Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva

Asterix And Obelix: On Her Majesty's Secret Service

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Španělsko / Itálie / Maďarsko, 2012, 110 min

• Tom Hardy

Prvních 30 minut jsem doslova s otevřenou pusou koukal, co to provedli s mým oblíbeným komiksem. Dál už jsem si jen zoufal, že jsem veděl o přepálené stopáži dvou hodin (!) a chápal, že lepší už to nebude. Toporné, bez energie i nápadů, nudné a korunu tomu dává příšerný český dabing, jehož pojetí britů skoro nabádá k myšlence, že chce český distributor snímek sabotovat, aby na něj nikdo nechodil. Bolestivá zkušenost, u které jsem se hodně přemáhal, abych z kina neutekl. Více zde.(18.10.2012)

No, rozhodně nejslabší ze všech dílů. Jakmile jsem se o tomto dílu dozvěděl, byl jsem naštvanej, protože se už potřetí změnil představitel Asterixe. Bral bych Claviera, ten byl nejlepší. Kromě toho je film jedna velká parodie a řekl bych, že v Británii to právě bude nejoblíbenější film, co tam kdy měli. Způsob, kterým totiž prezentují brity je přinejmenším trapný a necitlivý. A navíc trapných sekvencí opět od minule přibylo. Ale i přesto je to pořád Asterix a Obelix a je to docela sranda. Je na každém jak film pochopí...45%...[07.11.2011_Cinestar_Liberec](8.11.2012)

Trochu modifikovaný animák Asterix a Britové (ten mě bavil ze všech nejvíc). Je vidět, že co je v animáku vtipný, v hraném filmu vyznívá občas dost trapně. Ale tvůrci opět zvýraznili typické rysy jednotlivých národů, a to celkem fungovalo. Bbyť proti animované verzi spoustu věcí chybělo; takže jediné, v čem je tenhle film lepší, je odvazová hudba, která je možná trochu mimo, ale zachraňuje co se dá. # [viděno: TV, 5.1] # příběh 5 | hudba 8 | humor 4 | akce 4 | napětí 0 | pustil bych si znovu 5(24.2.2013)

• -bad-mad-wolf-

Ne že by tam nebylo pár docela podařených frků. Záplava nudy a stupidity je ovšem drtí jako Obelix římské testudo.(9.1.2015)

• MikO_NR_1909

Suverénne najslabší diel z celej série a pekné dokaličenie niekdajšiemu parodickému-zábavnému hitu. Ako, 60 mega pre európsku produkciu je na tak infantilne až primitívny scenár doslova božím luxusom. Tvorcovia asi nie a nie pochopiť, že nasilu lietanie po kvázi kúzelnej päsťáčke, či hlášky z radu psychiatrickej kliniky nie sú tým pravým orechovým. Jedine akurát tak kúzelné, čarokrásne prostredie evokuje pestré a svieže farby, avšak dej je samo o sebe hluchý a bez nápaditosti.(17.12.2015)