Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva

Asterix And Obelix: God Save Britannia

Asterix And Obelix: On Her Majesty's Secret Service

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Španělsko / Itálie / Maďarsko, 2012, 110 min

Mezi všemi zdejšími znalci filmového umění se cítím intelektuálně osamocen a tak se v případě hodnocení tohoto snímku uchyluji k primitivním instinktům. Od komedie totiž chci, abych se smál a smíchu jsem si užil skutečně hodně, protože je mi zcela jedno, že Asterix není kreslený, že ho hraje již stopadesátý herec a že je to všechno hrozná hovadina. Jako rozený gentleman, který samozřejmě nikdy neběhá, sice musím připustit, že při mém hodnocení hrála jistou nevýznamnou roli nějaká ta soukromá sexuální orgie u Caesara, ale na svém hodnocení přesto trvám, protože znudění Britové uprostřed palby mi dali hodně inspirace ke správnému vnímání světa.(14.8.2014)

• Borrtex

Jako děj byl dobrý, ale celkově jsem se u filmu velmi nudil, posledních 10 minut v kině jsem pomalinku zavíral oči. Jediná záchrana všeho je že jsem na tom byl ve 3D, takže se na to dalo celkem koukat. Ale jinak? Nudný film, a marné vtipné scénky. 30%(14.12.2012)

Rozpočet €61miliónovTržby Celosvetovo $61,309,000▐ čo sa s touto sériou sleduje? aj keď o niečo málo znesiteľnejšie než 3 diel ale opäť je to skrumáž skôr hluchých miesť a suchých na silu pchaných gagov, plus prestrelená minutáž /35%/(3.3.2013)

• Enšpígl

Do služeb jejího veličenstva se taky hlasí kde kdo. On by Asterix s Obelixem nemusel být až tak špatný služebník, kdyby dostal do vínku kvalitní scenář. Jenže humor by ve filmu nenašel ani Sherlock Holmes a originalitu bych v tom neviděl ani flašce Morgana a celou katastrofu dovršuje Edouard Baer, kterej je v roli Asterixe vysloveně tragickej.(1.7.2014)

• honajz

Hodně slabé a hodně špatné. Sem tam fór (většinou převzatý z komiksu, nic původního), slepenec minimálně tří příběhů, homosexuální narážky, mizerné triky, příčemž i herci hrají jako z musu, aby si vydělali na honorář. Občas se tam sice něco vtipného mihne, některé scény se povedly, ale celkově je to utahané, roztahané a nudné, bez kapky nápadu, šťávy.(13.9.2014)