem drtí jako Obelix římské testudo.(9.1.2015)

Trochu modifikovaný animák Asterix a Britové (ten mě bavil ze všech nejvíc). Je vidět, že co je v animáku vtipný, v hraném filmu vyznívá občas dost trapně. Ale tvůrci opět zvýraznili typické rysy jednotlivých národů, a to celkem fungovalo. Bbyť proti animované verzi spoustu věcí chybělo; takže jediné, v čem je tenhle film lepší, je odvazová hudba, která je možná trochu mimo, ale zachraňuje co se dá. # [viděno: TV, 5.1] # příběh 5 | hudba 8 | humor 4 | akce 4 | napětí 0 | pustil bych si znovu 5(24.2.2013)

• Tom Hardy

Prvních 30 minut jsem doslova s otevřenou pusou koukal, co to provedli s mým oblíbeným komiksem. Dál už jsem si jen zoufal, že jsem veděl o přepálené stopáži dvou hodin (!) a chápal, že lepší už to nebude. Toporné, bez energie i nápadů, nudné a korunu tomu dává příšerný český dabing, jehož pojetí britů skoro nabádá k myšlence, že chce český distributor snímek sabotovat, aby na něj nikdo nechodil. Bolestivá zkušenost, u které jsem se hodně přemáhal, abych z kina neutekl. Více zde.(18.10.2012)

Čistá Dada od začátku do konce! A ten dabing!(1.6.2013)

• - Ve scéně, kdy běží Normanďané k útesu, lze vidět pod kožešinou, ve které mají obaleny nohy, normální boty. (chleba24)

• - Natáčení filmu probíhalo od 4. dubna do září 2011. (siky25_25)

• - Viking Brkoslav je naučen dokonalému gentlemanství, čehož se drží. Ve scéně na útesu však společně s ostatními vikingy běží, přestože je ve filmu mnohokrát zmíněno, že gentleman nikdy neběhá. (Merenre)