Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva

Asterix And Obelix: On Her Majesty's Secret Service

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Španělsko / Itálie / Maďarsko, 2012, 110 min

• -bad-mad-wolf-

Ne že by tam nebylo pár docela podařených frků. Záplava nudy a stupidity je ovšem drtí jako Obelix římské testudo.(9.1.2015)

• Bauer

Jednička byla velice povedená. Druhý díl byl naprosto šílený a neměl skoro nic společného s prvním dílem, ale přesto šlo o dobrou zábavu, kdy jsem se občas i smál. Třetí díl nebyl taky úplně špatný. No a čtvrtý díl je hovadina na druhou! Mě, jakožto anglofila, naprosto nervy drásalo to zesměšňování Anglie (v pět všeho nechají a jdou na horkou vodu…).Příběh je také celkem o ničem. Další rušivý element přichází v podobě Asterixe. 4 filmy a tři různí herci, přičemž Edouard Baer, je asi nejhorší! Alespoň, že („rusák“) Gérard Depardieu zůstal a jeho Obelix je stále okouzlující filmová postava. Nechtěl bych koukat na film ve francouzštině, ale český dabing se nepovedl vůbec. Původně jsem chtěl dát 2*, ale nakonec volím 1*! Zbytečný film!!!(8.3.2013)

Předem říkám, že na animovaných příbezích Asterixe a Obelixe jsem vyrostla, miluju je, takže ke každému hranému filmu přistupuji s nedůvěrou. Ani tady tomu nebylo jinak, ale kupodivu to nebylo až tak zlé. Několikrát jsem se zasmála, něco bylo spíše trapné, takže ty 3* jsou myslím akorát. Fajn film na nedělní odpoledne, čekala jsem větší hrůzu.(11.3.2013)

• LiVentura

U hraného Asterixe akceptuji pouze jediného ´Asterixe´ a to z prvního dílu..!!!(28.6.2013)

• Dale

Komiks o Asterixovi a všetky vzniknuté filmy majú spoločné so skutočnými historickými skutočnosťami len pramálo, no pár drobností sa tam nájde, ktoré majú reálny základ, či už ide o postavy (Caesar, Kleopatra...) a ako tak vždy sedia aj kostýmy, budovy a pod. Toto tu je ale neskutočný guláš bez ladu a skladu, ktorý má na svedomí nejaký historický analfabet, lebo tu pospájal etapu 2000 rokov dokopy. Kostýmy sa tu nájdu aj ultramoderné z 20. storočia a celé Anglicko je akoby v štýle 18.-19. storočia, takže to pôsobí v spojení s Caesarom fakt neskutočne, vrátane britskej kráľovnej (neviem, či to mala byť Victoria, Alžbeta I alebo II). Navyše ďalší herec v úlohe Asterixa je krok úplne mimo, aj samotná postava Asterixa je len hormónmi nabudený frajer, ktorému ide iba o to, dostať nejakú Angličanku do postele. Nezachraňuje to ani Depardieu. Tento film má šťastie, že už si veľmi nepamätám predošlú časť, inak by v porovnaní s ňou išiel zrejme do odpadu. Hnus velebnosti, jdu blít.(2.1.2016)